Piirin hallitilastot 2012-2013
				

Miehet
60m-800m 1000m-3000m korkeus-seiväs pituus-kolmiloikka kuula-7-ottelu

Naiset
60m-300m 800m-3000m korkeus-keihäs


Sisulisä
15v 13v 11v 9v

				Miehet	


	   60m
    7,28   Tero Ojala		LV	Joensuu 2.3		D SM	   
    7,34   Mauri Kaattari	HU	Tallinna 1.2		D kv
    7,35   Tuomo Marttila	KT	Tampere 23.2		5h3-19 SM	      
    7,49   Viljami Parpala	VetU	Mustasaari 9.2		4h3 pim	   
    7,72   Jonathan Marjeta	KT	Mustasaari 9.2		6h3 pim
    7,76   Saku Leppikangas	YK	Oulu 8.12		3h2-17 ka



	   200m
   26,58   Eemeli Kotila	TU	Kuortane 27.1		3-15 pim
   


	   200m pitkä rata
   23,71   Viljami Parpala	VetU	Mustasaari 9.2		3h3 pim




	   300m
   38,56   Viljami Parpala	VetU	Kuortane 27.1		2-17 pim	   



	   400m
   57,94   Jaakko Kari		VetU	Helsinki 2.3		3-35 SM   



	   800m
 2.20,44   Eemeli Kotila	TU	Kuortane 27.1		3-15 pim



	   800m pitkä rata
 2.14,55   Eemeli Kotila	TU	Tampere 9.3		3-14 tjig
 2.17,17   Eetu Luoma		TU	Tampere 9.3		8-15 tjig



	   1000m
 2.46,1    Miika Tenhunen	NU	Kuortane 13.3		2-17 ka	   
 2.53,33   Tero Ojala		LV	Joensuu 3.3		D SM		pitkä rata
 3.00,09   Mauri Kaattari	HU	Joensuu 3.3		D SM		pitkä rata
 3.06,90   Tuomo Marttila	KT	Joensuu 3.3		D-19 SM		pitkä rata
 


	   1500m
 5.00,63   Eero Kortetmaa	TU	Helsinki 2.3		2-60 SM



	   1500m pitkä rata
 4.31,23   Miika Tenhunen	NU	Oulu 9.12		4-17 ka



	   3000m 
 8.50,01   Tapani Kärjä		KaJu	Jyväskylä 17.2		10 SM
 8.56,74   Juho Pirkola		KT	Jyväskylä 17.2		14 SM   
10.36,01   Eero Kortetmaa	TU	Helsinki 3.3		1-60 SM



	   3000m pitkä rata
 8.38,91   Tapani Kärjä		KaJu	Mustasaari 9.2		2 pim	   
 9.19,24   Miika Tenhunen	NU	Mustasaari 9.2		11 pim
10.29,32   Aleksi Kortetmaa	TU	Mustasaari 9.2		15 pim 
10.44,66   Eero Kortetmaa	TU	Mustasaari 9.2		16 pim



	   60m aidat
    8,36   Mauri Kaattari	HU	Mustasaari 9.2		1 pim
    8,62   Tero Ojala		LV	Mustasaari 9.2		3 pim	   

M19, 100cm
    8,50   Tuomo Marttila	KT	Joensuu 3.3		D-19 SM



	   korkeus
    2,16   Mauri Kaattari	HU	Jyväskylä 16.2		2 SM	   
    1,96   Hannes Torppa	VetU	Tampere 23.2		4-19 SM
    1,93   Herman Haavisto	KU	Tampere 23.2		5-19 SM      
    1,88   Aleksi Klemola	UK	Kaustinen 23.3		ulkop
    1,84   Tero Ojala		LV	Joensuu 2.3		D SM
    1,81   Tatu Lehtosaari	PyPo	Kuortane 27.1		ulkop
    1,75   Aleksi Saarela	YK	Kaustinen 1.12		1-15 pk
    1,75   Tuomo Marttila	KT	Joensuu 2.3		D-19 SM
    1,54   Arto Rautio		HU	Helsinki 2.3		5-50 SM
      


	   seiväs
    5,00   Mikko Latvala	HU	Kuortane 27.1		ulkop 	
    4,90   Mauri Kaattari	HU	Joensuu 3.3		D SM     
    4,80   Tero Ojala		LV	Mustasaari 9.2		ulkop      	   
    4,65   Tuomo Marttila	KT	Tampere 24.2		3-19 SM
    4,55   Veli-Matti Kivilahti	HK	Tampere 24.2		5-19 SM
    3,90   Johannes Eronen	HK	Haapajärvi 17.2		1 pk
    3,30   Asko Eerola		AV	Helsinki 2.3		3-40 SM
    3,00   Lassi Yli-Kotila	KU	Himanka 19.1		1-15 pk
    2,90   Arto Rautio		HU	Helsinki 2.3		2-50 SM
    2,30   Emil Ali-Haapala	KP-V	Himanka 19.1		2-15 pk


	   pituus
    6,75   Mauri Kaattari	HU	Joensuu 2.3		D SM
    6,58   Tero Ojala		LV	Joensuu 2.3		D SM
    6,33   Tuomo Marttila	KT	Tampere 23.2		12-19 SM	   
    6,16   Saku Leppikangas	YK	Oulu 8.12		1-17 ka
    5,14   Arto Rautio		HU	Helsinki 2.3		3-50 SM




	   3-loikka
   11,28   Arto Rautio		HU	Helsinki 3.3		2-50 SM	   
   10,11   Lassi Yli-Kotila	KU	Kaustinen 1.12		1-13 pk



	    kuula	
   16,48   Jani Santala		HU	Turku 30.1		2 ka	    
   14,75   Mauri Kaattari	HU	Tallinna 1.2		D kv
   13,72   Tero Ojala		LV	Joensuu 2.3		D SM	   
   13,54   Arto Niskanen	AV	Kaustinen 16.2		1 aluek	
   12,72   Jouni Sillanpää	VetU	Kaustinen 23.3		2 aluek
   12,59   Tuomas Mikkola	AV	Alavieska 2.3		3 aluek 
   11,53   Jukka Saaranen	HK	Haapajärvi 17.2		1 pk
   11,09   Raimo Sillanpää	VetU	Kaustinen 17.11		1 pk
   10,47   Pasi Hautamäki	NU	Nivala 23.3		1 pk


M19 6kg
   13,37   Tuomo Marttila	KV	Joensuu 2.3		D-19 SM
   
   
M17 5kg
   13,31   Patrik Haapakoski	AV	Alavieska 5.4		1-17 aluek



	   7-ottelu
    5519   Mauri Kaattari	HU	Joensuu 3.3		1 SM
    5243   Tero Ojala		LV	Joensuu 3.3		3 SM	   

M19
    4892   Tuomo Marttila	KT	Joensuu 3.3		3-19 SM    
    
    

  				Naiset
  					



	    60m	
    7,73   Anniina Kortetmaa	KU	Tampere 23.2		1s2-19 SM	 
    8,09   Athiey Mamer		KTU	Tampere 9.3		1h3-15 tjig		
    8,19   Irina Potinoja	LV	Mustasaari 2.2		1-15 ka     
    8,24   Noora Määttälä	KV	Mustasaari 9.2		1h4 pim 
    8,33   Juulia Varpaluoma	KTU	Tampere 9.3		3h1-15 tjig
    8,41   Sara Pudas		AV	Tampere 9.3		2h9-15 tjig
    8,53   Emma Marjelund	KTU	Kuortane 3.2		5A-17 pohjanm
    8,71   Pinja Hiltunen	KTU	Kuortane 3.2		7A-17 pohjanm 
    8,6h   Fanni Niemelä	KaJu	Kalajoki 30.12		2-15 pk	    


	    200m	
   25,65   Anniina Kortetmaa	KU	Jyväskylä 26.1		2B pim
   27,74   Juulia Varpaluoma	KTU	Kuortane 3.2		1-15 pohjanm
   28,02   Athiey Mamer		KTU	Kuortane 3.2		1h3-15 pohjanm
   29,09   Emma Marjelund	KTU	Kuortane 3.2		1h2-15 pohjanm	    
   29,94   Julia Kivinen	KP-V	Kuortane 27.1		2r1-13 pim
   31,36   Sonja Vihervaara	KTU	Kuortane 3.2		4h2-15 pohjanm


	    200m pitkä rata	
   24,97   Anniina Kortetmaa	KU	Tampere 24.2		2-19 SM
   26,75   Hanna Jämsä		KU	Mustasaari 9.2		2h4 pim
   27,08   Noora Määttälä	KV	Tampere 24.2		4h3-19 SM


	    300m	
   41,66   Anniina Kortetmaa	KU	Kuortane 3.2		ulkop	    
   48,16   Vilja Peltoniemi	KP-V	Kuortane 3.2		2-17 pohjanm


	    300m pitkä rata
   42,89   Juulia Varpaluoma	KTU	Tampere 10.3		5-15 tjig
   47,94   Sonja Vihervaara	KTU	Tampere 10.3		3h2-15 tjig   	    	  
   48,00   Vilja Peltoniemi	KP-V	Tampere 24.2		5h3-17 SM
   48,07   Emma Marjelund	KTU	Tampere 10.3		5h4-14 tjig		



	    800m	
 2.28,53   Emma Katajalaakso	KU	Kuortane 27.1		1-17 pim	    
 2.28,73   Helmi Kortetmaa	KU	Kuortane 3.2		2-15 pohjanm
 2.36,64   Nuppu Peltoniemi	KP-V	Kuortane 27.1		7-17 pim	   
 2.37,54   Saara Männistö	KaJu	Kuortane 3.2		4-15 pohjanm
 2.44,70   Vilja Peltoniemi	KP-V	Kuortane 27.1		8-17 pim
 

	    800m pitkä rata	
 2.28,92   Helmi Kortetmaa	KU	Tampere 23.2		14-17 SM	    
 2.39,32   Vilja Peltoniemi	KP-V	Tampere 23.2		23-17 SM		



	   1000m
 3.17,23   Emma Katajalaakso 	KU	Jyväskylä 16.3		2-15 ka		   
 3.22,43   Enni Katajalaakso	KU	Kuortane 27.1		3-13 pohjanm  
 3.23,9    Nuppu Peltoniemi	KP-V	Kuortane 13.3		3-17 ka	
 3.33,2    Vilja Peltoniemi	KP-V	Kuortane 13.3		6-17 ka


	    1500m	
 5.30,67   Eija Kellokoski-Kari	VetU	Helsinki 2.3		1-40 SM	    


	    3000m
 9.58,87   Johanna Kykyri	KT	Jyväskylä 17.2		6 SM

 
	    3000m pitkä rata
10.03,43   Johanna Kykyri	KT	Mustasaari 9.2		2 pim	
12.05,48   Nuppu Peltoniemi	KP-V	Mustasaari 9.2		6 pim



	    korkeus	
    1,55   Venla Ruotanen	YK	Kaustinen 16.2		1-15 aluek
    1,39   Marja Eskelinen	VetU	Helsinki 2.3		2-40 SM
    1,35   Julia Kivinen	KP-V	Virrat 6.4		1-13 nordea-games 
    
  

	    pituus	
    5,62   Irina Potinoja	LV	Kaustinen 16.2		1-15 aluek   
    5,44   Athiey Mamer		KTU	Tampere 9.3		3-15 tjig
    5,06   Sara Pudas		AV	Himanka 12.1		2-15 pk
    4,79   Emmi Wilén		YK	Nivala 26.1		1-19 pk
    4,65   Fanni Niemelä	KaJu	Himanka 12.1		1-17 pk	    
    4,62   Venla Ruotanen	YK	Himanka 12.1		3-15 pk
    4,51   Juulia Varpaluoma	KTU	Kuortane 3.2		4-15 pohjanm



	    kolmiloikka	
    8,90   Julia Kivinen	KP-V	Kaustinen 16.2		1-13 aluek


	    
	    kuula	
   12,47   Marja-R Kiviniemi	LV	Jyväskylä 16.2		8 SM	    
   11,89   Marke Paavola	KP-V	Kaustinen 16.2		1 aluek
   11,33   Ronja Ruotanen	YK	Himanka 12.1		1-19 pk
   10,18   Marja Eskelinen	VetU	Kaustinen 23.3		2 aluek
      
N17 3,0kg 11,55 Emilia Kääntä AV Tampere 10.3 4-14 tjig 11,42 Venla Ruotanen YK Alavieska 2.3 1-15 aluek 10,02 Fanni Niemelä KaJu Himanka 12.1 1-17 pk 8,19 Minna Salo VetU Kaustinen 17.11 1-15 pk 7,03 Viivi Paavola KP-V Kaustinen 1.12 1-15 pk keihäs N17 500g 44,53 Laura Pesola RP Mustasaari 2.3 2-17 SM Sisulisä -tulosten vähyyden vuoksi vain parittomat sarjat, mutta parilliset erottuvat ikämerkinnällä -poikien ja tyttöjen tulokset lajeittain peräkkäin -sarjat määräytyvät vuoden 2013 mukaan, joten syntymävuoden puuttuessa tulosta ei ole päivitetty -vuonna 2001 syntyneet kirjataan 12-sarjaan, joten pituus- ja kolmiloikkalistoihin vaaditaan lankkutulos. 15 vuotta P15 60m 8,3h Jani Ängeslevä KaJu Kalajoki 30.12 8,94 Eemil Ali-Haapala KP-V Mustasaari 2.2 T15 60m 8,09 Athiey Mamer KTU Tampere 9.3 8,19 Irina Potinoja LV Mustasaari 2.2 8,33 Juulia Varpaluoma KTU Tampere 9.3 8,41 Sara Pudas AV Tampere 9.3 8,53 Emma Marjelund KTU Kuortane 3.2 T14 8,93 Sonja Vihervaara KTU Tampere 9.3 8,8h Helmi Joenväärä KaJu Kalajoki 30.12 T14 9,21 Aliisa Puumala KTU Tampere 9.3 T14 9,0h Senja Honkala KT Kalajoki 30.12 T14 9,71 Eeva-Stiina Viitala KU Mustasaari 6.12 T14 P15 200m 26,58 Eemeli Kotila TU Kuortane 27.1 P14 T15 200m 27,74 Juulia Varpaluoma KTU Kuortane 3.2 28,02 Athiey Mamer KTU Kuortane 3.2 29,09 Emma Marjelund KTU Kuortane 3.2 T14 31,36 Sonja Vihervaara KTU Kuortane 3.2 P15 300m 40,94 Eemeli Kotila TU Tampere 10.3 P14 41,89 Eetu Luoma TU Tampere 10.3 T15 300m 42,86 Juulia Varpaluoma KTU Tampere 10.3 47,94 Sonja Vihervaara KTU Tampere 10.3 48,07 Emma Marjelund KTU Tampere 10.3 P15 800m 2.20,44 Eemeli Kotila TU Kuortane 27.1 P14 pitkä rata 2.14,55 Eemeli Kotila TU Tampere 9.3 P14 2.17,17 Eetu Luoma TU Tampere 9.3 T15 800m 2.28,53 Emma Katajalaakso KU Kuortane 27.1 T14 2.28,73 Helmi Kortetmaa KU Kuortane 27.1 2.37,54 Saara Männistö KaJu Kuortane 3.2 P15 1000m 3.25,8 Ville Tuura HK Kuortane 13.3 P14 T15 1000m 3.17,23 Emma Katajalaakso KU Jyväskylä 16.3 T14 T15 60m aidat 10,20 Irina Potinoja LV Tampere 10.3 P15 korkeus 1,35 Eemil Ali-Haapala KP-V Kaustinen 1.12 P14 T15 korkeus 1,55 Venla Ruotanen YK Kaustinen 16.2 T14 1,25 Eeva-Stiina Viitala KU Kaustinen 17.11 T14 P15 seiväs 3,00 Lassi Yli-Kotila KU Himanka 19.1 P14 2,30 Emil Ali-Haapala KP-V Himanka 19.1 P14 T15 1000m kävely 5.37,59 Ida-Maria Parpala KT Jyväskylä 16.3 T14

P15 pituus 5,13 Jani Ängeslevä KaJu Kalajoki 30.12 4,82 Lassi Yli-Kotila KU Kaustinen 1.12 P14 4,77 Eemil Ali-Haapala KP-V Kaustinen 16.2 P14 4,08 Kalle Yrjänä HU Himanka 16.3 P14 3,92 Aake Raudaskoski NU Nivala 26.1 P14 T15 pituus 5,62 Irina Potinoja LV Kaustinen 16.2 5,44 Athiey Mamer KTU Tampere 9.3 5,06 Sara Pudas AV Himanka 12.1 4,62 Venla Ruotanen YK Himanka 12.1 T14 4,51 Juulia Varpaluoma KTU Kuortane 3.2 4,34 Emma Marjelund KTU Tampere 9.3 T14 4,12 Eeva-Stiina Viitala KU Kaustinen 17.11 T14 3,92 Aliisa Puumala KTU Tampete 9.3 T14

P15 kolmiloikka 10,11 Lassi Yli-Kotila KU Kaustinen 1.12 P14 9,18 Eemil Ali-Haapala KP-V Jyväskylä 16.3 P14 T15 kolmiloikka 8,29 Eeva-Stiina Viitala KU Kaustinen 17.11 T14 P15 kuula 13,30 Arttu Untinen KaJu Himanka 16.3 9,75 Kalle Yrjänä HU Himanka 16.3 P14 9,13 Akseli Myllymäki KP-V Kaustinen 23.3 7,54 Eemil Ali-Haapala KP-V Kaustinen 16.2 P14 7,04 Ville Tuura HK Nivala 23.3 T15 kuula 11,55 Emilia Kääntä AV Tampere 10.3 T14 11,42 Venla Ruotanen YK Alavieska 2.3 T14 9,27 Janika Jauhoniemi RP Tampere 10.3 T14 8,19 Minna Salo VetU Kaustinen 17.11 7,03 Viivi Paavola KP-V Kaustinen 1.12 T15 kiekko 25,08 Janika Jauhoniemi RP Tampere 10.3 T14 P15 keihäs 42,35 Niko Suontakanen RP Mustasaari 2.3 T15 keihäs 43,70 Tuuli Pekkarinen LK Mustasaari 2.3 38,09 Janika Jauhoniemi RP Tampere 10.3 T14 22,34 Aliisa Puumala KTU Tampere 10.3 T14 T15 4x100m 52,72 KTU Sonja Vihervaara, Emma Marjelund, Juulia Varpaluoma, Athiey Mamer Tampere 10.3 13 vuotta P13 60m 9,0h Veikka Kärjä KaJu Kalajoki 30.12 P12 9,2h Miska Malkamäki KaJu Kalajoki 30.12 P12 9,64 Eero-Matias Viitala KU Mustasaari 6.12 P12 9,4h Niilo Niemelä KaJu Kalajoki 30.12 P12 9,65 Eetu Peltokangas TU Kuortane 27.1 P12 9,74 Roope Kangasvieri TU Kuortane 27.1 P12 9,9h Joona Rajala KaJu Kalajoki 30.12 P12 T13 60m 9,33 Julia Kivinen KP-V Kuortane 3.2 T12 9,1h Aino Rahja KaJu Kalajoki 30.12 9,5h Iina Tohila KaJu Kalajoki 30.12 T13 200m 29,94 Julia Kivinen KP-V Kuortane 27.1 T12 31,36 Neea Kotila TU Kuortane 27.1 T12 34,64 Ruusa Tiainen TU Kuortane 27.1 34,67 Roosa Linnarinne TU Kuortane 27.1 34,99 Roosa-Maria Heinonen TU Kuortane 27.1 P13 1000m 3.25,49 Roope Kangasvieri TU Kuortane 4.4 P12 3.50,35 Topias Hietala TU Kuortane 4.4 T13 1000m 3.42,84 Julia Kivinen KP-V Kuortane 27.1 T12 3.51,66 Neea Kotila TU Kuortane 4.4 T12 4.04,35 Roosa-Maria Heinonen TU Kuortane 27.1 4.10,37 Kaisa Kopsala TU Kuortane 4.4 T13 1000m pitkä rata 3.51,81 Neea Kotila TU Tampere 10.3 T12 P13 60m aidat 11,81 Roope Kangasvieri TU Kuortane 4.4 P12 13,44 Eetu Peltokangas TU Kuortane 27.1 P12 T13 60m aidat 10,42 Julia Kivinen KP-V Jyväskylä 16.3 T12 13,52 Neea Kotila TU Kuortane 4.4 T12 13,90 Kaisa Kopsala TU Kuortane 4.4 P13 korkeus 1,30 Eetu Peltokangas TU Kuortane 4.4 P12 1,20 Eero-Matias Viitala KU Kaustinen 17.11 P12 1,10 Mitri Lerssi KP-V Kaustinen 17.11 P12 1,10 Saku Kolehmainen KP-V Kaustinen 16.2 T13 korkeus 1,35 Julia Kivinen KP-V Virrat 6.4 T12 1,28 Hilda Haavisto KU Kaustinen 23.3 T12 1,20 Pinja Karjalainen HT Kaustinen 1.12 T12

P13 pituus 4,37 Aleksi Jurvelin NU Nivala 26.1 4,05 Teemu Kyösti HU Himanka 16.3 P12 3,97 Eero-Matias Viitala KU Ilmajoki 5.1 P12 3,76 Saku Kolehmainen KP-V Kaustinen 16.2 3,74 Henry Aarrevaara NU Nivala 26.1 3,25 Atte Syväkoski KP-V Kaustinen 17.11 P12 T13 pituus 4,32 Julia Kivinen KP-V Kaustinen 16.2 T12 3,85 Vilma Jaatinen KaJu Himanka 12.1 3,73 Hilda Haavisto KU Himanka 16.3 T12 3,72 Iina Tohila KaJu Kalajoki 30.12 3,71 Roosa Linnarinne TU Kuortane 27.1 3,70 Aino Rahja KaJu Kalajoki 30.12 3,64 Fanny Viisteensaari LV Lohtaja 9.3 3,36 Janina Eränummi NU Nivala 26.1 3,36 Rebekka Ylitalo LV Lohtaja 9.3 3,22 Ruusa Tiainen TU Kuortane 27.1 3,08 Rebekka Kivioja LV Lohtaja 9.3 T13 kolmiloikka 8,90 Julia Kivinen KP-V Kaustinen 16.2 T12

P13 kuula 8,30 Atte Syväkoski KP-V Kaustinen 17.11 P12 8,09 Teemu Kyösti HU Himanka 12.1 P12 7,86 Aleksi Jurvelin NU Nivala 23.3 7,66 Rasmus Yli-Kotila TU Jyväskylä 16.3 P12 6,79 Eetu Peltokangas TU Kuortane 27.1 P12 T13 kuula 8,09 Julia Kivinen KP-V Virrat 6.4 T12 6,17 Vilma Jaatinen KaJu Himanka 12.1 6,04 Janina Eränummi NU Nivala 23.3 5,50 Hilda Haavisto KU Himanka 16.3 T12 T13 1000m kävely 6.31,05 Ella Vähähyyppä KT Jyväskylä 16.3 T12 ' 11 vuotta P11 60m 9,4h Jeremias Heikkilä KaJu Kalajoki 30.12 9,5h Riku Tohila KaJu Kalajoki 30.12 P10 10,06 Viljami Skantsi KV Kuortane 4.4 T11 60m 9,58 Lilian Koskela KU Jyväskylä 16.3 9,68 Maria Jääskä UK Oulu 8.12 T10 P11 150m 26,05 Ville Kankkonen KP-V Oulu 9.12 P10 T11 150m 24,48 Maria Jääskä UK Oulu 9.12 T10 P11 600m 2.09,09 Ville Kankkonen KP-V Oulu 8.12 P10 T11 1000m 3.22,43 Enni Katajalaakso KU Kuortane 27.1 P11 60m aidat 13,26 Otto Peltokangas TU Kuortane 27.1 P10 13,1h Jeremias Heikkilä KaJu Kalajoki 30.12 T11 60m aidat 13,3h Iida Vuollet KaJu Kalajoki 30.12 T10 13,8h Maria Jääskä UK Kalajoki 30.12 T10 14,7h Jenni Jaatinen KaJu Kalajoki 30.12 T9 14,8h Tilda Rahja KaJu Kalajoki 30.12 T9 P11 korkeus 1,35 Juho Pöyhönen KV Kaustinen 23.3 1,30 Ville Kankkonen KP-V Oulu 8.12 P10 1,15 Viljami Skantsi KV Kaustinen 23.3 1,10 Otto Peltokangas TU Kuortane 27.1 P10 1,10 Toni Kolehmainen KP-V Kaustinen 16.2 95 Tomi Pulkkinen KP-V Kaustinen 17.11 P10 T11 korkeus 1,25 Lilian Koskela KU Jyväskylä 17.3 1,23 Nea Luokkanen HU Kaustinen 17.11 T10 1,15 Venla Jääskä UK Kaustinen 1.12 1,10 Silja Kankkonen UK Kaustinen 1.12 1,05 Veera Huntus KP-V Kaustinen 17.11 T10 1,05 Neea Hautala VetU Kaustinen 23.3 1,00 Maria Jääskä UK Kaustinen 1.12 T10 95 Venla Karjalainen UK Kaustinen 1.12 T10

P11 pituus 3,97 Ville Kankkonen KP-V Kaustinen 1.12 3,96 Juho Pöyhönen KV Kaustinen 1.12 3,95 Juuso Erkkilä LV Lohtaja 9.3 3,79 Viljami Skantsi KV Kaustinen 23.3 3,76 Atte Oja HU Himanka 12.1 P10 3,71 Jeremias Heikkilä KaJu Kalajoki 30.12 3,62 Toni Kolehmainen KP-V Kaustinen 16.2 3,60 Joni Luoma-Tokoi KU Lohtaja 9.3 3,56 Riku Tohila KaJu Kalajoki 30.12 P10 3,53 Eero Tuorila HU Himanka 12.1 P10 3,50 Viljami Kari VetU Kaustinen 1.12 P10 3,40 Roni Lukkarila LV Lohtaja 9.3 3,35 Esko Tuorila HU Himanka 12.1 P10 3,01 Hannes Häkkilä KaJu Kalajoki 30.12 2,83 Tomi Pulkkinen KP-V Kaustinen 17.11 P10 T11 pituus 3,97 Lilian Koskela KU Kaustinen 23.3 3,90 Maria Jääskä UK Kaustinen 16.2 T10 3,78 Matilda Haavisto KU Lohtaja 9.3 T10 3,76 Nea Luokkanen HU Kaustinen 16.2 T10 3,74 Oona Eerikkilä NU Nivala 26.1 3,68 Emmi Yrjänä HU Lohtaja 9.3 3,66 Veera Huntus KP-V Kaustinen 17.11 T10 3,63 Cecilia Store KT Lohtaja 9.3 T10 3,57 Silja Kankkonen UK Kaustinen 1.12 3,52 Henna Kivimäki PK Kaustinen 23.3 3,46 Neea Hautala VetU Kaustinen 23.3 3,42 Nea Puutio LV Lohtaja 9.3 3,36 Elli-Noora Puustinen LV Lohtaja 9.3 3,35 Venla Jääskä UK Kaustinen 1.12 3,34 Teea Anttila LV Lohtaja 9.3 3,30 Siiri Salmén LV Lohtaja 9.3 3,26 Iida Vuollet KaJu Kalajoki 30.12 T10 3,24 Elisa Heikkala KP-V Kaustinen 23.3 3,20 Wilma Huhtala LV Lohtaja 9.3 3,18 Vilma Jukkola LV Lohtaja 9.3 T10 3,18 Essi Forsström KV Lohtaja 9.3

P11 kolmiloikka 8,13 Juho Pöyhönen KV Kaustinen 16.2 8,07 Ville Kankkonen KP-V Kaustinen 1.12 7,83 Viljami Skantsi KV Kaustinen 23.3 5,52 Tomi Pulkkinen KP-V Kaustinen 17.11 P10 T11 kolmiloikka 7,50 Maria Jääskä UK Kaustinen 1.12 T10 7,30 Matilda Haavisto KU Kaustinen 23.3 7,13 Silja Kankkonen UK Kaustinen 1.12 6,93 Venla Jääskä UK Kaustinen 1.12 6,70 Ronja Viidanoja KV Kaustinen 16.2 6,22 Elisa Heikkala KP-V Kaustinen 23.3

P11 kuula 7,67 Juho Pöyhönen KV Kaustinen 23.3 7,57 Teemu Tuura HK Nivala 23.3 6,65 Juuso Erkkilä LV Lohtaja 9.3 6,12 Ville Kankkonen KP-V Kaustinen 17.11 6,08 Esko Tuorila HU Himanka 12.1 P10 6,03 Eero Tuorila HU Himanka 12.1 P10 6,01 Viljami Kari VetU Kaustinen 23.3 5,25 Atte Oja HU Himanka 12.1 P10 5,12 Kalle Penttilä LV Lohtaja 9.3 P10 T11 kuula 9,19 Elisa Heikkala KP-V Kaustinen 23.3 7,66 Lilian Koskela KU Kaustinen 23.3 6,59 Kiia Verronen HU Himanka 16.3 6,50 Emmi Yrjänä HU Lohtaja 9.3 6,25 Alisa Syväkoski KP-V Kaustinen 23.3 T10 6,24 Ronja Viidanoja KV Himanka 16.3 6,20 Teea Anttila LV Lohtaja 9.3 6,11 Jenny Kirjava KP-V Kaustinen 23.3 5,84 Nea Luokkanen HU Lohtaja 9.3 5,80 Silja Kankkonen UK Kaustinen 16.2 5,78 Nea Puutio LV Lohtaja 9.3 5,75 Oona Erkkilä NU Nivala 23.3 5,57 Iina Haasala LV Lohtaja 9.3 T10 5,38 Henna Kivimäki PK Kaustinen 23.3 5,27 Siiri Salmén LV Himanka 16.3 5,20 Elli-Noora Puustinen LV Lohtaja 9.3 5,07 Maria Jääskä UK Himanka 12.1 T10 4,91 Veera Huntus KP-V Kaustinen 17.11 T10 4,80 Maria Jääskä UK Kaustinen 16.2 T10 4,74 Anna Koskela KV Kaustinen 1.12 T10 4,72 Matilda Haavisto KU Kaustinen 23.3 P 11 keihäs 20,42 Kaapo Kotila TU Tampere 9.3 P9 T 11 keihäs 20,82 Kiia Verronen HU Mustasaari 2.3 T11 3-ottelu 599 Maria Jääskä UK Kuortane 3.2 T10

9 vuotta P9 40m 7,17 Kaapo Kotila TU Kuortane 27.1 7,27 Janne Forsström KV Lohtaja 9.3 7,28 Joonas Kyösti HU Himanka 12.1 7,31 Lenni Yli-Kotila KU Jyväskylä 16.3 7,32 Joona Ali-Haapala KP-V Jyväskylä 16.3 7,1h Daniel Heikkilä KaJu Kalajoki 30.12 7,60 Manu Pöyhönen KV Lohtaja 9.3 7,65 Elmo Jukkola LV Lohtaja 9.3 P7 7,70 Eetu Jelekäinen LV Lohtaja 9.3 7,76 Elmo Jukkola LV Himanka 12.1 7,76 Eemeli Perttula LV Himanka 16.3 7,82 Roni Luokkanen HU Lohtaja 9.3 P7 7,7h Eetu Haasala LV Kalajoki 30.12 T9 40m 7,41 Numvern Tachasupatrakul TU Kuortane 27.1 7,2h Tilda Rahja KaJu Kalajoki 30.12 7,66 Mirella Rekilä LV Lohtaja 9.3 7,68 Anna Yrjänä HU Lohtaja 9.3 7,5h Jenni Jaatinen KaJu Kalajoki 30.12 7,89 Aino Haasala LV Lohtaja 9.3 8,02 Tuulia Paavola LV Lohtaja 9.3 8,11 Sara Hietamäki HU Himanka 12.1 8,16 Alissa Oja HU Himanka 12.1 8,20 Elisa Erkkilä LV Lohtaja 9.3 8,24 Aliisa Viidanoja KV Lohtaja 9.3 P9 korkeus 1,05 Manu Pöyhönen KV Kaustinen 17.11 1,05 Lenni Yli-Kotila KU Jyväskylä 16.3 1,05 Eliel Koskela KU Kaustinen 23.3 95 Joona Ali-Haapala KP-V Kaustinen 1.12 85 Roni Luokkanen KU Kaustinen 17.11 85 Teemu Pulkkinen KP-V Kaustinen 17.11 T9 korkeus 75 Lilja Pöyhönen KV Kaustinen 16.2

P9 pituus 3,60 Lenni Yli-Kotila KU Kaustinen 1.12 3,48 Eliel Koskela KU Kaustinen 23.3 3,44 Joonas Kyösti HU Himanka 16.3 3,37 Joona Ali-Haapala KP-V Kaustinen 23.3 3,33 Janne Forsström KV Lohtaja 9.3 3,28 Elmo Jukkola LV Lohtaja 9.3 P7 3,27 Daniel Heikkilä KaJu Kalajoki 30.12 3,26 Roni Luokkanen HU Lohtaja 9.3 P7 3,21 Sulo Myllymäki KP-V Kaustinen 17.11 3,18 Manu Pöyhönen KV Lohtaja 9.3 3,18 Eetu Jelekäinen LV Lohtaja 9.3 3,06 Kaapo Kotila TU Kuortane 27.1 3,05 Eemeli Perttula LV Lohtaja 9.3 3,04 Elmo Jukkola LV Himanka 16.3 3,03 Roni Luokkanen HU Himanka 12.1 2,78 Riku Salonen KP-V Kaustinen 17.11 2,72 Eetu Haasala LV Himanka 12.1 2,70 Pauli Turhanen LV Lohtaja 9.3 T9 pituus 3,32 Numvern Tachasupatrakul TU Kuortane 27.1 3,29 Anna Koskela KV Kaustinen 16.2 3,24 Anna Yrjänä HU Lohtaja 9.3 3,15 Mirella Rekilä LV Lohtaja 9.3 3 15 Aino Haasala LV Lohtaja 9.3 3,08 Salla Koskimäki VetU Kaustinen 23.3 3,01 Tilda Rahja KaJu Kalajoki 30.12 2,97 Anni Niku NU Nivala 26.1 2,95 Liinu Tiainen NU Nivala 26.1 2,93 Alissa Oja HU Himanka 12.1 2,88 Elli Siirilä VetU Kaustinen 23.3 2,85 Emilia Jurvelin NU Nivala 26.1 2,85 Elisa Erkkilä LV Lohtaja 9.3 2,84 Emma Kolehmainen KP-V Kaustinen 16.2 2,84 Iida Kivioja LV Lohtaja 9.3 2,75 Jenni Jaatinen KaJu Kalajoki 30.12 2,65 Aliisa Viidanoja KV Lohtaja 9.3 2,60 Tuulia Paavola LV Lohtaja 9.3 2,57 Viivi-Leena Kari VetU Kaustinen 1.12 2,57 Anni Jääskä UK Himanka 16.3

P9 kolmiloikka 7,21 Lenni Yli-Kotila KU Kaustinen 1.12 6,55 Joona Ali-Haapala KP-V Kaustinen 23.3

P9 kuula 7,38 Eliel Koskela KU Kaustinen 23.3 6,30 Kaapo Kotila TU Kuortane 27.1 5,95 Lenni Yli-Kotila KU Kaustinen 1.12 5,44 Joona Ali-Haapala KP-V Kaustinen 16.2 5,40 Manu Pöyhönen KV Kaustinen 1.12 4,73 Sulo Myllymäki KP-V Kaustinen 17.11 T9 kuula 5,97 Salla Koskimäki VetU Kaustinen 23.3 5,66 Anna Koskela KV Kaustinen 16.2 5,32 Emilia Jurvelin NU Nivala 23.3 4,57 Numvern Tachasupatrakul TU Kuortane 27.1 4,42 Liinu Tiainen NU Nivala 23.3 4,25 Aliisa Viidanoja KV Kaustinen 16.2 4,14 Anni Niki NU Nivala 23.3 4,08 Emma Kolehmainen KP-V Kaustinen 16.2 3,80 Aino Haasala LV Kaustinen 16.2 P9 3-ottelu 608 Kaapo Kotila TU Kuortane 27.1 T9 3-ottelu 516 Numvern Tachasupatrakul TU Kuortane 27.1