Piirin tilastot 2014
				

Miehet
200-300m 400-1500m 3000-10000m puolimaraton-maraton aidat korkeus-seiväs pituus-kolmiloikka kuula-kiekko-moukari-keihäs

Naiset
100m 200m 300-800m 1500-10000m puolimaraton-maraton aidat-korkeus-seiväs pituus kolmiloikka-kuula kiekko-moukari-keihäs-kävely

Viestit




				Miehet	


	   100m
    11,19  Viljami Parpala		VetU	Huittinen 9.8		5s1-19 SM	+0,8	M19   
    11,39  Tero Ojala			LV	Kuopio 2.8		D SM		+1,2	
    11,61  Mikko Laaksonen		KP-V	Haapajärvi 14.8		2 pim		-0,1	M22
    11,75  Tuomo Marttila		KT	Uusikaarlepyy 6.9	D-19 SM		-0,4	M19     
    11,80  Saku Leppikamgas		YK	Haapajärvi 12.6		1-19 aluek	+1,2	M19
    11,85  Eemeli Puronaho		VetU	Alajärvi 16.7		4h1 aluem	-0.3  
    11,87  Mauri Kaattari		HU	Veteli 7.6		1 juhlak	+1,8 
    11,87  Markus Erkkilä		KU	Ähtäri 19.7		D-17 pim	+2,0	M17   
    11,97  Aaron Yli-Hallila		KTU	Nivala 5.8		1-15 aluek	+0,7	P15    
    11,98  Eemeli Kotila		TU	Kalajoki 26.7		1-15 pim	+1,8	P15 
    
    11,99  Aleksi Klemola		UK	Kalajoki 5.6		2 aluek		-0,4	M19	    
    12,09  Arttu Hyvönen		KTU	Tampere/H 7.9		6-17 ka		+0,7	M17   
    12,10  Eemil Kääntä			AV	Oulu 22.7		5h1 ka		+0,5	M22    
    12,27  Arttu Untinen		KaJu	Kalajoki 5.6		4 aluek		-0,4	M17	
    12,39  Simeon Vanhala		UK	Kalajoki 26.7		4-15 pim	+1,8	P15 
    12,45  Jan-Patrik Åvist		HK	Haapajärvi 9.9		2-15 KLLpm	+1,2	P13	     
    12,47  Marko Haasala		LV	Kokkola 30.7		4 aluek		-1,0	M35
    12,52  Santeri Visuri		YK	Nivala 5.8		2-15 aluek	+0,7	P14
    12,56  Miika Juusola		KaJu	Ylivieska 7.7		7 aluek		-1,5	M17

   
wind
    11,11  Viljami Parpala		VetU	Lappajärvi 26.7		2-17 pim	+2,6
    11,23  Tero Ojala			LV	Kokkola 26.8		2 aluek		+3,9
    11,48  Tuomo Marttila		KT	Kokkola 26.8		3 aluek		+3,9
    11,60  Mikko Laaksonen		KP-V	Espoo-Le 26.7		3h3-19 aluek	+3,0
    11,65  Aleksi Klemola		UK	Kokkola 26.8		4 aluek		+3,9
    11,72  Markus Erkkilä		KU	Lappajärvi 26.7		6-17 pim	+2,6		
    11,90  Eemil Kääntä			AV	Kokkola 26.8		5 aluek		+3,9
    12,13  Marko Haasala		LV	Kokkola 26.8		6 aluek		+4,2
    12,37  Jan-Patrik Åvist		HK	Nivala 5.8		1-13 aluek
                 

      	  	

	   200m
    22,56  Tero Ojala			LV	Veteli 7.6		1 juhlak	+1,2	 
    22,69  Viljami Parpala		VetU	Kannus 23.7		1-19 ka		-0,3	M19  
    24,18  Markus Erkkilä		KU	Karhula 24.8		7-17 SM		-3,4	M17    
    24,28  Eemeli Puronaho		VetU	Saarijärvi 10.7		4 aluem		-1,7      
    24,37  Mikko Laaksonen		KP-V	Veteli 24.8		1 aluek		+0,7	M22
    24,75  Simeon Maukonen		KP-V	Kirkkonummi 30.8	4-17 v-fall	-0,9	M217
    24,94  Aaron Yli-Hallila		KTU	Kokkola 19.8		1-17 kaupM	-0,1	P15
    25,03  Jan-Patrik Åvist		HK	Haapajärvi 13.8		1 pim		+2,0	P13    
    25,43  Miika Juusola		KaJu	Kannus 23.7		3-19 ka		-0,3	M17 
    25,46  Emil Kääntä			AV	Haapajärvi 13.8		2 pim		+2,0	M22
    
    25,70  Eetu Luoma			KT	Kalajoki 10.6		3-17 seuracup	-2,0	M17   
    25,77  Marko Haasala		LV	Veteli 7.6		4 juhlak	+1,2	M35  
    25,97  Olli Untinen			KaJu	Vihti 30.8		8-17 v-fall	+0,1	M17
    26,09  Simeon Vanhala		UK	Kokkola 19.8		3-17 kaupM	-0,1	P15    
    26,21  Jani Ängeslevä		KaJu	Haapajärvi 13.8		3 pim		+2,0	M17

    	   

wind
    23,76  Arttu Hyvönen		KTU	Kokkola 3.6		3-17 aluek	+3,3
    23,82  Markus Erkkilä		KU	Kalajoki 12.7		1-17 aluem	+2,2 
    24,74  Eetu Luoma			KT	Kalajoki 12.7		3-17 aluem	+2,2 
    25,22  Arttu Untinen		KJ	Kalajoki 12.7		4-17 aluem	+2,2 

        

    
    

	   400m
    51,10  Tero Ojala			LV	Kuopio 2.8		D SM	   
    53,83  Eemeli Kotila		TU	Haapajärvi 14.8		1 pim		P15
    53,98  Markus Erkkilä		KU	Kalajoki 5.6		1 aluek		M17		-
    56,29  Eetu Luoma			KT	Kalajoki 5.6		3 aluek		M17
    57,99  Olli Untinen			KaJu	Kalajoki 5.6		4 aluek		M17			
    				 



	   800m
  1.58,88  Tapani Kärjä			KaJu	Kokkola 26.8		1 aluek	   
  2.01,75  Miika Tenhunen		NU	Jämsä 26.6		3h5 karn	M19	   
  2.02,55  Pekka Klemola		UK	Kokkola 17.6		1 aluek			   
  2.04,24  Roope Haapakangas		PyPo	Jyväskylä 11.6		3h1-19 ne	M17	   
  2.05,30  Eemeli Kotila		TU	Haapajärvi 13.8		2 pim		P15
  2.06,17  Juho Halonen			RP	Haapajärvi 13.8		3 pim
  2.08,21  Pauli Mäkelä			VetU	Veteli 10.9		1 pitM		M19
  2.09,33  Eetu Luoma			KT	Jämsä 26.6		3h2 karn	M17   
  2.12,32  Jaakko Halonen		RP	Haapajärvi 13.8		4 pim
  2.12,75  Konsta Puutio		YRe	Kokkola 17.6		1-17 aluek	M17
  
  2.13,01  Johannes Tiala		UK	Kokkola 17.6		2 aluek 
  2.13,52  Tuure Pesola			RP	Haapajärvi 13.8		7 pim		P15
  2.13,66  Olli Untinen			KaJu	Kauhava 1.7		7-17 ne		M17 
  2.13,68  Miska Poikkimäki		SS	Kalajoki 26.7		1-14 pim	P14 
  2.14,51  Janne Huhtala		YRe	Kalajoki 3.7		3 aluek
  2.15,55  Petri Kykyri			KT	Haapajärvi 13.8		9 pim		M35  
  2.16,76  Aake Raudaskoski		NU	Kalajoki 26.7		2-15 pim	P15
  2.16,90  Mikko Pajukangas		KP-V	Veteli 6.8		3-17 v-fall	M17
  2.16,93  Pasi Ala-Korpi		UK	Jyväskylä 9.8		5-45 SM		M45
  2.17,19  Juho Salmela			HK	Haapajärvi 13.8		9 pim		M17
  
  2.17,87  Juuso Takanen		Sievi	Haapajärvi 9.9		1-15 KLLpm  
 
  	   


	   1500m
  4.01,75  Tapani Kärjä			KaJu	Nivala 5.8		1 aluek   
  4.05,38  Miika Tenhunen		NU	Lappajärvi 26.7		1-19 pim	M19 
  4.17,97  Juho Halonen			RP	Haapajärvi 14.8		1 pim
  4.21,67  Pekka Klemola		UK	Nivala 5.8		2 aluek
  4.28,12  Eemeli Kotila		TU	Jämsä 28.6		12h2 karn	P15	 
  4.31,46  Konsta Puutio		YRe	Haapajärvi 14.8		- pim		M17 
  4.31,95  Janne Huhtala		YRe	Haapajärvi 14.8		- pim
  4.32,51  Olli Untinen			KaJu	Haapajärvi 14.8		2 pim		M17  
  4.33,19  Johannes Tiala		UK	Alajärvi 16.7		4 aluem 
  4.43,0h  Tero Ojala			LV	Tampere 15.6		D mo	
  
  4.43,73  Pasi Ala-Korpi		UK	Nivala 5.8		3 aluek		M45		
  4.45,72  Eetu Luoma			KT	Haapajärvi 14.8		3 pim		M17
  4.46,96  Marko Palohuhta		UK	Nivala 5.8		4 aluek
  4.59,09  Aleksi Kortetmaa		TU	Jämsä 28.6		11h1 karn	M19
     
       		 


	   3000m
  8.50,85  Tapani Kärjä			KaJu	Kuortane 13.7		15 elit	   
  8.58,26  Miika Tenhunen		NU	Liminka 29.5		5 ka		M19
  9.05,81  Pekka Klemola		UK	Virrat 9.7		12 tähti 
  9.53,10  Petri Kykyri			KT	Ullava 5.9		3 aluek		M35
  9.55,67  Konsta Puutio		YRe	Kalajoki 12.7		2-17 aluem	M17
  9.55,73  Olli Untinen			KaJu	Kalajoki 12.7		3-17 aluem	M17
  9.57,33  Johannes Tiala		UK	Ullava 5.9		5 aluek
 10.00,40  Janne Huhtala		YRe	Ullava 5.9		6 aluek 
 10.00,81  Marko Palohuhta		UK	Ullava 5.9		7 aluek
 10.07,28  Pasi Ala-Korpi		UK	Ullava 5.9		8 aluek		M45
 
 10.09,96  Naveen Kohtaniemi		YRe	Kalajoki 12.7		4-17 aluem	M17	 
 10.17,76  Juho Salmela			HK	Haapajärvi 12.6		1-17 aluek	M17
 10.19,30  Juho Pirkola			KT	Ullava 5.9		9 aluek		M30
 10.21,34  Aleksi Kortetmaa		TU	Haapajärvi 12.6		1-19 aluek	M19
 10.23,02  Ravinder Kohtaniemi		YRe	Kalajoki 12.7		5-17 aluem	P14 	
 10.26,63  Tuure Pesola			RP	Kalajoki 12.7		6-17 aluem	P15 

    	   




	   5000m	
 14.44,88  Ari-Pekka Lassila		VetU	Jämsä 28.6		1 karn	
 15.14,71  Tapani Kärjä			KaJu	Kuopio 1.8		11 SM    
 15.58,71  Miika Tenhunen		NU	Huittinen 10.8		4-19 SM		M19 
 16.44,60  Anssi Koirikivi		HK	Haapajärvi 13.8		1 pim		M19
 17.20,33  Juho Halonen			RP	Haapajärvi 13.8		2 pim
 17.29,33  Marko Palohuhta		UK	Haapajärvi 13.8		3 pim		M30
 17.50,95  Petri Kykyri			KT	Haapajärvi 13.8		4 pim		M35
 17.55,75  Johannes Tiala		UK	Veteli 7.6		1 juhla-k
 18.39,72  Aleksi Kortetmaa		TU	Veteli 7.6		2 juhla-k	M19	   
 19.33,17  Elias Valikainen		KaJu	Haapajärvi 13.8		5 pim		M17
 



	   10000m
 31.58,39  Tapani Kärjä			KaJu	Jämsä 28.6		8 karn	  
 35.51,62  Marko Palohuhta		UK	Laihia 3.9		3 aluek		M30 
 36.00,87  Janne Huhtala		YRe	Kannus 23.7		1 ka
 36.16,49  Petri Kykyri			KT	Kannus 23.7		2 ka		M35
 36.32,80  Konsta Puutio		YRe	Kannus 23.7		3 ka		M17
 36.43,06  Pasi Ala-Korpi		UK	Laihia 3.9		5 aluek		M45



	   10km tiejuoksu
    33.05  Miika Tenhunen		NU	Heinola 19.4		3-19 SM		M19
    33.18  Tapani Kärjä			KaJu	Liminka 5.7		1 ka		
    34.28  Tuomas Ahola			NU	Oulu 24.5		9 terwa-m
    35.33  Heikki Korpela		PyPo	Oulu 24.8		9 ka
    35,34  Marko Palohuhta		UK	Oulu 23.8		10 ka		M30   
    35.43  Naveen Kohtaniemi		YRe	Heinola 19.4		6-17 SM		M17
    36.14  Antti Nisula			KP-V	Oulu 24.5		10 terwa-m	M30	
    36.17  Konsta Puutio		YRe	Ylivieska 14.6		5 kärki-m	M17 		
    36.44  Janne Huhtala		YRe	Ylivieska 14.6		7 kärki-m
    37.00  Pasi Ala-Korpi		UK	Oulu 23.8		17 ka		M45
    
    37.36  Johannes Tiala		UK	Liminka 5.7		11 ka	   
    38.14  Teemu Manninen		KTU	Vaasa 6.9		2 ka
    38.21  Ari Luomanen			RP	Oulu 23.8		22 ka
     
     
 	    
	   puolimaraton	  
  1.10.36  Ari-Pekka Lassila		VetU	Kankaanpää 18.10	4 ka	   
  1.12.42  Tapani Kärjä			KaJu	Haapajärvi 11.10	2 kaunisto    
  1.15.37  Pekka Klemola		UK	Haapajärvi 11.10	3 kaunisto
  1.16.15  Tuomas Ahola			NU	Ylivieska 14.6		1 kärki-m	M30	     
  1.17.05  Sami Pahkala			HU	Kokkola 9.5		1 cityrun	M-19
  1.21.01  Ravinder Kohtaniemi		YRe	Haapajärvi 11.10	4 kaunisto
  1.21.02  Viljami Vuorre		Kjoki	Kiiminki 20.9		9 ka
  1.21.22  Tönis Veber			HT	Kokkola 30.8		3 venetsia	M40 
  1.21.37  Pasi Ala-Korpi		UK	Forssa 14.6		19 suvi-ilta	M45
  1.22.24  Marko Palohuhta		UK	Kiiminki 20.9		12 ka
  
  1.23.31  Kimmo Lassila		VetU	Kokkola 30.8		5 venetsia	M35
  1.24.03  Konsta Puutio		YRe	Kokkola 30.8		7 venetsia	M17
  1.24.10  Naveen Kohtaniemi		YRe	Haapajärvi 11.10	5 kaunisto  
  1.24.25  Niko Lassila			VetU	Kokkola 30.8		8 venetsia  
  1.24.42  Juha Hiltula			Kla	Kokkola 30.8		9 venetsia
  1.24.55  Jarmo Liedes			YRe	Kokkola 9.5		3 cityrun	M-45
  1.25.02  Keijo Sammallahti		Kla	Vaasa 6.9		12 ka		M35  
  1.25.30  Ari Luomanen			RP	Oulu 24.5		15 terwa-m
  1.25.41  Pasi Pesola			KP-V	Vaasa 6.9		14 ka		M30
  1.28.11  Mikko Peltoniemi		H-järvi	Ylivieska 14.6		4 kärki-m
  


"wind"
  1.19.45  Teemu Manninen		KTU	Vimpeli 20.9		1 windal
  1.23.01  Petteri Rantala		KoS	Nivala 12.7		1 kipinä
  1.23.42  Janne Huhtala		YRe	Toholampi 29.3		2 talvi-m
  1.23.47  Niko Lassila			VetU	Vimpeli 20.9		5 windal  
  1.24.28  Pasi Pesola			KP-V	Vimpeli 20.9		6 windal 
  


	    maraton	
  2.54.58  Sami Pahkala			HU	Kiiminki 20.9		1 ka		M19	    
  2.56.28  Teemu Manninen		KTU	Oulu 24.5		5 tarwa-m	M35
  2.59.39  Kari Ojala			KaJu	Helsinki 16.8		41 HCM		M50
  3.01.07  Janne Huhtala		YRe	Haapajärvi 11.10	1 kaunisto
  3.03.05  Pasi Pesola			KP-V	Vantaa 12.10		39 vantaan-m
  3.03.47  Marko Palohuhta		UK	Kankaanpää 18.10	44 ka
  3.06.52  Pasi Ala-Korpi		UK	Kankaanpää 18.10	52 ka
  3.09.17  Heikki Uusivirta		NU	Copenhagen 18.5		91-30 kv
  3.12.06  Heikki Laurila		Kla	Jyväskylä 13.9		36 finlandia
  3.14.32  Antti Nisula			KP-V	Vaasa 6.9		4 ka		M30
  
  3.16.27  Kari Kangasvieri		TU	Tukholma 31.5		1147 kv		M50
  3.17.27  Roni Knuuttila		Yliv	Ylivieska 14.6		3 kärki-m
  3.18.40  Samuli Nieminen		KT	Kokkola 30.8		4 venetsia  
  3.28.24  Tapio Manderbacka		Kla	Haapajärvi 11.10	5 kaunisto	
  3.28.25  Toni Kattilakoski		KP-V	Haapajärvi 11.10	6 kaunisto  
  3.31.32  Janne Sorvari		Kjoki	Kokkola 30.8		6 venetsia
  3.33.29  Petri Kumpula		Yliv	Ylivieska 14.6		6 kärki-m
  
"wind"
  3.03.53  Pasi Ala-Korpi		UK	Toholampi 29.3		2 talvi-m
  3.08.35  Jari Viitasaari		Kla	Toholampi 29.3		3 talvi-m  
  

 	    
	   110m aidat	   
    15,49  Tero Ojala			LV	Tampere 15.6		D mo		+0,0

	M17, 91,4 cm
    17,00  Markus Erkkilä		KU	Pietarsaari 7.9		D-17 SM		-0,9
    	

 	    
	   400m aidat	   
    71,47  Hannu Koskela		YK	Jyväskylä 9.8		1-45 SM


 	    
	   2000m esteet	   
  7.18,62  Eetu Luoma			KT	Kokkola 17.6		1-17 aluek
  
  
 	    
	   3000m esteet	   
  9.34,99  Miika Tenhunen		NU	Kuopio 2.8		11 SM		M19
 11.47,23  Kari Ojala			KaJu	Jyväskylä 8.8		1-50 SM		M50 




	   korkeus
     2,14  Mauri Kaattari		HU	Kuopio 3.8		3 SM 	   
     1,98  Aleksi Klemola		UK	Ruovesi 26.6		1-19 karn	M19
     1,86  Tatu Lehtosaari		PyPo	Veteli 7.6		1-17 juhla-k	M22
     1,85  Tero Ojala			LV	Tampere 14.6		D mo
     1,72  Markus Erkkilä		KU	Pietarsaari 6.9		D-17 SM		M17     
     1,63  Arttu Heikkilä		RP	Kalajoki 26.7		1-15 pim	P15    
     1,57  Timo Salonen			TU	Jyväskylä 8.8		2-35 SM		M35 

   
     	   
     


	   seiväs
     5,00  Mikko Latvala		HK	Somero 26.6		2 karn		M30	   
     4,73  Tero Ojala			LV	Tampere 15.6		D mo			
     4,60  Johannes Eronen		HK	Haapajärvi 14.8		1 pim		M22
     3,60  Johan-Antti Kivilahti	HK	Somero 26.6		5-17 karn	M17   
     3,60  Markus Erkkilä		KU	Pietarsaari 7.9		D-17 SM		M17      
     3,52  Lassi Yli-Kotila		TU	Uusikaarlepyy 7.9	D-15 SM		P15	     
     3,30  Eemil Ali-Haapala		KP-V	Haapajärvi 14.8		3 pim		P15
     3,12  Aleksi Hedetniemi		HK	Uusikaarlepyy 7.9	D-15 SM		P15
     2,72  Arttu Heikkilä		RP	Uusikaarlepyy 7.9	D-15 SM		P15	
     2,70  Hannu Koskela		YK	Helsinki-E 27.7		D-45 SM		M45 
     
     2,70  Teemu Kyösti			HU	Kokkola 9.8		1-13 aluem	P13				
     
    
    

	   pituus
     6,89  Tero Ojala			LV	Tampere 14.6		D mo		+1,3 	   
     6,80  Mauri Kaattari		HU	Haapajärvi 13.8		1 pim		+1,2	    
     6,35  Aleksi Klemola		UK	Kokkola 17.6		1 aluek		+1,2	M19
     6,25  Emil Kääntä			AV	Saarijärvi 10.7		4 aluem		+0,5	M22
     6,24  Johannes Haavisto		HU	Kokkola 4.7		6 ka		-0,6	M19    
     6,08  Markus Erkkilä		KU	Kokkola 4.7		1-17 ka		-1,2	M17
     6,04  Aleksi Hedetniemi		HK	Raisio 23.8		7-15 SM		+0,3	P15
     5,74  Tuomo Marttila		KT	Uusikaarlepyy 6.9	D-19 SM		+1,9	M19
     5,57  Petteri Niemelä		KaJu	Kalajoki 12.7		-19 aluem	+1,8	M19  
     5,54  Eemil Ali-Haapala		KP-V	Veteli 6.8		1-13 v-fall	-0,4	P15
      
     5,52  Santeri Visuri		YK	Haapajärvi 12.6		1-15 aluek	+1,5	P14	         
        
 

     
    

	   kolmiloikka  				
    13,76  Aleksi Klemola		UK	Kauhava 1.7		-19 ne		+1,5	M19
    12,02  Arttu Hyvönen		KTU	Tampere/H 7.9		3 ka		+0,0	M17
    11,87  Santeri Visuri		YK	Raisio 24.8		5-14 SM		+1,6	P14   
    11,38  Aleksi Hedetniemi		HK	Kalajoki 26.7		1-15 pim	-3,5	P15
    11,25  Arto Rautio			HU	Jyväskylä 10.8		1-50 SM		+0,7	M50
    10,54  Jan-Patrik Åvist		HK	Kalajoki 26.7		1-13 pim	-1,7	P13
    10,47  Jani Ängeslevä		KaJu	Kalajoki 10.6		1-17 seuracup	+2,0	M17
            
         

	    kuula
    16,34  Jani Santala			HU	Himanka 17.8		1 aluek
    14,15  Mauri Kaattari		HU	Alavieska 20.7		2 pentin	
    13,83  Tero Ojala			LV	Kuopio 2.8		D SM
    13,13  Ari Lepistö			RP	Reisjärvi 21.7		1 aluek
    13,02  Jouni Sillanpää		VetU	Jyväskylä		2-30 SM		M30
    11,78  Jukka Saaranen		PyPo	Lumijoki 29.8		1 aluek
    	    

    M19 6kg
    13,65  Tuomo Marttila		KT	Huittinen 9.8		7-19 SM
    12,59  Patrik Haapakoski		AV	Alavieska 31.8		1-19 aluek
       
   
    M17 5kg
    15,90  Arttu Untinen		KaJu	Karhula 24.8		2-16 SM 
    15,29  Patrik Haapakoski		AV	Kalajoki 12.7		1-17 aluem		
    11,87  Kalle Yrjänä			HU	Alavieska 20.7		3-17 pentin    
    11,61  Markus Erkkilä		KU	Kalajoki 12.7		4-17 aluem
    10,19  Akseli Myllymäki		KP-V	Kirkkonummi 30.8	6-17 v-fall
     9,70  Leevi Jukkola		KT	Kirkkonummi 30.8	8-17 v-fall
     8,80  Joonas Ämmänkoski		KP-V	Kalajoki 10.6		2-17 seuracup	
    
    
 

kiekko 56,99 Joni Mattila HU Hämeenlinna 20.8 1 tähti 45,64 Arto Niskanen AV Alavieska 19.6 3 aluek M35 45,21 Tero Ojala LV Alavieska 31.5 2 cup 41,32 Mauri Kaattari HU Alajärvi 16.7 7 aluem 40,67 Ari Lepistö RP Haapajärvi 14.8 1 pim 38,15 Tuomo Marttila KT Reisjärvi 21.7 2 aluek M19 38,00 Jukka Saaranen PyPo Raahe 4.9 4 aluek M30 37,55 Joonas Verronen HU Himanka 13.6 1 aluek 36,64 Petri Rautio AV Alavieska 13.9 2 cup M19 1,75kg 47,44 Ville Roimela KaJu Alavieska 9.7 1-19 aluek 41,72 Tuomo Marttila KT Kauhava 16.6 D-19 karn M17 1,5kg 34,27 Antti Tuorila HU Himanka 13.6 1-17 aluek 31,58 Markus Erkkilä KU Pietarsaari 7.9 D-17 SM 29,59 Samuli Humalalampi RP Alavieska 13.9 4-17 cuo P15
moukari 71,81 Jesse Lehto KP-V Kaustinen 27.6 4 karn M22 62,47 Petri Rautio AV Alavieska 20.9 1 ott M30 57,01 Tuomas Mikkola AV Kaustinen 23.2 4 talviM M30
keihäs 77,45 Teemu Wirkkala TU Kjuopio 2.8 5q SM 67,72 Jarmo Marttila KT Kokkola 26.8 1 aluek M22 62,25 Mauri Kaattari HU Kannus 23.7 1 ka 60,32 Tero Ojala LV Kuopio 3.8 D SM 54,62 Matti Löytynoja YK Reisjärvi 21.7 1 aluek M35 53,96 Veli-Matti Kivilahti HK Alajärvi 16.7 8 aluem M19 53,22 Tuomo Marttila KT Kokkola 19.8 1-17 kaupM M19 51,16 Toni Taipale VetU Veteli 20.9 2 aluek M22 49,01 Ari Lepistö RP Raahe 4.9 3 aluek 43,64 Henri Nisula VetU Veteli 24.8 1 aluek 42,33 Hannes Torppa VetU Veteli 10.9 2 pitM M22 38,65 Niko Suontakanen RP Haapajärvi 13.8 4 pim M17 M17 48,11 Niko Suontakanen RP Pietarsaari 30.6 2-17 aluek 45,68 Markus Erkkilä KU Kannus 13.7 3-17 ka 44,07 Arttu Heikkilä RP Äänekoski 20.9 2-17 aluek 41,84 Akseli Myllymäki KP-V Veteli 6.8 1-17 v-fall 40,38 Patrik Haapakoski AV Alavieska 16.8 2-17 aluek 10-ottelu 7328 Tero Ojala LV Tampere 15.6 6 mo
Naiset 100m 11,80 Anniina Kortetmaa KU Tampere 24.8 3h2 elit +1,1 N19 12,51 Henriikka Parpala KV Virrat 9.7 2 tähti +0,4 N17 12,71 Erika Nevanperä KaJu Kauhava 1.7 1-19 ne -0,6 N19 12,72 Roosa Määttälä KV Kokkola 17.6 1 aluek +1,6 N17 12,77 Katri Mustola KaJu Seinäjoki 27.5 1 kaappoo +1,7 N22 12,78 Noora Määttälä KV Alajärvi 16.7 4 aluem +0,0 N19 12,97 Irina Potinoja LV Saarijärvi 21.6 1h2-17 kv +0,2 N17 13,08 Sara Pudas AV Saarijärvi 21.6 3h217 kv +0,2 N17 13,73 Aliisa Puumala KTU Jämsä 29.6 5h1-15 karn +0,9 T15 13,77 Hanna Vuolteenaho YK Ylivieska 7.7 3 aluek -1,7 13,77 Tiia Olkkonen KU Haapajärvi 9.9 3-15 KLL +1,1 T15 13,94 Susanna Juhola KaJu Kalajoki 5.6 1-15 aluek -1,5 T14
200m 24,51 Anniina Kortetmaa KU Huittinen 10.8 1-19 SM +0,1 N19 25,69 Katri Mustola KaJu Tampere 14.6 3 ka +2,0 N19 25,84 Henriikka Parpala KV Lapinlahti 20.7 3B elit -0,3 N17 26,48 Noora Määttälä KV Jyväskylä 11.6 2h2-19 ne +1,5 N19 26,50 Erika Nevanperä KaJu Kokkola 17.6 2 aluek +0,4 N19 26,93 Sara Pudas AV Kauhava 1.7 3-17 ne -1,1 N17 26,99 Juulia Varpaluoma KTU Kauhava 1.7 4-17 ne -1,1 N17 27,69 Hanna Vuolteenaho YK Ähtäri 19.7 S pim -0,1 28,14 Helmi Koretmaa KU Kalajoki 10.6 2-17 seuracup -1,8 N17 28,46 Susanna Juhola KaJu Nivala 5.8 4-17 aluek +0,3 T14 29,14 Eija Kellokoski-Kari VetU Veteli 24.8 1 aluek +1,2 N40 29,21 Julia Kivinen KP-V Kalajoki 27.7 1-13 pim +1,6 T13 29,43 Ninni Löf KaJu Vihti 30.8 6-17 v-fall +0,1 N17 29,47 Vilja Peltoniemi KP-V Kirkkonummi 30.8 6-17 v-fall -0,9 N17 29,73 Kaisa Knuuttila KT Kalajoki 27.7 2-13 pim +1,6 T13 29,86 Kiia Koivuranta KT Kirkkonummi 30.8 8-17 v-fall -0,8 T13 29,89 Sonja Vihervaara KTU Kokkola 3.6 7 aluek +0,4 N17 29,99 Neea Kotila TU Kalajoki 27.7 3-13 pim +1,6 T13 wind 24,77 Katri Mustola KaJu Kalajoki 12.7 1-19 aluem +2,7 26,33 Noora Määttälä KV Kalajoki 12.7 3-19 aluem +2,7 26,44 Sara Pudas AV Kalajoki 12.7 2-17 aluem +2,1 26,74 Juulia Varpaluoma KTU Kalajoki 12.7 3-17 aluem +2,1 27,80 Hanna Vuolteenaho YK Tampere 14.6 D ka +2,8
400m 53,20 Katri Mustola KaJu Kuopio 1.8 1 SM N22 63,17 Helmi Kortetmaa KU Lappajärvi 26.7 7-17 pim N17 63,51 Eija Kellokoski-Kari VetU Jyväskylä 10.8 1-40 SM N40 66,32 Ninni Löf KaJu Kalajoki 5.6 2 aluek N17 70,07 Roosa Löf KaJu Haapajärvi 14.8 1 pim T14 72,67 Neea Kotila TU Kalajoki 5.6 4 aluek T13
800m 2.21,12 Eija Kellokoski-Kari VetU Vaasa 5.8 4 tähti N40 2.21,16 Päivi Knutar KV Pedersöre 29.7 1 aluek N35 2.22,91 Emma Katajalaakso KU Saarijärvi 21.6 1-17 kv T15 2.25,03 Miia Säilynoja SS Kalajoki 3.7 1 aluek N22 2.28,51 Helmi Kortetmaa KU Kannus 23.7 1-17 ka N17 2.28,73 Mari Bergdahl KT Vaasa 5.8 8 tähti N30 2.29,85 Vilja Peltoniemi KP-V Pedersöre 29.7 2-17 aluek N17 2.30,27 Johanna Ala-Pöntiö KT Alaveteli 11.6 1 aluek 2.30,45 Susanna Juhola KaJu Kalajoki 3.7 2 aluek T14 2.32,50 Ninni Löf KaJu Pedersöre 29.7 4-17 aluek N17 2.37,33 Roosa Löf KaJu Saarijärvi 21.6 10-17 kv T14 2.38,15 Anna-Kaisa Saari YK Ylivieska 18.8 2 aluek N19 2.38,23 Hanna Vuolteenaho YK Kuopio 2.8 S SM 2.38,99 Henriikka Parpala KV Uusikaarlepyy 7.9 S-17 SM N17 2.40,22 Neea Kotila TU Haapajärvi 13.8 5 pim T13 2.40,47 Jenna Vähähyyppä KT Kokkola 3.6 1-17 aluek N17 2.40,52 Fanny Kumpulainen Pjärvi Haapajärvi 9.9 1-15 KLLpm 2.41,53 Linnea Koskela Sievi Haapajärvi 9.9 2-15 KLLpm 2.43,59 Viola Päivärinta Nivala Haapajärvi 9.9 3-15 KLLpm 2.43,97 Minna Läspä KP-V Veteli 10.9 1-15 pitM T14 2.44,46 Hilla Miettinen KT Kalajoki 26.7 4-14 pim T14
1500m 4.48,77 Päivi Knutar KT Alajärvi 16.7 1 aluem N35 4.53,69 Eija Kellokoski-Kari VetU Riihimäki 19.7 9 ka N40 5.04,45 Miia Säilynoja SS Seinäjoki 9.8 13-22 SM N22 5.05,87 Johanna Kykyri KT Pedersöre 17.6 3 aluek N30 5.06,05 Emma Katajalaakso KU Kokkola 26.8 1 aluek T15 5.08,69 Karoliina Ukskoski KP-V Alajärvi 16.7 6 aluem N19 5.09,92 Ninni Löf KaJu Kokkola 26.8 2 aluek N17 5.11,01 Vilja Peltoniemi KP-V Karhula 24.8 8-17 SM N17 5.15,30 Mari Bergdahl KT Alaveteli 22,7 2 aluek N30 5.16,07 Nuppu Peltoniemi KP-V Haapajärvi 14.8 4 pim N19 5.28,28 Johanna Ala-Pöntiö KT Kokkola 26.8 5 aluek 5.37,13 Roosa Löf KaJu Kokkola 26.8 6 aluek T14 3000m 10.47,59 Päivi Knutar KT Kokkola 30.7 1 aluek N35 10,48,79 Anna-Kaisa Saari YK Huittinen 10.8 8-19 SM N19 10.48,96 Eija Kellokoski-Kari VetU Kokkola 30.7 2 aluek N40 11.04,79 Karoliina Ukskoski KP-V Alavus 23.7 4 aluek N19 11.10,00 Johanna Kykyri KT Ullava 5.9 4 aluek N30 11.18,50 Nuppu Peltoniemi KP-V Veteli 10.9 1 pitM N19 11.44,83 Vilja Peltoniemi KP-V Karhula 22.8 7-17 SM N17 11.47,02 Mari Bergdahl KT Ullava 5.9 6 aluek N30 11.52,96 Tanja Rannila VetU Veteli 10.9 2 pitM N35 12.02,90 Roosa Löf KaJu Ullava 5.9 7 aluek T14 12.06,34 Ninni Löf KaJu Ullava 5.9 8 aluek N17 12.37,32 Henna Rautiainen HU Kokkola 30.7 3 aluek 13.23,78 Melissa Kykyri KT Ullava 5.9 1 kunto T10 13.36,97 Jonna Heikkilä KT Ullava 5.9 2 kunto 13.59,92 Lotta Honkaharju-Kykyri KT Ullava 5.9 3 kunto 5000m 17.58,87 Marika Ahola TU Saarijärvi 10.7 1 aluem N35 18.13,02 Johanna Kykyri KT Saarijärvi 10.7 2 aluem N30 18.25,29 Päivi Knutar KT Haapajärvi 13.8 1 pim N35 18.28,93 Anna-Kaisa Saari YK Haapajärvi 13.8 3 pim N19 18.46,01 Eija Kellokoski-Kari VetU Vantaa-T 10.9 4 aluek N40 24.58,12 Leena Saari YK Jyväskylä 9.8 1-70 SM N70 10000m 37.34,20 Johanna Kykyri KT Jämsä 28.6 2 karn N30 37.36,28 Marika Ahola TU Jämsä 28.6 3 karn N35 38.25,15 Anna-Kaisa Saari YK Kannus 23.7 2 ka N19 39.18,6 Päivi Knutar KT Liminka 11.10 6 mix N35 10km tiejuoksu 42.09 Miia Säilynoja SS Ylivieska 14.6 1 kärki-m N22 43.00 Eija Kellokoski-Kari VetU Kokkola 30.8 1 venetsia N40 43.44 Ringa Torvi RK Ylivieska 14.6 2 kärki-m 44.29 Assi Alakoski RP Oulu 23.8 12 ka N22 44.46 Merja Honkonen-Pohjonen PK Saarijärvi 1.5 1 summas N40 46.49 Nuppu Peltoniemi KP-V Kokkola 30.8 3 venetsia 47.49 Elli Översti KaJu Oulu 23.8 20 ka N50 47.11 Henna Rautiainen HU Kokkola 30.8 5 venetsia 49.08 Merja Huopana Perho Jyväskylä 13.9 20 finlandia 49.09 Eerika Konu KV Kokkola 30.8 1-20 venetsia T13 49.33 Oona Kiljala YK Ylivieska 14.6 7 kärki-m T11 puolimaraton 1.21.29 Marika Ahola TU Ylivieska 14.6 1 kärki-m N35 1.22.59 Johanna Kykyri KT Heinola 19.4 10 SM N30 1.34.23 Aino-Maria Jääskeläinen HK Haapajärvi 11.10 2 kaunisto 1.37.25 Assi Alakoski RP Oulu 24.5 8 terwa-m N22 1.38.25 Johanna Pahkala HU Kokkola 30.8 5 venetsia 1.40.19 Piia Leppälä Reisj Helsinki 10.5 85 HCR 1.40.47 Merja Honkonen-Pohjonen PK Kokkola 30.8 2-40 venetsia N40 1.42.56 Elli Översti KJ Ylivieska 14.6 1-50 kärki-m N50 1.44.16 Päivi Harmaala HU Kokkola 30.8 8 venetsia 1.46.16 Hanna-Mari Kalliokoski HT Oulu 24.5 38 terwa-m 1.47.18 Leena Saari YK Forssa 14.6 48 suvi-ilta N70 1.49.13 Julia Korkiakoski AV Ylivieska 14.6 5 kärki-m 1.49.15 Hilkka Kopola LaKi Haapajärvi 11.10 5 kaunisto "wind" 1.38.02 Merja Honkonen-Pohjonen PK Vimpeli 20.9 2 windal 1.42,05 Elli Översti KJ Vimpeli 20.9 6 windal 1.47.27 Jaana Niininen VetU Vimpeli 20.9 8 windal
maraton 2.52.59 Johanna Kykyri KT Praha 11.5 12 kv N30 2.53.32 Marika Ahola TU Lappeenranta 20.9 5 SM N35 3.35.39 Maria Kettu VetU Oulu 24.5 10 tarwa-m N30 3.40.14 Mervi Vähäkangas LaKi Kankaanpää 18.10 28 ka 3.49.18 Merja Honkonen-Pohjonen PK Kuopio 6.12 4 itsen 3.50.45 Pirjo Knuuti NU Kööpenhamina 18.5 446 kv 3.51.48 Hilkka Kopola LaKi Kankaanpää 18.10 51 ka 3.54.24 Assi Alakoski RP Haapajärvi 11.10 3 kaunisto 3.54.42 Päivi Männistö TU Haapajärvi 11.10 4 kaunisto 3.59.48 Johanna Aho UK Oulu 24.5 33 terwa-m 4.04.28 Leena Saari YK Kankaanpää 18.10 61 ka "wind" 3.56.40 Johanna Pahkala HU Toholampi 29.3 2 talvi-m 4.11.07 Hanna-Maija Jokela TU Toholmapi 29.3 6 talvi-m 100m aidat 16,83 Hanna Vuolteenaho YK Kuopio 1.8 S SM +1,2 N17 100m aidat 15,84 Henriikka Parpala KV Uusikaarlepyy 6.9 S-17 SM +0,3 400m aidat 71,25 Helmi Kortetmaa KU Oulu 29.7 2-17 aluek 2000m esteet 8.02,03 Jenna Vähähyyppä KT Jämsä 26.6 2-17 karn korkeus 1,72 Venla Ruotanen YK Raisio 24.8 1-15 SM T15 1,62 Hanna Vuolteenaho YK Joensuu 7.6 S pim 1,61 Mimosa Wirkkala TU Kannus 13.7 S-14 pim T14 1,55 Hanna Pulkkinen KP-V Himanka 13.6 1 aluek N17 1,48 Henriikka Parpala KV Uusikaarlepyy 6.9 S-17 SM N17 1,46 Kaisa Kopsala TU Kannus 23.7 1-13 ka T13 1,45 Minna Salo VetU Veteli 7.6 2-17 juhla-k N17 1,45 Nea Luokkanen HU Veteli 6.8 1-11 v-fall T11 1,43 Lilian Koskela KU Kannus 23.7 1-13 ka T12 1,40 Susanna Juhola KaJu Kannus 13.7 S-14 pim T14 1,40 Hilda Haavisto KU Kannus 23.7 1-13 ka T13 1,40 Ruusu Huhtala Sievi Haapajärvi 9.9 3-15 KLLpm 1,40 Julia Kivinen KP-V Veteli 10.9 1-13 pitM T13 1,39 Marja Eskelinen VetU Jyväskylä 8.8 3-45 SM N45 1,37 Pinja Karjalainen HT Veteli 24.8 2-13 aluek T13 1.35 Jonna Toivonen PK Kannonkoski 5.7 1-11 poppi T11 1,35 Veera Purola RP Kalajoki 27.7 2-14 pim T14 1,35 Juuli Heikkinen Rjärvi Haapajärvi 9.9 4-15 KLLpm 1,35 Viola Päivärinta Nivala Haapajärvi 9.9 5-15 KLLpm 1,31 Friida Kivistö KJ Kalajoki 3.7 2-11 aluek T11 1,31 Reetta Haapalehto KU Kannus 23.7 5-13 ka T12 1,31 Venla Jääskä UK Kannus 23.7 6-13 ka T12 seiväs 2,55 Marja Eskelinen VetU Veteli 24.8 1 aluek N45 2,50 Matilda Kivistö KaJu Vaasa 31.7 1-13 cup T13 2,50 Fanni Kivistö KaJu Raisio 22.8 8-15 SM T15 2,25 Friida Kivistö KaJu Himanka 17.8 2-13 aluek T11 1,70 Hanna Pulkkinen KP-V Veteli 6.8 2-17 v-fall N17 1,60 Jenny Karkkola KP-V Kirkkonummi 30.8 8-15 v-fall T15 pituus 5,68 Hanna Jämsä TU Alaveteli 22.7 1 aluek +0,6 5,63 Roosa Määttälä KV Kokkola 4.7 1-17 ka -1,2 N17 5,60 Irina Potinoja LV Kokkola 4.7 2-17 ka -0,8 N17 5,56 Henriikka Parpala KV Haapajärvi 13.8 2 pim +1,6 N17 5,50 Sara Pudas AV Saarijärvi 21.6 2-17 kv +1,1 N17 5,24 Noora Määttälä KV Pietarsaari 30.6 2 aluek -0,7 N19 4,96 Hanna Vuolteenaho YK Tampere 15.6 S ka -0,5 4,82 Venla Ruotanen YK Kannus 7.8 2-15 aluek +1,8 T15 4,78 Mimosa Wirkkala TU Kokkola 4.7 2-15 ka -1,7 T14 4,73 Vilma Jaatinen KaJu Raisio 23.8 25-14 SM -0,4 T14 wind 5,77 Roosa Määttälä KV Karhula 23.8 2-17 SM +4,9 kolmiloikka 12,82 Hanna Jämsä TU Kuopio 1.8 6 SM +0,4 10,81 Hanna Honkaharju KT Alaveteli 22.7 1-10 aluek +0,5 N19 9,45 Eeva-Stiina Viitala KU Kannus 23.7 1-15 ka +0,4 T15 9,27 Vilma Jaatinen KaJu Kalajoki 27.7 1-14 pim +0,9 T14 9,24 Hanna Pulkkinen KP-V Veteli 7.6 1-17 juhla-k -0,5 N17 9,07 Aino Rahja KaJu Veteli 6.8 1-15 v-fall -0,5 T14 8,93 Emma Rahja KaJu Kalajoki 10.6 -17 v-fall +0,6 N17 8,55 Elina Knuuttila KT Veteli 6.8 2-15 v-fall +0,3 T15 8,13 Veera Koskinen KP-V Alavus 11.8 5-13 aluek +1,7 T12 8,10 Hilda Haavisto KU Kalajoki 27.7 1-13 pim -0,3 T13 7,83 Matilda Kivistö KaJu Kalajoki 27.7 2-13 pim +1,9 T13 7,75 Reetta Haapalehto KU Kalajoki 27.7 2-12 pim -2,8 T12 7,60 Jenny Karkkola KP-V Veteli 6.8 3-15 v-fall +0,2 T14 kuula 12,84 Ronja Ruotanen YK Ylivieska 7.7 1 aluek N19 12,32 Hanna Vuolteenaho YK Ylivieska 7.7 2 aluek 11,22 Marke Paavola KP-V Veteli 24.8 1 aluek N40 10,59 Miia Luokkanen HU Haapajärvi 13.8 1 pim N35 10,53 Marja Eskelinen VetU Jyväskylä 10.8 3-45 SM 10,01 Anne Pöyhönen KV Kokkola 26.8 1 aluek N35 9,76 Henriikka Parpala KV Haapajärvi 13.8 2 pim N17 N17 3kg 12,21 Venla Ruotanen YK Kalajoki 12.7 1-17 aluem 10,97 Laura Varvelin Rjärvi Haapajärvi 9.9 2-15 KLLpm 10,42 Henriikka Parpala KV Pedersöre 29.7 4-17 aluek 10,13 Elisa Heikkala KP-V Kalajoki 10.6 2-17 seuracup T12 10,12 Fanni Niemelä KaJu Kalajoki 10.6 3-17 seuracup 10,03 Tiia Olkkonen KU Nivala 5.8 1-17 aluek T15 8,91 Julia Kivinen KP-V Kaustinen 4.10 2-15 aluek 8,03 Kiia Nousiainen KaJu Kalajoki 10.6 1-15 seuracup T14 7,89 Hanna Pulkkinen KP-V Leppävirta 10.5 3-17 ka 7,85 Minna Läspä KP-V Leppävirta 10.5 3-15 ka T14 7,81 Jenni Simola KP-V Kirkkonummi 30.8 10-15 v-fall T15 7,72 Susanna Juhola KaJu Kalajoki 10.6 2-15 seuracup T14 kiekko 36,99 Ronja Ruotanen YK Haapajärvi 14.8 1 pim N19 35,99 Essi Erkkilä LV Haapajärvi 14.8 2 pim N19 moukari 66,12 Jenni Penttilä KP-V Pudasjärvi 19.6 1 ka 51,79 Fanni Niemelä KaJu Alavieska 20.7 1 pentin-h N17 37,48 Hanna Pulkkinen KP-V Alaveteli 3.7 2-19 cup N17 34,59 Julia Kivinen KP-V Maalahti 25.6 2 aluek T13 33,69 Jonna Lahtinen KT Lappajärvi 17.8 1 cup 21,58 Heli Jokela KP-V Kaustinen 6.9 5 aluek 3 pim N22 N17 3kg 60,71 Fanni Niemelä KaJu Kaustinen 26.6 3-17 karn 48,25 Hanna Pulkkinen KP-V Kaustinen 19.7 2-17 cup 48,07 Julia Kivinen KP-V Leppävirta 6.9 1-14 ka T13 37,32 Katariina Polvi YK Kaustinen 19.7 3-17 cup 32,04 Elisa Heikkala KP-V Kaustinen 27,4 2-15 cup 25,75 Taru Tiensuu KaJu Veteli 6.8 2-15 v-fall T14 25,21 Vilma Paavola KP-V Kaustinen 27.12 3-15 aluek T13 keihäs 45,81 Heli Jokela KP-V Seinäjoki 9.8 6-22 SM N22 44,82 Hanna Vuolteenaho YK Ähtäri 20.7 S pim 35,99 Miia Luokkanen HimU Jyväskylä 9.8 3-35 SM N35 N17 500g 32,77 Fanni Niemelä KaJu Veteli 6.8 1-17 v-fall 27,87 Henriikka Parpala KV Uusikaarlepyy 7.9 S-17 SM 15,92 Jenny Kirjava KP-V Veteli 6.8 2-17 v-fall T12 7-ottelu 4321 Hanna Vuolteenaho YK Kuopio 2.8 16 SM N17 7-ottelu 4280 Henriikka Parpala KV Uusikaarlepyy 7.9 8-17 SM 3000m kävely 20.11,31 Ida-Maria Parpala KT Jyväskylä 29.5 2-15 ka
Viestit Miehet 4x100m 45,16 VetU Viljami Parpala, Eemeli Puronaho, Olli Heikkala, Tuomas Puronaho Alaveteli 24.6 2 aluem 49,85 KaJu Elias Valikainen, Arttu Untinen, Jani Ängeslevä, Olli Untinen Alaveteli 24.6 7-17 aluem 50,82 LoVe Marko Haasala, Markus Anttila, Aki Haasala, Simo Paavola Alaveteli 24.6 6 aluem 52,53 YK Viljami Vuotila, Esa-Pekka Mustola, Markus Junno, Santeri Visuri Nivala 18.6 1-15 pim 52,71 NivU Aake Raudaskoski, Aleksi Jurvelin, Henri Aarrevaara, Joni Tölli Nivala 18.6 2-15 pim 4x300m 2.50,60 TohU Eemeli Kotila, Eetu Peltokangas, Kasperi Remesaho, Timi Kopsala Alaveteli 24.6 6-17 aluem 2.50,62 KaJu Arttu Untinen, Jani Ängeslevä, Elias Valikainen, Olli Untinen Alaveteli 24.6 7-17 aluem 3x800m 7.09,12 KaJu Jani Ängeslevä, Elias Valikainen, Olli Untinen Alaveteli 24.6 5-17 aluem 4x800m 9.55,02 KoVe Tommi Witick , Tuomas Virolainen , Olli Kallioinen , Ossi Karjalainen Lahti 6.7 14-15 SM 10.01,84 KV II Tommi Witick, Oskari Lamberg, Olli Kallioinen, Ossi Karjalainen Nivala 18.6 1-15 pim 10.11,69 HK Ville Tuura, Aleksi Salmela, Juhani Niemi, Aleksi Hedetniemi Nivala 18.6 2-15 pim 10.14,90 YK Esa-Pekka Mustola, Viljami Vuotila, Markus Junno, Santeri Visuri Nivala 18.6 3-15 pim Naiset 4x100m 53,86 KaJu Vilma Jaatinen ,Susanna Juhola ,Helmi Joenväärä ,Nelli Mustola Lahti 5.7 5h1-15 SM 54,48 KaJu Vilma Jaatinen, Susanna Juhola, Helmi Joenväärä, Veera Hietala Nivala 18.6 1-15 pim 54,55 KTU Aliisa Puumala, Emma Marjelund, Sonja Vihervaara, Juulia Varpaluoma Alaveteli 24.6 9-17 aluem 54,79 YK Hanna Vuolteenaho, Lotta Paananen, Anna-Kaisa Saari, Emmi Wilén Alaveteli 24.6 3 aluem 55,75 KoVe Carolin Markusbacka, Matleena Parpala, Oona Norrena, Iisa Saari Nivala 18.6 2-15 pim 56,36 KäTa Senja Honkala, Roosa Hämäläinen, Hanna Honkaharju, Kiia Koivuranta Alaveteli 24.6 4-19 aluem 4x300m 3.18,33 TohU Roosa-Maria Heinonen, Kaisa Kopsala, Neea Kotila, Mimosa Wirkkala Alaveteli 24.6 7-17 aluem 3.19,89 KäTa Elina Knuuttila, Jenna Vähähyyppä, Johanna Ingalsuo, Kaisa Knuuttila Alaveteli 24.6 8-17 aluem 3x800m 8.32,56 KäTa Roosa Hämäläinen, Senja Honkala, Melissa Kykyri Alaveteli 24.6 3-19 aluem 8.43,69 KT II Elina Knuuttila, Jenna Vähähyyppä, Kaisa Knuuttila Alaveteli 24.6 4-17 aluem 4x800m 9.55,97 KäTa Mari Bergdahl, Johanna Ala-Pöntiö, Johanna Kykyri, Päivi Knutar Lahti 5.7 11 SM 11.03,95 KaJu Susanna Juhola , Roosa Löf , Taru Tiensuu , Vilma Jaatinen Lahti 6.7 24-15 SM 11.20,78 KT II Elina Knuuttila , Hilla Miettinen , Johanna Ingalsuo , Kaisa Knuuttila Lahti 6.7 27-15 SM