Ilmajoen Kisailijat
Ilmajoen painiuutisia Harjoituksista Henkilögalleria Painiliiton tapahtumakalenteri ja IK:n kisakalenteri Tuloksia
Painijaosto Naistoimikunta Ilmajoen painin historiaa Vieraskirjan sivuille Linkki vinkkejä
  EEPEE
OP
NYQS
PAINIVARUSTEET  
 
Junioreiden kr.roomalaisen painin
SM-kilpailut Ilmajoella
12. – 13.4.2008

 
  * Valokuvia
* Tulospalvelu ottelutaulukot ja palkintojärjestys
*
Ilmoittautuneet sarjoittain
* Kilpailukutsu
 
 


Palkintojärjestys

 
 

50 kg:

 
    1) Petteri Martikainen HPM, 2) Karwan Ahmadi VaaTo, 3) Mazyar Shirmohammad HeTa, 4) Raul Leichner HeTa, 5) Joona-Kim Wiiala KPM ja Joona Larmila KOO-VEE.

 
  55 kg :  
    1) Niko Ohukainen OP, 2) Jani Käkelä SalSa, 3)Verneri Värekoski YTK, 4) Ville Palmu KPM, 5) Harry Grönholm YTK, 6) Pietu Lippo KVV.

 
 

60 kg:

 
    1) Jumaa Zakole OP, 2) Jussi-Pekka Niemistö KOO-VEE, 3) Tapio Helminen YTK, 4) Jesse Salomäki NJ, 5) Arttu Wecksten PopI ja Juho Kettunen YTK.


 
  66 kg :  
    1) Sasu Kaasinen HeTa, 2) Magvan Amirkhani VaaTo, 3) Toni Turu YTK, 4) Ismo Pänkäläinen YTK, 5) Ville Perkkiö VVV, 6) Jani Mannila IK.


 
  74 kg:  
    1) Veli-Karri Suominen VV, 2) Nikke Lahtinen TaVo 3) Juuso Ukkola HaHe, 4) Mikko Kainulainen JPI, 5) Heman Sidik Ali KaJu ja Mika Lundberg IK.


 
  84 kg :  
    1) Antti Hakala AU, 2) Lasse Mononen KOO-VEE, 3) Juho Koukkari LaVi, 4) Joel Lepistö HVm, 5) Eero Mononen KOOVEE, 6) Marko Kivimäki IK.


 
  96 kg:

 
    1) Taisto Lalli TWM, 2) Jesse-Antero Vuorinen KOO-VEE, 3) Eero-Matti Anttila KaKa, 4) Timo Kallio TWM, 5) Imad Amirkhani VaaTo ja Vili Lähteenmäki TaVo.

 
  Sarja 120 kg:  
    1) Juha-Matti Eskola JäVo, 2) Tommy Koivula ViPy.  
 



 

 

 


   
 

Sarjaisännät

Pohjanmaan Tiilirakenne


Nordea


Kuortaneen Säästöpankki

Olvi


JahaaJobs

Nixi

KauhaComp

V-P Design

 
 
Kilpailukutsu



Kilpailupaikka:
Ilmajoki-halli
Kilpailuajat: La klo 11.00 ja 18.00, avajaiset 17.30
Su klo 10.00 ja 14.00
Punnitus: Kilpailupaikalla
Pe 11.4. klo. 19.00 – 19.30
Sarjat: 50kg, 60kg, 74kg, 96kg, 120kg
La 12.4. klo 15.00 – 15.30
Sarjat: 55kg, 66kg, 84kg
Ilmoittautuminen: Arja Kivimäki, kivimaki.arja@luukku.com
4.4.2008 mennessä
Osanottomaksut: 10€ / kilpailija / huoltaja
EPOP 507100 – 43504 IK painijaosto
Ruokailu: Yläasteella la klo 15.00 ja su 12.00 – 14.00
Majoitus: Hotelli Vaakuna Kauppatori 3. Seinäjoki
vaakuna.seinajoki@sok.fi, Puh. (06) 419 3111
Hostel Palonkortteeri Ilmajoki, puh. (06) 424 0000
E-P:n Opisto Ilmajoki, puh. (06) 425 6000
Tiedustelut: Jussi Ketonen, 0400 581480 tai jussi.ketonen@ilmajoki.fi
Tuomarit: J Talvitie

Tervetuloa Ilmajoelle
Ilmajoen Kisailijat / Painijaosto


 
 

 
     

 






   
  Ilmoittautuneet sarjoittain  
 

 

 
Sarja 50kg  
  Karvan Ahmadi, VaaTo
Antti-Jussi Hautamäki, IK
Raul Leichner, Helsingin Tarmo (HeTa)
Joona-Kim Wiiala, KPM

Juha Mannila, Ilmajoen Kisailijat
Joona Larmila, KOO-VEE
Petteri Martikainen, HPM
Niku Saranpää, SPM
Henri Ämmälä, SPM
Henri Leppäniemi, SPM
Toni Puukari, Äänekosken Huima
Oskari Lehtonen, Karkkilan Urheilijat

 
   
Sarja 55kg  
  Verneri Värekoski, YTK
Harry Grönholm, YTK
Jani Käkelä, Saloisten Salama
Jussi Talvitie, IK
Jerry Pitkänen, HeTa
Masyar Shirmohammadi, Heta
Kim Toivonen, KVV
Pietu Lippo, KVV
Ville Palmu, KPM
Lari Hirvi, Lappeenrannan Työväen Urheilijat
Ohukainen Niko, Oulun Pyrintö
Tommi Huuskonen, SPM
Pavel Harjunpää, Seinäjoen Painimiehet

 
       
 
Sarja 60 kg  
  Tapio Helminen, YTK
Juho Kettunen, YTK
Makwan Amirkhani, VaaTo
Jarkko Peltola, JPI
Arttu Anttonen, IK
Nabard Sidik Ali, Kajaanin Juntta
Jonas Honkanen, HPM
Henry Kurkela, Lapin Veikot
Arttu Wecksten, PopI
Jouni Autio, Alahärmän Kisa

Einari Ukkola, Ha-He
Jesse Salomäki, Nurmon Jymy
Jani Kettunen, Joensuun Voimailukerho
Antti Härkänen, Liperin Taimi
Ohukainen Ville, Oulun Pyrintö
Zakole Jumaa, Oulun Pyrintö
Jussi-Pekka Niemistö, KOO-VEE
Juho Ihanamäki, Porin Paini-Miehet
Anton Alex, Vantaan Sampo
Ville Halmela, Karkkilan Urheilijat
Jonas Honkanen, Helsingin Paini-Miehet
Juuso Kokkonen, Tampereen Voimailijat
Tenho Palmroth, Tampereen Voimailijat

 
     
Sarja 66 kg  
  Toni Turu, YTK
Kosti Kerve, YTK
Jussi Halonen, YTK
Iiro Mulari, YTK
Ismo Pänkäläinen, YTK
Shapour Ahmadi, VaaTo
Jani Mannila, IK
Arttu Koivulahti, IK

Petri Stenberg, HeTa
Jarno Ålander, HeTa
Vladimir Plemjanov, HeTa

Markus Rautio, Jyvässeudun Paini-Ässät
Juha Liisanantti, Kemin Into
Antti Korhonen, Lapin Veikot

Joni Tuulensuu, Lapuan Virkiä
Mika Kattelus, Lapuan Virkiä
Mikko Teppo, Alavuden Urheilijat
Niemi Jussi, Oulun Pyrintö
Joonas Kyllönen, KOO-VEE
Niko Latvakoski, SPM
Ville Perkkiö, Vaasan Voima-Veikot
Jaska Palomäki, Kauhajoen Karhu


 
   
Sarja 74 kg  
  Antti Kartela, YTK
Eemeli Majamaa, KyVo
Pauli Waismaa, KyVo

Mikko Kainulainen, JPI
Ari Reunemaa, JPI
Mika Lundberg, IK
Heman Sidik Ali, Kajaanin Juntta
Sasu Kaasinen
, HeTa
Eetu Myllymäki, PeTo
Teemu Pyhäjärvi, Lapin Veikot

Juuso Ukkola Ha-He
Juho Teppo, Alavuden Urheilijat
V-K Suominen, Viipurin Voimailijat
Karjalainen Janne, Oulun Pyrintö
Robertino Palmroth, KOO-VEE
Eero Mononen, KOO-VEE
Nikke Lahtinen, Tampereen Voimailijat
 
     
Sarja 84 kg  
  Timo Kallio, TWM
Imad Amirkhani, VaaTo
Marko Kivimäki, IK
Joel Lepistö, Hämeenkyrön Voimamiehet
Toni Laakso, Janakkalan Paini-Ilves
Ville Kotajärvi, Kemin Into
Juho Koukkari, Lapuan Virkiä
Antti Hakala, Alavuden Urheilijat
Sami Ahonen, Viipurin Voimailijat
Lasse Mononen, KOO-VEE
Jesse Vuorinen, KOO-VEE
Anssi Kuivamäki, Nurmon Jymy
 
     
Sarja 96 kg  
 

Taisto Lalli, TWM
Eero-Matti Anttila, Kauhajoen Karhu
Vili Lähteenmäki, Tampereen Voimailijat


 
Sarja 120 kg  
 

Juha-Matti Eskola, Järvenpään Voimailijat
Tommy Koivula, Viialan Pyry

 
     


Valmentajat/Huoltajat :  
  JäVo: Kari Matilainen
YTK: Aki Kettunen, Pasi Tuomilehto
TWM: Ari Heikiö
VaaTo: Harri Vallin
JPI: 1 huoltaja
SalSa: 1 huoltaja
Kajaanin Juntta: Pekka Moliis
Helsingin Tarmo(HeTa): Jaanus Leichner, Juha Pitkänen / Pekka Kuismin, Ilpo Seppälä
Hämeenkyrön Voimamiehet: Hannu Lepistö
Jyvässeudun Paini-Ässät: 1 huoltaja
Kemin Into : 1 huoltaja
Lapin Veikot : Vesa Pyhäjärvi
KPM, KVV, PopI
: Kari Nykänen, Mika Paajanen
Haukiputaanheitto (Ha-He) :Petri Isokoski
Alavuden Urheilijat : Timo Mäntylä

Joensuun Voimailukerho/ Liperin Taimi : Mika Kivelä
Oulun Pyrintö : Åke Lindgren
KOO-VEE : Marko Kuusniemi
Vantaan Sampo: Hannu Kumpulainen
Viipurin Voimailijat : Loikas
Viialan Pyry : Petri Nieminen
Markku Halmela : Karkkilan Urheilijat
Kyvo : Marko Luoma
Vaasan Voima-Veikot: 1 Huoltaja







   
     
     
     
   
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
 

 
     
     

Paluu etusivulle