Ilmajoen Kisailijat
Ilmajoen painiuutisia Harjoituksista Henkilögalleria Painiliiton tapahtumakalenteri ja IK:n kisakalenteri Tuloksia
Painijaosto Naistoimikunta Ilmajoen painin historiaa Vieraskirjan sivuille Linkki vinkkejä
Etelä-Pohjanmaan Osuuspankki
   
OP-TURNAUS 15.3.2007
Ilmajoki


LOPPUTULOKSET

Painijoita 211, Otteluita 299

POJAT

10v 28kg
1) Arttu Kulmala MiMo, 2) Akseli Yli-Hannuksela IK, 3) Samu Rajakangas VaaTo, 4) Santeri Latvala LaVi

10v 32kg
1) Jiri Sarvela SPM, 2) Antti Ketola LaVi, 3) Juho Ala-Kojola SPM, 4) Valtteri Loppi MiMo, 5) Artturi Miilumäki AU, 6) Mikko Sotikoff LaVi

13v 30kg
1) Rami Syrjä MiMo, 2) Tuomas Fors SPM, 3) Jimi Haapaniemi VaaTo, 4) Juuso Koskela NJ,
5) Jarkko Syrjälä MiMo, 6) Ilmari Putula AU

13v 33kg
1) Niko Erkkola IK, 2) Joona Talvitie VaaTo, 3) Jere Haapamäki VäVi, 4) Miika Lähdesmäki IK,
5) Matias Lipasti IK, 6) Samuli Toppila OP

13v 35kg
1) Markus Mannismäki NJ, 2) Rasmus Pakkala KaKa, 3) Toni Metsomäki IK, 4) Harri Nousiainen KaKa, 5) Markus Ahtiainen PeTo, 6) Tuomas Paaso TWM

13v 36kg
1) Miikka Majasaari VäVi, 2) Sami Pihlaja NJ, 3) Petteri Saaarenoja NJ, 4) Tuomo Autio AK, 5) Olli Latvala IK, 6) Juuso Jokinen JPI

13v 38kg
1) Arttu Kalliolevo PPM, 2) Jussi-Matti Ylimäki SPM, 3) Valtteri Jussila IK, 4) Jere Hyvärinen LaVi, 5) Janne Sorri JPI, 6) Henri Alasaari SPM, 7) Jaakko Ilkka LaVi

13v 43kg
1) Lauri Louhela PeKi, 2) Erkan Özyavuz OP, 3) Miika Koho VaaTo, 4) Arto Koskinen JalJa, 5) Vili Ropponen MiMo, 6) Mika Tarvainen OP, 7) Juuso Latvala IK

13v 45kg
1) Mikael Seppä SPM, 2) Ossi Kivipuro LaVe, 3) Konsta Mäenpää IK, 4) Aleksi Aho SPM, 5) Väinö Rauhala SPM

13v 48kg
1) Kari Koskinen JalJa, 2) Henri Pakka IK, 3) Miika Kuru KyVo, 4) Mikael Lipasti IK, 5) Anssi Syrjälä KyVo

13v 50kg
1) Jere Heino PPM, 2) Joni Salminen JPI, 3) Marcus Kantola VVV, 4) Joni Nousiainen KaKa

13v 56kg
1) Jarmo Hautala SPM, 2) Niko Männistö VVV, 3) Santeri Lähdemäki ViVo, 4) Tomi Mäkiranta PPM, 5) Antti-Kustaa Jokilehto IK

13v 80kg
1) Niki Outavaara AU, 2) Oskari Miilumäki AU

17v 40kg
1) Leo Salminen AK, 2) Tero Halmesmäki HyPk, 3) Mikko Lyttinen VVV

17v 44kg
1) Jani Pajukoski OP, 2) Ville Takala LaVi, 3) Tufan Ahmadi VaaTo, 4) Sami Özyavuz OP, 5) Jere Rauhala SPM

17v 49kg
1) Olli-Pekka Tuumi PPM, 2) Erno Halmesmäki HyPk, 3) Joel Norrgård VVV

17v 55kg
1) Jussi Talvitie IK, 2) Lari Halmesmäki HyPk, 3) Keijo Hietikko JaJa

17v 62kg
1) Nico Niemelä PeKi, 2) Jami Uitto TeRi, 3) Jussi Kotala LaVi, 4) Jouni Autio AK

17v 70kg
1) Arttu Koivulahti IK, 2) Henry Kurkela LaVe, 3) Riku Harju KyVo, 4) Henry Haapoja IK

17v +70kg
1) Eemeli Majamaa KyVo, 2) Santeri Tuunainen KaU, 3) Pauli Vaismaa KyVo

20v 66kg
1) Arttu Anttonen IK, 2) Juho Ihanamäki PPM, 3) Mikko Teppo AU

20v 74kg
1) Veli-Karri Suominen VV, 2) Eetu Myllymäki PeTo, 3) Jani Mannila IK, 4) Eemeli Majamaa KyVo, 5) Pauli Vaismaa KyVo

Tytöt

23kg
1) Rosa Hietikko SPM, 2) Heta Latvala IK, 3) Riina Koivuniemi IK

24kg
1) Johanna Fors VVV, 2) Laura Pihlaja NJ, 3) Mariel Peltonen TeRi, 4) Tuuli Ropponen MiMo

29kg
1) Miranda Peltonen TeRi, 2) Melinda Peltonen TeRi, 3) Anni-Maria Aho AU, 4) Jaana Väli-Torala IK, 5) Mirella Lipasti IK, 6) Elisabeth Rintaluoma MiMo

32kg
1) Janika Vakkila KyVo, 2) Emilia Haapoja IK, 3) Miia Majasaari VäVi, 4) Henna Tarkkanen IK

42kg
1) Suvi Jokinen JPI, 2) Julia Haapoja IK, 3) Fanny Fors VVV

45kg
1) Jenny Salmi VVV, 2) Emilia Uusi-Ranta IK, 3) Mia Pihlaja NJ, 4) Jenna Hautala SPM, 5) Erika Uitto TeRi

53kg
1) Minna-Maria Kulmala MiMo, 2) Hanna Väli-Torala IK

55kg
1) Miia Korpela IK, 2) Pia-Marja Koski IK, 3) Riia Harju KyVo, 4) Taru Laakso JPI, 5) Carita Uitto TeRi, 6) Milja-Mari Syväterä JPI

Karhunpennut
21kg
1) Jere Salmi VVV, 2) Joona Pöytälaakso IK, 3) Oskari Alanen MiMo

24kg
1) Eetu Järvi JPI, 2) Matti Sotikoff LaVi, 3) Nooa Parviainen VaaKu, 4) Jere Jokinen JPI

25kg
1) Jami Niemelä PeKi, 2) Misa Syväterä JPI, 3) Jarkko Rantaoja AU, 4) Jyri Järvinen VaaKu

26kg
1) Aleksi Seppälä LaLu, 2) Mika Tarkkanen IK, 3) Santeri Korpela IK, 4) Arttu Koskela NJ

27,5
1) Juho Louko YKV. 2) Niko Nevanperä IK, 3) Niko Niemi VäVi, 4) Teemu Kujala IK

28kg
1) Eetu Saukkosaari YKV, 2) Ville Jaskari NJ, 3) Antti Väli-Torala IK

30kg
1) Melih Yildrim TeRi, 2) Mikko Kantola VVV, 3) Matias Kantola VVV

30,5kg
1) Aleksanteri Sutinen YKV, 2)Niko Ilomäki JalJa, 3)Santeri Jussila IK, 4) Eetu Kuusisto IK

31kg
1) Waltteri Latvala VVV, 2) Otto Ketonen, IK, 3) Lauri Mäkinen SPK

+42kg
1) Arttu Hakala YKV, 2) Timo Keisala IK, 3)Heikki Ilkka LaVi

Nassikat
19,5kg
1) Niko Kinnunen JPI, 2) Aatu Stenius MiMo, 3) Joona Mustikkamaa SPM, 4) Paavo Taittonen VäVi

20kg
1) Jere Siipola LaLu, 2) Topias Syrjälä MiMo, 3) Juho Lamberg VaaKu, 4) Willy Haapamäki VäVi

22kg
1) Atte Liias IK, 2) Otto Sarvela SPM, 3) Aku Latva-Hoppala IK, 4) Saku Saranpää SPM

23kg
1) Eemeli Moilanen IK, 2) Jere Koivukangas IK, 3) Eetu Knuuttila IK

24kg
1) Juho Kangas LaVi, 2) Eemil Lehtimäki LaVe, 3) Heikki Rintaluoma MiMo

25kg
1) Nikolas Seppä SPM, 2) Rami Kankaanpää IK, 3) Valtteri Moilanen IK

25,5kg
1) Miikka Alasaari SPM, 2) Onni Ala-Kojola SPM, 3) Joni Komppa YKV, 4) Henri Sorri JPI

27kg
1) Niko Lamberg VaaKu, 2) Jarno Haapanen SPM, 3) Miika Haapala IK, 4) Henry Kivistö LaVi

29kg
1) Rasmus Takala MiMo, 2) Elmeri Syväjärvi IK, 3) Leevi Mustikkamaa SPM, 4) Jere Stenius MiMo

30kg
1) Henri Kortesoja LaVi, 2) Tino Siipola LaLu, 3) Alex Lehtimäki LaVe

32kg
1) Robert Mäntyniemi KaKa, 2) Robert Rantamäki LaVi, 3) Adel Hussein LaLu

35kg
1) Sami Hussein LaLu, 2) Jimi Hirvimäki YKV, 3) Eetu Kytöharju YKV

 


Sarjojen parhaat
Nassikat Niko Lamberg
Karhunpennut Eetu Järvi
Tytöt Janika Vakkila
10 v Jiri Sarvela
13v Arttu Kalliolevo
17v Arttu Koivulahti
20v Veli-Karri Suominen