ffdada (Type a title for your page here)

Naisten viestien vuosilistat
Piirit erotettu v�reill�

2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 1999 1998 1997 1996 1995 1994 1993 1992 1991 1990 1989 1988 1987 1986 1985 1984 1983 1982 1981 1980 1979 1978 1977 1976 1975 1974 1973 1972 1971 1970 1969 1968 1967 1966 1965 1964 1963 1962 1961 1960 1959 1958 1957 1956 1955 1954 1953 1952 1951 1950 1949 1948 1947 1946

							2015	

	4x100m-15
49,52   SSU       Sofia Kasari, Maria Herrala, Tiia Rintaniemi, Heidi Erkinheimo		Sein�joki 16.6
49,88   SSU II    Veera Per�l�, Emmi Hirvel�, Heidi L�hdem�ki, Anneka Kruuti			Sein�joki 4.7       N17
49,90   SSU III   Tuire Rintaniemi, Elina Myllym�ki, Tiia Rintaniemi, Heidi Erkinheimo		Sein�joki 4.7
50,65   SSU IV    Veera Per�l�, Emmi Hirvel�, Tuuli Kujala, Noora Hellberg			�ht�ri 15.8          T15
51,12   SSU  V    Linnea Marttala, Maria Herrala, Mikaela Pihlajam�ki, Sofia Kasari		Sein�joki 4.7        N19
51,43   LapVi     Jonna Peritalo, Nella Tuuri, Heli Killinen, Elle Haapoja			Sein�joki 4.7       N17
52,04   IlmajK    Laura Talvitie, Pera Valkama, Sanni Haapala, Jonna Alkula			Sein�joki 4.7       N17
52,33   SSU VI    Valentina Lemettinen, Tuuli Kujala, Iiris Marjanen, Noora Hellberg		�ht�ri 2.7            T15    
52,45   VaVa      Minttu-Maaria Alanen, Viivi Lehtinen, Janina Raukko, Julia Bj�rklund		�ht�ri 15.8          T15
52,69   LaVi II   Elina Mantere, Emilia Kokko, Elle Haapija, Maija Suutala			�ht�ri 15.8          T15
47,53	IFNyk     Jonna Julin , Simone Wiklund , Jonna Skrifvars, Anna Julin			Sein�joki 4.7	   1h1 FM 
51,96	Drott     Lina Frostdahl, Amanda Parkkinen, Bianca Sundell, Maisa Laakso		Nedervetil 11.7	   1-17 SFI	 	 
54,15   KP-V      Minna L�sp�, Julia Kivinen, Oona Myllym�ki, Illuusia Kontio			Kannus 23.6	   1-15 pim
54,62   KoVe      Inka Rautiainen, Viivi Lapinoja, Oona Norrena, Matleena Parpala		Kannus 23.6	   2-15 pim

          

							2014	

	4x100m-14
50,41	SeinSU    Veera Per�l�, Emmi Hirvel�, Heidi L�hdem�ki, Anneka Kruuti			Lahti 5.7	   4-15 SM 	
52,37	SSU II    Maria Herrala , Anniina Perki� , Sofia Kasari , Henriikka Ilkka		Lahti 5.7	   4h4-17 SM
52,56	SSU III   Noora Hellberg, Maria Herrala, Sofia Kasari, Henriikka Ilkka 			Alaveteli 24.6	   6-17 aluem
52,82	LapVi     Jonna Peritalo , Emilia Kokko , Heli Killinen , Anniina Kivim�ki		Lahti 5.7	   4h2-15 SM
48,31	IFNyk     Jonna Julin , Simone Wiklund , Anna Julin , Petra Stenman			Lahti 5.7	   7 FM 
49,93	IFN II    Jonna Julin, Simone Wiklund, Anna Julin Sonja Katajam�ki			Nedervetil 24.6	   1 DM 
50,20	Fyren     Katarina R�nnqvist, Felicia �backa, Amanda Karlsson, Nathalie Nystrand	Nedervetil 24.6    2-19 DM
50,28	LaIF      Jenny Asplund, Alina Str�mberg, Emma Sundvik, Julia Hiltunen			Peders�re 18.7	   2-17 SFI
51,05	VasaIS    Felicia Ehrs, Iisa Smeds, Lotta Brandtberg, Mathilda Kvist			Nedervetil 24.6	   3-17 DM
51,31	VIS II    Mathilda Kvist, Linn Ljungars, Malva Nylund, Amanda Lindahl			Peders�re 18.7	   3-17 SFI
51,71	LaIF II   Jenny Asplund, Alina Str�mberg, Simone Stenb�ck, Malin Bj�rkstr�m		Nedervetil 12.7	   1-15 DM
51,72	LaIF III  Jenny Asplund , Alina Str�mberg , Malin Bj�rkstr�m , Jennifer Roos		Lahti 5.7	   4h8-15 FM	
51,80	VIS III   Johanna Blomqvist , Iisa Smeds , Lotta Brandtberg , Malva Nylund 		Lahti 5.7	   3h4-17 FM	
51,92	VIS IV    Linn�a Backholm, Antonia Stolpe, Malva Nylund, Erica Kolehmainen		Nedervetil 12.7	   2-15 DM
51,96	Drott     Bianca Sundell, Maisa Laakso, Jessica Andersson, Fanny Kaitfors		Peders�re 18.7	   4-17 SFI
53,27	IFN III   Emilia Holm, Elin Sundqvist, Manuela Jankens, Sonja Katajam�ki		Peders�re 18.7	   8-17 SFI	 	 
53,86	KaJu      Vilma Jaatinen , Susanna Juhola , Helmi Joenv��r� , Nelli Mustola		Lahti 5.7	   5h1-15 SM
54,48	KJ II	  Vilma Jaatinen, Susanna Juhola, Helmi Joenv��r�, Veera Hietala		Nivala 18.6	   1-15 pim
54,55	KTU       Aliisa Puumala, Emma Marielund, Sonja Vihervaara, Juulia Varpaluoma		Alaveteli 24.6	   9-17 aluem			


	4x400m-14
4.34,96	SeinSU	  Sanni Rajaniemi, Noora M�kynen, Tiia Rintaniemi, Heidi Erkinheimo	 	Alaveteli 24.6	   3 aluem
4.41,10	LaihLU    Alina Kumara, Sanna Pensas, Kati Pensas, Annikki Jokela			Alaveteli 24.6	   4 aluem	   
3.50,00	Falken    Emilia Borgm�stars, Mette Paavolainen, Zenitha Eriksson, Karin Storbacka	Lahti 6.7	   3 FM
3.52,51	Falken II Cecilia L�ngnabba, Mette Paavolainen, Zenitha Eriksson, Karin Storbacka	Nedervetil 24.6	   1 DM
3.55,51	IFNyk     Anna Julin, Simone Wiklund, Jonna Julin, Sonja Katajam�ki			Lahti 6.7	   7 FM
4.03,34	Falk III  Cecilia L�ngnabba, Sandra Eriksson, Heidi Eriksson, Ina Djupsund		Lahti 6.7	   12 FM
4.12,57	Fyren     Felicia �backa, Daniella Lassas, Amanda Karlsson, Nathalie Nystrand		Nedervetil 24.6	   1-19 DM


	3x800m-14
7.13,72	IlmajK  Eevi Siniketo, Jenni Talvitie, Laura Talvitie					Lahti 5.7	   4-17 SM
7.58,22	SeinSU  Pihla Pasanen, Kaisa Oksala, Sofia Joronen					Alaveteli 24.6	   2-19 pim
7.28,78	VasaIS  Rebecca Paxal, Vera Rauhala, Lycke Karlsson					Lahti 5.7	   6-17 FM
7.56,04	Drott   Hanna Westerlund , Amanda Parkkinen , Natalija Nylund 				Lahti 5.7	   10-17 FM
7.30,65	KannU   Helmi Kortetmaa , Tiia Olkkonen , Emma Katajalaakso				Lahti 5.7	   7-17 SM 
8.32,56	K�Ta    Roosa H�m�l�inen, Senja Honkala, Melissa Kykyri					Alaveteli 24.6	   3-19 aluem
8.43,69	KT II   Elina Knuuttila, Jenna V�h�hyypp�, Kaisa Knuuttila				Alaveteli 24.6	   4-17 aluem


	4x800m-14		
 9.56,74 SeinSU   Lotta Sumuvuori , Anni-Sofia Ankkuri , Tiina M�ki-Panula , Veera Per�l�	Lahti 6.7	   4-15 SM
10.01,44 SeinSU   Elina Myllym�ki , Kaisa Oksala , Meri Mahlam�ki , Pihla Pasanen		Lahti 5.7	   14 SM
10.35,75 SSU II   Heidi L�hdem�ki, Anni-Sofia Ankkuri, Noora Kupari, Veera Per�l�		Alaveteli 24.6	   1-15 aluem	
 8.47,44 Falken   Heidi Eriksson , Zenitha Eriksson , Sandra Eriksson , Karin Storbacka		Lahti 5.7	   1 FM
10.19,51 VasaIS   Manda Gullberg , Cecilia �sterblad , Alexandra Stark , Mathilda Kvist		Lahti 6.7	   11-15 FM
10.25,96 Drott    Maisa Laakso , Erika Westerlund , Tiina Puranen , Fanny Kaitfors		Lahti 6.7	   15-15 FM	   
10.36,68 VIS II   Erica Kolehmainen, Manda Gullberg, Cecilia �sterblad, Alexandra Stark		Nedervetil 12.7	   1-15 DM
10.45,70 Falken   Eveliina Karlsson, Elin Bj�rk, Pernilla H�ggblom, Hanna Ray			Nedervetil 24.6	   2-15 DM
11.27,20 Drott II Erika Westerlund, Tiina Puranen, Annemo Blomstr�m, Maisa Laakso		Nedervetil 24.6	   3-17 DM
 9.55,97 K�Ta     Mari Bergdahl, Johanna Ala-P�nti�, Johanna Kykyri, P�ivi Knutar		Lahti 5.7	   11 SM



							2013	

	4x100m-13	
49,15	SeinSU    Tuire Rintaniemi , Tiia Rintaniemi , Helin� Kyt�l� , Heidi Erkinheimo		Alaj�rvi 25.6	   2 pim	
51,21	LapVi     Oona Jaatinen , Kati Pouttu , Lotta Haapala , Kati Per�l�			Joensuu 6.7	   6h1-19 SM 
52,40	SeinSU    Julia Sinisalo , Maria Herrala , Sofia Kasari , Henriikka Ilkka		Joensuu 6.7	   4h2-17 SM
52,68	SSU II    Emmi Hirvel� , Noora Kujala , Veera Per�l� , Anneka Kruuti 			Joensuu 6.7	   4h5-15 SM
52,83	IlmajK    Jonna Alkula, Laura Talvitie, Jenni Talvitie, Sonja Kenkkil�			Alaj�rvi 25.6	   4h3-17 pim
53,41	LapVi II  Nella Tuuri , Jonna Peritalo , Heli Killinen , Anniina Kivim�ki		Joensuu 6.7	   5h2-15 SM	      
47,22	IFNyk     Jonna Julin , Simone Wiklund , Jonna Skrifvars , Anna Julin			Joensuu 6.7	   5 SM 
49,54	VasaIS    Felicia Ehrs , Linn Ljungars , Jatta Salmela , Sanna Nyg�rd			Alaj�rvi 25.6	   4 pim
50,88	LaIF      Jenny Asplund , Alina Str�mberg , Hanna Frostdahl , Jennifer Roos		Joensuu 6.7	   2h6-15 SM     
50,99	VIS II    Karolina Lax, Kadi Lindman, Lotta Brandtberg, Iisa Smeds			Alaj�rvi 25.6	   1h1-17 pim
51,83	Falken    Maja Muukkonen, Emilia Borgm�stars, Mette Paavolainen, Ina Djupsund		Alaj�rvi 25.6	   1h1-19 pim
52,71	Drott     Maisa Laakso, Corinne Kronqvist, Natalija Nylund, Jessica Andersson		Alaj�rvi 25.6	   3h3-17 pim
52,87	Kraft     Nina Sydholm, Julia Sydholm, Ida S�derback, Malin Gullstr�m			Alaj�rvi 25.6	   2h1-19 pim
53,20	LaIF II   Emma Sundvik , Elisabeth Nylund , Julia Hiltunen , Amanda Sj�lund		Joensuu 6.7	   6h1-17 SM	 	 
51,71	KTU       Sonja Vihervaara , Emma Marjelund , Juulia Varpaluoma , Mamer Athiey 		Joensuu 6.7	   3B-15 SM
52,45	K�Ta      Riikka Ilmonen, Kaisa Honkaharju, Hanna Honkaharju, P�ivi Knutar		Alaj�rvi 25.6	   3h1 pim			


	3x800m-13 
6.55,36	IlmajK  Eevi Siniketo, Sallamari Koskinen, Sonja Kenkkil�				Joensuu 6.7	   2-19 SM
7.35,51	SeinSU  Kaisa Oksala, Veera Per�l�, Annina Sinisalo					Alaj�rvi 25.6	   2-19 pim
7.40,06	KuKu    Alina Suomalainen, Sara Kivenm�ki, Aino Kivenm�ki				Alaj�rvi 25.6	   2-17 pim
7.01,12	Falken  Ina Djupsund, Mette Paavolainen, Emilia Borgm�stars				Joensuu 6.7	   3-19 SM	
7.18,80	VasaIS  Rebecca Paxal, Vera Rauhala, Felicia Ehrs					Joensuu 6.7	   2-17 SM
7.57,05	Drott   Hanna Westerlund, Jessica Andersson, Natalija Nylund				Joensuu 6.7	   10-17 SM


	4x800m-13		
10.16,79 L�nken Jenni Innil�, Lilian Hellstr�m, Malin Andtfolk, Katarina Skr�ddar		Alaj�rvi 25.6	   1 pim
10.28,45 VetU   Rosaliina V�h�pesola, Anne Polso, Tanja Rannila, Eija Kellokoski-Kari		Alaj�rvi 25.6	   2 pim
10.44,45 K�Ta   P�ivi Knutar, Johanna Ala-P�nti�, Mira Hemmil�, Riikka Ilmonen			Alaj�rvi 25.6	   4 pim
	

							2012	

	4x100m-12	
49,20	SeinSU    Tuire Rintaniemi, Tiia Rintaniemi, Sanna Kangas, Eveliina Malmivaara		Kokkola 12.6	   1 pim
50,98	SSU II    Heidi Erkinheimo , Sanni Rajaniemi , Julia M�enp�� , Emilia Tuikka		Pori 14.7	   5h1-19 SM 
52,32	LapVi     Essi Koskela, Kati Pouttu, Lotta Haapala, Kati Per�l�				Kokkola 12.6	   3-19 pim
52,87	SSU III   Iida Kasari, Maria Herrala, Sofia Kasari, Henriikka Ilkka			�ht�ri 26.8	   1-15 pim
53,50	IlmajK    Laura Talvitie, Eevi Siniketo, Jenni Talvitie, Jonna Alkula			�ht�ri 26.8	   2-15 pim
54,37	LapVi     Jonna Peritalo , Jutta Latvala , Anniina Kivim�ki , Oona Jaatinen		Pori 14.7	   6h6-15 SM
54,44	SSU IV    Veera Per�l�, Noora Kupari, Heidi L�hdem�ki, Anneka Kruuti			�ht�ri 26.8	   1-13 pim      
48,62	IFNyk     Jonna Julin , Jonna Skrifvars , Anna Julin , Simone Wiklund 			Pori 14.7	   5h1 SM
50,99	L�nken    Heidi Lindholm , Patricia Fors , Eva-Stina Knus , Malin Andtfolk 		Pori 14.7	   6h1 SM
51,50	�sarna    Noora Sissala , Fanny Storvall , Ida Storbj�rk , Anna Pajunen			Pori 14.7	   2h6-15 SM 
52,00	Falken    Maja Muukkonen, Emilia Borgm�stars, Mette Paavolainen, Jessica �str�m		Kokkola 12.6	   2-19 pim
52,10	Femman    Emmelie Heir, Fanny Forss, Linnea Hjerppe, Michelle Renlund			Kokkola 12.6	   1-17 pim
52,40	Fyren     Daniella Lassas , Felicia �backa , Nathalie Nystrand , Amanda Karlsson	Pori 14.7	   4h1-17 SM 
52,88	VasaIS    Iisa Smeds , Karolina Lax , Johanna Blomqvist , Lotta Brandtberg		Mustasaari 3.7	   2-15 pim 
52,98	Kraft     Serena Pihlgren , Malin Gullstr�m , Julia Sydholm , Ida S�derback		Pori 14.7	   7h3-17 SM 
54,09	Drott     Mia �sterback, Johanna Eklund, Natalija Nylund, Mikaela Haglund		Kokkola 12.6	   4-17 pim
54,13	Larsmo    Jenny Asplund, Alina Str�mberg, Malin Bj�rkstr�m, Jennifer Roos		Mustasaari 3.7	   1-13 pim
54,16	Larsmo II Emma Sundvik, Elisabeth Nylund, Julia Hiltunen, Anni Salminen			Mustasaari 3.7	   3-15 pim
52,57	KTU       Aliisa Puumala, Emma Marjelund, Juulia Varpaluoma, Athiey Mamer		Pori 14.7	   3h4-15 SM     
52,58	KokkVe	  Oona-Mari Hakulinen, Kaisa Tolonen, Lotta Sarkaranta, Noora M��tt�l�		Kokkola 12.6	   4 pim


	4x400m-12
4.08,29	SeinSU	  Sanna Kangas , Emilia Tuikka , Meri Mahlam�ki , Sanni Rajaniemi	 	Pori 15.7	   9-19 SM	   
3.57,61	IFNyk     Jessica Rasmus, Simone Wiklund, Jonna Julin, Jonna Skrifvars			Kokkola 12.6	   1 pim
4.08,18	Falken    Maja Muukkonen , Ina Djupsund , Jessica �str�m , Mette Paavolainen		Pori 15.7	   8-19 SM 		
4.09,85	IFNyk     Veronica Kengo , Anna Julin , Rebecka Westerlund , Jessica Rasmus		Pori 15.7	   10-19 SM 
4.16,38	L�nken    Heidi Lindholm, Katarina Skr�ddar, Eva-Stina Knus, Malin Andtfolk		Kokkola 12.6	   3 pim
4.17,65	KoVe      Noora M��tt�l� , Lotta Sarkaranta , Oona-Mari Hakulinen , Kaisa Tolonen	Pori 15.7	   11-19 SM
4.36,77	K�Ta      Johanna Ala-P�nti�, Heli V�h�hyypp�, Johanna Kykyri, P�ivi Knutar		Kokkola 12.6	   4 pim


	3x800m-12
6.59,58	IlmajK	  Sallamari Koskinen, Eevi Siniketo, Sonja Kenkkil�				Pori 14.7	   1-19 SM
7.20,75	KuKu      Jasmi Joensuu , Aino Kivenm�ki , Iida Kallioniemi				Pori 14.7	   1-17 SM 
7.21,59	SeinSU    Meri Mahlam�ki , Kaisa Oksala , Annina Sinisalo				Pori 14.7	   9-19 SM 
7.16,21	VasaIS    Camilla Richardsson , Amanda Backman , Sofie L�vdahl				Pori 14.7	   6-19 SM
7.19,61	IFNyk     Jessica Rasmus , Veronica Kengo , Rebecka Westerlund				Pori 14.7	   8-19 SM
7.25,24	Falken    Jessica �str�m , Maja Muukkonen , Ina Djupsund				Pori 14.7	   10-19 SM   
8.28,55	K�Ta      Henna H�kki, Elina Knuuttila, Anna Lahti					Kokkola 12.6	   4-17 pim
8.41,82	KP-V      Saana Peltola, Nuppu Peltoniemi, Veera Huntus					Kokkola 12.6	   5-17 pim
8.46,47	K�Ta II   Roosa H�m�l�inen, Mira Hemmil�, Ruska Saarela					Kokkola 12.6	   4-19 pim


	4x800m-12
 9.29,76  SeinSU  Sara Sajanti, Elina Kniivil�, Milla Saarinen, Eeva Sajanti			Pori 14.7	   5 SM 
10.20,68  SSU II  Aino Vehkaoja , Pihla Pasanen , Veera Per�l� , Sofia Joronen			Pori 15.7	   9-15 SM
10.46,08  IlmajK  Jenni Talvitie, Saija Valkama, Laura Talvitie, Eevi Siniketo			�ht�ri 26.8	   1-15 pim	  
 9.14,05  Falken  Mette Paavolainen, Caroline W�rn, Cecilia L�ngnabba, Karin Storbacka		Pori 14.7	   3 SM
 9.56,45  L�nken  Heidi Lindholm , Katarina Skr�ddar , Malin Andtfolk , Natalia Gurchenkova	Pori 14.7	   7 FM 
10.04,21  VasaIS  Rebecca Paxal , Lycke Karlsson , Karolina Lax , Lina Karlsson			Pori 15.7	   6-17 SM
10.28,11  Drott   Hanna Westerlund , Fanny Kaitfors , Maisa Laakso , Natalija Nylund		Pori15.7	   15-15 SM   
10.53,24  K�Ta    Johanna Ala-P�nti�, Heli V�h�hyypp�, Hanne Ojanper�, P�ivi Knutar		Kokkola 12.6	   4-17 pim


							2011	

	4x100m-11	
49,12	SeinSU    Emilia Tuikka, Sanni Rajaniemi, Sanna Kangas, Heidi Erkinheimo		Tuusula-H 9.7	   3h1-19 SM
49,20	SSU II    Eveliina Malmivaara, Tiia Rintaniemi, Tuire Rintaniemi, Petra Stenman		Tuusula-H 9.7	   3h2 SM
51,37	KuKu	  Jasmi Joensuu, Ida Kallioniemi, Essi Hunnakko, Anna H�m�l�inen		Kauhava 7.6	   1-17 pim
51,71	SSU III   Lotta Isosaari, Julia M�enp��, Sofia Kasari, Henriikka Ilkka			Lapua 20.8	   1-15 pim
52,93	LapVi	  Jutta Latvala, Oona Jaatinen, Essi Koskela, Kati Pouttu			Lapua 20.8	   2-15 pim
53,11	KaKa	  Jenna Rahkola, Petra Pohjalainen, Saija Ojala, Katja Vainionp��		Kauhava 7.6	   4-17 pim
53,40	SoinSi	  Julia Haukilehto, Eveliina Ojala, Petra Viirum�ki, Ida Kriikkula		Lapua 20.8	   3-15 pim
49,05	IFN	  Anna Julin, Simone Wiklund, Matilda Nyholm, Jonnas Julin			Tuusula-H 9.7	   3h2-19 FM
51,55	IFN II	  Andrea Julin, Jessica Rasmus, Rebecka Westerlund, Lydia Edman			Tuusula-H 9.7	   3h3-17 FM
51,65	Kraft	  Serena Pihlgren, Malin Gullstr�m, Kajsa Krook, Emelie Krook			Kauhava 7.6	   2 DM
52,54	VasaIS	  Felicia Ehrs, Karolina Lax, Kadi Lindman, Nadine Lalou			Tuusula-H 9.7	   4h2-15 FM
52,63	Falken	  Emma Smeds, Emilia Borgm�stars, Maja Muukkonen, Hanna Smedlund		Tuusula-H 9.7	   7h3-17 FM
53,07	Femman	  Linnea Hjerpe, Emelie Heir, Emilia H�kans, Fanny Forss			Nykarleby 16.7	   2-15 DM
53,14	Drott	  Mia �sterback, Ellen Moisio, Mikaela Haglund, Natalija Nylund			Kauhava 7.6	   5-17 DM
53,30	Femman	  Anna J�rvinen, Sara Back, Alexandra Kvist, Erica Hjerpe			Kauhava 7.6	   3 DM
53,54	Larsmo	  Emma Sundvik, Elisabeth Nylund, Julia Hiltunen, Amanda Sj�lund		Nykarleby 16.7	   3-15 DM	
51,92	KokkVe	  Oona-Mari Hakulinen, Kaisa Tolonen, Lotta Sarkaranta, Noora M��tt�l�		Tuusula-H 9.7	   3h4-17 SM
52,84	KoVe II	  Henrikka Parpala, Roosa M��tt�l�, Juulia Varpuluoma, Noora Lapinoja		Tuusula-H 9.7	   6h1-15 SM
53,37	KTU	  Janina Gran�, Athiey Mamer, Ida Gran�, Pinja Hiltunen				Tuusula-H 9.7	   5h4-15 SM
53,55	KaJu	  Tonya Siipola, Eveliina Roukala, Roosa Niemel�, Erika Nevanper�		Kauhava 7.6	   8-17 pim

		
	4x400m-11
4.10,64	IlmajK	  Sallamari Koskinen, Marianna M�ki-Ranta, Eevi Siniketo, Sonja Kenkkil�	Kauhava 7.6	   3 pim
4.11,40	SeinSU	  Sini-Sofia Savola, Sara Toivonen, Meri Mahlam�ki, Sanna Kangas		Tuusula-H 10.7	   7-19 SM
4.18,54	SeinSU II Tiia Rintaniemi, Lotta Isosaari, Meri Mahlam�ki, Tuire Rintaniemi		Kauhava 7.6	   5 pim		   
3.46,76	Falken	  Mette Paavolainen, Caroline W�rn, Cecilia L�ngbacka, Karin Storbacka		Tuusula-H 10.7	   2 FM
3.56,33	IFN	  Matilda Nyholm, Jonna Skrifvars, Jonna Julin, Zenitha Eriksson		Kauhava 7.6	   2 DM
4.08,67	Falken II Janina Bj�rkstr�m, Emilia Borgm�stars, Maja Muukkonen, Jessica �str�m		Tuusula-H 10.7	   6-19 FM
4.12,79	Kraft	  Emelie Krook, Ida S�derback, Kajsa Krook, Julia Sydholm			Kauhava 7.6	   4 DM
4.21,22	L�mken	  Heidi Lindholm, Sandra Hallvar, Julia L�vdahl, Katarina Skr�ddar		Tuusula-H 10.7	   11 FM	
4.48,41	K�Ta	  Kaisa Honkaharju, Aino Kattilakoski, Roosa H�m�l�inen, Sanna Kurikkala	Kauhava 7.6	   3-19 pim


	3x800m-11
6.54,73	IlmajK	  Venla Majapuro, Sonja Kenkkil�, Sallamari Koskinen				Tuusula-H 9.7	   1-19 SM
7.29,53	SeinSU	  Meri Mahlam�ki, Kaisa Oksala, Anniina Sinisalo				Kauhava 7.6	   1-17 pim
8.09,83	SeinSU II Aino Vehkaoja, Sofia Kasafi, Sofia Joronen					Kauhava 7.6	   5-17 pim
8.22,39	SoinSi	  Petra Viirum�ki, Eveliina Ojala, Julia Haukilehto				Kauhava 7.6	   6-17 pim	
7.02,12	VasaIS	  Camilla Richardsson, Vera Rauhala, Sofie L�vdahl				Tuusula-H 9.7	   3-19 FM
7.15,85	IFN	  Veronica Kengo, Andrea Julin, Rebecka Westerlund				Tuusula-H 9.7	   2-17 FM
7.59,85	VIS II	  Amanda Backman, Elin L�vdahl, Rebecca Paxal					Kauhava 7.6	   4-17 DM
7.43,13	VetU	  Eija Kellokoski-Kari, Anne Polso, Tatjana Eskolin				Pori 11.6	   1-35 SM
8.11,85	K�Ta	  Aino Kattilakoski, Roosa H�m�l�inen, Sanna Kurikkala				Kauhava 7.6	   2-19 pim
8.42,39	K�Ta II	  Ruska Saarela, Anna Lahti, Jenna V�h�hyypp�					Kauhava 7.6	   7-17 pim

 	
	4x800m-11
 9.55,77  IlmajK  Sallamari Koskinen, Eevi Siniketo, Sonja Kenkkil�, Marianna M�ki-Ranta	Kauhava 7.6	   1 pim
10.30,84  SeinSU  Pihla Pasanen, Aino Vehkaoja, Hilla Ylilehto, Sofia Joronen			Tuusula-H 10.7	   13-15 SM
10.31,30  SoinSi  Ida Kriikkula, Petra Viirum�ki, Eveliina Ojala, Julia Haukilehto		Tuusula-H 10.7	   15-15 SM
11.15,03  IK II   Noora Talvitie, Riika Savela, Saija Valkama, Sonja Kenkkil�			Lapua 20.8	   3-15 pim		
 8.53,49  IFN     Jonna Skrifvars, Zenitha Eriksson, Sandra Eriksson, Heidi Eriksson		Tuusula-H 9.7	   2 FM
 9.03,17  Falken  Mette Paavolainen, Cecilia L�ngnabba, Caroline W�rn, Karin Storbacka		Tuusula-H 9.7	   3 FM
10.12,33  VasaIS  Elin L�vdahl, Rebecca Paxal, Felicia Ehrs, Amanda Backman			Tuusula-H 10.7	   11-15 FM
10.20,75  L�nken  Heidi Lindholm, Katarina Skr�ddar, Julia L�vdahl, Sandra Hallvar		Tuusula-H 9.7	   7 FM
10.35,05  Larsmo  Rebecca Ljung, Aino salminen, Amanda Sj�lund, Julia Hiltunen			Tuusula-H 10.7	   17-15 FM
10.56,92  Femman  Jennifer Klemets, Ulrika Heir, Caroline Ingo, Dine Lindahl			Nykarleby 16.7	   4-15 DM			 
11.08,25  VetU    Eija Kellokoski-Kari, Elina Huusko, Heidi Takalo-Mattila, Anne Polso		Kauhava 7.6	   2 pim
11.26,01  K�Ta    Leena Kippo, Anna Lahti, Henna H�kki, Jenna V�h�hyypp�			Kokkola 22.6	   1-15 pim
11.57,03  KaJu    Eerika Heikkil�, Ella-Maria Himanka, Eveliina Heikkil�, Ilona Haasiom�ki	Kokkola 22.6	   2-15 pim
11.57,25  KP-V    Vilja Peltoniemi, Suvi Elgbacka, Johanna Uusitalo, Saana Peltola		Kokkola 22.6	   3-15 pim



							2010	

	4x100m-10
47,86	SeinSU	  Eveliina Malmivaara, Sanni Rajaniemi, Tiia Rintaniemi, Petra Stenman		Peders�re 10.7	   4 SM
49,64	SSU II    Sara Toivonen, Heidi Erkinheimo, Sini-Sofia Savola, Sanna Kangas		Peders�re 10.7	   3h3-17 SM
51,62	KaKa	  Suvi Sepp�l�, Petra Pohjalainen, Mari Iso-Koivisto, Susanna Myllyniemi	Peders�re 10.7	   5h2-17 SM
51,72	SSU III   Lotta Isosaari, Julia M�enp��, Anniina Sinisalo, Pihla Ylitalo		Vaasa 15.8	   1-15 pim
51,75	LapVi	  Lotta Haapala, Mirva Vainionp��, Mirva Paloranta, Essi Koskela		Peders�re 8.8	   3 pim
54,20	KuKu	  Aino Kivenm�ki, Iida Kallioniemi, Jasmi Joensuu, Essi Hunnakko		Vaasa 15.8	   2-15 pim
48,96	IFN	  Jonna Julin, Jonna Skrifvars, Simone Wiklund, Matilda Nyholm			Peders�re 10.7	   2h1-19 FM
50,08	Falken	  Caroline Hagman, Kaisa Rauhala, Caroline W�rn, Karin Storbacka		Peders�re 8.6	   2 DM
50,25	Kraft	  Celine Granlund, Kajsa Krook, Malin Gullstr�m, Emelie Krook	   		Peders�re 10.9	   4-19 FM
51,56	L�nken	  Noora Er�nen, Elin Wahlberg, Heidi Lindholm, Julia L�vdahl			Peders�re 10.9	   7-19 FM
51,79	IFN II	  Veronica Kengo, Anna Julin, Rebecka Westerlund, Jessica Rasmus		Peders�re 10.7	   4h3-17 FM
52,35	Femman	  Fanny Lindahl, Linnea Hjerpe, Michelle Renlund, Fanny Forss			Peders�re 10.7	   4h2-15 FM
52,88	Drott	  Mia �sterback, Corinne Kronqvist, Mikaela Haglund, Ellen Moisio		Peders�re 10.7	   4h1-15 FM
53,10	VOM	  Marion Salmela, Patricia Fors, Sonja Sparv, Victoria Thors			Peders�re 10.7	   5h3-17 FM
53,23	�sarna	  Heidi Sandkulla, Elin Pajunen, Sabina Furu, Janina Bj�rklund			Peders�re 10.7	   7h1-17 FM
53,44	Kraft	  Serena Pihlgren, Malin Gullstr�m, Celine Granlund, Julia Sydholm		N�rpes 19.6	   1-15 DM
53,95	Falken	  Emma Smeds, Maja Muukkonen, Emilia J�rvenlahti, Emilia Borgm�stars		Peders�re 10.7	   6h3-17 FM
54,59	Fyren	  Felicia �backa, Nathalie Nystrand, Daniella Lassas, Amanda Karlsson		N�rpes 19.6	   2-15 DM
52,10	KaJu	  Iina Heikkala, Erika Nevanper�, Juliska Tiinanen, Roosa Niemel�		Veteli 21.6	   1-15 pim
52,42	KokkVe	  Katri Mustola, Saara Haanp��, Sini H�rm�l�, P�ivi Knutar			Peders�re 8.6	   4 pim
54,92	KaJu II	  Johanna Juhola, Eveliina Roukala, Emmi M�nnist�, Ilona Haasiom�ki		Veteli 21.6	   2-15 pim


	4x400m-10
4.00,56	SeinSU	  Eveliina Malmivaara, Eeva Sajanti, Tiia Rintaniemi, Sara Sajanti		Peders�re 11.7	   6 SM	
3.49,65	Falken	  Caroline Hagman, Cecilia L�ngnabba, Caroline W�rn, Karin Storbacka		Peders�re 11.7	   3 FM
3.52,41	IFN	  Zenitha Eriksson, Simone Wiklund, Jonna Skrifvars, Jonna Julin		Peders�re 11.7	   2-19 FM
4.07,77	L�nken	  Heidi Lindholm, Julia L�vdahl, Adelina Ragn�s, Elin Wahlberg			Peders�re 11.7	   7-19 FM  
4.08,47	GIF	  Jessica �str�m, Laura Tiainen, Amanda Nyg�rd, Mette Paavolainen		Peders�re 11.7	   9-19 FM
4.08,58	Kraft	  Emelie Krook, Kajsa Krook, Julia Sydholm, Ida S�derback			Peders�re 11.7	   10-19 FM
4.23,73	Falken II Janina Bj�rkstr�m, Ida Bj�rklund, Marlene Joskitt, Jessica Hinkka		Peders�re 11.7	   14-19 FM  
4.34,45	Femman	  Alexandra Kvist, Erica Wiik, Anna J�rvinen, Nina Korpisaari			Peders�re 11.7	   4 DM	
3.53,20	KokkVe	  Saara Haanp��, Katri Mustola, P�ivi Knutar, Mari J�rvenp��			Peders�re 11.7	   4 SM

		
	3x800m-10
7.03,41	IlmajK	  Venla Majapuro, Marianna M�ki-Ranta, Sallamari Koskinen			Peders�re 10.7	   5-19 SM
7.41,93	SeinSU	  Kaisa Oksala, Lotta Isosaari, Annina Sinisalo					Peders�re 8.6	   2-17 pim
8.01,69	KurRy	  Minna Heikkinen, Laura Raittinen, Elli-Noora Koskela				Peders�re 10.7	   12-19 SM 
7.04,28	Falken	  Cecilia L�ngbacka, Sara Ray, Janina Bj�rstr�m					Peders�re 10.7	   6-19 FM
7.12,47	VasaIS	  Camilla Richardsson, Josefin Enlund, Sofie Enlund				Peders�re 10.7	   3-17 FM
7.17,02	IFN	  Anna Julin, Veronica Kengo, Rebecka Westerlund				Peders�re 10.7	   4-17 FM
7.19,90	GIF	  Amanda Nyg�rd, Jessica �str�m, Mette Paavolainen				Peders�re 8.6	   2-19 DM
7.42,09	Falken	  Janina Bj�rkstr�m, Jessica Hinkka, Sara Ray					Peders�re 8.6	   3-19 DM
7.46,16	�sarna	  Jennie Lindvall, Emilia Grahn, Heidi Widjeskog				Peders�re 8.6	   3-17 DM
7.46,19	Femman	  Anna Korpisaari, Dine Lindahl, Amanda Backman					Peders�re 8.6	   4-17 DM
8.02,32	�sarna	  Lilian Hellstr�m, Emma Storvall, Ida-Marie Skogvik				Peders�re 8.6	   4-19 DM
8.15,11	K�Ta	  Heli V�h�hyypp�, Piia V�h�hyypp�, Johanna Yli-Parkas				Peders�re 8.6	   5-19 pim
8.36,56	K�Ta II	  Sanna Kurikkala, Niina-Maria Kykyri, Jenna V�h�hyypp�				Peders�re 8.6	   5-17 pim

		
	4x800m-10
 9.34,59  SeinSU    Sara Saarikoski, Sara Sajanti, Milla Saarinen, Eeva Sajanti			Peders�re 10.7	   5 SM
10.14,19  SeinSU II Julia M�enp��, Kaisa Oksala, Lotta Isosaari, Annina Sinisalo		Vaasa 15.8	   1-15 pim 
10.39,62  KuKu      Jasmi Joensuu, Elli Lassila, Aino Kivenm�ki, Iida Kallioniemi		Vaasa 15.8	   2-15 pim
10.48,05  IlmajK    Anniina Salovaara, Noora Talvitie, Veera Koivulahti, Sonja Kenkkil�		Vaasa 15.8	   3-15 pim
11.09,50  KaWi      Silja Sippola, Aino Lehtinen, Elina Ruotsala, Juulia Kari			Peders�re 11.7	   17-15 SM 	
 8.55,57  IFN       Andrea Julin, Heidi Eriksson, Sandra Eriksson, Zenitha Eriksson		Peders�re 10.7	   1 FM
10.38,98  Femman    Dine Lindahl, Jennifer Klemets, Ulrika Heir, Amanda Backman			Peders�re 11.7	   13-15 FM
10.53,54  Larsmo    Rebecca Ljung, Anni Salminen, Aino Salminen, Amanda Sj�lund			Peders�re 11.7	   15-15 FM
10.59,91  Fyren     Amanda Karlsson, Nathalie Nystrand, Daniella Lassas, Felicia �backa		N�rpes 19.6	   2-15 DM
11.00,99  VasaIS    Josefin Enlund, Vendela Nylund, Jennifer Carp, Elin L�vdal			N�rpes 9.6	   3-15 DM 
11.04,73  IFN II    Julia H�ger, Birgitta Ollandt, Lydia Edman, Carolina Krokvik		Peders�re 11.7	   16-17 FM
10.42,49  KP-V      Saana Peltola, Johanna Uusitalo, Vilja Peltoniemi, Nuppu Peltoniemi		Peders�re 11.7	   14-15 SM



							2009	
	
	4x100m-09
49,82	YKV	  Tuire Rintaniemi, Eveliina Malmivaara, Henna Hautamaa, Tiia Rintaniemi	Sein�joki 9.6	   2 pim
50,91	KaKa	  Saija Ojala, Suvi Sepp�l�, Susanna Myllyniemi, Katri Isom�ki			Raahe 4.7	   4h3-17 SM
51,02	LapVi	  Lotta Haapala, Mirva Vainionp��, Mirva Paloranta, Kati Per�l�			Sein�joki 9.6	   1-19 pim
51,73	KaKa	  Saija Ojala, Ella Tuominen, Susanna Myllyniemi, Suvi Sepp�l�			Kauhava 2.8	   1-15 pim
52,19	NurmU	  Noora M�kynen, Lotta Isosaari, Heidi Erkinheimo, Julia M�enp��		Raahe 4.7	   2h5-15 SM
52,35	KuKu	  Essi Hunnakko, Iida Kallioniemi, Jasmi Joensuu, Anna H�m�l�inen		Kauhava 2.8	   2h1-15 pim
52,73	YKV	  Anniina Talvitie, Sini-Sofia Savola, Sanna Kangas, Sara Pellinen		Sein�joki 9.6	   4-17 pim  
48,71	Falken	  Caroline Backa, Kaisa Rauhala, Caroline W�rn, Karin Storbacka			Raahe 4.7	   3 FM
49,50	IFN	  Matilda Nyholm, Zenitha Eriksson, Simone Wiklund, Jonna Julin			Raahe 4.7	   2-17 FM
52,15	GIF	  Amanda Nyg�rd, Laura Tiainen, Mette Paavolainen, Jessica �str�m		Sein�joki 9.6	   2-17 DM
51,56	IFN II	  Cecilia Bj�rkman, Andrea Julin, Jessica Rasmus, Anna Julin			Raahe 4.7	   7-1 FM
51,74	Kraft	  Malin Gullstr�m, Kajsa Krook, Evelina Skrifvars, Emelie Krook			Sein�joki 9.6	   2-19 DM
52,05	L�nken	  Noora Er�nen, Elin Wahlberg, Heidi Lindholm, Julia L�vdahl			Sein�joki 9.6	   3-19 DM
52,47	Falken II Cecilia L�ngnabba, Janina Bj�rkstr�m, Ida Bj�rklund, Sandra Johansson  	Sein�joki 9.6	   4-19 DM
52,79	�sarna	  Daniela Dahlvik, Heidi Sandkulla, Sabina Furu, Janina Bj�rklund		Sein�joki 9.6	   5-17 DM
53,38	Femman	  Sofia Saarikko, Rebecca Suoranta, Michelle Renlund, Johanna Uppg�rd		Vasa 24.6	   2-15 DM
53,49	VasaIS	  Sofie L�vdahl, Nathalie Br�nnk�rr, Jenny M�uts, Emilia Nylund			Sein�joki 9.6	   6-17 DM
53,67	Femman	  Anna J�rvinen, Nina Korpisaari, Fanny Lindahl, Alexandra Kvist		Sein�joki 9.6	   3 DM
52,00	KaJu	  Iina Heikkala, Erika Nevanper�, Linda M�rd, Ida V�yrynen			Kalajoki 8.8	   1-15 v-fall
52,16	KokkVe	  Katri Mustola, Saara Haanp��, Annika Lapinoja, P�ivi Knutar			Kalajoki 10.6	   1 pim
52,36	KannU	  Sari Paavola, Hanna J�ms�, Anette Lehoj�rvi, Titta J�ms�			Raahe 4.7	   8-19 SM
53,70	KoVe II	  Oona-Mari Hakulinen, Kaisa Tolonen, Lotta Sarkaranta, Noora M��tt�l�		Kalajoki 10.6	   1-15 pim
54,34	K�Ta	  Niina-Maria Kykyri, Kaisa Honkaharju, Sanna Puikko, Saija Puikko		Kalajoki 10.6	   1-17 pim

	
	4x400m-09
4.15,57	NurmU	  Sara Saarikoski, Henna-Maija Koivisto, Katariina Mannism�ki, Maaria Kuoppala	Sein�joki 9.6	   2 pim
4.19,48	YKV	  Eveliina Malmivaara, Henna Hautamaa, Tuire Rintaniemi, Tiia Rintaniemi	Sein�joki 9.6	   3 pim
3.50,44	Falken	  Caroline Backa, Caroline W�rn, Kaisa Rauhala, Karin Storbacla			Raahe 5.7	   1 FM
4.08,87	Falken II Janina Bj�rkstr�m, Ida Bj�rklund, Emilia Borgm�stars, Cecilia L�ngnabba	Raahe 5.7	   5-19 FM
4.12,48	L�nken	  Heidi Lindholm, Julia L�vdahl, Meri-Tuulia Heino, Elin Wahlberg		Sein�joki 9.6	   2-19 DM
4.23,34	Kraft	  Emelie Krook, Kajsa Krook, Evelina Skrifvars, Malin Gullstr�m			Sein�joki 9.6	   3-19 DM
4.39,79	Vasa IS	  Sanna Nyg�rd, Isabella Berglund, Linn Brandtberg, Anki Virkama		Sein�joki 9.6	   4 DM
3.53,82	KokkVe	  Saara Haanp��, P�ivi Knutar, Minna J�rvenp��, Mari J�rvenp��			Raahe 5.7	   3 SM
4.14,59	KoVe II	  Saara Haanp��, Annika Lapinoja, P�ivi Knutar, Katri Mustola			Kalajoki 11.6	   1 pim

	
	3x800m-09
7.10,42	IlmajK	  Marianna M�kiranta, Venla Majapuro, Sallamari Koskinen			Raahe 4.7	   2-19 SM
7.42,01	YKV	  Sanni Rajaniemi, Anniina Sippola, Sanna Kangas				Raahe 4.7	   8-17 SM
7.44,18	KurRy	  Minna Heikkinen, Essi Rintala, Laura Raittinen				Raahe 4.7	   8-19 SM
7.44,26	KurRy II  Suvi Heittola, Elli Junttila, Jenny Risku					Sein�joki 9.6	   4-17 pim
7.51,18	SeinU	  Anna-Sofia Ala-Huita, Kaisa Oksala, Annina Sinisalo				Sein�joki 9.6	   5-17 pim	
7.11,25	GIF	  Amanda Nyg�rd, Mette Paavolainen, Jessica �str�m				Raahe 4.7	   2-17 FM
7.11,94	VasaIS	  Camilla Richardsson, Maria Enlund, Sofie L�vdahl				Raahe 4.7	   4-17 FM
7.38,03	Falken	  Janina Bj�rkstr�m, Ida Bj�rklund, Cecilia L�ngnabba				Sein�joki 9.6	   2-19 DM
7.41,01	�sarna	  Lilian Helsstr�m, Emma Storvall, Emilia Grahn					Sein�joki 9.6	   2-17 DM
7.43,16	GIF II	  Ina Djupsund, Annica Hansson, Laura Tiainen					Sein�joki 9.6	   3-17 DM
8.46,23	TohU	  Riina Toivola, Veera Isosaari, Meri Luoma					Kalajoki 10.6	   1-17 pim
9.01,97	YlivK	  Hanna Hangasmaa, Susanna Pihlajamaa, Sanna-Maria Saari			Kalajoki 10.6	   2-17 pim
9.52,83	KaJu	  Anni K�rj�, Pinja M�rd, Helena Heikkil�					Kalajoki 10.6	   3-17 pim

				
	4x800m-09
10.07,22  NurmU    Ritva M�ki-Mantila, Laura Hippi, Henna-Maija Koivisto, Eeva Sajanti		Sein�joki 9.6	   1 pim
10.30,07  SeinU    Sofia Kasari, Anna-Sofia Ala-Huita, Annina Sinisalo, Kaisa Oksala		Raahe 5.7	   10-15 SM
10.37,88  KuKu     Anna H�m�l�inen, Jasmi Joensuu, Aino Kivenm�ki, Iida Kallioniemi		Kauhava 2.8	   1-15 pim
10.50,96  NurmU II Noora M�kynen, Mira Puska, Julia M�enp��, Lotta Isosaari			Raahe 5.7	   15-15 SM	
 9.58,68  IFN      Andrea Julin, Jessica Rasmus, Rebecka Westerlund, Anna Julin			Raahe 5.7	   2-15 FM
10.22,09  GIF      Ina Djupsund, Annica Hansson, Laura Tiainen, Mette Paavolainen		Vasa 24.6	   2-15 DM
10.32,98  Falken   Maja Muukkonen, Emilia Borgm�stars, Jessica Hinkka, Sara Ray			Vasa 24.6	   3-15 DM
10.46,79  �sarna   Jennie Lindvall, Emilia Grahn, Elin Pajunen, Heidi Widjeskog			Vasa 24.6	   4-15 DM 
 9.05,12  KokkVe   Saara Haanp��, P�ivi Knutar, Minna J�rvenp��, Mari J�rvenp��			Raahe 4.7	   2 SM
10.52,25  K�Ta     Heli V�h�hyypp�, Minna Lassila, Piia V�h�hyypp�, Johanna Yli-Parkas		Kalajoki 9.6	   2 pim 
10.57,74  KaJu     Ida V�yrynen, Linda M�rd, Johanna Juhola, Erika Nevanper�			Raahe 5.7	   17-15 SM



							2008	
 	
	4x100m-08
49,47	YKV	Tuire Rintaniemi, Tiia Rintaniemi, Henna Hautamaa, Eveliina Malmivaara		Espoo-Le 14.6	   4h1 SM
50,67	KaKa	Suvi Sepp�l�. Katri Isom�ki, Susanna Myllyniemi, Josefina Viertoma		Espoo-Le 14.6	   8 SM	
51,45	YKV II	Sanna Kangas, Sini-Sofia Savola, Anniina Sippola, Sanni Rajaniemi		Espoo-L 14.6	   3h3-15 SM
51,84	NurmU	Sonja Rannanj�rvi, Sara Saarikoski, Katariina Mannism�ki, Maaria Kuoppala	Espoo-Le 14.6	   5h1 SM
49,30	IFN	Zenitha Eriksson, Matilda Nyholm, Simone Wiklund, Jonna Julin			Espoo-Le 14.6	   4-17 FM
49,78	VasaIS	Michelle Vandy, Sanna Nyg�rd, Isabella Berglund, Vanessa Vandy			Espoo-Le 14.6	   5h1 FM
50,21	VOM	Marion Salmela, Patricia Fors, Ida Glasberg, Heidi Autio			Espoo-Le 14.6	   7-17 FM
52,57	VIS II	Emilia Salomaa, Nathalie Br�nnk�rr, Jenny M�uts, Emilia Nylund			Espoo-Le 14.6	   4h2-17 FM
52,99	GIF	Laura Tiainen, Linda-marie Nyblom, Mette Paavolainen, Jessica �str�m		Espoo-Le 14.6	   4h2-15 FM
50,61	KokkVe	Hanna-Maari Latvala, P�ivi Knutar, Saara Haanp��, Jenni Nikula			Veteli 3.6	   1 pim
51,83	KaJu	Eveliina Roukala, Roosa Niemel�, Erika Nevanper�, Ida V�yrynen			Veteli 3.6	   1-13 pim
53,62	KannU	Sannamari Salonen, Hanna J�ms�, Milka Erkkil�, Titta J�ms�			Veteli 3.6	   1-19 pim
53,36	K�Ta	Mirella Saari, Kaisa Honkaharju, Saija Puikko, Sanna Puikko			Veteli 3.6	   1-17 pim
54,70	YlivK	Susanna Koskela, Anniina Kontio, Sallamari M�kel�, Jenna Niemel�		Veteli 3.6	   2-17 pim
54,99	KoVe II	Jutta Salmela, Lotta Sarkaranta, Annika Lapinoja, Jonna Koivisto		Veteli 3.6	   1-15 pim
55,04	KP-V	Suvi Mikkola, Tiina Huhtakangas, Pauliina Puronaho, Johanna Virkkala		Veteli 3.6	   2 pim
55,05	VetU	Heidi Takalo-Mattila, Jenna Pulkkinen, Julia Alasp��, Jemina Waljus		Veteli 3.6	   2-15 pim


	4x400m-08
4.09,63	NurmU	Sara Saarikoski, Sara Sajanti, Maaria Kuoppala, Eeva Sajanti			N�rpi� 3.6	   2 pim
4.15,23	YKV	Eveliina Malmivaara, Henna  Hautamaa, Tuire Rintaniemi, Tiia Rintaniemi		N�rpi� 3.6	   4 pim
3.50,93	Falken	Caroline Backa, Cecilia L�ngnabba, Caroline W�rn, Karin Storbacka		Espoo-Le 15.6	   3 FM
4.09,37	VasaIS	Sanna Nyg�rd, Vanessa Vandy, Isabella Berglund, Linn Brandtberg			Espoo-Le 15.6	   8 FM
4.10,87	Lisette �sterlund, Jenny Storlund, Lotta Storlund, Anna Storlund			N�rpes 3.6	   3 DM
4.15,68	Femman	Alexandra Kvist, Anna J�rvinen, Nina Korpisaari ,Erica Wiik			N�rpes 3.6	   6 DM
3.50,40	KokkVe	Saara Haanp��, Jenni Nikula, Minna J�rvenp��, Mari J�rvenp��			Espoo-Le 15.6	   2 SM
4.29,05	KannU	Titta J�ms�, Hanna J�ms�, Milka Erkkil�, Sannamari Salonen			Veteli 4.6	   1-19 pim	


	3x800m-08   
7.21,43	IlmajK	Venla Majapuro, Marianna M�ki-ranta, Sallamari Koslinen				Espoo-Le 14.6	   6-17 SM
7.51,70	NurmU	Sara Saarikoski, Sanna M�enp��, Katariina Mannism�ki				Espoo-Le 14.6	   6-19 SM
7.52,74	KurRy	Minna Heikkinen, Laura Raitinen, Veera Mietola					N�rpi� 3.6	   4-17 pim
7.56,85	YKV	Salla Kangas, Anniina Sippoja, Sanni Rajaniemi					N�rpi� 3.6	   5-17 pim
8.08,81	TeRi	Tiia Lehto, Helin� Kyt�l�, Anniina Tiipi�					N�rpi� 3.6	   2-19 pim
7.20,63	Falken	Janina Bj�rkstr�m, Ida Bj�rklund, Cecilia L�ngnabba				Espoo-Le 14.6	   5-17 FM
7.29,13	GIF	Annica Hansson, Mette Paavolainen, Jessica �str�m				N�rpes 3.6	   1-17 DM
7.55,09	�sarna	Lilian Hellstr�m, Madelen Sj�lind, Emma Storvall				Espoo-Le 14.6	   12-17 FM
7.59,28	Femman	Anna-Kajsa Lall, Anna Korpisaari, Nina Korpisaari				N�rpes 3.6	   1-19 DM
8.10,51	GIF II	Ina Djupsund, Linda Nyblom, Laura Tiinen					N�rpes 3.6	   6-17 DM
7.19,12	KokkVe	Katri Mustola, Jatta Salmela, Hanne Ojanper�					Espoo-Le 14.6	   4-17 SM
7.50,04	K�Ta	Heli V�h�hyypp�, Piia V�h�hyypp�, Johanna Yli-Parkas				Veteli 3.6	   1-17 pim

	
	4x800m-08
 9.31,10  NurmU    Anne Rajaniemi, Eeva Sajanti, Henna-Maija Koivisto, Sara Sajanti		Espoo-Le 14.6	   5 SM	
 9.52,11  YKV      Sanni Rajaniemi, Anniina Sippola, Sini-Sofia Savola, Sanna Kangas		Espoo-Le 15.6	   3-15 SM
10.47,25  NurmU II Noora M�kynen, Lotta Isosaari, Meri Mahlam�ki, Julia M�enp��			Espoo-Le 14.6	   18-15 SM
11.10,20  KaKa     Elina vesiluoma, Lotta Lehtim�ki, Susanna Myllyniemi, Katja Vainionp��	Ilmajoki 16.8	   1-15 pim
 9.44,66  VOM      Jenny Storlund, Lotta Storlund, Elin Backman, Anna Storlund			V�r� 26.6	   2 DM  
 9.56,53  GIF      Ina Djupsund, Mette Paavolainen, Annica Hansson, Jessica �str�m		Espoo-Le 15.6	   5-15 FM
10.07,82  IFN      Anna Julin, Andrea Julin, Veronica Kengo, Daniela Julin			Jakobstad 12.7	   1-15 DM
10.19,73  Falken   Sara Ray, Maja Muukkonen, Jessica Hinkka, Emilia Borgm�stars			Espoo-Le 15.6	   14-15 FM
11.15,14  VOM      Ida Glasberg, Sonja Sparv, Marion Salmela, Fanny Storlund			Jakobstad 12.7	   3-15 DM   
 9.09,85  KokkVe   Saara Haanp��, Jenni Nikula, Minna J�rvenp��, Mari J�rvenp��			Espoo-Le 14.6	   1 SM
10.58,13  KoVe II  Jonna Koivisto, Jatta Salmela, Noora M��tt�l�, Lotta Sarkaranta		Espoo-Le 15.6	   20-15 SM
11.17,51  YlivK    Sanna-Maria Saari, Miia Isotalo, Hanna Hangasmaa, Anna-Kaisa Saari		Veteli 4.6	   1-15 pim



							2007	
 	
	4x100m-07
48,92	YKV	Eveliina Malmivaara, Tiia Rintaniemi, Tuire Rintaniemi, Henna Hautamaa		Turku 7.7	   4h1 SM
50,26	VaVa	Voutilainen, Kaisa Rauhala, Marika Vainio, Sari Keskinen			V�yri 26.6	   3 pim
50,78	NurmU	Katariina Mannism�ki, Sara Saarikoski, Maiju Alapiha, Maaria Kuoppala		�ht�ri 23.8	   1-19 KLLpm
51,83	YKV II	Sara Pellinen, Sanni Rajaniemi, Anniina Sippola, Sini-Sofia Savola		Lappaj�rvi 25.8	   1-15 pim
52,91	KaKa	Mari Iso-Koivisto, Tiia Puska, Susanna Myllyniemi, Katri Isom�ki		�ht�ri 23.8	   1-15 KLLpm
53,80	LapVi	Pauliina Rintala, Eveliina Korpela, Maiju Korpela, Mirva Vainionp��		Jalasj�rvi 12.6	   2-15 v-fall
53,83	VaTo	Katja Lahti, Susanna Pihlajam�ki, Jaana M�kiranta, Satu M�kel�			V�yri 26.6	   5 pim
48,83	Falken	Caroline W�rn, Jannica R�nnqvist, Caroline Hagman, Karin Storbacka		Turku 7.7	   3h1 FM
48,87	VasaIS	Michelle Vandy, Sanna Nyg�rd, Linn Brandtberg, Vanessa Vandy			Turku 7.7	   2h2-19 FM
49,93	VOM	Marion Salmela, Patricia Fors, Ida Glasberg, Heidi Autio			Helsinki 26.5	   1s1-16 stafett-k 
51,51	IFN	Jonna Julin, Jonna Skrifvars, Simone Wiklund, Matilda Nyholm			Turku 7.7	   3h3-17 FM
51,65	VasaIS	Larissa Paajanen, Nathalie Br�nnk�rr, Jenny M�uts, Emilia Nylund		Helsinki 26.5	   2s3-16 stafett-k	
51,21	KokkVe	P�ivi Knutar, Hanna-Maari Latvala, Jenni Ruokoja, Hanne Ojanper�		K�lvi� 26.6	   1 pim
53,33	KannU	Sannamari Salonen, Sari Paavola, Hanna J�ms�, Titta J�ms�, Milka Erkkil�	K�lvi� 26.6	   1-17 pim
53,77	KaJu	Ursula Ylikoski, Tiia T�rnvall, Katri Mustola, Maija Takalo			K�lvi� 26.6	   1-19 pim
54,08	K�Ta	Mirella Saari, Kaisa Honkaharju, Sanna Kurikkala, Sanna Puikko			K�lvi� 26.6	   1-15 pim
54,86	NivU	Minna Leskel�, Marianne Juola, Tiina Leskel�, Henna Saukonoja			K�lvi� 26.6	   2 pim
54,98	TohU	Maria M�ntyl�, Veera Isosaari, Meri Luoma, Jutta Asiala				K�lvi� 26.6	   2-15 pim

			
	4x400m-07
4.20,71	YKV	Eveliina Malmivaara, Tiia Rintaniemi, Tuire Rintaniemi, Henna Hautamaa		V�yri 26.6	   2 pim
4.46,27	VaTo											V�yri 26.6	   3 pim	
3.49,80	Falken	Caroline Hagman, Jannica R�nnqvist, Caroline W�rn, Karin Storbacka		Turku 8.7	   2 FM
3.58,93	VasaIS	Isabella Berglund, Sanna Nyg�rd, Vanessa Vandy, Michelle Vandy			Turku 8.7	   3-19 FM
4.02,27	VOM	Jenny Storlund, Patricia Fors, Lisette �sterlund, Anna Storlund			Turku 8.7	   7 FM		
3.46,28	KokkVe	Saara Haanp��, Jenni Nikula, Minna J�rvenp��, Mari J�rvenp��			Turku 8.7	   1 SM
4.10,65	KoVe II	Hanne Ojanper�, Tea Uusim�ki, Jatta Salmela, Saara Haanp��			K�lvi� 27.6	   1-19 pim

		
	3x800m-07
7.26,78	IlmajK	Venla Majapuro, Miisa Mantere, Marianna M�ki-Ranta				Turku 7.7	   7-17 SM
7.42,28	NurmU	Maria Leskinen, Sara Saarikoski, Katariina Mannism�ki				Turku 7.7	   10-17 SM
7.44,56	KurRy	Laura Raittinen, Essi Rantala, Minna Heikkinen					Turku 7.7	   11-17 SM
7.54,29	KaKa	Henni Katajisto, Salla Kamila, Johanna Heittola					V�yri 26.6	   3-17 pim
8.02,97	TeRi	Sarianna Saksa, Tiia Lehto, Anniina Tiipi�					V�yri 26.6	   5-17 pim
8.04,46	YKV	Laura Leskel�, Anniina Sippola, Sanni Rajaniemi					V�yri 26.6	   7-17 pim
7.29,90	Falken	Sandra Johansson, Ida Bj�rklund, Cecilia L�ngnabba				Turku 7.7	   8-17 FM
7.38,38	Drott	Anna-Lena Ekstrand, Nina Fagerudd, Jeanine Nyg�rd				V�r� 26.6	   2-17 DM
8.02,96	VOM	Mikaela L�fbacka, Fanny Storlund, Jeanine Nyg�rd				V�r� 26.6	   4-17 DM
8.08,68	Falken	Sandra Johansson, Ida Bj�rklund, Cecilia L�ngnabba				V�r� 26.6	   8-17 DM
8.13,32	IFN	Victoria Dritell, Tanja Nyholm, Zenitha Eriksson				V�r� 26.6	   9-17 DM		 				
7.25,57	KokkVe	Teea Uusim�ki, Jatta Salmela, Hanne Ojanper�					Turku 7.7	   6-17 SM
8.15,45	KannU	Titta J�ms�, Milka Erkkil�, Hanna J�ms�						K�lvi� 26.6


	4x800m-07
 9.06,12  NurmU   Henna-Maija Koivisto, Sara Sajanti, Mari M�ki-Torkko, Eeva Sajanti		Turku 7.7	   2 SM
10.25,65  IlmajK  Jenna Nevanper�, Miisa Mantere, Marianne Lipasti, Venla Majapuro		Lappaj�rvi 25.8	   1-15 pim 
10.26,53  YKV     Sanni Rajaniemi, Laura Leskel�, Sanna Kangas, Anniina Sippola			Turku 8.7	   13-15 SM
11.03,26  SeinU   Enna Hakala, Mira Hautam�ki, Katja Kosola, Emmi Ristim�ki			Lappaj�rvi 25.8	   3-15 pim 
 9.20,35  IFN     Jonna Skrifvars, Sandra Eriksson, Zenitha Eriksson, Heidi Eriksson		Turku 7.7	   6 FM
 9.41,81  VOM     Jenny Storlund, Anna Storlund, Lotta Storlund, Elin Backman			Turku 7.7	   10 FM
 9.59,57  GIF     Hedvig Sandell, Annica Hansson, Jessica �str�m, Ebba Sandell			Turku 8.7	   2-15 FM
10.44,64  VasaIS  Nathalie Br�nnk�rr, Jenny M�uts, Camilla Richardsson, Sofie L�vdahl		Kristinestad 21.7  1-15 DM     
 8.38,52  KokkVe  Saara Haanp��, Jenni Nikula, Minna J�rvenp��, Mari J�rvenp��			Turku 7.7	   1 SM
10.41,99  K�Ta    Piia V�h�hyypp�, Sanna Kurikkala, Mirella Saari, Heli V�h�hyypp�		K�lvi� 27.6	   1-15 pim
10.59,62  YlivK   Sanna-Maria Saari, Miia Isotalo, Hanna Hangasmaa, Anna-Kaisa Saari		K�lvi� 27.6	   2-15 pim 	



							2006	
	
	4x100m-06
47,88	VaVa	  Sini Hyytinen, Sari Keskinen, Kaisa Rauhala, Marika Vainio			Mikkeli 8.7	   4 SM	
50,16	YKV	  Henna Hautamaa, Tiia Rintaniemi, Maija Rajaniemi, Eveliina Malmivaara		Vaasa 27.6	   2 pim
51,25	NurmU	  Sonja Rannanj�rvi, Sara Saarikoski, Maiju Alapiha, Maija Puupponen		Mikkeli 8.7	   5h1-17 SM
52,37	KaKa	  Emmi Somppi, Elina Niemi-Aro, Katri Isom�ki, Josefiina Viertoma		�ht�ri 2.9	   1-15 pim
52,59	NurmU II  Katariina Mannism�ki, Anni-Sofia Hoppi, Maiju Alapiha, Maaria Kuoppala	�ht�ri 2.9	   2-15 pim
53,03	VaTo	  Jaana M�kiranta, Satu M�kel�, Marika Lahti, Susanna Pihjalam�ki		Vaasa 27.6	   3 pim	
48,50	Falken	  Caroline Backa, Karin Storbacka, Caroline W�rn, Moa Cederberg			Mikkeli 8.7	   2-19 FM
49,33	VasaIS	  Michelle Vandy, Sanna Nyg�rd, Isabella Berglund, Vanessa Vandy		Peders�re 27.6	   2-19 DM
50,88	Kraft	  Tove H�stbacka, Emma Linton, Maija Krook, Jenny Sj�qvist			Peders�re 27.6	   3-19 DM
51,44	IFN	  Josefin Skrifvars, Anna Solvin, Sandra Eriksson, Hendrika Granholm		Peders�re 27.6	   5-19 DM
51,45	Falken II Cecilia L�ngnabba, Janina Bj�rkstr�m, Hanna Peltola, Nina Cederberg		Kokkola 11.8	   3-17 SFIM
51,60	VOM	  Marion Salmela, Patricia Fors, Ida Glasberg, Heidi Autio			Mikkeli 8.7	   4h5-15 FM
52,95	Vom II	  Jenny Storlund, Lisette �sterlund, Lotta Storlund, Anna Storlund		Peders�re 8.7	   2 DM	
50,97	KokkVe	  Katja Palomaa, Saara Haanp��, Johanna Alanen, Minna J�rvenp��			Peders�re 27.6	   1 pim
51,29	KP-V	  Senja Salonen, Suvi Mikkola, Tiina Huhtakangas, Johanna Virkkala		Peders�re 27.6	   4-19 pim
52,41	KaJu	  Ursula Ylikoski, Tiia T�rnvall, Katri Mustola, Maija Takalo			Mikkeli 8.7	   4h2-17 SM
53,28	YlivK	  Elina Honkala, Jenna Niemel�, Heini Lehto, Piia V�h�kangas			Peders�re 27.6	   6-19 pim
53,72	KannU	  Sari Paavola, Sannamari Salonen, Titta J�ms�, Anette Lehoj�rvi		Peders�re 27.6	   4-17 pim


	4x400m-06
3.56,57	VaVa	 Kaisa Rauhala, Sari Keskinen, Sini Hyytinen, Marika Vainio			Mikkeli 9.7	   6 SM
4.05,15	NurmU	 Sara Sajanti, Rosanne Lahti, Mari M�ki-Torkko, Eeva Sajanti			Mikkeli 9.7	   5-19 SM
4.12,74	YKV	 Eveliina Malmivaara, Maija Rajaniemi, Tiia Rintaniemi, Henna Hautamaa		Mikkeli 9.7	   12 SM
4.18,75	NurmU II Anne Rajaniemi, Henna-M Lappalainen, Ritva M�kimantila-Pasanen, Petra Stenman	Vaasa 27.6	   3 pim
3.53,64	Falken	 Carolinen Backa, Moa Cederberg, Carolinen W�rn, Karin Storbacka		Mikkeli 9.7	   1-19 FM
4.02,49	VOM	 Jenny Storlund, Lisette �sterlund, Lotta Storlund, Anna Storlund		Mikkeli 9.7	   9 FM
4.03,05	VasaIS	 Isabella Berglund, Michelle Vandy, Vanessa Vandy, Sanna Nyg�rd			Mikkeli 9.7	   3-19 FM
4.21,52	GIF	 Ingegerd Sandell, Anette Byskata, Vanessa Kinnari, Jannica R�nnqvist		Peders�re 27.6	   2 DM
4.24,99	IFN	 Heidi Eriksson, Johanna Nyholm, Maria Holm, Heidi Strandvall			Peders�re 27.6	   3 DM
4.29,84	IFN II	 Sandra Eriksson, Lina Bonde, Nadja Romar, Josefin Skrifvars			Peders�re 27.7	   4-19 DM
3.46,42	KokkVe	 Saara Haanp��, Jenni Ruokoja, Minna J�rvenp��, Mari J�rvenp��			Mikkeli 9.7	   1 SM
4.25,85	KP-V	 Senja Salonen, Suvi Mikkola, Tiina Huhtakangas, Johanna Virkkala		Peders�re 27.6	   3-19 pim
4.36,25	K�Ta	 Mirella Saari, Heli V�h�hyypp�, Piia V�h�hyypp�, Sanna Kurikkala		Peders�re 27.6	   4 pim

 	
	3x800m-06
6.51,41	NurmU	 Eeva Sajanti, Mari M�ki-Torkko, Sara Sajanti					Mikkeli 8.7	   2-19 SM
7.51,64	NurmU II Anni-Sofia Hoppi, P�ivikki Krisqholm, Rosanne Lahti				Vaasa 27.6	   1-17 pim
7.56,72	KurRy	 Elli Junttila, Katariina Tuohim�ki, Minna Heikkinen				Vaasa 27.6	   2-17 pim
7.21,03	Drott	 Caroline Granberg, Nina Fagerudd, Jeanine Nyg�rd				Mikkeli 8.7	   3-17 FM
7.48,06	GIF	 Jessica �str�m, Fanny Masar, Ebba Sandell					Peders�re 27.6	   2-17 DM
7.51,52	Falken	 Sandra Johansson, Caroline W�rn, Karin Storbacka				Peders�re 27.6	   2-19 DM
8.02,08	Drott II Anna-Lena Ekstrand, Emma Sj�lund, Josefin Sandvik				Peders�re 27.6	   4-17 DM	
7.59,22	KokkVe	 Jatta Salmela, Jutta Salmela, Hanne Ojanper�					Peders�re 27.6	   3-17 pim
8.06,36	KP-V	 Marianne Harju, Pauliina Puronaho, Kirsikka Kainu				Peders�re 27.6	   5-17 pim


	4x800m-06
 9.59,60  NurmU   Rosanne Lahti, Henna-Maija Lappalainen, Anne Rajaniemi, Ritva M�ki-Mantila	Mikkeli 8.7	   14 SM
10.14,02  IlmajK  Venla Majapuro, Taina-Maria Knuuttila, Jenna Nevanper�, Marianna M�ki-Ranta	Mikkeli 9.7	   4-15 SM
10.49,93  KurRy   Laura Raittinen, Essi Rantala, Elli Junttila, Minna Heikkinen			�ht�ri 2.9	   2-15 pim
 9.22,84  IFN     Heidi Strandvall, Sandra Eriksson, Zenitha Eriksson, Heidi Eriksson		Mikkeli 8.7	   5 FM	
 9.24,43  VOM     Jenny Storlund, Lotta Storlund, Elin Backman, Anna Storlund			Mikkeli 8.7	   6 FM
 9.57,42  GIF     Fanny Masar, Jessica �str�m, Amanda Nyg�rd, Ebba Sandell			Mikkeli 9.7	   3-15 SM
10.13,48  GIF II  Ingegerd Sandell, Jannica R�nnqvist, Emilia Masar, Vanessa Kinnari		Mikkeli 8.7	   15 FM 
10.19,06  IFN II  Jonna Skrifvars, Tanja Nyholm, Linn Nyb�ck, Zenitha Eriksson			Korsholm 15.7	   1-15 DM
10.32,07  Falken  Linn Sandells, Elina H�gkulla, Janina Bj�rkstr�m, Ida Bj�rklund		Korsholm 15.7	   2-15 DM
 8.45,14  KokkVe  Saara Haanp��, Jenni Ruokoja, Minna J�rvenp��, Mari J�rvenp��			Mikkeli 8.7	   1 SM
10.51,08  K�Ta	  Heli V�h�hyypp�, Piia V�h�hyypp�, Mirella Saari, Sanna Kurikkala		Peders�re 27.6	   5 pim



							2005	
		
	4x100m-05
47,84	VaVa	   Sini Hyytinen, Sari Keskinen, Kaisa Rauhala, Marika Vainio			Lahti 9.7	   3h1 SM
48,86	YKV	   Henna Hautamaa, Tiia Rintaniemi, Maija Rajaniemi, Eveliina Malmivaara	Lahti 9.7	   8 SM
50,79	AlavU	   Minna Sep�nmaa, Maija Palom�ki, Anne Kaataja, Elina Palom�ki			Lahti 9.7	   3h2-19 SM
51,49	NurmU	   Hanna-Mari Honkaniemi, Sara Saarikoski, Maiju Alapiha, Maaria Kuoppala	Lahti 9.7	   3h1-15 SM
52,42	VaTo	   Satu M�kel�, Janica Munck, Heidi Lindfors, Marika Lahti			Jalasj�rvi 28.6	   2-19 pim
52,65	LappVe	   Enni Ollila, Anniina Pyy, Katja Isosaari, Emmi Alanen			Lahti 9.7	   5h2-15 SM
48,56	Falken	   Caroline W�rn, Karin Storbacka, Caroline Backa, Moa Cederberg		Lahti 9.7	   2h3-19 FM
49,82	VasaIS	   Sofia Matsson, Sanna Nyg�rd, Michelle Vandy, Vanessa Vandy			Lahti 9.7	   3h2-17 FM
50,26	Femman	   Anna J�rvinen, Sara Back, Anna Snellman, Alexandra Kvist			Lahti 9.7	   5h2-17 FM
50,60	Kraft	   Sabina Berg, Emma Linton, Maija Krook, Emelis Krook				Kristinestad 21.6  1-17 DM
51,25	IFN	   Charlotte Sj�holm, Anna Solvin, Heidi Eriksson, Josefin Skrifvars		Kristinestad 21.6  2-19 DM
51,90	Falken II  Cecilia L�ngnabba, Malin Nybohm, Hanna Peltola, Janina Bj�rkstr�m		Lahti 9.7	   3h3-15 FM
52,67	VIS II	   Marina Hellen, Isabella Berglund, Jessica Ingo, Jennifer Tr�sk		Lahti 9.7	   8h2-17 FM
52,97	Falken III Camilla Wir�n, Mia Grannas, Lisa Grannas, Johanna H�ggblom			Kristinestad 21.6  1 DM
49,51	KokkVe	   Katja Palomaa, Hanna-Maari Latvala, Johanna Salmela, Saara Haanp��		Lahti 9.7	   4-19 SM
51,54	KP-V	   Suvi Mikkola, Katriina Uusim�ki, Johanna Virkkala, Sanni Salonen		K�lvi� 21.6	   1-17 pim
52,56	KP-V	   Silja J�rvel�, Senja Salonen, Annika Kattilakoski, Jenni Penttil�		K�lvi� 21.6	   1 pim
52,63	KoVe II	   Heli Mouruj�rvi, P�ivi Tanttinen, Reetta Mutka, Johanna Alanen		K�lvi� 21.6	   2 pim
52,67	KaJu	   Tiia T�rnvall, Katri Mustola, Anniina Siirola, Maija Takalo			Lahti 9.7	   5h4-15 SM
53,71	YlivK	   Elina Honkala, Heini Lehto, Jenna Niemel�, Piia V�h�kangas			K�lvi� 21.6	   2-17 pim

	
	4x400m-05
3.50,89	VaVa	  Marika Vainio, Kaisa Rauhala, Sari Keskinen, Riikka Perasto			Lahti 10.7	   4 SM	
4.04,66	NurmU	  Eeva Sajanti, Rosanne Lahti, Mari M�ki-torkko, Sara Sajanti			Lahti 10.7	   2h1-19 SM
4.06,97	YKV	  Eveliina Malmivaara, Maija Rajaniemi, Tiia Rintaniemi, Henna Hautamaa		Lahti 10.7	   5h2 SM
4.28,69	VaTo	  Heidi Lindfors, Elina Hakala, Satu M�kel�, Jaana M�kiranta			Jalasj�rvi 29.6	   1-19 pim	
3.54,37	Falken	  Caroline Backa, Moa Cederberg, Caroline W�rn, Karin Storbacka			Lahti 10.7	   1-19 FM
4.07,40	VOM	  Jenny Storlund, Elin Backman, Lotta Storlund, Anna Storlund			Lahti 10.7	   6h2 FM
3.45,67	KokkVe	  Jenni Nikula, Niina Antila, Minna J�rvenp��, Mari J�rvenp��			Lahti 10.7	   2 SM	
3.58,83	KoVe II	  Hanna-Maari Latvala, Katja Palomaa, Johanna Salmela, Saara Haanp��		Lahti 10.7	   2-19 SM
4.14,36	KoVe III  P�ivi Tanttinen, Jaana Salmela, Heli Mouruj�rvi, Johanna Alanen		K�lvi� 21.6	   1 pim
4.49,73	K�Ta	  Sanna Kurikkala, Minna Lassila, Henna Junnila, Heli V�h�hyypp�		K�lvi� 21.6	   2-19 pim

	
	3x800m-05
6.56,96	NurmU	  Eeva Sajanti, Rosanne Lahti, Sara Sajanti					Lahti 9.7	   2-19 SM
7.36,02	NurmU II  Pauliina Krigsholm, Jaana Koskela, Mari M�ki-Torkko				Lahti 9.7	   5-17 SM
7.47,14	VaTo	  Jaana M�kiranta, Heidi Lindfors, Satu M�kel�					Jalasj�rvi 28.6	   2-19 pim
7.57,91	NurmU III Maria Leskinen, Taru M�enp��, Niina Oijennus					Jalasj�rvi 28.6	   2-17 pim
8.01,12	IlmajK	  Taina-Maria Knuuttila, Venla Majapuro, Marianna M�ki-Ranta			Jalasj�rvi 28.6	   3-17 pim
7.26,02	IFN	  Heidi Eriksson, Zenitha Eriksson, Sandra Eriksson				Kristinestad 21.6  1-19 DM
7.44,43	Femman	  Christina Ingo, Janika Engman, Nina Korpisaari				Kristinestad 21.6  1-17 DM
7.57,90	GIF	  Caroline Granberg, Emma Sj�lund, Josefin Sandvik				Kristinestad 21.6  2-17 DM

	
	4x800m-05
 9.57,59  NurmU    Anne Rajaniemi, Henna-M Lappalainen, Ritva M�ki-Mantila-Pasanen, Laura Hippi	Lahti 9.7	   8 SM
10.09,55  VaVa     Marika Vainio, Tanja Eronen, Kaisa Rauhala, Riikka Perasto			Jalasj�rvi 28.6	   1 pim
10.20,42  NurmU II Maria Lekinen, Taru M�enp��, Anni-Sofia, Hoppi, Karoliina Kantola		Lahti 10.7	   5-15 SM
 9.33,16  VOM      Jenny Storlund, Elin Backman, Lotta Storlund, Anna Storlund			Lahti 9.7	   6 FM
10.03,38  Drott    Anna-Lena Ekstrand, Jeanine Nyg�rd, Caroline Granberg, Nina Fagerudd		Lahti 10.7	   2-15 FM
 8.49,82  KokkVe   Jenni Nikula, Niina Antila, Minna J�rvenp��, Mari J�rvenp��			Lahti 9.7	   1 SM
10.32,38  KoVe II  Saara Haanp��, Jaana Salmela, Jatta Salmela, P�ivi Tanttinen			K�lvi� 21.6	   1 pim
11.20,54  KP-V     Riikka Mustonen, Heidi Kottari, Heta Mustonen, Annika Kattilakoski		K�lvi� 21.6	   2 pim



							2004	
	 		
	4x100m-04
47,91	VaVa	Sini Hyytinen, Sari Keskinen, Marika Vainio, Riikka Perasto			Kajaani 3.7	   5 SM	
49,04	LapVi	Tuire Rintaniemi, Tiia Rintaniemi, Sari K�rki, Susanna Takaluoma		Kajaani 3.7	   4h2 SM
49,20	LappVe	Leena M�nnikk�, Anita Haapasaari, Kaisa ��rni, P�ivi Neulaniemi			Kajaani 3.7	   5h2 SM
50,99	YKV	Henna Hautamaa, Eveliina Malmivaara, Maija Rajaniemi, Niina Lemponen		Kajaani 3.7	   5h1-19 SM
51,26	KaKa	Henna Hautamaa, Eveliina Malmivaara, Maija Rajaniemi, Niina Lemponen		Ylistaro 22.6	   1-19 pim
51,38	AlavU	Minna Sep�nmaa, Elina Palom�ki, Mari Sep�nmaa, Maija Palom�ki			Ylistaro 22.6	   2-19 pim
52,04	LaVe II	Emmi Alanen, Anniina Pyy, Annika Ollila, Enni Ollila				Kajaani 3.7	   8-15 SM
52,24	VaTo	Hanna Annila, Susanna M�kel�, Marika Lahti, Janica Munck			Ylistaro 22.6	   3 pim
52,76	VaVa II	Piia Kynt�j�, Kaisa Rauhala, Tanja Ohra-Aho, Jenni J�rvi�			Ylistaro 22.6	   4 pim
52,87	NurmU	Kaisa V�liniemi, Sara Saarikoski, Marjo Ormiskangas, Maija Puupponen		Kajaani 3.7	   4h3-15 SM
49,79	Falken	Moa Cederberg, Caroline Backa, Caroline W�rn, Karin Storbacka			Tampere 3.7	   3-17 FM
51,00	VasaIS	Michelle Vandy, Sofia Mattson, Pia-Maria Lehto, Vanessa Vandy			Tampere 3.7	   6-15 FM
51,04	GIF	Linda Nyg�rd, Jannica R�nnqvist, Emma Nyg�rd, Ingegerd Sandell			Korsholm 23.6	   1-19 DM
51,39	Femman	Gabriella Bengs, Sara Back, Anna J�rvinen, Alexandra Kvist			Korsholm 23.6	   1-17 DM
51,66	Kraft	Tove H�stbacka, Emma Linton, Jessica Nordback, Miranda Haire			Korsholm 23.6	   2-17 DM
51,93	IFN	Charlotte Sj�holm, Heidi Eriksson, Josefin Skrifvars, Lena Solvin		Korsholm 23.6	   2-19 DM
52,79	Falken	Mari Willfors, Nina Cederberg, Johanna H�ggblom, Jennifer Kjellman		Tampere 3.7	   3h5-15 FM
52,83	Falken	Camilla Wir�n, Mia Grannas, Mikaela K�ll, Marika Blomstr�m			Korsholm 23.6	   1 DM
52,84	VIS II	Marina Hellen, Isabelle Berglund, Jennifer Tr�sk, Linn Brantberg		Korsholm 23.6	   4-17 DM
49,55	KokkVe	Katja Palomaa, Hanna-Maari Latvala, Johanna Salmela, Saara Haanp��		Kajaani 3.7	   5-19 SM
51,03	KoVe II	Heli Mouruj�rvi, Raisa Korkiala, P�ivi Tanttinen, Johanna Alanen		Veteli 21.6	   1 pim
52,58	KP-V	Silja J�rvel�, Senja Salonen, Johanna Virkkala, Tiina Huhtakangas		Kajaani 3.7	   8h1-17 SM
53,42	KP-V	Suvi Mikkola, Sanni Salonen, Katriina Uusim�ki, Pauliina Puronaho		Kajaani 3.7	   3h1-15 SM
54,38	YlivK	Tiia Soronen, Heini Lehto, Janika Polvi, Piia V�h�kangas			Kajaani 3.7	   5h1-15 SM
55,19	VetU	Henna Ojala, Hilla Laihorinne, Salla Ojala, KirsiMaria Pulkkinen		Veteli 21.6	   3-17 pim	 


	4x400m-04
3.56,24	VaVa	 Marika Vainio, Riikka Perasto, Kaisa Rauhala, Sari Keskinen			Kajaani 4.7	   5 SM
4.16,55	LapVi	 Sari K�rki, Tuire Rintaniemi, Tiia Rintaniemi, Susanna Takaluoma		Ylistaro 23.6	   2 pim
4.17,00	VaVa	 Piia Kynt�j�, Tanja Ohra-Aho, Jenni J�rvi�, Sini Hyytinen			Ylistaro 23.6	   3 pim
4.20,87	NurmU	 Merja Kohtam�ki, Pauliina Krigsholm, Laura Hippi, Henna-Maija Lappalainen	Kajaani 4.7	   6h2 SM
4.21,02	YKV	 Eveliina Malmivaara, Niina Lemponen, Kaisa Koivusalo, Maija Rajaniemi		Kajaani 4.7	   6h1-19 SM
4.26,94	TeRi	 Janika Salo, Marika Kriikkula, Helin� Kyt�l�, Tanja Kyt�l�			Ylistaro 23.6	   4 pim
4.28,22	VaTo	 Heidi Lindfors, Jaana M�kiranta, Satu M�kel�, Janica Munck			Kajaani 4.7	   6h2-19 SM
4.02,17	GIF	 Johanna Borg, Jannica R�nnqvist, Ingegerd Sandell, Emma Nyg�rd			Kajaani 4.7	   3-19 FM
4.09,71	VOM	 Jenny Storlund, Elin Backman, Lotta Storlund, Anna Storlund			Tampere 4.7	   5h2 FM
4.21,48	Falken	 Marika Blomstr�m, Mia Grannas, Malin Nybohm, Cecilia L�ngnabba			Korsholm 22.6	   1 DM
3.47,86	KokkVe	 Johanna Alanen, Niina Antila, Minna J�rvrnp��, Mari J�rvenp��			Kajaani 4.7	   3 SM
4.00,77	KoVe II	 Katja Palomaa, Hanna-Maari Latvala, Johanna Salmela, Saara Haanp��		Kajaani 4.7	   2-19 SM
4.26,54	KoVe III Heli Mouruj�rvi, Annika Lindgren, Jatta Salmela, Saija Hiekka			Veteli 22.6	   2 pim

	
	3x800m-04
7.06,44	NurmU	 Mari M�ki-Torkko, Sara Sajanti, Eeva Sajanti					Kajaani 3.7	   1-17 SM
7.46,89	LapVi	 Niina Keskinen, Anniina Halmesm�ki, Sanna-Riikka Takala			Ylistaro 22.6	   2-17 pim
7.47,37	VaTo	 Heidi Lindfors, Jaana M�kiranta, Satu M�kel�					Kajaani 3.7	   9-19 SM
8.07,26	YKV	 Tuija K�ykk�, Taru M�enp��, Susanna Kiiltom�ki					Ylistaro 22.6	   3-17 pim
7.50,77	GIF	 Johanna Borg, Emilia Finnil�, Emilia Masar					Korsholm 23.6	   1-17 DM
8.17,37	Femman	 Christina Ingo, Nadja Br�nnbacka, Nina Korpisaari				Korsholm 23.6	   2-17 DM
8.26,01	VetU	 Eveliina Harju, Mirjami �ivo, Iina Klemola					Veteli   21.6	   1-19 pim
8.27,53	KP-V	 Tiina Huhtakangas, Pauliina Puronaho, Johanna Virkkala				Veteli 21.6	   1-17 pim
8.45,79	K�Ta	 Minna Lassila, Marjo Hyypp�, Johanna Nikula					Veteli   21.6	   2-17 pim

		
	4x800m-04
 9.46,70  NurmU   Rosanne Lahti, Laura Hippi, Henna-Maija Lappalainen, Merja Kohtam�ki		Tampere 3.7	   8 SM
10.07,67  LapVi   Sanna-M Saarij�rvi, Niina Keskinen, Anniina Halmesm�ki, Sanna-Riikka Takala	Tampere 4.7	   5-15 SM
10.19,89  VaVa	  Jenni J�rvi�, Kaisa Rauhala, Riikka Perasto, Marika Vainio			Ylistaro 22.6	   1 pim
10.27,96  NurmU   Ritva Maki-Mantila-P, Pauliina Krigsholm, Jaana Koskela, Henna-M Lappalainen	Ylistaro 22.6	   2 pim
10.34,63  LaVi II Susanna Takaluoma, Maija Antila, Henna Knuuttila, Minna Myllykoski		Ylistaro 22.6	   3 pim
10.34,98  KaWi	  Terttu Ojala, Niina Viinikka, Maija Sippola, Aino Tervonen			Ylistaro 22.6	   4 pim
10.42,90  NurmU   Maija Leskinen, Jaana Koskela, Niina Ojennus, Karoliina Kantola		Tampere 4.7	   13-15 SM  
 9.33,04  VOM     Jenny Storlund, Elin Backman, Lotta Storlund, Anna Storlund			Tampere 3.7	   6 FM
10.08,85  GIF     Anette Bj�rkg�rd, Jannica R�nnqvist, Linda Nyg�rd, Emma Nyg�rd		Korsholm 22.6	   2 DM
10.18,84  IFN     Heidi Eriksson, Sandra Eriksson, Zenitha Eriksson, Heidi Sundberg		Korsholm 22.6	   3 DM
 8.50,05  KokkVe  Niina Antila, Jenni Nikula, Minna J�rvenp��, Mari J�rvenp��			Tampere 3.7	   1 SM



							2003	
	
	4x100m-03
48,66	LapVi	  Tuire Rintaniemi, Tiia Rintaniemi, Sari K�rki, Maarit Hautala			Tampere 5.7	   1h1-19 SM
48,92	VaVa	  Kaisa Rauhala, Sari Keskinen, Sini Hyytinen, Marika Vainio			Kauhava 17.6	   1 pim
48,96	LappVe	  Leena M�nnikk�, Anita Haapasaari, Kaisa ��rni, P�ivi Neulaniemi		Tampere 5.7	   6 SM
50,23	AlavU	  Teija Saari, Elina Palom�ki, Anne Kaataja, Mari Sep�nmaa			Kauhava 17.6	   3 pim
51,16	YKV	  Sanna Rannanj�rvi, Eveliina Malmivaara, Maija Rajaniemi, Niina Lemponen	Tampere 5.7	   3h1-19 SM
51,74	�htU	  Leena Eloranta, Anna Komonen, Johanna Paananen, Henna-Riikka Kuoppa-aho	Tampere 5.7	   4h3-17 SM
52,73	VaTo	  Henna Annila, Janica Munck, Satu M�kel�, Susanna M�kel�			Kauhava 17.6	   4 pim
53,05	KaKa	  Saara Kangas, Tiina Jokela, Marianne Kangas, Laura Palonkoski			Kauhava 17.6	   3-19 pim
53,80	NurmU-99  Kaisa V�liniemi, Hanne-Mari Honkaniemi, Sara Saarikoski, Emma Kivim�ki	Ylistaro 24.8	   1-13 pim
54,00	AU II	  Minna Sep�nmaa, Maija Palom�ki, Piritta Sallila, Hilla-Miitta Peltola		Kauhava 17.6	   1-17 pim		
47,74	Kraft	  Mikaela P�tt, Jessica Smulter, Maria R�nn, Emma Linton			Tampere 5.7	   3h1 FM	
50,75	Falken	  Caroline W�rn, Caroline Backa, �sa Bergdahl, Karin Storbacka	 	 	Tampere 5.7	   4h1-17 FM
51,70	Falken II Camilla Wir�n, Mia Grannas, Mikaela K�ll, Fanny Eriksson			Nykarleby 17.6	   2 DM	
51,16	GIF	  Linda Nyg�rd, Jannica R�nnqvist, Emma Nyg�rd, Ingegerd Sandell		Tampere 5.7	   5h2-19 FM
52,12	IFN	  Anna Solvin, Lena Solvin, Josefin Skrifvars, Heidi Eriksson			Nykarleby 17.6	   3-17 DM
52,23	Femman	  Gabriella Bengs, Sara Back, Anna J�rvinen, Alexandra Kvist			Tampere 5.7	   3h1-15 FM
52,96	VasaIS	  Michelle Vandy, Pia-Maria Lehto, Sanna Nyg�rd, Vanessa Vandy			Korsholm 10.6	   2-15 DM
53,44	IFN II	  Michaela Wiklund, Johanna Nyholm, Pia Solvin, Yvonne Sj�berg			Nykarleby 17.6	   3 DM	
53,54	VasaIS	  Lena T�rnroos, Vanessa Vandy, Carolina Ohlis, Pia-Maria Lehto			Nykarleby 17.6	   4-17 DM
53,75	Kraft II  Malin Ekroos, Erika Sved, Johanna Nordmyr, Lotta Nissfolk			Nykarleby 17.6	   2-19 DM
52,92	KokkVe	  Johanna Salmela, Saara Haanp��, Hanna Peltokorpi, Sini Ylitalo		Haapaj�rvi 17.6	   1-17 pim
53,65	KoVe II	  Johanna Alanen, Iina Palin, Heli Mouruj�rvi, Laura Tolonen			Haapaj�rvi 17.6	   1 pim 
53,71	KoVe III  Katja Palomaa, Hanna-Maari Latvala, Hanna Kotisaari, Riikka Salo		Haapaj�rvi 17.6	   1-19 pim
54,22	KPV	  Silja J�rvel�, Sanni Salonen, Johanna Virkkala, Senja Salonen			Haapaj�rvi 17.6	   2-17 pim 
54,60	KoVe IV   Annika Lindgren, Paula Sepp�l�, Jonna Anias, Pauliina Tuoreniemi		Haapaj�rvi 17.6	   2-19 pim
55,24	VetU	  Sanna Kokko, Carita L�sp�, Iina Klemola, Kirsi-Maria Pulkkinen		Haapaj�rvi 17.6   3-17 pim


	4x400m-03
3.56,25	VaVa	Kaisa Rauhala, Piia Kynt�j�, Marika Vainio, Sari Keskinen			Tampere 6.7	   3h1 SM
4.11,48	LapVi	Sar K�rki, Maarit Hautala, Tiia Rintaniemi, Susanna Takaluoma			Tampere 6.7	   7-19 SM
4.25,75	YKV	Eveliina Malmivaara, Sanna Rannanj�rvi, Susanna Kiiltom�ki, Niina Lemponen	Kauhava 18.6	   1-19 pim
4.06,55	GIF	Linda Nyg�rd, Jannica R�nnqvist, Ingegerd Sandell, Emma Nyg�rd			Tampere 6.7	   3-19 FM
4.09,63	VOM	Jenny Storlund, Elin Backman, Lotta Storlund, Anna Storlund			Tampere 6.7	   4-19 FM
4.30,75	Falken	Mia Grannas, Fanny Eriksson, Jennifer Kjellman, Marika Blomstr�m		Nykarleby 17.6	   1 DM
4.34,14	Kraft	Emma Nyman, Anette �ster, Heidi Jansson, Lotta Nissfolk				Nykarleby 17.6	   3-19 DM		
3.51,84	KokkVe	Johanna Alanen, Jenni Nikula, Mari J�rvenp��, Minna J�rvenp��			Tampere 6.7	   3 SM
4.10,59	KoVe II	Katja Palomaa, Riikka Salo, Hanna-Maari Latvala, Saara Haanp��			Tampere 6.7	   6-19 SM


	3x800m-03
7.26,90	LapVi	 Sanna-Maija Saarij�rvi, Anniina Halmesm�ki, Sanna-Riikka Takala		Kauhava 17.6	   1-17 pim
7.34,43	NurmU-99 Sara Sajanti, Niina Oijennus, Eeva Sajanti					Kauvava 17.6	   2-17 pim
7.42,49	�htU	 Henna-Riikka Kuoppa-aho, Johanna Paananen, Leena Eloranta			Tampere 5.7	   9-17 SM
7.48,67	VaTo	 Heidi Lindfors, Jaana M�kiranta, Satu M�kel�					Tampere 5.7	   10-17 SM
8.03,79	TeRi	 Ellamari Kallio, Tanja Kyt�l�, Marika Kriikkula				Kauhava 17.6	   1-19 pim
8.17,00	YKV	 Taru M�enp��, Essi Sippola, Susanna Kiiltom�ki					Kauhava 17.6	   3-17 pim
8.17,15	�htU	 Johanna Paananen, Elina Simsi�, Leena Eloranta					Kauhava 17.6	   4-17 pim			
7.07,06	VOM	 Jenny Storlund, Lotta Storlund, Anna Storlund					Tampere 5.7	   4-19 FM
8.15,17	VaSaIS	 Isabella Berglund, Jennifer Tr�sk, Sanna Nyg�rd				Nykarleby	   1-17 DM	
8.30,52	KokkVe	 Saara Haanp��, Johanna Salmela, Sini Ylitalo					Haapaj�ri 17.6	   1-17 pim
8.50,59	YlivK	 Elina Honkala, Katja Saukko, Helianna Tirri					Haapaj�rvi 17.6	   2-17 pim

	
	4x800m-03
 9.16,59  NurmU-99 Eeva Sajanti, Henna-Maija Lappalainen, Sara Sajanti, Merja Kohtam�ki		Tampere 5.7	   5 SM
 9.59,05  LapVi    Sanna-Maija Saarij�rvi, Niina Keskinen, Anniina Halmesm�ki, Sanna-Riikka	Tampere 6.7	   2-15 SM
10.28,06  VaVa	   Jenni J�rvi�, Sari Keskinen, Kaisa Rauhala, Marika Vainio			Kauhava 17.6	   1 pim
10.32,34  LapVi	   Niina Keskinen, Miia Junnola, Maija Antila, Minna Myllykoski			Kauhava 17.6	   2 pim
10.53,24	ykv		kauhava 17.6
10.55,63  NurmU II Laura Hippi, Meri Piispanen, Mari M�ki-Torkko, Henna-Maija Lappalainen	Kauhava 17.6	   3 pim
11.47,16  VaTo     Elina Hakala, Jaana M�kiranta, Marika Lahti, Satu M�kel�			Kauhava 17.6	   4 pim 
10.23,54  VOM      Elin Backman, Sabina B�ck, Sandra Nyg�rd, Jenny Storlund			Korsholm 10.6	   1-15 DM
10.39,75  Falken   Lisa Grannas, Mari Willfors, Caroline W�rn, Sandra Lindstr�m			Korsholm 10.6	   2-15 DM
10.41,00  IFN      Heidi Sundberg, Linda S�derholm, Maria Holm, Heidi Eriksson			Nykarleby 17.6	   1 DM
10.43,30  Femman   Christina Ingo, Johanna Backman, Anneli St�hl, Jannica Engman		Korsholm 10.6	   3-15 DM
10.47,21  VasaIS   Hanna Backman, Emma Hovi, Michelle Vandy, Vanessa Vandy			Korsholm 10.6	   4-15 DM
11.05,55  Falken   Fanny Eriksson, Annika Granberg, Sandra Lindstr�m, Marika Blomstr�m		Nykarleby 17.6	   2 DM
 8.58,24  KokkVe   Mari J�rvenp��, Jaana Salmela, Jenni Nikula, Minna J�rvenp��			Tampare 5.7	   1 SM
12.05,10  KoVe II  Laura Tolonen, Reetta Mutka, Johanna Alanen, Heli Mouruj�rvi			Haapaj�rvi 17.6	   2 pim 



							2002	
 	
	4x100m-02
49,80	LapVi	 Sari K�rki, Tiia Rintaniemi, Ulla-Helena Kaukoranta, Tuire Rintaniemi		Lohja 6.7	   3h2-19 SM
49,84	VaVa	 Piia Kynt�j�, Marika Vainio, Tanja Ohra-aho, Kaisa Rauhala			Lohja 6.7	   6h1 SM
50,10	LappVe	 Leena M�nnikk�, Kaisa ��rni, Heta-Mari Vinkanharju, Anita Haapasaari		Kuortane 18.6	   2-19 pim
50,56	ykv		kuortane 18.6
50,62	YKV	 Eveliina Malmivaara, Henna Hautamaa, Maija Rajaniemi, Varpu Karhunen		Lohja 6.7	   5h2-17 SM
51,67	alavu	
52,20	vato		vaasa 5.9
52,50	kaka		kuortane 18.6
52,55	vava		vaasa 10.8
53,04	vava		kuortane 18.6
53,70	VaTo	 Satu M�kel�, Jaana M�kiranta, Hanna Annila, Janica Munck			Lohja 6.7	   7h1-17 SM
47,30	Kraft	 Jessica Smulter, Maria B�ckstr�m, Mikaela P�tt, Camilla Wiren			Lohja 6.7	   3 FM
51,40	GIF	 Jannica Furu, Jannica R�nnqvist, Lotta Kronstr�m, Ingegerd Sandell		N�rpes 8.6	   1-19 DM
51,69	IFN	 Charlotte Sj�holm, Anna Solvin, Josefin Skrifvars, Lena Solvin			N�rpes 8.6	   1-17 DM
51,72	Falken	 Mia Grannas, Carolin Backa, �sa Bergdahl, Karin Storbacka			N�rpes 8.6	   2-17 DM
52,64	KokkVe	 Hanna-Maari Latvala, Riikka Salo, Saara Haanp��, Johanna Salmela		Kokkola 18.6	   1-17 pim
53,25	VetU	 Saana Kokko, Carita L�sp�, Liina Pulkkinen, Lotta Pulkkinen			Kokkola 18.6	   2-17 pim
53,49	KoVe II	 Heli Mouruj�rvi, Annika Lindgren, Jonna Anias, Pauliina Tuoreniem		Kokkola 18.6	   1-19 pim
53,54	KoVe III Paula Sepp�l�, Jaana Salmela, Hanna Kotisaari, Jenna Nikula			Kokkola 18.6	   1 pim
53,77	KannU	 Kati Lepp�nen, Sini Ylitalo, Mira Ranto, Liisa Kangasvieri			Kokkola 18.6	   3-17 pim
54,13	KP-V	 Senja Salonen, Suvi Pajunen, Marika J�nk�, Suvi Kattilakoski			Kokkola 18.6	   2-19 pim

			
	4x400m-02	
4.01,59	vava		kuortane 19.6
4.20,89	nurmu-99			kuku 19.6
4.22,98	lavi		kuku 19.6	
4.14,72	GIF	 Lotta Kronstr�m, Jannica R�nnqvist, Ingegerd Sandell, Jannica Furu		N�rpes 8.6	   1-19 DM
4.18,55	VOM	 Marie Sippus, Lotta Storlund, Paula Holma, Anna Storlund			N�rpes 8.6	   2-19 DM
4.23,09	KP-V	 Suvi Kattilakoski, Marika J�nk�, Heidi Kottari, Suvi Pajunen			Kokkola 19.6	   1-19 pim
4.43,30	KoVe 	 P�ivi Tanttinen, Hanne Ojanper�, Tiina Kerttula, Camilla Knifsund		Kokkola 19.6	   1 pim
4.43,31	KV II  Minna J�rvenp��, Reetta Mutka, Jaana Salmela, Anni Mantela			Kokkola 19.6	   2 pim
4.53,21	KV III Mari J�rvenp��, Laura Tolonen, Jenni Nikula, Mari M�ki-Leppilampi		Kokkola 19.6	   3 pim

		
	3x800m-02
7.27,60	NurmU-99 Laura Hippi, Riikka Littunen, Henna Maija Lappalainen				Lohja 6.7	   7-19 SM
7.34,71	lavi		kuku 18.6
7.37,91	ylihju		kuku 18.6
7.38,92	teri		kuku 18.6
7.40,41	�htU	 Leena Eloranta, Laura Huhtiniemi, Henna-Riikka Kuoppa-aho			Lohja 6.7	   9-17 SM
7.43,55	VaTo	 Heidi Lindfors, Satu M�kel�, Jaana M�kiranta					Lohja 6.7	   10-17 SM
7.49,62	YlihJ	 Paula V�kiparta, Jenni M�kikuusela, Satu-Maaria, M�kiniemi			Lohja 6.7	   12-19 SM
7.50,11	TeRi	 Tanja Kyt�l�, Marika Kriikkula, Ellamari Kallio				Lohja 6.7	   13-19 SM	
7.14,05	VOM	 Paula Holma, Lotta Storlund, Anna Storlund					Lohja 6.7	   3-19 FM
7.47,87	IFN	 Maria Holm, Linda S�derholm, Heidi Eriksson					N�rpes 8.6	   1-17 DM
7.58,62	VOM II	 Elin Backman, Elin Friman, Jenny Storlund					N�rpes 8.6	   2-17 DM	
7.19,05	KP-V	 Annika Kattilakoski, Marika J�nk�, Suvi Pajunen				Lohja 6.7	   5-19 SM
7.39,76	KokkVe	 Hanna-Maari Latvala, Riikka Salo, Saara Haanp��				Kokkola 18.6	   1-17 pim
7.40,07	KP-V II	 Maarit Harju, Annika Kattilakoski, Katriina Uusim�ki				Kokkola 18.6	   2-17 pim
8.05,62	VetU	 Heini Pulkkinen, Carita L�sp�, Tanja Heikkil�					Kokkola 18.6	   2-19 pim
8.43,64	VetU	 Lotta Pulkkinen, Kirsi-Maria Pulkkinen, Liina Pulkkinen			Kokkola 18.6	   3-17 pim

		
4x800m-02
10.15,71	nurmu-99		kuku 18.6
10.49,09	nurmu-99		vava 10.8
11.14,60	ylihju		vava 10.8
 8.56,99 KokkVe  Jaana Salmela, Niina Antila, Minna J�rvenp��, Mari J�rvenp��			Lohja 7.7	   1 SM
10.14,66 KV II	 Minna J�rvenp��, Katja Palomaa, Tiina Kerttula, Jenni Nikula			Kokkola 18.6	   1 pim

	

							2001	
	
	4x100m-01
49,38	VaVa	 Kaisa Rauhala, Sari Keskinen, Tanja Ohra-aho, Marika Vainio	 		Jyv�skyl� 30.6	   2-19 SM
49,69	LappVe	 Leena M�nnikk�, Kaisa ��rni, Heta-Mari Vinkanharju, Anita Haapasaari		Jyv�skyl� 30.6	   3-19 SM
49,86	LapVi	 Sari K�rki, Tiia Rintaniemi, Ulla-Helena Kaukoranta, Tuire Rintaniemi		Jyv�skyl� 30.6	   2h1-19 SM
51,00	YKV	 Eveliina Malmivaara, Niina Lemponen, Maija Rajaniemi, Sanna Rannanj�rvi	Alaj�rvi 19.6	   1-17 pim
51,70	VaVa II	 Johanna Salminen, Hanna Peltonen, Sini Hyytinen, Marie Hjort			Alaj�rvi 19.6	   1 pim	  	
51,75	alavu		kauhava 29.8
51,88	vava		jku 30.6
47,36	Kraft	 Elina Lehtimaa, Jessica Smulter, Maria B�ckstr�m, Camilla Wir�n		Jyv�skyl� 30.6	   4 FM	
51,12	IFN	 Josefin Skrivars, Lena Solvin, Pia Solvin, Yvonne Sj�berg			Korsholm 9.6	   1-17 DM
51,60	Femman	 Tove Burman, Lena Sundvik, Maria Hjort, Viktoria Loo				Korsholm 9.6	   2 DM
52,03	MaIF	 Mia West, Josefin R�nnlund, Sara-Lotta Huhtaoja, Jonna Huhtaoja		Korsholm 9.6	   1-19 DM
52,27	Kraft II Terese Engstr�m, Johanna Nordmyr, Emma Linton, Cecilia Gullans			Korsholm 9.6	   2-17 DM
53,72	Falken	 Caroline backa, Jenna Stenman, Fanny Eriksson, Karin Storbacka			Korsholm 9.6	   3-17 DM
53,20	KokkVe	 Jaana Salmela, Jenni Nikula, Riikka Salo, Saija Hiekka				Haapaj�rvi 19.6	   1 pim
53,41	KoVe II	 Katja Palomaa, Paula Sepp�l�, Annika Lindgren, Hanna Saaranen			Haapaj�rvi 19.6	   1-17 pim
53,70	VetU	 Sanna Kokko, Carita L�sp�, Lotta Pulkkinen, Tanja Heikkil�			Haapaj�rvi 19.6	   1-19 pim
53,91	KP-V	 Senja Salonen, Annika Kattilakoski, iida Timmerbacka, Anu Varila		Haapaj�rvi 19.6	   2-17 pim
54,55	KoVe III Heli Mouruj�rvi, Jonna Anias, Marianne Mikkola, Miia Sinko			Haapaj�rvi 19.6	   2-19 pim


	4x400m-01
4.01,12	VaVa	 Tanja Ohra-aho, Kaisa Rauhala, Sari Keskinen, Marika Vainio			Jyv�skyl� 1.7	   4-19 SM
20.64.22,72	nurmu-99		jku 1.7
4.36,59	vato		aa 
4.00,82	Drott	 Jenni Isolammi, Heidi Wikar, Elin Fagerstr�m, Terese Engstr�m			Jyv�skyl� 1.7	   3h2 FM	
3.49,88	KokkVe	 Minna J�rvenp��, Jenni Nikula, Jaana Salmela, Suvi Myllym�ki			Jyv�skyl� 1.7	   1 SM
4.08,76	KP-V	 Annika Kattilakoski, Suvi Pajunen, Riikka Mustonen, Marika J�nk�		Jyv�skyl� 1.7	   8-19 SM
4.16,15	KoVe II	 Heli Mouruj�rvi, Saija Hiekka, Paula Sepp�l�, Riikka Salo			Jyv�skyl� 1.7	   6h2-17
4.34,05	KP-V II	 Suvi Pajunen, Johanna Virkkala, Riikka Mustonen, Saija Saarikettu		Haapaj�rvi 20.6	   1-19 pim
4.49,02	KoVe III Jenni Nikula, Hanna Kotisaari, Hanna Salo, Tarja Vapola			Haapaj�rvi 20.6	   2-19 pim	
4.51,69	KoVe IV  Piia Lindfelt, Iina Palin, Marja Jokinen, Hanna-Maari Latvala			Haapaj�rvi 20.6	   2 pim 		

	
	4x800m-01
10.00,25  NurmU	  Lotta Tuominen, Henna-Maija Lappalainen, Anne Vattulainen, Merja Kohtam�ki	Alaj�rvi 19.6	   1 pim
10.01,22  �htU	  Laura Huhtiniemi, Kaisa Isoaho, Leena Eloranta, Henna-Riikka Kuoppa-aho	Jyv�skyl� 1.7	   4-15 SM
10.14,94	ylihju		alaj 19.6
10.20,02	�u			aa 19.6
10.20,34	nurmu-99		jku 30.6
10.39,20  VaTo	  Heidi Lindfors, Jaana M�kiranta, Janica Munck, Satu M�kel�			Jyv�skyl� 1.7	   9-15 SM
10.42,40	teri		aa 19.6
10.43,21  YlihJ	  Henna Takala, Satu-Maaria M�kiniemi, Henna Keskinen, Terhi Palom�ki		Kauhava 11.8	   1-15 pim		
 9.40,94  VOM     Paula Holma, Marie Sippus, Lotta Storlund, Anna Storlund			Jyv�skyl� 30.6	   1-17 FM
10.23,51  IFN     Maria Holm, Caroline Envik, Heidi Eriksson, Linda S�derholm			Korsholm 9.6	   2-17 DM 
11.25,15  Kraft   Eija Krook, Patricia Sigg, Therese Nylund, Carita S�derg�rd			Korsholm 9.6	   1 DM 	
 8.54,49  KokkVe  Jaana Salmela, Jenni Nikula, Minna J�rvenp��, Suvi Myllym�ki	  		Jyv�skyl� 30.6	   2 SM
 9.29,17  KP-V    Riikka Mustonen, Suvi Pajunen, Annika Kattilakoski, Marika J�nk�		Jyv�skyl� 60.6	   2-19 SM
10.34,90  KP-V II Heidi Kottari, Katriina Uusim�ki, Anu Varila, Annika Kattilakoski		Haapaj�rvi 19.6	   1-17 pim
11.03,88  VetU    Sini Pulkkinen, Heini Pulkkinen, Carita L�sp�, Mirjami �ivo			Haapaj�rvi 19.6	   2-19 pim
11.11,35  KoVe II Tiina Kerttula, Saara Haanp��, Iina Palin, Johanna Salmela			Haapaj�rvi 19.6	   2 pim
11.26,46  YlivK   Heli Kiema, Hannele Yrj�l�, Liisa Tuomaala, Helianna Tirri			Haapaj�rvi 19.6	   2-17 pim



							2000	
			
	4x100m-00
49,43	VaVa	  Johanna Salminen, Sari Keskinen, Piia Kynt�j�, Marika Vainio			Mikkeli 22.7	   2h1-19 SM
50,38	LapVi	  Sari K�rki, Tiia Rintaniemi, Ulla-Helena Kaukoranta, Tuire Rintaniemi		Mikkeli 22.7	   5-17 SM
50,41	LappVe	  Johanna Pulkkinen, P�ivi Neulaniemi, Anita Haapasaari, Heta-Mari Vinkanharju	Mikkeli 22.7	   3-19 SM
50,93	YKV	  Eveliina Malmivaara, Niina Lemponen, Maija rajaniemi, Varpu Karhunen		Lappaj�rvi 20.8	   1-15 pim
51,07	KaKa	  Tiina Jokela, Jemina Puska, Linda Kuivila, Laura Palonkoski			�ht�ri 27.6	   1-17 pim
51,78	VaVa II   Sini Hyytinen, Kaisa Rauhala, Hanna Peltola, Tanja Ohra-aho			Mikkeli 22.7	   4h2-19 SM
51,80	LaVe II	  Teresa Kungas, Henna Lehto, Leena M�nnikk�, Elina Lehtola			Lappaj�rvi 20.8	   1h2-15 pim
52,55	AlavU	  Anne Kaataja, Elina Palom�ki, Mari Sep�nmaa, Heli-Susanna M�ntyl�		Lappaj�rvi 20.8	   3-15 pim
52,61	VaTo      Satu M�kel�, Emmi Suominen, Jaana M�kiranta, Susanna M�kel�			�ht�ri 27.6	   1 pim
48,82	Kraft	  Nina L�ngskog, Camilla Wir�n, Maria B�ckstr�m, Elina Lehtimaa			N�rpes 26.6	   1 DM
51,60	MaIF	  Mia West, Josefin R�nnlund, Sara-Lotta Huhtaoja, Jonna Huhtaoja		Mikkeli 22.7	   7h2-17 FM
51,65	Femman	  Charlotte Ahlqvist, Martina B�ckman, Tove Burman, Malin Wester�ker		N�rpes 26.6	   2 DM
52,32	Kraft II  Emma Linton, Johanna Nordmyr, Cecilia Gullans, Cecilia B�rd�n			N�rpes 26.6	   2-17 DM
52,99	Femman II Annica Nyg�rd, Johanna Lindstr�m, Lena Sundvik, Victoria Loo			N�rpes 26.6	   3-17 DM
52,20	KoVe      Annika Pulkkinen, Mari J�rvenp��, Minna J�rvenp��, Riikka Salo		Kannus 27.6	   1-19 pim
52,44	KP-V      Marika J�nk�, Annika Kattilakoski, Anu Varila, Suvi Kattilakoski		Kannus 27.6	   1-17 pim
54,04	KoVe II   Suvi-Tuulia Ahtikari, Satu S�mpi, Johanna Mikkola, Saija Hiekka		Kannus 27.6	   1 pim
54,12	KoVe III  Heli Mouruj�rvi, Jonna Anias, Marianne Mikkola, Hanna Salo			Kannus 27.6	   2-17 pim
54,14	VetU      Sanna Kokko, Carita L�sp�, Heini Pulkkinen, Tanja Heikkil�			Kannus 27.6	   3-17 pim

	
	4x400m-00
4.10,79	VaVa	  Piia Kynt�j�, Kaisa Rauhala, Tanja Ohra-aho, Marika Vainio			�hr�ri 26.6	   1-19 pim
4.17,96	NuJy	  Riikka Rauhala, Anne Vattulainen, Henna-Maija Lappalainen, Karita Hirsim�ki	Mikkeli 23.7	   9-19 SM
4.25,22	VaVa II   Mariana Kurkim�ki, Sini Mikola, Heidi Kallionp��, Elina Peltoniemi		�ht�ri 28.6	   2-19 pim
4.28,92	VaTo      Heidi Lindfors, Satu M�kel�, Heidi M�kinen, Jaana M�kiranta			�ht�ri 28.6	   3-19 pim
3.48,74	KokkVe	  Suvi Myllym�ki, Riikka Salo, Minna J�rvenp��, Mari J�rvenp��			Mikkeli 23.7	   1 SM
4.26,94	K�Ta      Henna Kippo, Jenni Maaj�rvi, Elina Laitinen, Jenni Nikula			Kannus 28.6	   2-19 pim
4.29,41	KoVe II   Hilkka Okkonen, P�ivi Tanttinen, Saija Hiekka, Hanna Kotisaari		Kannus 28.6	   1 pim
4.30,21	KP-V      Riikka Mustonen, Anu Varila, Sanna Huhtakangas, Saija Saarikettu		Kannus 28.6	   3-19 pim
4.43,51	KoVe III  Katja Palomaa, Tiina Turtola, Johanna Sammalmaa, Tiina Kerttula		Kannus 28.6	   ulkop

		
	4x800m-00
10.03,59  NurmU-99 Lotta Hietam�ki, Anne Vattulainen, Laura Hippi, Henna-Maija Lappalainen	Mikkeli 22.7	   6-17 SM
10.17,24  �htU     Laura Huhtiniemi, Kaisa Isoaho, Linda Halttunen, Henna-Riikka Kuoppa-aho	Mikkeli 23.7	   6-15 SM
10.20,31  VaVa     Sini Mikkola, Elina Peltoniemi, Heidi Kallionp��, Tanja Ohra-aho		�ht�ri 27.6	   1-19 pim
10.35,65  VaTo     Heidi Lindfors, Jaana M�kiranta, Katri Yli-Yrj�n�inen, Satu M�kel�		Mikkeli 23.7	   12-15 SM
10.35,66  YKV      Paula Myllykoski, Kaisa Koivusalo, Niina Lemponen, Eveliina Malmivaara	�ht�ri 27.6	   3-17 pim
10.35,67  YlihJ    Paula V�kiparta, Hanna Rannanj�rvi, Tiina Riutta, Satu-Maaria M�kiniemi	�ht�ri 27.6	   4-17 pim
10.38,99	vato		lappaj�rvi 20.8
10.39,73  TeuvRi   Marika Kriikkula, Piia Jokiranta, Tanja Kyt�l�, Ellamari Kallio		�ht�ri 27.6	   2-19 pim
10.44,13	vato		�ht�ri 27.6
10.44,82  LappVe   Anu Juoperi, Anna-Leena Orava, Leena M�nnikk�, Elina Lehtola			Lappaj�rvi 20.8	   2-15 pim
 9.39,81  VOM      Paula Holma, Lotta Storlund, Maria Sippus, Anna Storlund			Mikkeli 22.7	   2-17 FM
10.35,98  IFNyk    Heidi Sundberg, Linda S�derholm, Camilla S�derholm, Heidi Eriksson		N�rpes 27.6	   1-19 DM
 8.50,93  KokkVe   Hilkka Okkonen, Minna J�rvenp��, Suvi Myllym�ki, Mari J�rvenp��		Mikkeli 22.7	   1 SM
 9.41,57  KP-V     Riikka Mustonen, Suvi Pajunen, Annika Kattilakoski, Marika J�nk�		Mikkeli 22.7	   2-19 SM
10.39,5   KoVe II  Annika Pulkkinen, Saija Hiekka, Jaana Pulkkinen, Riikka Salo			Haapaj�rvi 21.6	   1-15 pim
10.53,74  VetU     Heini Pulkkinen, Taija Koivisto, Anna-Maija Kivel�, Mirjami �ivo		Kannus 28.6	   1-17 pim
11.03,34  K�Ta     Elina Laitinen, Jenni Salo, Annu Kuntoinen, Jenni Nikula			Kannus 28.6	   3-19 pim
11.29,82  ReisP    Mirva Kauppinen, Timo Kokkonen, Aija Hylkil�, Mira Kauppinen			Kannus 28.6	   4 pim



							1999	
 
	4x100m-99
48,47	NuJy	 Lotta Hietam�ki, Karita Hirsim�ki, Elina V�h�sarja, Johanna Manninen		Karhula 10.7	   2-19 SM
49,73	VaVa	 Johanna Salminen, Sari Keskinen, Kaisa Rauhala, Marika Vainio			Karhula 10.7	   2h1-17 SM
51,05	LapVi	 Tiia Rintaniemi, Sari K�rki, Sanna Kara, Tuire Rintaniemi			Karhula 10.7	   5-15 SM
51,25	LappVe	 Laura Kujala, P�ivi Neulaniemi, Johanna Pulkkinen, Johanna Alanen		Karhula 10.7	   5h2-19 SM
51,97	LaVe II	 Suvi Savola, Kaisa ��rni, Leena M�nnikk�, Elina Lehtola			Kuortane 22.8	   -15 pim
52,39	KaKa	 Marianne Kangas, Jemina Puska, Linda Yli-Kuivila, Laura Palonkoski		Kuortane 22.8	   -15 pim
53,09	YKV	 Johanna Marttila, Niina Lemponen, Maija Rajaniemi, Varpu Karhunen		Alah�rm� 22.6	   3-17 pim
53,17	ykv		kotka 10.7
53,32	NuJy II	 Henna-Maija Lappalainen, Anne Vattulainen, Henna Kyt�harju, Riikka Rauhala	Alah�rm� 22.6	   5-17 pim
47,21	Kraft	 Nina L�ngskog, Camilla Wir�n, Maria B�ckstr�m, Elina Lehtimaa			Karhula 10.7	   4 FM
49,30	Femman	 Viktoria Loo, Mikaela P�tt, Tove Burman, Malin Wester�ker			Karhula 10.7	   4-19 FM
51,93	VOM	 Annika Miemois, Emma Friman, Hanna Duvn�s, Hanne Eden				Kristinestad 22.6  2-19 DM
51,95	MaIF	 Jenni Isolammi, Anna Blomqvist, Jessica Smulter, Martina St�hl			Kristinestad 22.6  3-19 DM
52,21	VasaIS	 Martina Sundelin, Janina dahlstr�m, Jenny Paulaharju, Josefine Yrjans		Kristinestad 22.6  2h1-17 DM
52,40	Kraft II Johanna Nordmyr, Cecilia Gullans, Cecilia B�rd�n, Camilla Wilson		Kristinestad 22.6  1h2-17 DM
52,75	MaIF	 Annika Majors, Josefin R�nnlund, Sara-Lotta Huhtaoja, Jonna Huhtaoja		Kristinestad 22.6  2h2-17 DM
53,2h	Drott	 Linda Holgers, Sofi Fagerholm, Nina Halmesm�ki, Anna Fellman			Benn�s 1.6	   1-17 pk
49,11	KaJu	 Mirkka Liimatta, Anna Saari, Satu Santaholma, Anni Suvanto			Kotka 10.7	   3-19 SM
52,32	KP-V	 Minna J�rvenp��, Mari J�rvenp��, Anu Varila, Riikka Mustonen			K�lvi� 22.6	   1-19 pim
52,61	KP-V II	 Saija Hiekka, Annika Kattilakoski, Suvi Pajunen, Suvi Kattilakoski		K�lvi� 22.6	   1-17 pim
52,61	KannU	 Henna Myllylahti, Carita Saarenp��, Riikka Niemel�, Venla Jaakkola		K�lvi� 22.6	   1 pim
52,94	KokkVe	 Hanna Saarinen, Hanna Salo, Jonna Anias, Heli Mouruj�rvi			K�lvi� 22.6	   2-17 pim

	
	4x400m-99	
3.55,35	KP-V	 Minna J�rvenp��, Suvi Kattilakoski, Suvi Pajunen, Mari J�rvenp��		Kotka 11.7	   1-19 SM
4.08,94	KokkVe	 Johanna Mikkola, Hilkka Okkonen, Riikka Salo, Suvi Myllym�ki			Kotka 11.7	   8-19 SM
4.17,84	KaJu	 Anni Suvanto, Mirkka Liimatta, Satu Santaholma, Jenna Saariniemi		K�lvi� 22.6	   1-19 pim

	
	4x800m-99
 9.44,88  NuJy   Henna Kyt�harju, Anne Vattulainen, Anne Ala-Luoma, Henna-Maija Lappalainen	Karhula 10.7	   4-17 SM
10.33,23  KaWi   Hanna Pihlajam�ki, Tuula Yli-Mannila, Tuula Lauttamus, Minna Myllykoski	Alah�rm� 22.6	   2-17 pim 
 9.58,30  VOM    Paula Holma, Lotta Storlund, Malin Stenb�ck, Anna Storlund			Kotka 11.7	   1-15 FM 
10.18,99  Falken Johanna Granfors, Marika Blomstr�m, Fanny Eriksson, Annika Granberg		Kristinestad 23.6  1-19 DM
10.44,07  Drott  Elin Fagerstr�m, Maria R�nnbacka, Sofi Fagerholm, Anna Fellman			Nykarleby 7.7	   3-15 pim
 9.15,58  KP-V   Riikka Mustonen, Suvi Pajunen, Mari J�rvenp��, Minna J�rvenp��			Kotka 10.7	   1-19 SM
 9.39,58  KokkVe Annika Pulkkinen, Hilkka Okkonen, Riikka Salo, Suvi Myllym�ki			K�lvi� 22.6	   2-19 pim
10.14,50  VetU   Heini Pulkkinen, Elina Haapalehto, Sari Finnil�, Mari H�rk�nen			K�lvi� 22.6	   1-17 pim
10.26,97  K�Ta   Jenni Nikula, Pia-Maria Viitasaari, Pia Lundstr�m, Elina Laitinen		K�lvi� 22.6	   3-17 pim
10.46,25  YlivK  Heli Kiema, Sini Soukka, Maria Kiema, Petra Isosalo				Kotka 11.7	   11-15 SM



							1998	

	4x100m-98
49,48	LappVe	Laura Kujala, P�ivi Neulaniemi, Heta-Mari Vinkanharju, Kati Hurskainen		Vammala 4.7	   5-17 SM
49,78	VaVa	Kaisa Rauhala, Piia Kynt�j�, Sari Keskinen, Marika Vainio			Vammala 4.7	   7-17 SM
49,80	NuJy	Maarit Korvola, Karita Hirsim�ki, Miia Korpela, Johanna Manninen		Vammala 4.7	   7-19 SM
50,68	LaVe II Johanna Pulkkinen, P�ivi Neulaniemi, Kati Hurskainen, Laura Kujala		Lapua 16.6	   1-17 pim
51,66	LapVi	Tiia Rintaniemi, Sari K�rki, Maria Koski, Tuire Rintaniemi			Vaasa 23.8	   1-15 pim
52,44	�htU	Sanna T�r�, Irkka Erkkil�, Heidi Vainio, Satu Hannuksela			Lapua 16.6	   3-17 pim
52,52	vava		lapua 16.6
52,66	nujy		lapua 16.6
52,98	SeinU	Niina Antila, P�ivi Antila, Anne Vattulainen, Jenni Laitakari			Lapua 16.6	   1 pim
47,91	Kraft	Nina L�ngskog, Camilla Wir�n, Maria B�ckstr�m, Annika Granqvist			Vammala 4.7	   3 FM
50,25	Drott	Malena Fagerudd, Terese Engstr�m, Nina Fr�jd, Petra S�derstr�m			Nykarleby 16.6	   2 DM
50,44	MaIF	Anna Blomqvist, Jessica Smulter, Malin Sandstr�m, Jenni Isolammi		Vammala 4.7	   5h1-19 FM
50,76	Femman	Charlotte Ahlqvist, Mikaela P�tt, Tove Burman, Malin West�ker			Nykarleby 16.6	   1-19 DM
51,62	�sarna	Linda Sandvik, Nina Ahlstrand, Emma Haga, Katrin Back				Nykarleby 16.6	   2-19 DM
52,81	Falken	Pernilla Sj�lind, Mona Mylund, Linda Granvik, Anna �sterholm			Nykarleby 16.6	   3-19 DM
50,09	KokkVe	Sanna Wikstr�m, Johanna Mikkola, Raisa Korkiala, Satu S�mpi			Vammala 4.7	   6h2 SM
50,32	KaJu	Satu Santaholma, Anna Saari, Henna Vasankari, Mirkka Liimatta			Vammala 4.7	   3h1-17 SM
50,79	KP-V	Saija Hiekka, Suvi Kattilakoski, Mari J�rvenp��, Minna J�rvenp��		Nivala 16.6	   1-17 pim
52,84	KaJu	Kaisa Yrj�n�, Elina Paloj�rvi, Kati Arenius, Anni Suvanto			Nivala 16.6	   1-19 pim

	
	4x400m-98
4.12,37	VaVa	Tanja Ohra-aho, Sari Keskinen, Mariana Kurkim�ki, Marika Vainio			Vammala 5.7	   3h3-17 SM
4.15,67	LappVe	Laura Kujala, Kati Hurskainen, P�ivi Neulaniemi, Heta-Mari Vinkanharju		Vammala 5.7	   5h2-17 SM
4.17,07	KaWi	Tuula Lauttamus, Tuula Yli-Mannila, Annukka Ylikantola, Hanna Pihljam�ki	Lapua 17.6	   1-17 pim
4.17,83	NuJy	Maarit Korvola, Miia Korpela, Merja Kohtam�ki, Henna-Maija Lappalainen		Lapua 17.6	   1-19 pim
4.20,26	VaVa II Sari Keskinen, Sini Hyytinen, Elina Peltoniemi, Mariana Kurkim�ki		Lapua 17.6	   2-17 pim
4.20,51	VaVa III Jenni J�rvi�, Kaisa Rauhala, Jenni Ilom�ki, Elina Peltoniemi			Vammala 5.7	   7h2-19 SM	
3.55,30	Kraft	Camilla Wir�n, Maria B�ckstr�m, Annika Granqvist, Anna Sandbacka		Vammala 5.7	   7 FM
4.10,68	Drott	Ann-Sofi Lillrank, Nina Halmesm�ki, Anna Fellman, Heidi Wikar			Vammala 5.7	   2h3-17 FM
4.17,38	Femman	Pamela Aalto, Annica Nyg�rd, Annika Kanttikoski, Susann Kalander		Nykarleby 17.6	   2 DM
4.23,47	Falken	Johanna Granfors, Marika Blomstr�m, Josefin Sj�lind, Annika Granberg		Nykarleby 17.6	   2-17 DM
4.24,32	MaIF	Anna Blomqvist, Malin Sandstr�m, Jenni Isolammi, Jessica Smulter		Nykalrleby 17.6	   1-19 DM
4.24,56	�sarna	Katrin Back, Emma Haga, Carolina H�gnabba, Nina Ahlstrand			Nykarleby 17.6	   2-19 DM
4.29,84	VasaIS	Jannica P�fs, Linda B�cklund, Janina Dahlstr�m, Josefine Yrjans			Nykarleby 17.6	   3-17 DM
3.55,44	KP-V	Minna J�rvenp��, Riikka Mustonen, Suvi Kattilakoski, Mari J�rvenp��		Vammala 5.7	   1-17 SM
4.13,66	KaJu	Satu Santaholma, Mirkka Liimatta, Suvi Nikula, Anna Saari			Vammala 5.7	   5h1-17 SM
4.16,64	PyhPo	Johanna Lapinoja, Riitta Raudaskoski, Miia Parkkila, Hilkka Okkonen		Vammala 5.7	   6h1-19 SM
4.19,42	KokkVe	Johanna Mikkola, Satu S�mpi, Riikka Salo, P�ivi Tanttinen			Nivala 17.6	   1 pim
4.25,08	PyhPo	Riitta Raudaskoski, Sari Vallenius, Johanna Lapinoja, Miia Parkkila		Nivala 17.6	   1-19 pim

	
	4x800m-98
 9.42,9   SeinU   Jenni Laitakari, P�ivi Antila, Anne Vattulainen, Niina Antila			Lapua 16.6	   1 pim
 9.52,40  KaWi    Tuula Lauttamus, Tuulia Yli-Mannila, Minna Myllykoski, Annukka Yli-Kantola	Vammala 4.7	   4-17 SM
10.00,00  VaVa    Elina Peltoniemi, Tanja Ohra-aho, Jenni Ilom�ki, Jenni J�rvi�			Vammala 4.7	   6-19 SM
10.20,0   VaVa II Tanja Ohra-aho, Pipsa Uusi-Hakala, Heidi Kallionp��, Elina Peltoniemi		Lapua 16.6	   2-17 pim
10.21,42  NuJy    Laura Hippi, Henna Kyt�harju, Marjo Sissala, Henna-Maija Lappalainen		Vammala 5.7	   5-15 SM
10.32,2   VaVa III Jenni J�rvi�, Sini Mikkola, Marika Elo, Jenni Ilom�ki			Lapua 16.6	   1-19 pim
10.43,56  VaVa IV Pipsa Uusi-Hakala, Sini Hyytinen, Sini Mikkola, Heidi Kallionp��		Vammala 4.7	   11-15 SM
10.45,41  TeRi    Piia Lehtim�ki, Saana Mutikainen, Paula Jokiranta, Tanja Kyt�l�		Vaasa 23.8	   2-15 pim
10.02,60  Drott   Ann-Sofi Lillrank, Pernilla Fellman, Anna Fellman, Heidi Wikar		Vammala 4.7	   5-17 FM
10.06,09  Falken  Marika Blomstr�m, Annika Granberg, Josefin Sj�lind, Johanna Granfors		Vammala 4.7	   6-17 FM
10.16,42  VOM     Malin Markus, Malin Stenback, Ida Friman, Anna Storlund			Kristinestad 8.8   1-15 DM
10.47,2	  Femman  Pamela Aalto, Annika Kanttikoski, Annica Nyg�rd, Susanne Kalander		Nykarleby 16.6	   1 DM
10.49,29  IFN     Charlotta Drifell, Sofia Blomqvist, Sofia Stenvall, Heidi Sundberg		Nykarleby 16.6	   4-17 DM
10.55,0	  Kraft	  Sofia Ek, Anna Sandbacka, Therese Stoor, Sofia Westermark			Nykarleby 16.6	   1-19 DM
 9.18,28  KP-V    Riikka Mustonen, Suvi Pajunen, Minna J�rvenp��, Mari J�rvenp��		Vammala 4.7	   2-17 SM 
 9.43,15  PyhPo	  Riitta Raudaskoski, Miia Parkkila, Sari Vallenius, Hilkka Okkonen		Vammala 4.7	   4-19 SM
10.26,07  PerhK   Anu Taipale, Eija Taivassalo, Terhi Tuukkanen, Marika J�nk�			Vammala 5.7	   8-15 SM
10.36,77  KP-V    Suvi Kattilakoski, Maria Puronaho, Suvi Pajunen, Saija Saarikettu		K�lvi� 23.6	   1-15 pim
10.55,2   KaJu    Suvi Nikula, Mirkka Liimatta, Hanna Vasankari, Satu Santaholma		Nivala 16.6	   3-17 pim 



							1997	
 
	4x100m-97
48,93	NuJy	Maarit Korvola, Henna-Maija Lappalainen, Elina V�h�sarja, Johanna Manninen	Kalajoki 5.7	   1h2-17 SM
49,44	LappVe	Laura Kujala, P�ivi Neulaniemi, Johanna Pulkkinen, Kati Hurskainen		Kalajoki 5.7	   1-17 SM
50,69	VaVa	Johanna Salminen, Kaisa Rauhala, Sari Keskinen, Marika Vainio			Ilmajoki 31.8	   1-15 pim
50,71	LaVe			Ilmajoki 31.8
51,60	VaVa II	Johanna Loukola, Piia Kynt�j�, Karoliina Salminen, Heidi Valkeakari		Kalajoki 5.7	   5h1-17 SM
51,87	vAva		Vaasa 10.6
52,19	LaVe II	Marjut Koskela, Heta-Mari Vinkanharju, Heidi Hietanen, Anita Haapasaari		Vaasa 10.6	   3-17 pim	
52,92	JaJa				Vaasa 10.6
47,11	Kraft	Ann-Sofi Nyman, Camilla Wir�n, Annika Granqvist, Maria B�ckstr�m		Kalajoki 5.7	   3 FM
50,03	Femman	Johanna Sandqvist, Mikaela P�tt, Tove Burman, Malin Wester�ker			Kalajoki 5.7	   3h2-17 FM
50,94	MaIF	Jenni Isolammi, Freja H�gback, Malin Sandstr�m, Jessica Smulter			Kalajoki 5.7	   5h2-17 FM
50,99	�sarna	Linda Sandvik, Emma Haga, Nina Ahlstrand, Katrin Back				Kalajoki 5.7	   5h1-19 FM
51,81	VOM	Annika Miemois, Emma Friman, Sonja Strang, Hanna Ed�n				Vasa 10.6	   2h1-17 DM
52,17	IFN	Michaela Wiklund, Eva-Maria Bj�rk, Verinica Nylund, Johanna R�nnqvist		Vasa 10.6	   2h2-17 DM
48,11	KokkVe	Suvi-Tuulia Ahtikari, Satu S�mpi, Tiina Herlevi, Raisa Korkiala			Kalajoki 5.7	   4h1 SM
50,21	KaJu	Mirkka Liimatta, Anni Suvanto, Satu Santaholma, Anna Saari			Kalajoki 8.6	   1-17 pim

	
	4x400m-97
4.09,05	VaVa	  Jenni J�rvi�, Marika Vainio, Mariana Kurim�ki, Elina Peltoniemi		Kalajoki 6.7	   5h2-19 SM
4.10,49	SeinU	  Jenni Laitakari, P�ivi Antila, Anne Vattulainen, Niina Antila			Vaasa 10.6	   1 DM
4.13,05	VaVa II	  Johanna Loukola, Heidi Valkeakari, Piia Kynt�j�, Kaisa Rauhala		Kalajoki 6.7	   5h1-17 SM
4.21,85	KaWi	  Tuula Lauttamus, Katja Kalliokoski, Hanna Pihlajam�ki, Annukka Ylikantola	Vaasa 11.6	   2-17 pim	
3.46,44	Drott	  Tina R�tty�, Marjaana Sojakka, Terese Engstr�m, Petra S�derstr�m		Kalajoki 6.7	   1 FM
3.57,27	Kraft	  Camilla Wir�n, Linda Vikars, Susanna H�gback, Anna Sandbacka			Kalajoki 6.7	   1-9 FM
4.15,24	Femman	  Susann Kalander, Annastina Ranta, Pamela Aalto, Katrina Hjort			Vasa 11.6	   1 DM
4.18,56	Fyren	  Anna Blomqvist, Johanna Nykamp, Jessica Strandholm, Patricia Nyg�rd		Vasa 11.6	   1-17 DM
4.19,57	VOM	  Hanna Ed�n, Anna Storlund, Annika Miemois, Emma Friman			Vasa 11.6	   2-17 DM
4.24,76	Femman II Annika Kanttikoski, Annica Nyg�rd, Ida Nyholm, Mikaela P�tt			Vasa 11.6	   3-17 DM
4.04,41	KP-V	  Minna J�rvenp��, Riikka Mustonen, Suvi Pajunen, Mari J�rvenp��		Kalajoki 6.7	   3-17 SM
4.05,74	KaJu	  Anni Suvanto, Satu Santaholma, Anna Saari, Mirkka Liimatta			Kalajoki 6.7	   4h2-17 SM
4.07,77	KokkVe	  Satu S�mpi, Tiina Herlevi, Virpi Niemi, Suvi Myllym�ki			Kalajoki 6.7	   6h2 SM
4.09,92	PyhPo     Eija Miettunen, Riitta Raudaskoski, Hilkka Okkonen, Miia Parkkila		Kalajoki 6.7	   7-19 SM
4.17,09	PyhPo     Riitta Raudaskoski, Sari Wallenius, Hilkka Okkonen, Miia Parkkila		Kalajoki 9.6	   1-19 pim
	
	
	4x800m-97
 9.27,66  SeinU    P�ivi Antila, Jenni Laitakari,Anne Vattulainen, Niina Antila			Kalajoki 5.7	   6 SM
 9.43,47  VaVa     Jenni J�rvi�, Mariana Kurkim�ki, Jenni Ilom�ki, Elina Peltoniemi		Kalajoki 5.7	   3-19 SM
 9.51,00  IlmajK   Netta Valli, Suvi Hemminki, Elisa M�ki-Rautila, Johanna Raja-aho		Kalajoki 5.7	   4-17 SM
10.09,55	vava			Vaasa 10.6
10.12,35  KaWi     Tuula Lauttamus, Hanna Pihlajam�ki, Niina Viinikka, Annukka Ylikantola	Vaasa 10.6	   3-17 pim
10.20,66	vava			Ilmajoki 31.8
10.32,10  YKV      Laura Niemi, Pauliina Ristim�ki, Paula Myllykoski, Minna Myllykoski		Kalajoki 6.7	   5-15 SM    
10.34,15	TeRi     Urpu Tanner, Paula Jokiranta, Tanja Kyt�l�, Piia Lehtim�ki		Vaasa 10.6
 9.28,50  Kraft    Linda Vikars, Carina Nordman, Susanna H�gback, Anna Sandbacka		Kalajoki 5.7	   1-19 FM
 9.46,20  Drott    Heidi Wikars, Terese Engstr�m, Ann-Sofi Lillrank, Linda Korin		Vasa 10.6	   1-19 DM
10.20,71  Drott II Mia Tapanainen, Pernilla Fellman, Anna Fellman, Nina Halmesm�ki		Kalajoki 6.7	   3-15 FM
10.21,73  IFN      Lena Nilsson, Maria Dahlbacka, Susanna H�ggman, Heidi Sundberg		Vasa 10.6	   3-19 DM 
10.28,39  Femman   Pamela Aalto, Annika Kanttikoski, Annica Nyg�rd, Annastina Ranta		Vasa 10.6	   1 DM
10.32,94  Falken   Annika Granberg, Annika Granlund, Johanna Granfors, Marika Blomstr�m		Vasa 10.6	   1-17 DM
 9.33,20  KP-V     Riikka Mustonen, Minna J�rvenp��, Suvi Pajunen, Mari J�rvenp��		Kalajoki 5.7	   1-17 SM
 9.40,56  PyhPo    Riitta Raudaskoski, Miia Parkkila, Sari Vallenius, Hilkka Okkonen		Kalajoki 5.7	   2-19 SM
10.19,13  KokkVe   Suvi Myllym�ki, Jenni Pihakari, Taija Lyyski, Riikka Salo			Kalajoki 8.6	   1 pim 
10.24,75  K�Ta     Saila Puumala, Jenni Nikula, Pia Lundstr�m, Elina Laitinen			Kalajoki 6.7	   4-15 SM



							1996	

	4x100m-96
49,70	LappVe	Laura Kujala, Johanna Pulkkinen, Kati Hurskainen, P�ivi Neulaniemi		Sein�joki 17.8	   1h-15 pim
49,74	LaVe II
50,19	VaVa	Johanna Loukola, Piia Kynt�j�, Karoliina Salminen, Heidi Valkeakari		Helsinki 15.6	   4h2-17 SM
52,04	VaVa II					Sein�joki 17.8
52,95	VaVa III Johanna Salminen, Hanna Peltonen, Mariana Kurkim�ki, Sari Keskinen		Uusikaarlepyy 31.8 1-13 aluem
53,32	VaVa IV					Uusikaarlepyy 31.8
53,53	KyrVo					Kristiina 4.6
53,88	YKV											Sein�joki 17.8	   4-15 aluem
53,96	KyVo II					Sein�joki 17,8
53,97	LaVe II	Anita Haapasaari, Heidi Hietanen, Heta-Mari Vinkanharju, Emmi Pajala		Sein�joki 17.8	   h-13 aluem
48,35	Kraft	Camilla Wir�n, Ann-Sofi Nyman, Maria Svedsrt�m, Maria B�ckstr�m			Helsinki 15.6	   4 FM
50,36	Drott	Malena Fagerlund, Terese Engstr�m, Annika Brandt, Nina Fr�jd			Helsinki 15.6	   2h3-17 FM
50,89	Femman	Johanna Sandqvist, Mikaela P�tt, Tove Burman, Malin Wester�ker			Helsinki 25.5	   1h1-16 karn
50,97	�sarna	Linda Sandvik, Emma Haga, Nina Ahlstrand, Katrin Back				Helsinki 15.6	   4h3-17 FM
51,85	VOM	Annika Miemois, Emma Friman, Anna Bertills, Hanna Ed�n				Helsinki 15.6	   6h2-17 FM
51,88	VasaIS	Tina Ehnstr�m, Nina Granqvist, Martina Karpelan, Annika Granqvist		Kristinestad 4.6   1 DM
51,94	IFN	Lena Nilsson, Veronica Nylund, Michaela Wiklund, Belinda L�nnvik		Helsinki 25.5	   2-16 karn
50,35	KokkVe	Sanna Wikstr�m, Johanna Mikkola, Mirka Luostari, Raisa Korkiala			Helsinki 15.6	   4h1-17 SM
52,30	KV II	Katja Peltokorpi, Johanna Mikkola, Mirka Luostari, Raisa Korkiala		1996	Kalajoki 2.6		1-17 pim
52,43	KaJu	Kati Arenius, Anni Suvanto, Satu Santaholma, Anna Saari				Kalajoki 2.6	   2-17 pim
52,75	KannU	Katja Honkonen, Johanna Patama, Erja K�ssi, Riikka Niemel�			Kalajoki 2.6	   1 pim

	
	4x400m-96
4.16,45	VaVa	Johanna Loukola, Piia Kynt�j�, Heidi Valkeakari, Jenni J�rvi�			Kristiina 5.6	   2-17 pim
4.38,73	KaKa	Leeni Kauppinen, Merja Ala-Kauppila, Maarit Laine, Heli Pere			Kristiina 5.6	   5-17 pim
4.42,5	VaTo					Ilmajoki 4.7
3.55,45	Kraft	Camilla Wir�n, Anna Sandbacka, Linda Vikars, Ann-Sofi Nyman			Helsinki 16.6	   3-19 FM
3.59,79	Drott	Linda Korin, Terese Engstr�m, Heidi Wikar, Nina Fr�jd				Helsinki 16.6	   1-17 FM
4.20,21	Fyren	Ann Blomqvist, Johanna Nykamp, Patricia Norrg�rd, Jessica Standholm		Helsinki 16.6	   5h2-17 FM
4.37,20	Falken  Annika Granberg, Marika Blomstr�m, Annika Granlund, Malin Ekman			Kristinestad 5.6   4-17 pim
4.38,72	Femman  Josefin Wikstr�m, Anna-Stina Ranta, Katarina Hjort, Susanna Kalander		Kristinestad 5.6   1 DM
4.03,00	KokkVe	Tiina Herlevi, Virpi Niemi, Marjo Furu, Suvi Myllym�ki				Helsinki 16.6	   8 SM
4.09,40	KV II	Suvi Myllym�ki, P�ivi Tanttinen, Tiina Herlevi, Virpi Niemi		Kalajoki 3.6		1 pim
4.22,40	KP-V	Minna J�rvenp��, Annukka Rantam�ki, Suvi Pajunen, Mari J�rvenp��		Kalajoki 3.6	   1-17 pim
4.23,31	KV III	Johanna Mikkola, Mirka Luostari, Sanna Wikstr�m, Raisa Korkiala			Kalajoki 3.6	   2-17 pim
4.23,50	YlivK	Elina Paloj�rvi, Maria Huuhtanen, Minna Huuhtanen, Sanna Hirvel�		Kalajoki 3.6	   1-19 pim
4.23,80	K�Ta	Jenni Nikula, Anna-Kaisa Hankaniemi, Milka Aho, Pia Lundstr�m			Kalajoki 3.6	   3-17 pim
4.24,39	KaJu	Kati Arenius, Anna Saari, Mirkka Liimatta, Satu Santaholma			Kalajoki 3.6	   4-17 pim
4.25,09	NivU	Anne Torssonen, Jaana Sammalmaa, Kaisa Halkola, Riitta R�tty�			Kalajoki 3.6	   2 pim
4.33,35	VetU	Susanna Saari, Tanja Rauma, Heini Pulkkinen, Heli Pulkkinen		Kalajoki 3.6		3 pim
4.36,90	HaapK   Sari Vallenius, Eija Myllylahti, Johanna Lapinoja, Riitta Raudaskoski		Kalajoki 3.6	   5-17 pim


	4x800m-96
 9.46,35  IlamjK  Suvi Hemminki, Netta Valli, Elisa M�ki-Rautila, Johanna Raja-aho		Helsinki 15.6	   4-17 SM
 9.53,76  SeinU   Heidi Nurmiranta, Anne Vattulainen, P�ivi Antila, Niina Antila		Kristiina 4.6	   1 pim
10.11,95  VaVa    Mariana Kurkim�ki, Elina Peltoniemi, Heidi Kallionp��, Jenni J�rvi�		Kristiina 4.6	   3-17 pim 
10.43,52	VaVa II					Sein�joki 17.8
10.55,06	TeRi					Kristiina 4.6
10.50,49	SU II					Sein�joki 17.8
11.00,66  YKV     Ulla H�ls�, Sanna Ollinkoski, Maarit M�kynen, Minna Myllykoski		Sein�joki 17.8	   3-15 pim 
 9.42,84  Kraft   Susanna H�gback, Linda Vikars, Sabina Back, Anna Sandbacka			Helsinki 15.6	   3-19 FM
 9.57,70  Drott   Heidi Wikar, Terese Engstr�m, Annsofi Lillrank, Linda Korin			Kristinestad 4.6   1-17 DM
10.30,81  IFN     Lena Nilsson, Maria Dahlbacka, Susanna H�ggman, Heidi Sundberg		Kristinestad 4.6   2-19 DM
10.48,27  Fyren   Jessica Strandholm, Johanna Nykamb, Terese Blomqvist, Patricia Norrg�rd	Kristinestad 4.6   4-17 DM
10.54,03  Falken  Annika Granberg, Marika Blomstr�m, Annika Granlund, Malin Ekman		Kristinestad 4.6   5-17 DM 
10.00,48  KoVe    P�ivi Tanttinen, Taija Lyyski, Virpi Niemi, Suvi Myllym�ki			Kalajoki 4.6	   1 pim
10.04,41  KP-V    Suvi Pajunen, Mari J�rvenp��, Terhi Kuusinen, Minna J�rvenp��			Kalajoki 2.6	   2 pim 
10.30,92  K�Ta    Jenni Nikula, Salla Puumala, Pia Lundstr�m, Milka Aho				Pyh�salmi 19.6	   1-15 pim
10.43,83  NivU    Kaisa Halkola, Seija Hernetkoski, Jaana Sammalmaa, Riitta R�tty�		Kalajoki 2.6	   3 pim
10.46,15  HaapK   Riitta Raudaskoski, Eija Myllylahti, Johanna Lapinoja, Sari Vallenius		Kalajoki 2.6	   1-17 pim 	



							1995	

	4x100m-95
49,90	VaVa	Johanna Loukola, Piia Kynt�j�, Karoliina Salminen, Heidi Valkeakari	   	Turku 8.7	   1h1-15 SM
50,54	LappVe	Laura Kujala, P�ivi Neulaniemi, Johanna Pulkkinen, Johanna Alanen		�ht�ri 12.8	   2-15 pim
51,43	VaVa II
52,13	JaJa					�ht�ri 12.8
52,77	JaJa	Kirsi Rantanen, Annika Hautaranta, Minna Korkiakoski, Sanna Erkkil�		�ht�ri 12.8	   3-15 pim
52,95	IlmajK	Anne Lepist�, Pauliina Vuorenmaa, Tiina Puskala, Maaru Sepp�			�ht�ri 12.8	   4-15 pim	
53,25	KyrVo					�ht�ri 12.8
49,23	Kraft 	 Camilla Wiren, Ann-Sofi Nyman, Camilla B�ling, Sanna-Kaisa Tuomisto		Turku 8.7	   4-19 FM
49,79	Drott 	 Annika Brandt, Terese Engstr�m, Mikaela R�nnqvist, Nina Fr�jd			Turku 8.7	   3h1-17 FM
50,26	Drott II Mikaela Svanb�ck, Linda Abbors, Janina H�ggblom, Petra Stenman			Nykarleby 21.6	   1 dt
50,95	�sarna 	 Linda Sandvik, Emma Haga, Nina Ahlstrand, Catrin Back				Helsinki 20.5	   Karn
51,09	IFN	 Maria Dahlbacka, Veronica Nylund, Michaela Wiklund, Anne Hautam�ki		Kokkola 13.6	   2-17 DM
51,76	Femman 	 Johanna Sundqvist, Linda Latvasalo, Tove Burman, Mikaela P�tt			Turku 8.7	   5h3-15 FM
49,93	KokkVe 	Suvi Myllym�ki, Tiina Herlevi, Virpi Niemi, Satu S�mpi				Turku 8.7	   6h2 SM
51,41	KV II 	Katja Peltokorpi, Sanna Wikstr�m, Mirka Luostari, Raisa Korkiala		Turku 8.7	   4h1-15 SM
52,6	NivU	Hanna Ahola, Anne Torssonen, Riitta R�tty�, Jaana Kumpum�ki			Kokkola 16.6	   2-19 pim

	
	4x400m-95
4.43,96	IlmajK	
3.54,95	Drott 	Mikaela Svanb�ck, Marjaana Sojakka, Tina R�tty�, Petra Stenman			Kokkola 14.6	   1 DM
4.06,19	Kraft 	Camilla Wiren, Sanna-Kaisa Tuomisto, Linda Vikars, Ann-Sofi Nyman		Kokkola 14.6	   1-19 DM
4.06,86	Drott 	Linda Korin, Terese Engstr�m, Marie Sunabacka, Nina Fr�jd			Turku 9.7	   5-17 FM
4.15,08	IFN	Maria Dahlbacka, Heidi Sundberg, Susanna H�ggman, Lena Nilsson			Turku 9.7	   6h1-17 FM
4.16,41	Kraft 	Susanna H�gback, Sabina Back, Anna-Lena Gull, Anna Sandbacka			Kokkola 14.6	   DM
4.18,41	Falken 	Pernilla Sj�lind, Linda Granvik, Pia Lill, Linda Kalander			Kokkola 14.6	   4-17 DM
4.09,29	KokkVe 	Suvi Myllym�ki, P�ivi Tantttinen, Tiina Herlevi, Virpi Niemi			Kokkola 17.6	   1 pim

	
	4x800m-95
 9.55,04  IlmajK  Suvi Hemminki, Hanna Pihlajaniemi, Elina M�ki-Rautila, Johanna Raja-aho	Turku 9.7	   3-15 SM 		
10.28,1	IK II					Kokkola 16.6
10.45,45	AlajA					�ht�ri 12.8
10.53,35	KaWi					�ht�ri 12.8
 9.43,54  Kraft   Susanna H�gback, Linda Vikars, Sabina Back, Anna Sandbacka			Turku 8.7	   1-17 FM
10.00,80  IFN     Lena Nilsson , Maria Dahlbacka, Susanna H�ggman, Heidi Sundberg		Turku 8.7	   4-17 FM
10.13,96  Drott   Heidi Wikar, Linda Enlund, Marie Sunabacka, Linda Korin			Kokkola 13.6	   3-17 DM
10.22,38  VasaIS  Jessica Sj�berg, Anne Norrbo, Christine Widd, Marina L�gland			Kokkola 13.6	   1-19 DM
10.36,2   Fyren   Jessica Strandholm, Johanna Nykamb, Patricia Norrg�rd, Anna Blomqvist		N�rpes 2.7	   2-15 DM	
10.36,58  Falken  Malin Br�nnk�rr, Pernilla Sj�lind, Annika Granlund, Linda Kalander		Kokkola 13.6	   4-17 DM
10.42,0   GIF     Heidi Bj�rkg�rd, Daniela Kangas, Maria Nisula, Anette Bj�rkg�rd		N�rpes 2.7	   3-15 DM	
10.14,9   KokkVe  P�ivi Tanttinen, Outi Pihakari, Virpi Niemi, Suvi Myllym�ki	   		Kokkola 16.6	   1 pim
11.13,0   KaJu    Liisa Santaholma, Heidi Mustonen, Mirkka Liimatta, Anna Saari			Kokkola 16.6	   1-17 pim
11.13,1   KP-V    Maria Puronaho, Elina L�sp�, Suvi Pajunen, Suvi Kattilakoski			Helsinki 18.6	   1-12 FJG


							1994	

	4x100m-94
49,89	TeRi	  Kati J�rvist�, Minna Kallio, Sanna-Kaisa Tuomisto, Tiina Ala-Honkola		Lappaj�rvi 17.6	   1 pim
50,27	AlajA	  Eeva-Leena Nelimarkka, Kati Linnanm�ki, Emilia Sillanp��, Katja Saari		Lappaj�rvi 17.6	   3 pim 
51,13	VaVa											Espoo-Le 5.8	   2-14 FJG
51,51	IlmajK	  Pauliina Vuorenmaa, Kati Ponsiluoma, Anne Lepist�, Suvi Siltaoja		Iisalmi 16.7	   6h1-18 SM
52,11	LappVe	  Laura Kujala, Kati Hurskainen, Johanna Pulkkinen, P�ivi Neulaniemi		Lappaj�rvi 17.6	   1-16 pim	
52,44	KurRy			Lj�vi 17.6
52,44	LaVe II
48,98	Kraft	  Camilla Wiren, Maria B�ckstr�m, Camilla Helenelund, Ann-Sofi Nyman		Iisalmi 16.7	   4h2-20 FM
50,36	Drott 	  Mikaela Svanb�ck, Anette Eklund, Veronika Kronholm, Linda Abbors		Vasa 28.5	   karn
50,92	IFN	  Maria   Dahlbacka, Tamara Sj�holm, Michaela Wiklund, Anne Hautam�ki		Kristinestad 28.6  1-16 DM
51,27	VasaIS	  Tina Ehrstr�m, Jonna Holmstr�m, Maria Finell, Carina J�rvinen			Kristinestad 28.6  1-18 DM
51,66	Kraft	  Anna Sandbacka, Camilla B�ling, Susanna H�gback, Linda Vikars			Kristinestad 28.6  2-16 DM
51,75	Drott II  Annika Brandt, Marianne Nyman, Johanna Alanen, Nina Fr�jd			Kristinestad 28.6  2h2-16 DM
52,22	VIS II    Annika Granqvist, Ann-Christine Srenkull, Petra Sund, Marika S�derstr�m	Kristinestad 28.6  1 DM
52,47	Kraft	  Monica Lassfolk, Mikaela Vikars, Annika �kerman, Anna-Lena Gull		Kristinestad 28.6  2-18 DM
52,59	�sarna	  Malin Bredbacka, Nina Ahlstrand, Ulrika Hatt, Emma Haga			Kristinestad 28.6  3-18 DM
49,74	KannU	  Elise Huhtakangas, Riikka Niemel�, Johanna Patama, Piia Kariniemi		Lappaj�rvi 17.6	   1 pim
50,27	KokkVe	  Raisa Korkiala, Marjo Fr�nti, Tiina Helevi, Satu S�mpi			Lappaj�rvi 17.6	   1-20 pim
51,09	NivU 	  Hanna Ahola, Piia Peltosaari, Riitta R�tty�, Jaana Kumpum�ki			Lappaj�rvi 17.6	   4 pim
52,96	KoVe II   Katariina Lepp�nen, Sanna Wikstr�m, Suvi Myllym�ki, Katja Peltokorpi		Lappaj�rvi 17.6	   1-16 pim

				
	4x400m-94
4.04,09	TeRi	Sanna-Kaisa Tuomisto, Tiina Ala-Honkola, Kati J�rvist�, Minna Kallio		Lappaj�rvi 18.6	   1 pim
4.13,80	AlajA	Katja Saari, Emilia Sillanp��, Helj� Franssila, Kati Linnanm�ki			Lappaj�rvi 18.6	   3 pim
4.15,96	IlamjK	Pauliina Vuorenmaa, Kati Ponsiluoma, Johanna Raja-aho, Suvi Siltaoja		Lappaj�rvi 18.6	   1-18 pim
4.16,21	VaVa	Marika Koskim�ki, Johanna Loukola, Tiia Huhta, Tarja Aila			Lappaj�rvi 18.6	   2-18 pim
4.31,80	AA II			Lj�rvi 18.6
4.31,87	VaTo    Marjo Saari, Susanna M�kel�, Marja Peltola, Tiina Rintam�ki			Turku 11.6	   1-18 TUL	
4.08,75	VasaIS	Johanna Holmstr�m, Anne Norrbo, Marina L�gland, Carina J�rvinen			Iisalmi 17.7	   2h1-18 FM
4.14,17	Femman  Susann Kalander, Riikka Liljenfeldt, Jessica Tr�skelin, Monika R�nnholm		Kristinestad 29.6  1 DM
4.16,05	Drott 	Linda Abbors, Veronica Kronholm, Anette Eklund, Mikaela Svanb�ck		Kristinestad 29.6  1-20 DM
4.17,71	Kraft 	Maria B�ckstr�m, Sabina Back, Camilla Helenelund, Ann-Sofi Nyman		Kristinestad 29.6  2-20 DM	
4.00,71	KannU	Piia Kariniemi-, Elise Huhtakangas, Johanna Patama, Riikka Niemel�		Iisalmi 17.7	   9 SM
4.05,71	KokkVe	Satu S�mpi, Marjo Fr�nti, Marjo Furu, Virpi Niemi				Iisalmi 17.7	   3-20 SM
4.18,23	YlivK	Neea Jokitalo, Minna Huuhtanen, Maria Huuhtanen, Sanna Hirvel�			Lappaj�rvi 18.6	   1-18 pim
4.30,15	KaJu	Tiina Sauvula, Miia Koutonen, Satu Santaholma, Mirkka Kreus			Lappaj�rvi 18.6	   2-18 pim

	
	4x800m-94
10.19,16  VaVa	  Marika Elo, Jenni Heinonen, Teea Vilpponen, Jenni J�rvi�			Lappaj�rvi 17.6	   1-16 pim
10.26,78  IlmajK  Elisa M�ki-Rautila, Suvi Hemminki,   Miia Nevanper�, Johanna Raja-aho		Jalasj�rvi 12.6	   1-14 pim
10.34,73  KaKa	  Lotta Soini, Maria Ala-Kauppila, Riina raita, Kifrsi Marttunen		Lappaj�rvi 17.6	   3-16 pim
10.44,89  AlajA	  Mirva Hautala, Kirsi Saarinen, Tuula Yli-Mannila, Netta Valli			Lappaj�rvi 17.6	   4-16 pim
10.49,10	AA II
10.52,36	TeRi	Lj�rvi 17.6
 9.40,39  Kraft   Anna Sandbacka, Susanna H�gback, Sabina Back, Linda Vikars			Iisalmi 16.7	   2-16 FM
10.12,63  Falken  Pernilla Sj�lind, Malin Ekman, Riina Koskela, Linda Kalander			Kristinestad 28.6  2-16 DM
10.18,40  VasaIS  Niina Ervalahti, Asha Harv, Anne Norrbo, Sofie Furustrand			Kristinestad 28.6  3-16 DM
10.19,27  IFN     Susanna H�ggman, Camilla Nukala, Maria Dahlbacka, Lena Nilsson		Kristinestad 28.6  4-16 DM
10.22,34  Fyren   Jessica Nykamb, Jessica Strandholm, Johanna Nykamb, Patricia Norrg�rd		Kristinestad 28.6  5-16 DM
10.23,81  Drott   Heidi Wikar, Linda Korin, Malin K�llman, Linda Enlund				Kristinestad 28.6  6-16 DM	
 9.22,32  KokkVe  Outi Pihakari, Suvi Myllym�ki, Marjo Furu, Virpi Niemi			Iisalmi 16.7	   1-20 SM
 9.53,33  YlivK   Minna Huuhtanen, Neea Jokitalo, Maria Huuhtanen, Sanna Hirvel�		Iisalmi 16.7	   7-18 SM
10.03,60  K�lvTa  Mirva Aho, Pia Lundstr�m, Milka Aho, P�ivi Lassila				Lappaj�rvi 17.6	   1 pim
10.32,81  HalsTo  Johanna Kanala, Paula Pulkkinen, Minna Ruuska, Pia Haapasalo			Lappaj�rvi 17.6	   1-16 pim
10.40,04  KoVe II Anna Rautanen, Maarit Korva, P�ivi Ollqvist, Suvi Myllym�ki			Lappaj�rvi 17.6	   2-18 pim
10.41,54  NivU    Krista Aksila, Susanna Kesti, Jaana Sammalmaa, Riitta R�tty�			Lappaj�rvi 17.6	   2 pim
			


							1993	

	4x100m-93
49,47	TeRi	Terhi Syv�luoma, Minna Kallio, Sanna-Kaisa Tuomisto, Kati J�rvist�		Lahti 3.7	   6 SM	
50,47	IlmajK	Suvi Siltaoja, Sanna-Liisi Kairivaara, Katja Niemel�, Kati Ponsiluoma		Ilmajoki 1.6
50,57	IK II
50,71	AlajA	Eeva-Ldeena Nelimarkka, Kati Linnanm�ki, Emilia Sillanp��, Anne Juuti		Kristiina 19.6	   1-20 pim
51,30 	VaVa	Jenni Heinonen, Lara Alasuvanto, Marika Koskim�ki, Tarja Aila			Kristiina 19.6	   1-18 pim	
52,08	KurRy
52,56	VaVa II
49,02	Kraft	 Camilla B�ling, Camilla Wiren, Susanna H�gback, Ann-Sofi Nyman			Lahti 3.7	   4-16 FM
49,36	VasaIS	 Maria Finell, Annika Granqvist, Ann-Louise Strengell, Sonja Finell		Nykarleby 18.6	   1 DM
49,80	Drott	 Mikaela Svanb�ck, Linda Abbors, Veronica Kronholm, Anette Eklund		Lahti 3.7	   5h2-18 FM
50,25	Kraft II Linda Holm, Maria B�ckstr�m, Monika Lassfolk, Mikaela Vikars  			Lahti 3.7	   8h1-18 FM
50,32	VIS II	 Tina Ehnstr�m, Johanna Holmstr�m, Nina Granqvist, Carina J�rvinen		Lahti 3.7	   3h2-16 FM
51,10	Drott II Annika Brandt, Marianne Nyman, Johanna Alanen, Nina Fr�jd			Hamina 29.8	   2h3-14 FM
51,46	Falken 	 Johanna Nyb�ck, Sari M�kipelto, Susann Kalander, Linda Kalander		Nykarleby 18.6	   1-20 DM
51,71	IFN	 Michaela Wiklund, Teresa Sj�holm, M Nystedt, Anne Hautam�ki			Nykarleby 18.6	   4-16 DM
51,83	�sarna 	 Linda Sandvik, Susanna Hansen, Emma Haga, Catrin Back				Hamina 29.8	   1h5-14 FM
49,19	KokkVe	Raisa Korkiala, Tiina Herlevi, Satu S�mpi, Satu Turtola				Lahti 3.7	   3h2-18 SM
49,97	KannU	Elise Huhtakangas, Riikka Niemel�, Johanna Patama, Piia Kariniemi		Lahti 3.7	   4h1-18 SM
51,63	NivU 	Riitta R�tty�, Veera Marjamaa, Satu Ekdahl, Piia Peltosaari			Ylivieska 22.6	   1-20 pim
51,81	KokkVe	Suvi-Tuulia Ahtikari, Satu Kultala, Johanna Tiittanen, Katriina Lepp�nen	Ylivieska 22.6	   1-16 pim

	
	4x400m-93
4.08,79	IlamjK	Kati Ponsiluoma, Sanna-Liisi Kairivaara, Heli Kaski, Suvi Siltaoja		Lahti 4.7	   4h2-18 SM
4.14,93	VaVa	Lara Alasuvanto, Jenni J�rvi�, Tarja Aila, Marika Koskim�ki			Kristiina 20.6	   1-18 pim
4.16,49	SeinU	Katriina M�ntysalo, P�ivi Antila, Johanna Kohtala, Niina Antila			Kristiina 20.6	   1 pim
4.17,47	AlajA	Eeva-Leena Nelimarkka, Kati Linnanm�ki, Emilia Sillanp��, Helj� Franssila	Kristiina 20.6	   1-20 pim		
4.23,91	IK II
3.49,35	VasaIS	Ann-Louise Strengell, Ann-Catrin Kinnari, Annika Granqvist, Sonja Finell	Lahti 4.7	   4 FM
4.16,16	Kraft 	Anna Sandbacka, Maria B�ckstr�m, Monika Lassfolk, Sabina Back			Nykarleby 19.6	   1-18 DM
4.17,57	Drott 	Veronica Kronholm, Anette Eklund, Linda Abbors, Mikaela Svanb�ck		Nykarleby 19.6	   2-18 DM
3.58,02	KokkVe	Tiina Herlevi, Marjo Furu, Satu S�mpi, Virpi Niemi				Lahti 4.7	   2-20 SM
4.00,62	KannU	Elise Huhtakangas, Piia Kariniemi, Johanna Patama, Riikka Niemel�		Lahti 4.7	   4-18 SM
4.12,33	NivU	Piia Peltosaari, Satu Ekdahl, Riitta R�tty�, Krista Aksila			Ylivieska 23.6	   2-20 pim


	4x800m-93
 9.52,63  SeinU	Johanna Kohtala, P�ivi Antila, Arja Sytel�, Niina Antila			Kristiina 19.6	   1 pim
10.33,00  TeRi	Sanna Nieminen, Terhi Pollari, Sara Mutikainen, Marjo Uusi-kauppila		Kristiina 19.6	   1-16 pim
10.33,48  �htU	Satu Hannuksela, Jenny Hietakangas, Jenni-Riikka Tolkko, Suvi Nokelainen	Kristiina 19.6	   2-16 pim
10.39,82  VaTo	Elina Wallius, Minna Lahtinen, Tiina Rintam�ki, Hanna Rinne			Lahti 3.7	   12-18 SM		
10.52,96	IlamjK
10.55,98	LapVi
 9.18,45  VasaIS  Ann-Louise Strengell, Ann-Catrin Kinnari, Anne Norrbo, Sonja Finell		Lahti 3.7	   6 FM
 9.47,75  Kraft   Anna Sandbacka, Carina Nordman, Sabina Back, Susanna H�gback			Lahti 3.7	   4-16 FM 
10.01,92  Falken  Pernilla Sj�lind, Erika Eriksson, Nina Grannas, Linda Kalander		Nykarleby 18.6	   2-16 DM
10.23,88  IFN	  M Dahlbacka, C Nukala, Susanna H�ggman, L Nilsson				Nykarleby 18.6	   4-16 DM
10.26,71  GIF	  Linda Vikman, Anette Bj�rkg�rd, Johanna Yl�nen, Linda Korin			Nykarleby 18.6	   5-16 DM
10.32,14  Drott 										Jakobstad 12.6	   1-14 DM 
 9.24,34  KokkVe  P�ivi Tanttinen, Outi Pihakari, Marjo Furu, Virpi Niemi			Lahti 3.7	   1-20 SM
 9.58,65  K�lvTa  Mirva Aho, Milka Aho, P�ivi Lassila, Jaana Salmela				Ylivieska 22.6	   1 pim
10.35,77  YlivK	  Minna Huuhtanen, Neea Jokitalo, Maria Huuhtanen, Sanna Hirvel�		Ylivieska 22.6	   1-16 pim
10.38,76  SievS	  Tarja Vesaluoma, Kirsi Vesaluoma, Maarit Niskanen, Susanna Sikkil�		Yliviska 22.6	   3 pim
10.53,10  KP-V	  Minna J�rvenp��, Kati Uusi-V�h�l�, Terhi Kuusinen, Mari J�rvenp��		Ylivieska 28.6	   1-12 pim



							1992	

	4x100m-92
48,6	V�hVi	Nyrhinen, Paula V�limaa, Aija Ollila, Teija Raukko				Lappaj�rvi 13.6	   1 pim
49,1	LapVi	Katja Saari, Marja Per�l�, Tiina Salo, Aija Kortesoja				Lappaj�rvi 13.6	   2 pim
50,14	AlajA	Anne Juuti, Kati Linnanm�ki, Satu Seijari, Susanna Saarimaa			Oulu 11.7	   3h1-20 SM	
52,18	VaVa
52,49	AlavU
49,08	VasaIS	Milla H�ggblom, Annika Granqvist, Ann-Louise Strengell, Sonja Finell		N�rpes 26.6	   1 DM
49,97	Kraft	Monika Lassfolk, Maria B�ckstr�m, Camilla Helenelund, Camilla Wiren		Oulu 11.7	   7-18 FM
50,81	VasaIS	Tina Ehnstr�m, Maria Finell, Johanna Holmstr�m, Carina J�rvinen			Oulu 11.7	   3h2-16 FM
51,25	Drott	Mikaela Svanb�ck, Nina Fr�jd, Janina H�ggblom, Anette Eklund			Oulu 11.7	   5h1-16 FM
51,61	L�nken 	Nina Norrvik, Victoria Rajasalo, �sa Rudn�s, Pia Ekman				N�rpes 26.6	   1-20 DM
51,31	KannU	Mari Kaattari, Johanna Patama, Elise Huhtakangas, Piia Kariniemi		Kannus 26.6	   1-16 pim
51,38	TohU	Mervi Nivala, Anu Pirttimaa, Nina Ylim�ki, Jihanna Haikonen			Kannus 26.6	   1-20 pim
51,46	KokkVe	Suvi-Tuulia Ahtikari, Tuija Vapola, Marika Liedes, Satu Turtola			Kannus 26.6	   2-16 pim
51,68	KannU	Marjut Vesisenaho, Minna Ainali, Katja Honkonen, Riikka Niemel�			Kannus 26.6	   1-18 pim

	
	4x400m-92
4.09,98	AlajA	Satu Seijari, Helj� Franssila, Susanna Saarimaa. Kati Linnanm�ki		Oulu 12.7	   6h2-20 SM
4.19,75	LapVi	Katja Saari, Anu Kortesoja, Rintala, Latvala					Lappaj�rvi 14.6	   2-20 pim
4.20,69	TeRi	Marika Ala-Nikkola, Minna Kallio, Sanna-Kaisa Tuomisto, Terhi Syv�luoma		Lappaj�rvi 14.6	   1 pim	
4.27,07	SeinU
3.44,65	VasaIS	Ann-Louise Strengell, Ann-Catrin Kinnari, Annika Granqvist, Sonja Finell	Oulu 12.7	   1 FM
4.13,23	VOM	Christel Kock, Charlotta Norrg�rd, Camilla Holmlund, Annika Renvaktar		N�rpes 27.6	   1-18 DM
4.13,84	Femman 	Anna-Lena Stenman, Josefin Issakainen, Eva Erkas, Karin H�gn�s			N�rpes 27.6	   2-18 DM
4.19,46	L�nken 	�sa Rudn�s, Victoria Rajasalo, Nina Norrvik, Pia Ekman				N�rpes 27.6	   1-20 DM
3.59,84	KannU	Elise Huhtakangas, Minna Ainali, Johanna Patama, Riikka Niemel�			Oulu 12.7	   4-18 SM
4.00,97	KokkVe	Kati Sarlin, Outi Pihakari, Virpi Niemi, Marjo Furu				Oulu 12.7	   5-18 SM
				
	
	4x800m-92
 9.46,80  SeinU  Arja Sytel�, Heidi Nurmiranta, P�ivi Antila, Niina Antila			Lappaj�rvi 13.6	   1 pim
10.28,13  AlavU  Tiina Onnela, Laitakari, J�rvinen, Marjo Rajalaakso				Lappaj�rvi 13.6	   2 pim
10.36,64  EvijU  Teija Kangas, Ulla Luomansuu, Susanna Sandvik, Anu Mikkola			Vaasa 27.6	   1-14 pim
10.38,22  KaKa   Lotta Soini, Ala-Kokko, Maria Ala-Kamppila, Kirsi Marttunen			Vaasa 27.6	   2-14 pim
10.45,92	TeRi				Lappaj�rvi 13.6
10.50,0   IlmajK Marianna M�ki-Rautila, Nevanper�, Johanna Raja-aho, Suvi Siltaoja	    	Lappaj�rvi 13.6	   1-16 pim	
 9.00,68  VasaIS  Ann-Louise Strengell, Ann-Catrin Kinnari, Anne Norrbo, Sonja Finell		Oulu 11.7	   3 FM
10.01,96  VOM	  Christel Kock, Camilla Holmlund, Charlotta Norrg�rd, Annika Renvaktar		Oulu 11.7	   4-18 FM
10.09,24  Kraft   Sabina Back, Carina Nordman, Linda Norrmyr, Susanna H�gback			N�rpes 26.6	   2-16 DM
10.17,42  Falken  L Kalander, M Pitk�nen, T Nyg�rd, P Sj�lind					N�rpes 13.8	   1-14 DM
10.30,64  IFN	  Camilla Nukala, Lena Nilsson, Maria Dahlbacka, Susanna H�ggman		N�rpes 26.6	   3-16 DM
10.38,81  Falken  Andrea Wikstr�m, Maria Stenman, Mikaela Stenman, Malin S�derman		N�rpes 26.6	   4-16 DM
10.45,82  Femman  Pia Lustig, Johanna Majors, Anna Sepp�l�, Josefin Issakainen			N�rpes 26.6	   5-16 DM 
 9.21,61  KoVe	  Kati Sarlin, Outi Pihakari, Virpi Niemi, Marjo Furu				Oulu 11.7	   1-18 SM
10.20,03  NivU	  Tarja Ekdahl, Riitta R�tty�, Tuulia Stenroth, Krista Aksila			Kannus 26.6	   1 pim
10.42,56  YlivK	  Minna Huuhtanen, Sanna Hirvel�, Kati Olmala, Maria Huuhtanen			Kannus 26.6	   2-16 pim
10.50,97  KoVe	  Satu Kattilakoski, Asta Kattilakoski, Taija Lyyski, P�ivi Ollqvist		Kannus 26.6	   1-20 pim
				


							1991	

	4x100m-91
48,49	V�hVi	Marja-Liisa Nyrhinen, Paula V�limaa, Aija Ollila, Teija Raukko			Forssa 6.7	   6h1 SM
49,58	LapVi	Aija Kortesoja, Marja per�l�, Satu Seijari, Katja Saari				Lapua 15.6	   1 pim
50,04	TeRi	Marika Ala-Nikkola, Minna Kallio, Marika Rinta-S�ntti, Terhi Syv�luoma		Forssa 6.7	   8h1-20 SM
51,17	AlajA	Anne Juuti, Kati Linnanm�ki, Tuire Vatanen, Susanna Saarimaa			Lapua 15.6	   1-18 pim
51,55	KuRy	Mari Sivula, Pia Latvala, Johanna Ketola, Milla Keski-Nikkola			Forssa 6.7	   7h1-18 SM	
51,81	KaKa
47,53	VasaIS	Ann-Louise Strengell, Annika Granqvist, Maria Stenbacka, Sonja Finell		Forssa 6.7	   7 FM
50,00	Kraft	Mikaela Tr�skvik, Carola Wikman, Maria B�ckstr�m, Camilla Snickars		Forssa 6.7	   7-18 FM
50,63	Drott	Mikaela Svanb�ck, Anette Eklund, Ulrika Gistafsson, Linda Abbors		Forssa 6.7	   5h3-16 FM
50,95	VIS II	Marika S�derstr�m, Anki Stenkull, Milla H�ggblom, Annika Granqvist		Jakobstad 18.6	   1-18 DM
51,27	VIS III	Tina Ehnstr�m, Maria Finell, Johanna Aulankoski, Johanna Holmstr�m		Forssa 6.7	   6h1-16 FM
51,53	Femman 	Anna-Lena Stenman, Susanne R�nnqvist, Sara Lall, Karin H�gn�s			Forssa 6.7	   6h3-16 FM
52,02	Kraft   Mikaela Tr�skvik, Mona B�ckstr�m, Monica Lassfolk, Annika �kerman		Jakobstad 18.6	   1-16 DM
47,83	KokkVe	Maritta S��tel�, Kati Pippola, Sanna Hernesniemi, Satu S�mpi			Forssa 6.7	   2-20 SM
49,60	TohU	Johanna Haikonen, Anu Pirttimaa, Nina Ylim�ki, S Pajakoski			Forssa 6.7	   7h1-20    SM
49,82	KannU	Minna Ainali, Johanna Patama, Riikka Niemel�, Piia Kariniemi			Helsinki 27.7	   4-16
50,90	KokkVe	Suvi-Tuulia Ahtikari, Tiina Herlevi, Satu Turtola, Marjo Fr�nti			Forssa 6.7	   4h2-16 SM
52,47	NivU	Marjo Parttimaa, Anne Siltala, Satu Ekdahl, Piia Peltosaari			Kannus 15.6	   2 pim
53,7	VetU	Mari Patana, Majava, Susanna Saari, Tanja Rauma				Kannus 15.6	   1-18 pim
54,11	SievS	Koskela, Vesaluoma, Kalliokoski, Hietam�ki				Kannus 15.6	   3 pim

			
	4x400m-91
4.03,34	TeRi	Terhi Syv�luoma, Marika Ala-Nikkola, Marika Rinta-S�ntti, Minna Kallio		Forssa 7.7	   5-20 SM
4.14,00	LapVi
4.25,08	AlajA
4.33,70	IlmajK
4.41,22	LaVi II
4.42,76	VaTo											Vaasa 16.6	   2-18 TUL	
3.43,10	VasaIS	Ann-Louise Strengell, Ann-Catrin Kinnari, Maria Stenbacka, Sonja Finell		Forssa 7.7	   1 FM
4.15,31	VIS II	Anki Stenkull, Annika Granqvist, Marika S�derstr�m, Petra Sund			Jakobstad 19.6	   1-20 DM
4.23,88	L�nken  Pia Ekman, Victoria Rajasalo, Johanna Bj�mi, �sa Rudn�s				Jakobstad 19.6	   1-18 DM
4.34,47	Femman  Jessica Tr�skelin, Katarina Lahdes?, Karina Ingman, Christel Ahlskog		Jakobstad 19.6	   2 DM
3.49,59	KokkVe	Marjo Furu, Maritta S��tel�, Kati Pippola, Sanna Hernesniemi			Forssa 7.7	   1-20 SM
4.13,71	NivU	Marjo Parttimaa, Piia Peltosaari, Satu Ekdahl, Anne Siltala			Kannus 16.6	   1 pim

				
	3x800m-91
7.40,97	TeRi	Marjo Uusi-Kauppila, P�ivi Laitam�ki, Marika Ala-Nikkola			Lapua 15.6	   1-20 pim
7.45,50	�htU
7.45,63	IlmajK
7.49,01	SeinU
7.54,93	IK II
7.58,21	VaTo											Vaasa 15.6	   4-16 TUL
7.42,49	VasaIS 	J Holmstr�m, Anne Norrbo, Maria Finell						Jakobstad 18.6	   1-16 DM
7.54,58	Falken	Susann Kalander, Yvonne Barkar, Yvonne Gunell					Jakobstad 18.6	   1-18 DM
7.51,60	Femman											Jakobstad 18.6	   2-16 DM
7.57,93	IFNyk	Johanna Lillqvist, Camilla Bj�rk, Malin Mattsson				Jakobstad 18.6	   3-16 DM
7.59,91	V�r�IF  Linda Furun�s, Paula Hautanen, Annette Renvaktar				Jakobstad 18.6	   4-16 DM
8.04,53	GIF	Marika Prest, Lotta Kronqvist, Linda Corin					Jakobstad 18.6	   2-18 DM
6.50,60	KokkVe	Kati Sarlin, Virpi Niemi, Marjo Furu						Forssa 6.6  ??	   1-18 SM
7.38,34	KoVe II	Asta Kattilakoski, Satu Kattilakoski, Kati Sarlin				Kannus 15.6	   1-20 pim
7.48,54	K�Ta	Parpala, Mirva Aho, P�ivi Lassila					Kannus 15.6	   1-16 pim
8.06,06	NivU	Tuulia Stenroth, Aksila, Riitta R�tty�					Kannus 15.6	   2-16 pim
8.38,75	VetU	Finnil�, Mikaela Luoma, Tanja Rauma					Kannus 15.6	   1-18 pim

				
	4x800m-91
10.03,68  VaVa	 Ritva Lemettinen, Raili Niemi, Minna Ristil�, Anne Arkela			Lapua 15.6	   1 pim
10.04,14  SeinU	 Arja Sytel�, P�ivi Antila, Tarja Oijennus, Niina Antila			Lapua 15.6	   2 pim
10.08,95  AlavU	 Maire Koskinen, Tiina Onnela, Tiina Holkko, Satu Level�			Lapua 15.6	   3 pim				
 9.05,55  VIS	 Ann-Catrin Kinnari, Ann-Louise Strengell, Maria Stenbacka, Sonja Finell	Forssa 6.7	   4 FM
 9.40,82  VIS II Ann-Louise Strengell, Maria Stenbacka, Petra Sund, Ann-Catrin Kinnari		Jakobstad 18.6     1 DM	
10.32,92  MaSK	 Christel Kock, Charlotta Norrg�rd, Maj-Len Granholm, Kerstin Sund		Jakobstad 18.6     2 DM
10.47,09  NivU	 Marjo Parttimaa, Piia Peltosaari, Satu Ekdahl, Anne Siltala			Kannus 15.6	   1 pim



							1990	

	4x100m-90
49,45	LapVi	 Tiina Salo, Marja Per�l�, Satu Seijari, Katja Saari				Vaasa 30.6	   4-20 SM
49,86	VaVa	 Katja Arkela, Aija-Saija Haanp��, Susanna Kuukari, Maria Norrg�rd		Vaasa 30.6	   4h1 SM
50,24	TeRi	 Maarit Nieminen, Terhi Syv�luoma, Marika Rinta-S�ntti, Minna Kallio		Alavus 15.6	   1-18 pim
50,78	V�hVi	 Marja-Liisa Nyrhinen, Paula V�limaa, Tiina Tapio, Teija Raukko			Alavus 15.6	   1 pim
51,67	KrU	 Piia R�ffs, Johanna Riihimaa, Piia Koskiranta, Anne M�kitalo			Alavus 15.6	   2-16 pim
51,84	AlajA	 Anne Juuti, Kati Linnanm�ki, Helj� Franssila, Tuire Vatanen			Alavus 15.6	   2-18 pim
52,25	KaKa	 Jaana Tulla, Heli Koivula, Raisa M�ki-�ij�l�, Taru Finnil�			Alavus 15.6	   2-16 pim
52,74	VaVa II	 Miia Majasaari, Tanja Niemi, Marika Mahlam�ki, Tarja Aila			Vaasa 4.6	   3-18 aluem	
47,79	VasaIS	 Petra Sund, Annika Granqvist, Maria Stenbacka, Sonja Finell			Vasa 30.6	   2 FM
48,37	Drott	 Carina Sandstr�m, Petra Stenman, Pia Peltola, Monica Abors			Vasa 30.6	   1-20 FM
48,65	VIS II   Ann-Sofi Kaas, Ann-Louise Strengell, Christina Wilson, Sonja Finell		Vasa 14.6	   1 DM
50,34	Kraft	 Mikaela Tr�skvik, Carola Wikman, Maria B�ckstr�m, Annette Sigfrids		Vasa 4.6	   1-18 alue-m
50,75	VIS III	 Ann-Sofi Kaas, Ann-Louise Strengell, Milla H�ggblom, Ann-Christine Stenkull	Vasa 30.6	   8-20 FM
52,27	Femman	 Maria Andersson, Jessica Tr�skelin, Karina Ingman, Johanna Issakainen		Vasa 14.6	   2-18 DM
52,35	Femm II	 Jannica Kjerulf, Sara Loll, Catarina L�hdes, Karin H�gn�s			Vasa 14.6	   2-16 DM
52,36	VIS IV	 Tina Ehnstr�m, Maria Finell, Johanna Aulankoski, Johanna Holmstr�m		Vasa 14.6	   3-16 DM
52,36	Drott II Mikaela Svanb�ck, Annette Eklund, Ulrika Gustafsson, Linda Abbors		Vasa 30.6	   7h2-16 FM
48,41	KokkVe	 Maritta S��tel�, Kati Pippola, Sanna Hernesniemi, Lea M�ntyl�			Vaasa 30.6	   2-20 SM
50,66	TohU	 Sari Pajakoski, Mervi Nivala, Nina Ylim�ki, Johanna Haikonen			Vaasa 30.6	   3h2-16 SM
50,92	KannU	 Minna Ainali, Johanna Patama, Riikka Niemel�, Katja Honkonen			Vaasa 30.6	   8-16 SM
51,25	KokkVe	 Satu S�mpi, Kati Sarlin, Marjo Furu, Tiina Herlevi				Vaasa 4.6	   1-16 alue-m
51,4	KP-V	 Susanna Karhukorpi, Minna Karvonen, Tarja Niemel�, Paula Anttila		Kalajoki 16.6	   2-18 pim
51,8	NivU	 Maarit Ahola, P�ivi Honkala, Satu Saalasti, Pia Peltosaari			Kalajoki 16.6	   3-18 pim

	
	4x400m-90
4.02,02	VaVa	  Katja Arkela, Minna Ristil�, Susanna Kuukari, Aija-Saija Haanp��		Vaasa 1.7	   6h2 SM
4.02,66	TeRi	  Marika Rinta-S�ntti, Terhi Syv�luoma, Maarit Nieminen, Minna Kallio  		Vaasa 1.7	   3-18 SM
4.09,42	LapVi	  Katja Saari, Satu Heijari, Anu Kortesoja, Marja Per�l�			Vaasa 1.7	   4h1-20 SM
4.10,55	SeinU	  Sarita Hakola, P�ivi Antila, Arja Sytel�, Niina Antila			Vaasa 1.7	   6h3-20 SM
4.21,88	AlavU	  Satu Level�, Mari Pyk�l�m�ki, Irma Haapala, Tiina Onnela			Vaasa 1.7	   6h1 SM
4.27,90	AlajA	  Kati Linnam�ki, Tuire Vatanen, Anne Juuti, Helj� Franssila			Alavus 16.6	   1-18 pim	
3.45,79	VasaIS	  Petra Sund, Maria Stenbacka, Ann-Louise Srengell, Sonja Finell		Vasa 1.7	   2 FM
3.52,63	Drott 	  Carina Sandstr�m, Maria Lindwall, Carina Lillqvist, Monica Abbors		Vasa 1.7	   2-20 FM
3.55,85	VIS II	  Sonja Finell, Ann-Catrin Kinnari, Ann-Louise Strengell, Maria Stenbacka	Vasa 15.7	   1 DM
4.02,84	Femman 	  Johanna Issakainen, Monika R�nnholm, Karina Ingman, Jessica Tr�skelin		Vasa 1.7	   2h3-20 FM
4.13,23	Femman II Jessica Tr�skelin, Johanna Issakainen, Anna H�gn�s, Karina Ingman		Vasa 15.8	   1-18 DM
4.22,94	L�nken	  Pia Ekman, Victoria Rajasalo, Johanna Bj�mi, �sa Rudn�s			Vasa 15.6	   2-18 DM
4.28,41	GIF	  Petra Nyg�rd, Marianne Kronqvist, Maria Djupsj�backa, Monica Prest		Vasa 15.6	   3-18 DM
3.50,09	KokkVe	  Lea M�ntyl�, Maritta S��tel�, Kati Pippola, Sanna Hernesniemi			Vaasa 1.7	   1-20 SM
4.10,55	NivU	  Piia Peltosaari, Satu Ekdahl, Riitta R�tty�, Marjo Parttimaa			Vaasa 1.7	   5h1-20 SM
4.15,5	TohU	  Mirva Kotila, Mervi Nivala, Nina Ylim�ki, Johanna Haikonen			Kalajoki 17.6	   1-18 pim
4.17,5	KP-V	  Susanna Karhukorpi, Paula Anttila, Tarja Niemel�, Minna Karvonen		Kalajoki 17.6	   2-18 pim
4.19,8	VetU	  Susanna Saari, Tanja Rauma, Nina Nikunen, Eija Kellokoski			Kalajoki 17.6	   3-18 pim

	
	3x800m-90
7.20,53	SeinU	  P�ivi Antila, Arja Sytel�, Niina Antila					Vaasa 30.6	   9-20 SM
7.30,10	IlmajK											Lappaj�rvi 26.6	   1-14 pim
7.32,02	IlmajK
7.36,36	KurRy	  Heli Lehtineva, P�ivi Laurila, Hanna Hietikko					Alavus 15.6	   1-16 pim	
6.57,84	Femman	  Jessica Tr�skelin, Karina Ingman, Monika R�nnholm				Vasa 30.6	   1-20 FM
7.02,87	Drott 	  Carina Lillqvist, Lotta B�ckstr�m, Maria Lindwall				Vasa 30.6	   4-20 FM
7.17,24	Drott II  Monica Abbors, Maria Lindvall, Carina Lillqvist				Vasa 14.6	   1-20 DM	
7.32,08	Drott III Lotta B�ckstr�m, Katarina Blomqvist, Diana Gr�nhage				Vasa 14.6	   1-16 DM
7.38,28	Femman	  Karina Ingman, Johanna Issakainen, Jessica Tr�skelin				Vasa 14.6	   1-18 DM
7.42,82	GIF       Maria Djupsj�backa, Marika Prest, Petra Nyg�rd				Vasa 14.6	   2-18 DM
7.49,33	IFNyk	  Johanna Liljeqvist, Camilla Bj�rk, Malin Mattsson				Vasa 14.6	   2-16 DM
7.49,76	Falken	  Anna-Bella Nyg�rd, Andrea Vikstr�m, Yvonne Gunell				Vasa 14.6	   3-16 DM
7.05,23	KokkVe	  Kati Sarlin, Outi Pihakari, Marjo Furu					Vaasa 30.6	   3-16 SM
7.13,54	NivU	  Marjo Parttimaa, Satu Ekdahl, Riitta R�tty�					Vaasa 30.6	   6-20 SM
7.58,37	TohU	  Virpi Virkkala, Heli Olkkola, Mirva Kotola					Pyh�salmi 25.6	   1-14 pim

	
	4x800m-90
 9.34,45  AlavU	Irma Haapala, Maire Koskinen, Tiina Onnela, Satu Level� 			Vaasa 30.6	   7 SM
10.02,3   VaVa	Anne Arkela, Raili Niemi, Ritva Lemettinen, Katja Arkela			Alavus 15.6	   2 pim 
10.05,80  VasaIS	Maria Stenbacka, Ann-Louise Strengell, Nina Norrbo, Sonja Finell	Vasa 14.6	   1 DM
11.48,77  OravIF										Vasa 14.6	   2 DM 
 9.56,9   KoVe	Kati Sarlin, Outi Pihakari, Marjut Konu, Marjo Furu				Kalajoki 16.6	   1 pim
10.06,8   NivU	Satu Ekdahl, Marjo Parttimaa, Riitta R�tty�, Anne Siltala			Kalajoki 16.6	   2 pim



							1989	

	4x100m-89    
50,06	TeRi	  Marika Ala-Nikkola, Minna Kallio, Marika Rinta-S�ntti, Terhi Syv�luoma	Lappeenranta 15.7  2h2-18 SM
50,24	YKV	  Raija Mattila, Sarita Kamppinen, Maarit Kamppinen, Katja Saari		Lappeenranta 15.7  3h1-18 SM
50,29	V�Vi	  Marja-Liisa Nyrhinen, Tiina Tapio, Mia Taanonen, Teija Raukko			Lappeenranta 15.7  5h-18 SM
50,4	VaVa	  Mia Majasaari, Marika Mahlam�ki, Rea Sahlberg, Maija Raatikainen		Karstula 28.6	   1-16
50,78	VaVa II   Nina Koskinen, Aija-Saija Haanp��, Susanna Kuukari, Maria Norrg�rd		Vaasa 17.6	   2 pim
50,81	LapVi	  Tiina Salo, Marja Per�l�, Henna Maunumaa, Satu Seijari			Lappeenranta 15.7  4h3-18 SM
50,90	AlajA	  Anne Juuti, Kati Linnanm�ki, Helj� Franssila, Tuija Saukko			Vaasa 17.6	   2-16 pim
51,20	SeinU	  Susanna Korpi-Kyyny, Sarita Hakola, P�ivi Antila, Niina Antila		Vaasa 17.6	   2-18 pim
51,93	VaTo	  Riitta Toija, Katri Hautam�ki, Minna Lahtinen, Karoliina Niemi		Pihtipudas 17.6	   4-16 TUL
52,23	�htU	  Virpi Tapanainen, Satu Haveri, Sirpa Paavola, Virpi Niinist�			Vaasa 17.6	   3-16 pim
52,61	KristU
47,50	VasaIS	  Petra Sund, Christina Wilson, Maria Stenbacka, Sonja Finell			Lappeenranta 15.7  2 FM
48,10	VIS II	  Ann-Louise Strengell, Christina Wilson, Maria Stenbacka, Sonja Finell		N�rpes 10.6	   1 DM
49,22	Drott	  Carina Sandstr�m, Carina Lillqvist, Pia Peltola, Monica Abbors		Lappeenranta 15.7  2-20 FM
49,82	Kraft	  Mikaela Tr�skvik, Carola Wikman, Maria B�ckstr�m, Camilla Snickars		Lappeenranta 15.7  1h3-16 FM
50,51	Kraft II  Ann-Sofi Kaas, Pauliina K��ntee, Mari-Sofi Nixholm, Monika Sj�g�rd		Lappeenranta 15.7  8 FM
50,70	Kraft III Carola Wikman, Maria B�ckstr�m, Anette Sigfrids, Camilla Snickars		N�rpes 10.6	   1-16 DM
50,76	VIS III	  Marika S�derstr�m, Annika Granqvist, Maria W�gar, Ann-Christine Stenkull	Vasa 29.8	   1
50,95	Kraft IV  Mikaela Tr�skvik, Ann-Sofi Kaas, Monika Sj�g�rd, Marie Frost			N�rpes 10.6	   1-18 DM
51,03	VIS IV	  Marika S�derstr�m, Annika Granqvist, Milla H�ggblom, Maria Wigar?		N�rpes 10.6	   2-16 DM
51,59	Femman	  Jannica Kjerulf, Maria Andersson, Anna H�gn�s, Karin H�gn�s			Lappeenranta 15.7  4h-16 FM
51,78	�sarna	  Lena Bj�rkman, Carina Strandvall, Pia Sj�lund, Ann-Maria Kronqvist		N�rpes 10.6	   2-18 DM
51,80	Drott II  Carina Sandstr�m, Camilla L�f, Catarina Westersund, Monica Abbors		N�rpes 10.6	   1-20 DM 
48,73	KokkVe	  Maritta S��tel�, Kati Pippola, Sanna Hernesniemi, Lea M�ntyl�			Lappeenranta 15.7  1h3-18 SM
50,0	TohU	  Mervi Nivala, Johanna Haikonen, Nina Ylim�ki, Raija Ahokas			Karstula 28.6	   1-18
51,31	YlivK	  Anu Kotka, Anu Pirttimaa, Pirre Typp�, Katriina Untinen			Kokkola 17.6	   1 pim
52,22	NivU	  Maarit Ahola, P�ivi Honkala, Satu Ekdahl, Piia Peltosaari			Kokkola 17.6	   1-16 pim
52,3	KP-V	  Susanna Karhukorpi, Paula Anttila, Tarja Niemel�, Minna Karvonen		Karstula 28.6	   3-18
52,82	KV II	  Tiina Herlevi, Satu S�mpi, Marjo Furu, Marjo Fr�nti				Kokkola 17.6	   2-16 pim
53,21	KannU	  Minna Ainali, Katja Honkonen, Riikka Niemel�, Anu Keto-Tokoi			Kokkola 17.6	   3-16 pim
53,42	LoVe	  Virpi Niemi, Katja Judin, Minna Kippo, Minna Orjala				Kokkola 17.6	   4-16 pim
53,56	VetU	  Susanna Saari, Nina Nikunen, Eija Kellokoski, M Koskinen			Kokkola 17.6	   5-16 pim

	
	4x400m-89
3.59,40	TeRi	  Terhi Syv�luoma, Marika Ala-Nikkola, Marika Rinta-S�ntti, Minna Kallio	Vaasa 18.6	   1-18 pim
3.59,79	SeinU	  Susanna Korpi-Kyyny, Sarita Hakola, P�ivi Antila, Niina Antila		Lappeenranta 16.7  4-18 SM
4.08,34	VaVa	  Susanna Kuukari, Anne Arkela, Ritva Lemettinen, Aija-Saija Haanp��		Vaasa 18.6	   1 pim
4.09,69	AlavU	  Marianne Holkko, Anita M�kel�, Tiina Onnela, Satu Level�			Vaasa 18.6	   2 pim
4.11,47	LapVi	  Henna Maunumaa, Satu Seijari, Tiina Salo, Marja Per�l�			Vaasa 18.6	   3-18 pim
4.20,83	YKV
4.24,29	IlmajK	  Elina M�ki-Mantila, Henni Palom�ki, Sanna Palom�ki, Satu Mansikkam�ki		Vaasa 18.6	   5-18 pim
4.28,66	PerTo	  Irma Haapala, Tarja Viertola, Niina Manni, Arja Sytel�			Vaasa 18.6	   3 pim
3.46,34	VasaIS	  Ann-Louise Strengell, Petra Sund, Maria Stenbacka, Sonja Finell		Lappeenranta 16.7  2h2 FM
3.56,12	Drott 	  Carina Sandstr�m, Maria Lindwall, Carina Lillqvist, Monica Abbors		Lappeenranta 16.7  1-20 SM
4.04,02	Femman 	  Jessica Tr�skelin, Karina Ingman, Anna H�gn�s, Monika R�nnholm		Lappeenranta 16.7  5-20 FM
4.10,27	Kraft	  Mari-Sofi Nixholm, Monika Sj�g�rd, Ann-Sofi Kaas, Pauliina K��ntee		Lappeenranta 16.7  6h2-20 FM
4.21,55	Femman II Camilla Ingman, Karin H�gn�s, Towa Silander, Karina Ingman			N�rpes 11.6	   1-18 DM
3.51,20	KokkVe	  Marjo Furu, Maritta S��tel�, Kati Pippola, Sanna Hernesniemi			Lappeenranta 16.7  1-18 SM
4.09,18	NivU	  Marjo Parttimaa, Satu Ekdahl, Piia Peltosaari, Anne Siltala			Lappeenranta 16.7  5h2-20 SM
4.28,86	HalsTo	  Marle Korkeaniemi, Rea Kauppinen, Hanne Tuominiemi, Jaana Tuominiemi		Kokkola 18.6	   1-20 pim
4.33,32	KP-V	  Minna Karvonen, Niina Kivinen, Vuokko Lepp�niemi, Paula Anttila		Kokkola 18.6	   1 pim
4.35,76	NivU	  Sirpa Stenroth, Riitta R�tty�, Tarja Hernetkoski, Marjo Parttimaa		Kokkola 18.6	   2-20 pim
4.37,17	KoVe II	  Asta Kattilakoski, P�ivi Ollqvist, Anni Juvonen, Satu Kattilakoski		Kokkola 18.6	   2-18 pim
4.40,64	KV III	  P�ivi Liedes, Heidi Kulla, Outi Pihakari, Marjut Konu				Kokkola 18.6	   2 pim

	
	3x800m-89
7.04,42	SeinU	  Sarita Hakola, P�ivi Antila, Niina Antila					Lappeenranta 15.7  5-18 SM
7.21,19	TeRi	  P�ivi Laitam�ki, Maarit Nieminen, Annukka Riippi				Lappeenranta 15.7  3h3-16 SM
7.27,7	IlmajK	  Elina M�ki-Rautila, Henni Palom�ki, Satu Mansikkam�ki				Karstula 28.6	   1-18
7.28,51	TeRi II
7.40,8	KyrVo
7.41,6	IlmajK
7.44,06	IK II
7.55,86	TeRi III
7.59,2	LappVe
7.59,74	VaTo	  Elizabeth Eriksson, Riitta Toija, Satu Leskinen				Pihtipudas 17.6	   5-16 TUL
7.14,09	Femman	  Karina Ingman, Jessica Tr�skelin, Monika R�nnholm				Lappeenranta 15.7  7-20 FM
7.19,20	Drott 	  Lotta B�ckstr�m, Diana Gr�nhage, Carina Lillqvist				N�rpes 10.6	   1-16 DM
7.27,75	Falken 	  Camilla Lillqvist, Yvonne Barkar, Susann Kalander   ?				Lappeenranta 15.7  6h2-16 FM
7.32,22	Femman II Anna H�gn�s, Susanne Hjort, Johanna Issakainen				N�rpes 10.6	   2-16 DM
7.32,55	Drott	  Carina Sandsrr�m, Lotta Vikman, Maria Lindvall				N�rpes 10.6	   1-20 DM
7.53,36	Falken II Andrea Wikstr�m, Mikaela Stenman, Malin S�derman				N�rpes 10.6	   4-16 DM	
6.55,99	NivU	  Marjo Parttimaa, Satu Ekdahl, Anne Siltala					Lappeenranta 15.7  3-20 SM
7.09,19	KokkVe	  Kati Sarlin, Outi Pihakari, Marjo Furu					Lappeenranta 15.7  4-16 SM
7.35,89	VetU	  Eija Kellokoski, Tanja Rauma, Nina Nikunen					Lappeenranta 15.7  5h-16 SM
7.40,13	KoVe II	  Heidi Kulla, Asta Kattilakoski, Satu Kattilakoski				Kokkola 17.6	   1-18 pim
7.53,88	HalsTo	  Marle Korkeaniemi, Jaana Tuominiemi, Hanne Tuominiemi				Kokkola 17.6	   2-20 pim
7.54,91	NU II     Sirpa Stenroth, Maarit Ahola, Satu Ekdahl					Kokkola 17.6	   3-16 pim
	
	4x800m-89
 9.05,04  AlavU	  Riitta Karjalainen, Anita M�kel�, Tiina Onnela, Satu Level�			Lappeenranta 15.7  7 SM
 9.44,9   VaVa	  Katja Arkela, Ritva Lemettinen, Susanna Kuukari, Anne Arkela			Vaasa 17.6	   2 pim
 9.59,4   PeTo	  Arja Sytel�, Tarja Saarenoja, Niina Manni, Irma Haapala			Vaasa 17.6	   3 pim
10.13,0   LapVi	  Sari Latvala, Tarja Jaskari, P�ivi Keltam�ki, Anu Kortesoja			Vaasa 17.6	   4 pim
10.52,2   VaVa II Raili Niemi, Ulla Keskitalo, Sinikka Kiippa, Niina Sinisalo			Vaasa 17.6	   5 pim
11.28,4   IlmajK  Katja Soidinaho, Sari Iso-oja, Tanja R�is�nen, Kirsi Hankaniemi		Vaasa 17.6	   6 pim  
 9.40,70  VasaIS  Ann-Louise Strengell, Nina Norrbo, Sonja Finell, Maria Stenbacka		N�rpes 10.6	   1 DM 
10.48,87  OIF	  Mari-Louise Backlund, Marina Marken, Camilla Holmlund, Sisko Hanhim�ki	N�rpes 10.6	   2 DM
10.49,32  KoVe	  P�ivi Liedes, P�ivi Ollqvist, Anni Juvonen, Marjut Konu			Kokkola 17.6	   1 pim
10.56,93  VetU	  Marjo Koskenniska, Saija Pakkala, Minna Koskenniska, Kaija-Liisa Appelqvist	Kokkola 17.6	   2 pim
11.04,39  KaJu	  Merja Isok��nt�, Mari Isok��nt�, Jaana Ahokas, Lea M�rsy			Kokkola 17.6	   3 pim
11.17,20  KP-V	  Paula Anttila, Minna Myllym�ki, Vuokko Lepp�niemi, Susanna Pajunen		Kokkola 17.6	   4 pim



							1988	

	4x100m-88
49,88	VaVa	  Katja Arkela, Aija.Saija Haanp��, Susanna Kuukari, Maria Norrg�rd		Lappaj�rvi 18.6	   1 pim
50,3	VaVa II	  Minna Kuokkanen, Marika Mahlam�ki, Rea Sahlberg, Maija Raatikainen		Lappaj�rvi 18.6	   1h-16 pim
50,45	VaVa III
50,53	TeRi	  Maria Niutanen, Minna Kallio, Terhi Syv�luoma, Marika Rinta-S�ntti		Lappaj�rvi 18.6	   2-16 pim
50,74	V�Vi	  Anne-Mari Tapio, Tiina Tapio, Aija Ollila, Teija Raukko			Lappaj�rvi 18.6	   2 pim
50,7	SeinU	  Susanna Korpi-Kyyny, Sarita Hakola, P�ivi Antila, Niina Antila		Lappaj�rvi 18.6	   1-18 pim
50,9	AlajA	  Teija Saukko, Kati Linnanm�ki, Helj� Franssila, Anne Rintala			Lappaj�rvi 18.6	   2h-16 pim
51,09	KaKa	  Heli Koivula, Riitta Maunula, Eija Kujanp��, Annariitta Hietaharju		Lappaj�rvi 18.6	   3 pim
51,13	AA II   
51,3	LapVi	  Minna-Kaisa Maunumaa, Henna Maunumaa, Marja Per�l�, Satu Seijeri		Lappaj�rvi 18.6	   2-18 pim
51,7	AlahK	  Jaana Talvitie, Johanna Ekola, Kirsi Holkkola, P�ivi N�si			Lappaj�rvi 18.6	   3h pim
52,07	LappVe
52,13	�htU	  Virpi Tapanainen, Ira Korsum�ki, Sirpa Paavola, Virpi Niinist�		Lappaj�rvi 18.6	   1-20 pim
52,1	YKV	  Raija Mattila, Maarit Kamppinen, Anne Kiikka, Katja Saari			Lappaj�rvi 18.6	   2h-16 pim
52,4	IlmajK	  Marjukka Noppa, Tuula koivuluoma, Katja Niemel�, Kirsi Nevanper�		Lappaj�rvi 18.6	   4h-16 pim
52,5	TeuvRi
52,6	LaVe II	  Niina Sallinen, Outi Pietil�, Terhi Savola, Kaija V�kev�inen			Lappaj�rvi 18.6	   3-18 pim
47,24	VasaIS	  Petra Sund, Christina Wilson, Maria Stenbacka, Sonja Finell			Kokkola 23.7	   1 FM
49,35	Drott	  Carina Sandstr�m, Maria Moisio, Ann-Sofi Blomqvist, Tiina R�tty�		Kokkola 23.7	   5-20 FM
50,45	Drott	  Monica Abbors, Tove Gustafsson, Pia Peltola, Carina Lillqvist			Kokkola 23.7	   4-16 FM
50,52	Kraft	  Carola Wikman, Ann-Sofi Kaas, Pauliina K��ntee, Camilla Simons		Kokkola 5.7	   1-18 aluem
52,08	Femman	  Anna H�gn�s, Maria Andersson, Karin H�gn�s, Jessica Tr�skelin			Kokkola 18.6	   3-16 DM
52,10	VIS II	  Milla H�ggblom, Annika Granqvist, Maria W�gar, Ann-Christin Stenkull		Kokkola 23.7	   5h FM
52,32	Kraft II  Kajsa Engelqvist, Camilla Snickars, Marie Frost, Ann-Sofie Haglund		Kokkola 18.6	   1-18 DM
52,62	�sarna	  Anna-Maria Kronqvist, Carina Strandvall, Annika L�ngbacka, Pia Sj�lind	Kokkola 18.6	   4-16 DM
52,98	Femman II Christel Ahlskog, Camilla Ingman, Karina Ingman, Monika R�nnholm		Kokkola 18.6	   3-18 DM
49,4	TohU	  Mervi Nivala, Johanna Haikonen, Nina Ylim�ki, Raija Ahokas			Kannus 16.6	   1-18 po
49,78	KokkVe	  Maritta S��tel�, Kati Pippola, Sanna Hernesniemi, Maarit Jyrinki		Ylivieska 13.6	   1-18 pim
51,47	TohU	  Anu J�ms�, Mervi Nivala, Nina Ylim�ki, Johanna Haikonen			Ylivieska 13.6	   1-16 pim
51,92	YlivK	  Anu Pirttimaa, Katriina Untinen, Pirre Typp�. Anu Kotka			Kokkola 5.7	   3 aluem
53,54	KannU	  Minna Ainali, Alexandra Hukari, Erja K�ssi, Katja Honkonen			Kokkola 5.7	   3-16 aluem
53,6	KP-V      Paula Anttila, Susanna Karhukorpi, Minna Karvonen, Teija Kuorikoski		Kannus 11.9	   1-16 cup
	
	4x400m-88
4.08,04	SeinU	  Sarita Hakola, Heli Talvitie, P�ivi Antila, Niina Antila			Kokkola 24.7	   5-18 SM
4.09,27	VaVa	  Katja Arkela, Pia Moisander, Susanna Kuukari, Aija-Saija Haanp��		Lappaj�rvi 19.6	   1 pim
4.11,52	AlavU	  Marianne Holkko, Anita Luuri, Tiina Onnela, Satu Level�			Lappaj�rvi 19.6	   2 pim
4.14,75	KuRy	  Susanna Korhonen, Minna Kanala, Milla Keski-Nikkola, Marika Ala-Nikkola	Lappaj�rvi 19.6	   2-18 pim
4.17,28	LapVi	  Marja Per�l�, Anu Kortesoja, Heli Vainionp��, Henna Maunumaa			Lappaj�rvi 19.6	   3-18 pim
4.24,24	TeRi	  Annukka Riippi, Maria Niutanen, P�ivi Laitam�ki, Elina Mufrto-Koivisto	Lappaj�rvi 19.6	   4-18 pim
4.25,44	VaTo	  Riitta Toija, Ulla Luhtasela, Tuija Koivisto, Satu Leskinen			Espoo-Le 19.6	   3 TUL
4.26,55	LaVi II	  Satu Seijeri, Minna-Kaisa Mannermaa, P�ivi Keltam�ki, Tarja Jaskari		Lappaj�rvi 19.6	   1-20 pim
4.28,52	LappVe	  Virpi Nokua, Kaija V�kev�inen, Anne Kuoppala, Kirsi Olli			Lappaj�rvi 19.6	   2-20 pim		
3.43,17	VasaIS	  Ann-Louise Strengell, Christina Wilson, Maria Stenbacka, Sonja Finell		Kokkola 24.7	   1 SM
3.56,45	Drott 	  Carina Sandstr�m, Maria Lindwall, Ann-Sofi Blomqvist, Tiina R�tty�		Kokkola 24.7	   2-20 FM
4.03,55	Drott II  Maria Lindwall, Carina Sandstr�m, Catarina Vestersund, Tiina R�tty�		Kokkola 19.6	   1-20 DM  
4.11,99	Femman 	  Jessica Tr�skelin, Karina Ingman, Christel Ahlskog, Monika R�nnholm		Kokkola 19.6	   1-18 DM
4.23,98	Drott III Anette Bj�rk, Camilla L�f, Maria Moisio, Lotta B�ckstr�m			Kokkola 19.6	   2-18 DM
4.24,27	IFNyk	  Johanna Snellma, Ann-Christin Jakobsson, Malin Mattsson, Veronica Finnil�	Kokkola 19.6	   2-20 DM
4.24,50	Kraft	  Pauliina K��ntee, Marie Frost, Ann-Sofie Kaas, Camilla Simons			Kokkola 19.6	   3-20 DM
4.32,02	OIF	  Lise-Lott Simons, Camilla Holmlund, Marie-Louise backlund, Sisko Hanhim�ki	Kokkola 19.6	   2 DM
4.35,23	Drott IV  Benita Norrb�ck, Lotta Vikman, Eva-Lena Vikstr�m, Christina Sj�lund		Kokkola 19.6	   3 DM
4.00,88	KokkVe	  Lea M�ntyl�, Marjo Furu, Maritta S��tel�, Kati Pippola			Kokkola 24.7	   3-18 SM
4.07,35	NivU	  Hanna Vainionp��, Marjo Parttimaa, Piia Peltosaari, Anne Siltala		Kokkola 24.7	   3h2-20 SM
4.19,88	YlivK	  Anu Pirttimaa, Katriina Untinen, Pirre Typp�, Anu Kotka			Ylivieska 14.6	   1 pim

	
	3x800m-88
7.02,36	SeinU	  Sarita Hakola, P�ivi Antila, Niina Antila					Kokkola 23.7	   1-18 SM
7.18,1	TeRi	  Terhi Syv�luoma, Annukka Riippi, Maarit Nieminen				Vantaa-M 30.6	   1 kv
7.30,71	LapVi	  Anu Kortesoja, Sari Latvala, P�ivi Keltam�ki					Kokkola 5.7	   3-18 aluem
7.33,30	IlmajK	  Marjo Jurva-Sihto, Ritva M�ki-Mantila, Suvi Mansikkam�ki			Kokkola 5.7	   1-18 aluem
7.42,99	VaVa
7.43,3	TeuvRi
7.49,0	KurRy
7.59,29	VaTo	  Riitta Toija, Ulla Luhtasela, Satu Leskinen					Espoo-Le 18.6	   4-16 TUL
7.08,25	Femman	  Karina Ingman, Anna H�gn�s, Jessica Tr�skelin   				Kokkola 23.7	   3-18 FM
7.32,98	Falken	  Marika Lillqvist, Camilla Lillqvist, Susanne Kalander				Kokkola 18.6	   2-16 DM
7.33,74	Drott	  Anette Bj�rk, Tove Gustafsson, Maria Lindwall					Kokkola 18.6	   2-18 DM
7.43,86	VasaIS	  Marika S�derstr�m, Nina Norrbo, Petra Sund					Kokkola 18.6	   3-16 DM
7.45,36	Falken II C Lindqvist, Yvonne Gunell, Yvonne Barkar					N�rpes 18.6	   1-14 DM
7.45,86	Drott II  Lotta B�cksrt�m, Susanna Stara, Diana Gr�nhage				Kokkola 18.6	   4-16 DM
7.49,18	Femman II Susanna Hjort, Johanna Issakainen, Ann-Louise Hjort				Kokkola 18.6	   1-20 DM
7.55,20	GIF	  Maria Djupsj�backa, Lotta Kronqvist, Petra Nyg�rd				Kokkola 18.6	   5-16 DM
7.05,87	NivU	  Marjo Parttimaa, Satu Ekdahl, Anne Siltala					Kokkola 23.7	   4-20 SM
7.21,12	VetU	  Eija Kellokoski, Tanja Rauma, Nina Nikunen					Kokkola 23.7	   10-16 SM
7.23,06	HalsTo	  Rea Kauppinen, Jaana Tuominiemi, Hanne Tuominiemi				Kokkola 5.7	   1-20 aluem
7.24,59 KoVe	  Kati Sarlin, Satu S�mpi, Marjo Furu						Kannus 27.6	   1-14 pim
7.54,05	KoVe II	  Outi Pihakari, P�ivi Liedes, Heidi Kulla					Kannus 27.6	   2-14 pim

	
	4x800m-88
 9.26,26  VaVa	  Katja Arkela, Ritva Lemettinen, Pia Moisander, Anne Arkela	 		Kokkola 23.7	   7 SM
 9.34,78  AlavU	  Anita Luuri, Maire Koskinen, Tiina Onnela, Satu Level�   			Lappaj�rvi 18.6	   1 pim
10.13,49  EvijU	  Anne Joensuu, Sanna Rentola, Seija Rentola, Soile Backlund	 		Lappaj�rvi 18.6	   3 pim 
10.22,70  PeTo	  Irma Haapala, Arja Sytel�, Suvi Myll�ri, Kirsi Hakokunnas	 		Lappaj�rvi 18.6	   4 pim
11.17,67  VaVa II Raili Niemi, Sinikka Kiippa, Susanna Kuukari, Niina Sinisalo			Lappaj�rvi 18.6	   5 pim 
 9.37,42  VasaIS  Ann-Louise Strengell, Sonja Finell, Ann-Catrin Kinnari, Maria Stenbacka	Kokkola 18.6	   1 DM
10.19,72  IFN	  Ann-Christine Jakobsson, Malin Mattsson, Monica Salo, Birgitta Nyholm		Kokkola 18.6	   2 DM
10.39,96  Drott   Benita Norrb�ck, Lotta Vikman, Eva-Lena Wikman, Christina Sj�lund	 	Kokkola 18.6	   3 DM
10.50,87  OIF	  Marie-Louise Backlund, Ann-Catrine Bertlin, Camilla Holmlund, Sisko Hanhim�ki Kokkola 18.6	   4 DM
10.32,6   KannU	  Erja Ervonen, Anu Isohanni, Johanna Patama, Maarit Patama	 		Ylivieska 13.6	   1 pim
10.52,2   KoVe	  Outi Pihakari, Heidi Kulla, Kati Sarlin, Marjut Konu				Ylivieska 13.6	   2 pim



							1987	

	4x100m-87
48,85	SeinU	  Susanna Korpi-Kyyny, Marjo Salim�ki, Heli Talvitie, Minna Kallio		Espoo-L 11,7	   3h2 SM
49,73	VaVa	  Katja Arkela, Aija-Saija Haanp��, Susanna Kuukari, Maria Norrg�rd		Espoo-L 11,7	   5-20 SM
51,11	LapVi	  Marja Per�l�, Henna Maunumaa, Tiina Salo, Tiina Korjus			Vaasa 6.6	   1 pim
51,12	VaVa II
51,17	LappVei	  Niina Sallinen, Outi Pietil�, Terhi Savola, Kaija V�kev�inen			Espoo-L 11,7	   4h4-16 SM
51,33	LapVi	  Maria Per�l�, Riitta Hippolin, Tiina Salo, Henna Maunumaa			Espoo-L 11.7	   4h2-16 SM
52,00	TeRi
52,35	AlajA
52,56	TeRi	  Maria Niutanen, Minna Kallio, Terhi Syv�luoma, Marika Rinta-S�ntti		Lappaj�rvi 25.6	   7-16 aluem
52,59	YKV
52,76	AlahK
52,78	KurRy
52,87	AA II	  Tuija Saukko, Kati Linnam�ki, Anne Juuti, Anne Rintala			Lappaj�rvi 25.6	   8-16 aluem
48,02	VasaIS	  CharLotta Hasselblatt, Christina Wilson, Petra Sund, Sonja Finell		Espoo-L 11,7	   4 FM
49,78	Drott	  Ann-Sofie Blomqvist, Maria Moisio, Anette Bj�rk, Carina Sandstr�m		Espoo-L 11,7	   4-18 FM
50,07	Kraft	  Pauliina K��ntee, Ann-Sofi Kaas, Monica Sj�g�rd, Camilla Snickars		Lappaj�rvi 25.6	   1-18 alue-m
50,58	Kraft II  Carola Wikman, Ann-Sofi Kaas, Monica Sj�g�rd, Camilla Snickars		Nykarleby 13.6	   1-16 DM
51,10	IFNyk	  Ann-Christin Jakobsson, Veronica Finnil�, Maria Stenbacka, Ann-Louise Strengell Nykarleby 13.6   1-20 DM 
51,45	Drott	  Monica Abbors, Tove Gustafsson, Pia Peltola, Carina Lillqvist			Espoo-L 11,7	   5h2-16 FM
51,46	Kraft III Annika Nordling, Pauliina K��ntee, Mari-Sofia Nixholm, Christina Ek		Nykarleby 13.6	   1-18 DM
51,98	IFN II    Anette Sundholm, Ann-Mari Kavander, Charlotta N�s, Inger-Ann Lindholm		Nykarleby 13.6	   2-16 DM
!!
49,37	IFN
49,18	KokkVe	  Maritta S��tel�, Kati Pippola, Sanna Hernesniemi, Lea M�ntyl�			Espoo-L 11.7	   1-16 SM
51,23	TohU	  Mervi Nivala, Johanna Haikonen, Nina Ylim�ki, Raija Ahokas			Lappaj�rvi 25.6	   2-16 alue-m
51,91	NivU	  Hanna Vainionp��, P�ivi Honkala, Riikka Vainionp��, Piia Peltosaari		Lappaj�rvi 25.6    4-16 aluem
52,46	YlivK	  Anu Pirttimaa, Arja Mustola, Katriina Savola, Anne Piispanen			Kokkola 5.6	   1 pim
53,48	KaJu	  Minna Peltola, Jaana Ahokas, Terhi Oksanen, Tiina Latukka			Kokkola 5.6	   2 pim
53,51	NivU II	  Eija-Liisa Nevala, Anne Siltala, Sirkka Joenv��r�, Marjo Parttimaa		Kokkola 5.6	   1-18 pim
53,64	PyhPo	  Marjo Reiss, Marjo-Riitta Puotiniemi, Niina Mustikkam�ki, Terhi Vuohtoniemi	Kokkola 5.6	   3-16 pim
53,65	KannU	  Hanna Yli-Jylh�, Katja Honkonen, Erja K�ssi, P�ivi Roiko-Jokela		Kannus 22.6	   2-14 pim
54,19	KPV	  Katja Ylisoini, Niina K�ns�l�, Susanna Karhukorpi, Vuokko Lepp�niemi		Kokkola 5.6	   1-20 pim


	4x200m-87

1.47,96	VaVa											Kuortane 4.8	   3 cup
1.52,44	LappVe											Kuortane 4.8	   4 cup

1.46,37	KoVe	Maritta S��tel�, Sanna Hernesniemi, Lea M�ntyl�, Marjo Furu	  		Kuortane 4.8	   2 cup
1.57,31	KP-V											Kuortane 4.8	   5 cup

	
	4x400m-87
3.55,52	VaVa	Katja Arkela, Anne Arkela, Susanna Kuukari, Aija-Saija Haanp��			Espoo-L 12.7	   3-20 SM
4.06,93	LapVi	Marja Per�l�, Henna Maunumaa, Sari Latvala, Tiina Korjus			Vaasa 7.6	   1 pim
4.11,79	KaKa	Riitta Maunula, Eija Kujanp��, Mari Lepist�, Kati Salomaa			Vaasa 7.6	   2 pim
4.15,87	AlavU	Sirpa Koskenm�ki, Riitta Karjalainen, Tiina Onnela, Satu Level�			Vaasa 7.6	   2-20 pim	
4.23,37	VaVa
3.53,92	VasaIS	Petra Sund, Christina Wilson, Ann-Catrin Kinnari, Sonja Finell			Espoo-L 12.7	   4h2 FM
4.00,11	IFNyk	Ann-Louise Strengell, Ann-Christin Jakobsson, Ann-Mari Kavander, Maria Stenbacka Espoo-L 12.7	   8-20 FM
4.02,12	Drott 	Carina Sandstr�m, Anette Bj�rk, Catarina Vestersund, Ann-Sofi Blomqvist		Espoo-L 12.7	   3-18 FM
4.02,43	IFN II	Veronica Finnil�, Maria Stenbacka, Ann-Christin Jakobsson, Ann-Louise Strengell	Nykarleby 14.6	   1-20 DM
4.17,63	Kraft 	Pauliina K��ntee, Camilla Simons, Ann-Catrin Snickars, Mari-Sofi Nixholm	Nykarleby 14.6	   2-18 DM
4.20,14	Femman	Johanna Issakainen, Christel Ahlskog, Susann Hjort, Ann-Louise Hjort		Nykarleby 14.6	   3-18 DM
4.25,45	Falken	Petra Stenman, Monika Mattsson, Susanne Kalander, Marika Lillqvist		Nykarleby 14.6	   2 DM
4.06,95	NivU	Marjo Parttimaa, Piia Peltosaari, Marita Asunmaa, Anne Siltala			Espoo-L 12.7	   2h2-18 SM
4.14,86	YlivK	Anu Kotka, Arja Mustola, Anu Pirttimaa, Katriina Savola				Kokkola 6.6	   2 pim
4.15,37	HalsTo	Rea Kauppinen, Heli Tofferi, Hanne Tuominiemi, Jaana Tuominiemi			Kokkola 6.6	   1-18 pim
4.24,80	VetU	Marjo Koskennista, Nina Nikunen, Minna Koskenniska, Kaija-Liisa Appelqvist	Kokkola 6.6	   1-20 pim
4.36,47	KP-V	Minna Karvonen, Niina K�ns�l�, Maarit Peltoniemi, Vuokko Lepp�niemi		Kokkola 6.6	   2-20 pim


	3x800m-87
7.07,80	AlavU	Tiina Onnela, Riitta Karjalainen, Satu Level�					Vaasa 6.6	   1-20 pim
7.13,80	SeinU	Niina Antila, Sarita hakola, P�ivi Antila					Vaasa 6.6	   1-16 pim
7.15,67	TeRi	Maarit Nieminen, Annukka Riippi, Elina Murto-Koivisto				Vaasa 6.6	   2-16 pim
7.23,75	TeRi II
7.29,46	SU II
7.09,08	Femman	Ann-Louise Hjort, Jessica Tr�skelin, Monika R�nnholm				Espoo-L 12.7	   5-18 FM
7.11,51	IFN	Ann-Christine Jacobsson, Ann-Louise Strengell, Maria Stenbacka			Espoo-L 12.7	   5-20 FM
7.27,05	Femman 	Karina Ingman, Catharina Karlsson, Jessica Tr�skelin				Nykarleby 13.6	   1-16 DM
7.31,48	Drott   Maria Lindvall, Gunilla Finn�s, Carina Lillqvist				Nykarleby 13.6	   2-16 DM
7.55,76	Kraft   Monica Sj�g�rd, Kajsa Engelqvist, Mona kronholm					Nykarleby 13.6	   3-16 DM
7.07,78	NivU	Marjo Parttimaa, Marita Asunmaa, Anne Siltala					Espoo-L 12.7	   4-18 SM
7.13,38	HalsTo	Maria Tuominiemi, Hanne Tuominiemi, Jaana Tuominiemi				Lappaj�rvi 25.6	   2-18 aluem
7.19,05	KokkVe	Satu Kattilakoski, Marjo Furu, Asta Kattilakoski				Lappaj�rvi 25.6	   1-16 aluem
7.45,01	VetU	Eija Kellokoski, Tanja Rauma, Nina Nikunen					Kannus 22.6	   2-14 pim
7.49,44	NivU II	Maritta N�s�l�, Piia Peltosaari, Maarit Ahola					Kannus 22.6	   3-14 pim
8.06,13	VetU II	Marjo Koskenniska, Minna Koskenniska, Kaija-Liisa Appelqvist			Kokkola 5.6	   1-20 pim
8.08,76	PyhPo	Merja Huttunen, Iiris Kouvalainen, Marjo Reiss					Kokkola 5.6	   3-16 pim
8.10,42	LoVe	Minna Kippo, Katja Judin, Virpi Niemi						Kannus 22.6	   4-14 pim
8.10,86	KoVe II	Outi Pihakari, Heidi Kulla, Satu S�mpi						Kokkola 5.6	   4-16 pim
8.17,13	NivU	Tarja Hernetkoski, Marika Kukkola, Sirpa Stenroth				Kokkola 5.6	   5-16 pim
			

	
	4x800m-87
10.18,09  LapVi	 Anu Kortesoja, Sari Latvala, Tarja Jaskari, P�ivi Keltam�ki			Vaasa 6.6	   1 pim
10.22,65  VaVa	 Ritva Lemettinen, Hanna Hakala, Eeva H�m�l�inen, Anne Arkela			Vaasa 6.6	   2 pim
10.34,62  IFNyk	 Susanne Bj�rk, Monika Salo, Johanna Snellman, Carina Juselius			Nykarleby 13.6	   1 DM
10.53,72  OIF	 Mari-Louise Backlund, Marina Marken, Ann-Catrine Bertlin, Sisko Hanhim�ki	Nykarleby 13.6	   2 DM

10.53,17  YlivK	 Anu Kotka, Arja Mustola, Katriina Savola, Anne Piispanen			Kokkola 5.6	   1 pim



							1986	

	4x100m-86
48,55	SeinU	Marjo Salim�ki, Mervi Valtonen, Tiina Niemi, Minna Kallio			Tampere 12.7	   2-20 SM
49,95	KaKa	Annariitta Hietaharju, Riitta Maunula, Raili Ahola, Eija Kujanp��		Alah�rm� 14.6	   1 pim
50,26	VaVa	Katja Arkela, Aija-Saija Haanp��, Susanna Kuukari, Maria Norrg�rd 		Tampere 12.7	   3h1-20 SM
50,67	V�Vi											Alah�rm� 14.6	   2 pim
51,39	VaVa											Alah�rm� 14.6	   1-18 pim
51,42	SU II
51,78	VaVa											Alah�rm� 14.6	   3 pim
51,87	LapVi											Alah�rm� 14.6	   4 pim
51,9	LappVe
52,11	LaVe II	Niina Sallinen, Outi Pietil�, Terhi Savola, Kaija V�kev�inen			Alah�rm� 14.6	   1-16 pim
52,15	KurRy											Alah�rm� 14.6	   2-18 pim
52,2	AlahK
52,35	TeRi	Minna Kallio, Marika Rinta-S�ntti, Elina Murtokoivisto, Titta Kallio		Alah�rm� 14.6	   2h2-16 pim
52,5	VaKi
52,77	IlmajK	Mari Risku-Rajala, Kirsi Nevanper�, Marjatta Noppa, P�ivi Mukkala		Alah�rm� 14.6	   1h1-16 pim
52,81	SU II	Susanna Korpi-Kyyny, Niina Antila, Heli Talvitie, Merja Ristil�			Alah�rm� 14.6	   3-16 pim
49,34	Drott	Ann-Sofi Blomqvist. Monika Sandstr�m, Ingela Nyg�rd, Tiina R�tty�		Jakobstad 14.6	   1-20 DM
49,67	VasaIS	Charlotta Hasselblatt, Anne Iijalainen, Petra Sund, Sonja Finell		Tampere 12.7	   2h1-18 FM
49,86	Kraft	Johanna Linzen, Christina Wilson, Pauliina K��ntee, Ann-Sofie Kaas		Jakobstad 14.6	   2-20 DM
50,15	Falken	Harriet Asp, Anja H�ggman, Ulla-Britt Lillm�ns, Carina Kjellman			Tampere 12.7	   7h FM
51,29	IFNyk	Charlotta N�s, Ann-Louise Strengell, Ann-Mari Kavander, Inger-Ann Lindholm	Tampere 12.7	   8-16 FM
52,42	Fyren	Katarina Lindahl, Zandra Moliis, Lotta S�dergran, �sa Fiskars			Jakobstad 14.6	   2-18 DM
52,61	Falken II Susanne Svanberg, Kati H�glund, Camilla L�f, Carina Sandstr�m			Jakobstad 14.6	   1h1-16 DM
52,79	Kraft II Carola Wikman, Camilla Snickars, Kajsa Engelqvist, Monica Sj�gren		Jakobstad 14.6	   3-16 DM	    
52,83	IFN II  Veronica Finnil�, Maria Stenbacka, Ann-Christine Jakobsson, Birgitta Nyholm	Jakobstad 14.6	   2 DM
50,27	KokkVe	Maritta S��tel�, Kati Pippola, Sanna Hernesniemi, Lea M�ntyl�			Tampere 12.7	   1h2-16 SM
52,04	NivU	Hanna Vainionp��, Eeva-L Nevala, Sirkka Joenv��r�, Riikka Vainionp��		Kalajoki 14.6	   1-16 pim
52,16	TohU	Anu J�ms�, Mervi Nivala, Nina Ylim�ki, Johanna Haikonen				Helsinki 9-10.8	   3-14 FJG
52,9	NivU II	P�ivi Honkala, Eija-Liisa Nevala, Sirkka Joenv��r�, Riikka Vainionp��		Karstula 28.6	   2-16 aluem
53,21	PyhPo	Terhi Vuohtoniemi, Nina Mustikkam�ki, Ulla Heikkil�, Heli Tulkku		Kalajoki 14.6	   2-16 pim
53,62	KaJu	Marianne Haarakangas, Minna Nikula, P�ivi R�nni, Jaana Ahokas			Kalajoki 14.6	   1 pim
53,72	VetU	Susanna Saari, Minna Koskenniska, Marjo Koskenniska, Kaija-Liisa Appelqvist	Kalajoki 14.6	   1-18 pim

	
	4x400m-86
3.53,92	VaVa	Katja Arkela, Anne Arkela, Pia Moisander, Aija-Saija Haanp��			Tampere 13.7	   2-20 SM
4.00,84	KaKa	Annariitta Hietaharju, Kati Salomaa, Raili Ahola, Riitta Maunula		Alah�rm� 15.6	   1 pim
4.06,86	LapVi	Satu Tuuri, Henna Maunumaa, Mari Tuuri, Tiina Korjus				Alah�rm� 15.6	   2 pim
4.17,49	�htU	Marika Pitk�nen, Sirpa Paavola, Riitta Karjalainen, Virpi Niinist�		Alah�rm� 15.6	   1-18 pim
4.21,65	LaihL-U	Minna Ristil�, Merja Lahtinen, Riina L�nsikallio, Heli Tuokko			Alah�rm� 15.6	   2-18 pim
4.24,48	LaVi II	Sari Yli-Pelkonen, Mari Per�l�, P�ivi Keltam�ki, Anu Kortesoja			Alah�rm� 15.6	   3-18 pim
4.25,37	V�hVi	P�ivi Talonen, Niina Set�l�, Anne-Mari Tapio, Tiina Tapio			Alah�rm� 15.6	   2-20 pim
3.56,02	VasaIS	Petra Sund, Ann-Catrin Kinnari, Charlotta Hasselblatt, Sonja Finell		Tampere 13.7	   1-18 FM
4.07,96	IFN	Veronica Finnil�, Maria Stenbacka, Ann-Christin Jakobsson, Birgitta Nyholm	Jakobstad 15.6	   1 DM
4.08,03	Drott	Ann-Sofie Blomqvist, Tina Salo, Ingela Nyg�rd, Catarina Westersund		Tampere 13.7	   4h2-20 FM
4.13,81	VIS II Petra Sund, Ann-Catrin Kinnari, Ulrica Jussil, Charlotta Hasselblatt		Jakobstad 15.6	   1-18 DM 
4.20,02	Falken 	Ingegerd Stara, Anja H�ggman, Harriet Asp, Carina Kjellman			Jakobstad 15.6	   2 DM
4.21,09	Kraft											Jakobstad 15.6	   2-20 DM
4.30,88	Femman	Kati Hietam�ki, Karina Ingman, Susanne Granvik, Ann-Louise Hjort		Jakobstad 15.6	   2-18 SM
4.14,20	KokkVe	Marjut Konu, Minna Hernesniemi, Marjo Furu, Sisko Myllym�ki			Kalajoki 15.6	   1 pim
4.14,91	KannU	Helena Pietil�, Erja Ervonen, Marja Oja, Maarit Patama				Kalajoki 15.6	   2 pim
4.18,44	HalsT 	Satu Kattilakoski, Hanne Tuominiemi, Marja Tuominiemi, Jaana Tuominiemi		Kalajoki 15.6	   1-18 pim
4.19,45	VetU	Marjo Koskenniska, Nina Nikunen, Minna Koskenniska, Kaija-Liisa Appelqvist	Kalajoki 15.6	   2-18 pim
4.19,83	YlivK	Katriina Savola, Arja Mustola, Anne Piispanen, Anu Kotka			Kalajoki 15.6	   3 pim
4.25,06	NivU	Teija Vaitinniemi, Maarit Ahola, Marita Asunmaa, Piia Peltosaari		Kalajoki 15.6	   4 pim
4.31,70	KaJu	Sari Mattila, Kaija-Liisa Kantola, Merja Isok��nt�, Tiina Latukka		Kalajoki 15.6	   1-20 pim
4.34,93	KP-V	Marjo Viiperi, Susanna Pajunen, Niina K�ns�l�, Vuokko Lepp�niemi		Kalajoki 15.6	   2-20 pim

	
	3x800m-86
7.09,75	LapVi	Mari Tuuri, P�ivi Keltam�ki, Satu Tuuri						Tampere 12.7	   6-18 SM
7.21,47	AlavU	Sirpa Koskenm�ki, Tiina Onnela, Satu Level�					Tampere 12.7	   8-20 SM
7.26,05	LLU	Heli Tuokko, Merja Lahtinen, Riina L�nsikallio					Tampere 12.7	   9-18 SM
7.33,76	KurRy	Riitta Rinta-Tassi, Minna Kanala, Marika Ala-Nikkola				Tampere 12.7	   5h2-16 SM
7.35,37	�htU	Sirpa Paavola, Pauliina Kilponen, Virpi Niinist�				Alah�rm� 14.6	   2-18 pim
7.38,95	TeRi	Tuire Hautala, Minna Kallio, Elina Murto-Koivisto				Alah�rm� 14.6	   2-16 pim
7.39,82	SeinU											Helsinki 9-10.8	   3-14 FJG
7.40,53	SeinU	Heli J�rvel�, Sarita Hakola, Niina Antila					Alah�rm� 14.6	   3-16 pim
7.41,20	KaKa											Alah�rm� 14.6	   4-16 pim
7.19,47	Femman	Jessica Tr�skelin, Camilla Ingman, Monika R�nnholm				Tampere 12.7	   3-16 FM
7.28,96	VasaIS 	Ann-Catrin Kinnari, Kajsa From, Ulrica Jussil					Jakobstad 14.6	   1-18 DM
7.37,67	Drott	Christina Sj�lund, Ann-Sofie Blomqvist, Catarina Vestersund			Jakobstad 14.6	   1-20 DM
7.42,13	Kraft	Ann-Catrin Snickars, Satu-Maija Lamminaho, Anna-Lena Snickars			Jakobstad 14.6	   2-20 DM
7.45,5	Femman	Katarina Ingman, Susanne Hjort, Ann-Louise Hjort				Jakobstad 14.6	   2-18 DM
7.18,52	HalsTo	Satu Kattilakoski, Hanne Tuominiemi, Marja Tuominiemi				Kalajoki 14.6	   1-16 pim
7.31,55	KokkVe 	Auli Kangas, Marjo Furu, Kati Pippola						Kalajoki 14.6	   2-16 pim
7.40,50	NivU	Riikka Vainionp��, Marita N�s�l�, Marita Asunmaa				Ylivieska 23.6	   2-14 pim
7.44,48	HT II	Rea Kauppinen, Asta Kattilakoski, Jaana Tuominiemi				Kalajoki 14.6	   1-18 pim
7.53,07	VetU	Marjo Koskenniska, Minna Koskenniska, Kaija-Liisa Appelqvist			Kalajoki 14.6	   2-18 pim
7.56,08	KoVe II											Helsinki 9-10.8	   2-12 FJG
8.08,52	KP-V	Vuokko Lepp�niemi, Susanna Pajunen, Minna Virkkala				Kalajoki 14.6	   1-20 pim
8.12,47	PyhPo	Auli Ahola, Marjo Reis, Anna-Mari Lahtinen					Kalajoki 14.6	   4-16 pim
8.13,49	KaJu	Jaana Juola, Kaija-Liisa Kantola, Merja Isok��nt�				Kalajoki 14.6	   2-20 pim	


	4x800m-86
 9.10,97  KaKa	 Riitta Ahola, Kati Salomaa, Annariitta Hietaharju, Anitta Knuuttila		Tampere 12.7	   4 SM
10.03,89  LapVi	 Mari Tuuri, Sari Latvala, Anu Kortesoja, Satu Tuuri				Alah�rm� 14.6	   2 pim  
 9.34,12  IFN	 Carina Juselius, Maria Stenbacka, Ann-Christin Jakobsson, Birgitta Nyholm	Jakobstad 14.6	   1 DM
10.09,23  KannU	 Marja Oja, Erja Ervonen, Helena Pietil�, Maarit Patama				Kalajoki 14.6	   1 pim
10.33,32  KoVe	 Anne Brandt, Satu S�mpi, Marjut Konu, Sisko Myllym�ki				Kalajoki 14.6	   2 pim
10.38,80  YlivK  Katriina Savola, Arja Mustola, Anu Ojala, Anne Piispanen			Kalajoki 14.6	   3 pim
	


							1985	

	4x100m-85
48,17	SeinU 	Marjo Salim�ki, Tiina Niemi, Leena Koskela, Minna Kallio			Tornio 20.7	   2 SM
49,33	KaKa 	Eija Kujanp��, Riitta Maunula, Raili Ahola, Annariitta Hietaharju		Tornio 20.7	   7 SM
50,84	VaVa											Tornio 20.7	
50,89	VaVa			
51,78	SeinU	Marjo Salim�ki, Niemi, Anita Piril�, Jylh�					Kurikka 15.6	   2-18 pim
51,84	VaVa			
49,68	VasaIS	Lotta Hasselblatt, Anne Iijalainen, Camilla Engman, Sonja Finell		Tornio 20.7	   4-18 FM
50,64	Falken 											Tornio 20.7	   4h3 FM
50,69	GIF	Maria Forsell, Sonja Westman, Petra Nyg�rd, Ingela Nyg�rd			Tornio 20.7	   4h1-20 FM
50,8	IFN	Charlotta N�s, Veronica Finnil�, Maria Stenbacka, Ann-Louise Strengell		N�rpes 15.6	   1-16 DM
52,1	Fyren											N�rpes 15.6	   1-18 DM				
51,87	KokkVe 	Maritta S��tel�, Kati Pippola, Sanna Hernesniemi, Satu Koskela			Kankaanp�� 24.8	   1-14 SM
51,95	KaJu	Marianne Haarakangas, Tiina Latukka, Minna Nikula, Jaana Ahokas			Kokkola 28.6	   1 pim
52,17	YlivK 	Anu Kotka, Katriina Savola, Arja Mustola, Maarit Pylv�s				Kokkola 28.6	   2 pim
54,18	VetU	Mervi Karvonen, Jaana M�tt�nen, Tarja Ketopaikka, Kaija-Liisa Appelqvist	Kokkola 28.6	   1-20 pim
54,53	TohU	Karita Hautam�ki, Heli Yli-Kotila, Satu Linna, Nina Puurula			Kokkola 28.6	   2-20 pim
54,62	TU II	Anu J�ms�, Raija Ahokas, Nina Ylim�ki, Mervi Nivala				Kokkola 28.6	   2-16 pim

	
	4x400m-85
3.51,22	KaKa	Kati Salomaa, Riitta Maunula, Raili Ahola, Annariitta Hietaharju		Tornio 21.7	   2 SM
4.01,11	VaVa
4.14,84	V�Vi	P�ivi Talonen, Margit Tammela, Tiina Tapio, Aija Ollila				Kurikka 16.6	   1-20 pim
4.16,14	AU	Anita Luuri, Kaisa Savola, Satu Level�, Sirpa Koskenm�ki			Kurikka 16.6	   2-20 pim
4.20,40	KaVi	Johanna S�il�, Susanna S�il�, Minna Jokela, Marjo Jokela			Kurikka 16.6	   2-18 pim
4.20,92	SeinU
4.21,01	VaVa II
4.21,98	T�Ve	
3.57,94	VasaIS	Ann-Catrin Kinnari, Nina Strandberg, Susanne Hedvik, Sonja Finell		Tornio 21.7	   2-18 FM
4.16,9	Falken	Ingegerd Stara, Anja H�ggman, Harriet Asp, Susanne �bonde			N�rpes 16.6	   1 DM
4.17,3	Kraft 	Sari Lamminaho, Satu-Maija Lamminaho, Heli Taimisto, Anna-Lena Snickars		N�rpes 16.6	   1-20 DM
4.21,2	Fyren	Zandra Moliis, Caroline S�derling, Christina Sep�naho, Susanne �bonde		N�rpes 16.6	   2 DM
4.27,3	L�nken	Nina Nyman, Maleena Myllyniemi, Sari M�kitalo, Nina Norrvik			N�rpes 16.6	   2-18 DM
4.29,4	V�r�IF	Helene Bj�rklund, Caroline Bertils, Marie Nickull, Helena Lundstr�m		N�rpes 16.6	   3-18 DM			
4.09,84	KokkVe	Kati Pippola, Minna Hernesniemi, Marjut Konu, Sisko Myllym�ki			Kokkola 29.6	   1 pim
4.15,84	KannU	Jaana Ylitalo, Marja Oja, Maarit Patama, Erja Ervonen				Kokkola 29.6	   2 pim
4.23,68	KP-V	Outi Anttila, Rita L�sp�, Riitta Hirvi, Vuokko Lepp�niemi			Kokkola 29.6	   1-20 pim
4.26,58	KaJu	Oili Sorvari, Sari Mattila, Tiina Latukka, Jaana Ahokas				Kokkola 29.6	   3 pim
4.27,80	VetU	Minna Koskenniska, Tarja ketopaikka, Kaija-Liisa Appelqvist, Marjo Koskenniska	Kokkola 29.6	   2-20 pim

	
	3x800m-85
7.09,45	LaVi	Mari Tuuri, Sari Ylipelkonen, Satu Tuuri					Tornio 20.7	   3-16 SM
7.11,16	LLU											Tornio 20.7	   4-18 SM
7.25,91	AU
7.31,5	KaKa
7.37,92	SeinU				
7.09,30	Femman	Ann-Louise Hjort, �sa Haglund, M�nika R�nnholm					Tornio 20.7	   2-16 FM
7.24,0	Kraft 	Sari Lamminaho, Satu-Maija Lamminaho, Anna-Lena Snickars			N�rpes 15.6 	   1-20 DM
7.26,7	Femman	Ann-Louise Hjort, �sa Haglund, Monica R�nnholm					N�rpes 15.6	   1-16 DM
7.35,4	VasaIS	Nina Strandberg, Susanne Hedvik, Ann-Catrin Kinnari				N�rpes 15.6	   1-18 DM
7.39,5	Drott   Maria Lindwall, T Nyfeldt, Catarina Vestersund					N�rpes 15.6	   2-16 DM
7.43,4	VIS II	Nina Norrbo, Kajsa From, �sa Krook						N�rpes 15.6	   3-16 DM
7.18,62	PietI	Virpi Nyberg, Riitta Nyberg, Kirsi Pohjoisaho					Pori 29-30.6	   2-20 TUL
7.39,00	HalsTo	Maria Tuominiemi, Hanne Tuominiemi, Jaana Tuominiemi				Kokkola 28.6	   1-16 pim
7.41,05 KoVe	Satu Kattilakoski, Maritta S��tel�, Kati Pippola				Kokkola 28.6	   3-16 pim
7.48,56	NivU	Marjo Parttimaa, Teija Vaitiniemi, Anne Siltala					Kokkola 28.6	   1-18 pim
7.50,46	KP-V	Minna Virkkala, Rita L�sp�, Vuokko Lepp�niemi					Kokkola 28.6	   1-20 pim
7.58,29	TohU	Katja Rautio, Katri J�ms�, Mirka Olkkola					Kokkola 28.6	   2-16 pim
8.03,88	KoVe	Asta Kattilakoski, Satu Kattilakoski, Auli Kangas				Kokkola 28.6	   3-16 pim
8.07,06	PyhPo	Ulla Heikkil�, Marjo Reis, Heli Tulkku						Kokkola 28.6	   4-16 pim
8.24,18	VetU	Minna Koskenniska, Seija Pakkala, Mia J�rvel�					Kokkola 28.6	   5-16 pim
8.27,74	VU II	Kaija-Liisa Appelqvist, Nina Nikunen, Tarja Ketopaikka				Kokkola 28.6	   2-20 pim
8.28,05	KP-V	Riitta Hirvi, Paula Anttila, Outi Anttila					Kokkola 28.6	   2-18 pim	

			
	4x800m-85
10.37,64  VaVa	 Ritva Lemettinen, Eeva H�m�l�inen, Seija S�ntti, Arkela			Kurikka 15.6	   1 pim
10.45,82  T�Ve	 Ala-Salmi, Kankaanp��, Eija Vannesluoma, Herrala				Kurikka 15.6	   2 pim
10.52,48  SeinU	 J�rvel�, Korhonen, Sarita Hakola, Lammi					Kurikka 15.6	   3 pim
10.57,38  KaKa											Kurikka 15.6	   4 pim
10.19,1   IFN	 Ann-Christin Jakobsson, Carina Juselius, I Westerholm, Birgitta Nyholm		N�rpes 15.6	   1 DM
10.43,9   Drott  Benita Norrb�ck, Christina Sj�lund, Siv H�gnabba,  Rita Bergman		N�rpes 15.6	   2 DM
10.44,7   OIF	 Marina Marken, S Marken, Ann-Catrine Bertlin, Sisko Hanhim�ki			N�rpes 15.6	   3 DM	
 9.59,80  KannU	 Erja Ervonen, Jaana Ylitalo, Marjo Oja, Maarit Patama				Kokkola 28.6	   1 pim
10.23,32  PietI
10.28,79  KoVe	 Marjut Konu, Marjo Furu, Susanna Malm, Sisko Myllym�ki				Kokkola 28.6	   2 pim



							1984	

	4x100m-84
46,95	KaKa	Annariitta Varis, Riitta Maunula, Raili Ahola, Helin� Marjamaa			Jakobstad 18.8	   1 SM
48,9	SeinU	Marjo Salim�ki, Tiina Niemi, Johanna Kujanp��, Minna Kallio			Alah�rm� 7.8	   1 ka
49,2	LaVi	Lena Spoof, Hanna Laakeri, Liisa-P�ivikki Lammi, Mari Tuuri			Kauhajoki 20.6	   1 cup
51,42	VaVa	Maria Norrg�rd, Aija-Saija Haanp��, Elina V�h�nen, Jaana Loukola		Jakobstad 18.8	   5h2-16 SM
51,3	SU II	Tiina Niemi, Anne  ?   ,      ?     , Minna Kallio				Kauhajoki 20.6	   3 cup
51,5	V�Vi	Minna Plathan, Reetta Tolonen, Aija Ollila, Teija Raukko			Kauhajoki 20.6	   4 cup
52,0	VaVa
49,77	VasaIS	Charlotta Hasselblatt, Anne Iijalainen, Camilla Ekman, Sonja Finell		Jakobstad 18.8	   3-16 FM
50,36	GIF	Maria Forsell, Ingela Nyg�rd, Sonja Westman, Johanna Nystedt			Jakobstad 18.8	   7-19 FM
51,0	Falken	Kati H�glund, Harriet Asp, �sa Wikman, Carina Sandstr�m				Alah�rm� 7.8	   1-16 ka
51,43	Falk II	Ulla-Britt Lillm�ns, P �sterg�rd, A-M Ekstrand, Carina Kjellman			Jakobstad 27.7	   1 DM
52,37	IFNyk
52,58	Drott											Jakobstad 27.7	   2 DM
52,59	GIF II	Maria Forsell, Ingela Nyg�rd, Maria Roseng�rd, Sonja Westman			Jakobstad 27.7	   1-19 DM
50,76	KaJu	Tiina Latukka, P�ivi R�nni, Minna Nikula, Jaana Ahokas				Kannus 1.8	   1 pim
51,43	KokkVe	Satu Koskela, Sisko Hernesniemi, Eeva Markkanen, Minna Hernesniemi		Kannus 1.8	   1h1 pim
51,60	YlivK	Anu Kotka, Katriina Savola, Arja Mustola, Maarit Pylv�s				Kannus 1.8	   2 pim
52,31	K�lvTa	P�ivikki Luoto, Jaana Iivari, Ulla Rekil�, Margareetta Honkaharju		Kannus 1.8	   4 pim
52,6	KoVe II	Maritta S��tel�, Katarina Virkkala, Johanna Anttila, Harriet Sv�rd		K�lvi� 8.9	   2-16 cup
53,09	KP-V	Pia Toivonen, Minna Virkkala, Vuokko Lepp�niemi, Rita L�sp�			Kannus 1.8	   1-19 pim
53,52	VetU	Mervi Karvonen, Marjo Koskenniska, Tarja Ketopaikka, Kaija-Liisa Appelqvist	Kannus 1.8	   2-19 pim
53,62	HimU	Anne Hankonen, Marjo Hekkala, Kaisa Heikkil�, Elina Porkamaa			Kannus 1.8	   1-16 pim
53,75	KP-V II	Johanna Lempi�l�, Sari Myllym�ki, Pia Nikula, Niina K�ns�l�			Kannus 1.8	   2-16 pim	

				
	4x400m-84
3.49,22	KaKa	Kati Salomaa, Annariitta Varis, Raili Ahola, Helin� Marjamaa			Jakobstad 19.8	   1 SM
4.04,9	SeinU	Marjo Salim�ki, Johanna Kujanp��, Anita Piril�, Tiina Niemi			Alah�rm� 5.8	   1-19 pim
4.07,2	LaVi	Hanna Laakeri, Sari Ylipelkonen, Liisa-P�ivikki Lammi, Lena Spoof		Alah�rm� 5.8	   2 pim
4.12,8	AlavU	Anita Luuri, Teija Mattila, Satu Level�, Sirpa Koskenm�ki			Alah�rm� 5.8	   2-19 pim
4.18,7	V�Vi
4.18,8	VaVa
4.14,69	Kraft 	Sari Lamminaho, Heli Taimisto, Satu-Maija Lamminaho, Anna-Lena Snickars		Jakobstad 28.7	   1-19 DM
4.16,20	Fyren	Ulrika Lindholm, Anna-Lena Lindahl, Susanne �bonde, Caroline S�derling		Jakobstad 28.7	   1 DM
4.21,08	Drott 	Rita Bergman, Benita Norrb�ck,Siv H�gnabba, Susanne Forsman			Jakobstad 28.7	   2 DM 
4.29,80	MaIF											Jakobstad	   3 DM
4.11,8	KP-V	Minna Virkkala, Outi Anttila, Rita L�sp�, Vuokko Lepp�niemi			Kannus 2.8	   1-19 pim
4.16,4	KokkVe	Auli Kangas, Minna Hernesniemi, Sanna Hernesniemi, Sisko Hernesniemi		Kannus 2.8	   1 pim
4.16,4	YlivK	Anu Kotka, Satu Isokoski, Arja Mustola, Katriina Savola				Kannus 2.8	   2 pim
4.27,1	NivU	Marjo Parttimaa, Teija Vaitiniemi, P�ivi Kuki, Anne Siltala			Kannus 2.8	   3 pim

 								
	3x800m-84
7.13,71	LapVi	Mari Tuuri, Sari Ylipelkonen, Satu Tuuri					Jakobstad 18.8	   3-16 SM
7.28,3	AlavU	Anita Luuri, Teija Mattila, Satu Level�						Alah�rm� 4.8	   1-19 pim
7.28,63	LLU	Heli Tuokko, Merja Lahtinen, Riina L�nsikallio					Jakobstad 18.8	   3h3-16 SM	
7.34,1	KurRy
7.45,3	IlmajK
7.07,70	Kraft 	Sari Lamminaho, Satu-Maija Lamminaho, Anna-Lena Snickars			Jakobstad 18.8	   5-19 FM
7.21,17	Femman	Ann-Louise Hjort, �sa Haglund, Monika R�nnholm					Jakobstad 18.8	   6-16 FM
7.21,35	IF-5 II Ann-Louise Hjort, Ingela Westerholm, Monika R�nnholm				Jakobstad 27.7	   1-16 DM
7.30,10	Drott 	Maria Lindvall, Teija Nyfeldt, Christina Str�m					Jakobstad 18.8	   5h3-16 FM
7.46,39	VasaIS											Jakobstad 27.7	   3-16 DM
7.48,60	V�r�IF											Jakobstad 27.7	   2-19 DM
7.11,52	PietI	Riitta Nyberg, Virpi Nyberg, Kirsi Pohjoisaho					Jakobstad 18.8	   5h1-19 SM
7.25,24	KokkVe	Maritta S��tel�, Susanna Malm, Kati Pippola					Kannus 1.8	   1-16 pim
7.26,23	HalsTo	Raila Jylh�, Maria Tuominiemi, Jaana Tuominiemi					Kannus 1.8	   2-16 pim
7.32,40	KP-V	Minna Virkkala, Outi Anttila, Vuokko Lepp�niemi					Kannus 1.8	   1-19 pim
7.56,56	VetU	Minna Pulkkinen, Minna Koskenniska, Taina Pulkkinen				Kannus 1.8	   3-16 pim


	
	4x800m-84
 9.54,0   VaVa	Sinikka Kiippa, Anne Arkela, Pia Moisander, Ritva Lemettinen			Alah�rm� 4.8	   1 pim
10.21,9   KaVi	Sirpa Paavola, Johanna P�lkky, Johanna Sepp�l�, Hanna Lassila			Alah�rm� 4.8	   2 pim
10.39,2   KuKu	Johanna Santanen, Terhi Alam�yry, Heli Hyyti�inen, Arja Ala-Maunus		Alah�rm� 4.8	   3 pim
10.42,1   LaVi											Alah�rm� 4.8	   4 pim	
 9.25,38  IFN   Carina Juselius, Ann-Christine Jakobsson, Ann-Louise Strengell, Birgitta Nyholm	Jakobstad 18.8	   8 FM
 9.49,0   Drott	Benita Norrb�ck, Catarina Vestersund, Christina Sj�lund, Rita Bergman		Jakobstad 4.6	   1 dt
10.46,92  MaIF	Barbro Nyby, U-S Snickars, J Ehnholm, Margot West				Jakobstad 27.7	   3 DM	
10.22,62  NivU	Marjo Parttimaa, Teija Vaitiniemi, P�ivi Kuki, Anne Siltala			Kannus 1.8	   1 pim
10.30,08  KaJu	Tiina Ojala, Tiina Isokoski, Jaana Tohila, Oili Sorvari				Kannus 1.8	   2 pim
11.04,36  KannU	Marja Oja, Tuula Saari, Sirkka Syri, Erja Ervonen				Kannus 1.8	   3 pim



							1983	
	
	4x100m-83
48,49	LapVi	Lena Spoof, Hanna Laakeri, Tiina Kuula, Liisa-P�ivikki Lammi			Jyv�skyl� 23.7	   5 SM
48,7	KaKa	Raili Ahola, Ritva P�ttikangas, Riitta Maunula, Helin� Marjamaa			Kauhajoki 9.7	   1 pim
49,7	SeinU	Marjo Salim�ki, Anne Pesonen, Tiina Niemi, Minna Kallio				Kauhajoki 9.7	   1-19 pim
50,5	SU II
50,9	V�hVi	Ulla Tapio, Reetta Talonen, Aija Ollila, Teija Raukko				Kauhajoki 9.7	   2-19 pim
51,36	NuJy	Merja Tunttunen, Anne Kankaanp��, Sari Kohtam�ki, Mervi Valtonen		Jyv�skyl� 23.7	   3h3-16 SM	
51,4	LaVi II
52,3  LL-U
52,5	VaVa
50,28	Fyren	Lena Holti, Caroline S�derling, Ulrika Lindholm, Christina Sep�naaho		Jyv�skyl� 23.7	   3h1 FM
50,29	GIF	Maria Forsell, Tuija Luokkala, Ingela Nyg�rd, Johanna Nystedt			Jyv�skyl� 23.7	   3h1-19 FM
51,6	VasaIS	Charlotta Hasselblatt, Siljalainen, Camilla Engman, Sonja Finell		N�rpes 22.6	   1-16 DM
51,7	VIS II 	Inger Nabb, Ann-Cathrin Granqvist, Harriet Silen, Mona �strand			N�rpes 22.6	   1 DM
52,18	GIF II  M Roseng�rd, Johanna Nystedt, V Vestman, K Eriksson				Helsinki 21.5
52,20	Falken	Harriet Asp, Maria Nylund, Annika Bj�rkbacka, Carina Sandstr�m			Jyv�skyl� 23.7	   5h1-16 FM
52,3	Drott   Pia Ahlfors, Ann-Sofi Blomqvist, Catarina Westersund, Tiina R�tty�		N�rpes 22.6	   2-16 DM
52,51	Kraft   M R�fsb�ck, Marika Esch, B Wikstr�m, Mari-Sofi Nixholm				Helsinki 21.5
52,4	Falken											N�rpes 3.9
52,8	Fyren II S �bonde, Caroline S�derling, Lena Holti, P H�gn�s				N�rpes 22.6	   2-18 DM
52,8	Femman						  					N�rpes 22.6	   4-16 DM
51,67	KaJu	Minna Nikula, Marianne Haarakangas, Tiina Latukka, P�ivi R�nn			Jyv�skyl� 23.7	   3h1-16 SM
52,4	KP-V	Vuokko Lepp�niemi, Rita L�sp�, Minna Virkkala, Niina K�ns�l�			Kokkola 12.7	   2 pk
52,6	YlivK	Satu Isokoski, Katriina Savola, Arja Mustola, Maarit Pylv�s			Kokkola 28.6	   1 pim
53,30	KoVe											Ylivieska 3.9	   1-16 cup
53,4	KV II	Maritta S��tel�, Marja Takala, Sisko Hernesniemi, Minna Hernesniemi		Kokkola 28.6	   2 pim
53,5	KP-V II	Pia Toivonen, Rita L�sp�, Minna Harju, Riitta Salo				Kokkola 28.6	   3 pim
53,5	VetU	Marjo Koskenniska, Mervi Karvonen, Tarja Ketopaikka, Taina Kaunisto		Kokkola 28.6	   1-19 pim

	
	4x400m-83
3.55,10	LapVi	Liisa-P�ivikki Lammi, Tiina Kuula, Lena Spoof, Hanna Laakeri			Jyv�skyl� 24.7	   3h2 SM
3.55,6	KaKa	Riitta Maunula, Sirpa Kes�l�, Raili Ahola, Helin� Marjamaa			Kauhajoki 10.7	   1 pim
4.08,21	V�Vi	Aija Ollila, Minna Plathan, Teija Raukko, Reetta Talonen			Jyv�skyl�	   5h2-19 SM
4.14,2	AlavU	Tuula Saarenp��, Sirpa Koskenm�ki, Anita Luuri, Satu Level�			Kauhajoki 10.7	   2-19 pim
4.25,7	T�Ve
4.26,9	VaVa
4.02,20	Fyren	Ulrika Lindholm, Anna-Lena Linddahl, Christina Sep�naho, Caroline S�derling	Jyv�skyl� 24.7	   7h1 FM
4.14,3	VasaIS	Johanna Hulden, Ann-Christin Granqvist, Harriet Silen, Sofie From		N�rpes 23.6	   1-19 DM
4.15,1	Drott	Susanne Forsman, Kirsi Pohjoisaho, Leena Kirsil�, Marianne Salo			N�rpes 23.6	   2-19 DM
4.18,2	Kraft	Sari Lamminaho, Marie Smeds, Ann-Catrin Snickars, Anna-Lena Snickars		N�rpes 23.6	   2 DM			
4.10,9	KannU 	Sanna Huuki, Erja Ervonen, Jaana Ylitalo, Maarit Patama				Kokkola 29.6	   1 pim
4.13,5	YlivK	Katriina Savola, A Mustola, Anu Kotka, Satu Isokoski				Kokkola 29.6	   2 pim
4.19,8	KaJu	Jaana Tohila, Oili Sorvari, Tiina Ojala, Jaana Ahokas				Kokkola 29.6	   3 pim
4.22,3	KoVe	Marjut Konu, Maarit Marjusaari, Sari Herlevi, Sisko Hernesniemi			Kokkola 29.6	   4 pim
4.25,5	TohU	Heli Ylikotila, Maria K�ns�l�, P�ivi Lintil�, Nina Pikkukangas			Kokkola 29.6	   5 pim
4.27,1	LestK	Teija V�is�nen, Satu Rautapuro, Minna Pekkarinen, Teija Liimatainen		Kokkola 29.6	   6 pim
4.29,5	PietI	Virpi Nyberg, Sari Ketonen, Riitta Nyberg, Seija Per�l�			Vaasa 4.6	   1-19 pim TUL
4.30,2	NivU	Jaana Parkkinen, Marjo Parttimaa, Tarja Syv�luoma, Merja Lukin			Kokkola 29.6	   1-19 pim
4.31,0	KP-V	Minna Harju, Rita L�sp�, Satu Rauma, Susanna Pajunen				Kokkola 29.6	   7 pim
4.41,1	PerhK	Sari Tyynel�, Sari Kivel�, Sari Harju, Hanna-Leena Riihim�ki			Kokkola 29.6	   2-18 pim
4.41,6	NU II	Teija Vaitiniemi, Sirkka Joenv��r�, Kaija-Liisa Palola, Arja Lukin		Kokkola 29.6	   8 pim

	
	3x800m-83
7.10,9	LapVi	 Mari Tuuri, Eeva Pihlajam�ki, Satu Tuuri					Jyv�skyl� 23.7	   3-16 SM
7.22,1	AU	 Sirpa Koskenm�ki, Teija Mattila, Satu Level�					Jyv�skyl� 23.7	   6-16 SM
7.26,4	NuJy	 Elina L�ntinen, P�ivi Keltam�ki, Elina Lehto					Jyv�skyl� 23.7	   5h2-16 SM
7.30,2	KaVi	 Johanna P�lkky, Marjo Jokela, Hanna Lassila					Kauhajoki 9.7	   1-19 pim	
7.36,3	LaVi II
7.04,47	Kraft 	 Sari Lamminaho, Satu-Maija Lamminaho, Anna-Lena Snickars			Jyv�skyl� 23.7	   4-19 FM
7.32,1	VasaIS	 Susann Norrg�rd, Anna-Bella Th�lix, Sofie From					N�rpes 22.6 	   2-19 DM
7.39,2	Kraft II Benita Wikstr�m, Ann-Catrin Snickars, Mari-Sofi Nixholm			N�rpes 22.6	   1-16 DM
7.40,0	VIS II	 Sonja Finell, �sa Krook, Nina Strandberg					N�rpes 22.6	   2-16 DM
7.45,0	Drott    Marianne Salo, Susanne Forsman, Leena Kirsil�					N�rpes 22.6	   3-18 DM
7.17,83	NivU	 Anne Siltala, Marjo Parttimaa, Merja Lukin					Jyv�skyl� 23.7	   6h1-19 SM
7.34,5	KoVe	 Marjut Konu, Susanna Malm, Kati Pippola					Kokkola 28.6	   1-16 pim
7.41,3	KP-V	 Susanna Pajunen, Niina K�ns�l�, Outi Anttila					Kokkola 28.6	   2-16 pim
7.45,7	KV II	 Satu Koskela, Maritta S��tel�, Kati Pippola					Kokkola 6.9	   1-16 pk
8.00,3	KV III	 Harriet Sv�rd, Maarit Marjusaari, Auli Kangas					Kalajoki 7.7	   2-14 pim
8.10,7	HaapK	 Sari Parkkinen, Heli-Marja Niemel�, Marita Hanhineva				Kokkola 28.6	   3-16 pim			

	
	4x800m-83
 9.55,9	VaVa	Ritva Lemettinen, Sinikka Kiippa, Aila Wahlsten, Moisander			Kauhajoki 9.7	   1 pim
10.15,0	KaKa	Sirpa Kes�l�, Jaana M�kiranta, Maj-Lis Panttila, Leila Palom�ki			Kauhajoki 9.7	   2 pim
10.32,1	KuKu	Merja Ahvenj�rvi, Heli Hyyti�inen, Heli M�kinen, Arja Ala-Maunus		Kauhajoki 9.7	   3 pim
10.39,1	YKV	Anneli Isoluoma, Kaija-Leena Ridanp��, Tea M�kinen, Sari Siikala		Kauhajoki 9.7	   4 pim
10.43,4	YlihJ
11.52,9  Kraft	Marie Smeds, Kurten, Langels, Benita Wikstr�m				N�rpes 22.6	   1 DM	
 9.19,51 KannU	Jaana Ylitalo, Marja Oja, Erja Ervonen, Maarit Patama				Jyv�skyl� 23.7	   5h1 SM
10.10,1	 KoVe 	Maritta S��tel�, Auli Kangas, Sari Herlevi, Sisko Hernesniemi			Kokkola 28.6 	   2 pim 
10.18,0	 KaJu	Tiina Ojala, Tiina Isokoski, Outi Pisil�, Oili Sorvari				Kokkola 28.6	   3 pim
11.09,5	 LestK	Teija V�is�nen, Satu Rautapuro, Minna Pekkarinen, Sari paloranta		Kokkola 28.6	   4 pim
11.48,5  TohU	Katja Rautio, Mervi Nivala, Katri J�ms�, Carita Hautam�ki			Kokkola 28.6	   5 pim



							1982	
	
	4x100m-82
48,15	KaKa	Kati Salomaa, Riitta Maunula, Raili Ahola, Helin� Laihorinne			Mikkeli 21.8	   2 SM
50,61	SeinU	Marjo Salim�ki, Anne Pesonen, Tiina Niemi, Minna Kallio				Mikkeli 21.8	   1h3-16 SM
51,67	KaVi											Kauhajoki	2 ka
51,90	V�Vi	Ulla Tapio, Reetta Talonen, Aija Ollila, Teija Raukko				Mikkeli 21.8	   5h3-19 SM
52,17	KaVi II
52,0	V�Vi
52,40	LapVi
52,7	LaVi II	Minna Kujala, Hanna Laakeri, Marjo Valkama, Tiina Alapiha		Kauhava 30.6	   1 cup
49,40	GIF	Maria Forsell, Tuija Luokkala, Inger Nyg�rd, Johanna Nystedt			Mikkeli 21.8	   4-19 SM
50,87	Fyren	Caroline S�derling, Lena Holti, Ulrika S�derling, Stina Sep�naho		Vasa 30.6 	   1 DM
51,02	Drott	Tarja Pryyl, Siv H�gnabba, Siv Rajander, Nina Wikman				Vasa 30.6	   1-19 DM
52,03	VasaIS	Charlotta Haselblatt, Harriet Silen, Camilla Engman, Sonja Finell		Vasa 30.6 	   1-16 DM
52,10	VasaIS	Inger Nabb, Ann-Catrin Granqvist, Johanna Hulden, Mona �strand			Vasa 30.6 	   2 DM
51,6	K�lvTa	Jaana Iivari, Margareta Honkaharju, Kirsi Koski-Marja, Liisa Tuomaala		Kokkola 22.6	   1 pim
52,0	KokkVe	Minna Hernesniemi, Marja Takala, Sirpa Karppinen, Eeva Markkanen		Kokkola 22.6	   1-16 pim
52,6	KP-V	Johanna Lempi�l�, Rita L�sp�, Minna Virkkala, Nina K�ns�l�			Kokkola 22.6	   2-16 pim
53,1	YlivK	Satu Isokoski, Katriina Savola, Arja Mustola, Sinikka J�rvinen			Kokkola 22.6	   2 pim
53,4	KaJu	Minna Nikula, Marianne Haarakangas, Sari Mattila, P�ivi R�nni			Kokkola 22.6	   3-16 pim
53,6	TohU	Heli Yli-Kotila, Satu Linna, Elina Huhtala, Nina Pikkukangas			Kokkola 22.6	   1-18 pim	


	4x400m-82
4.01,71	KaKa	Leena Hietanen, Kati Salomaa, Raili Ahola, Riitta Maunula			Vaasa 17.7	   1 pim
4.05,47	KaVi	Tiina Kuula, Hanna Lassila, Anne Alanen, Liisa-P�ivikki Lammi			Mikkeli 22.8	   3h3-19 SM
4.06,88	LapVi	Minna Kujala, Hanna Laakeri, Mari Tuuri, Tiina Alapiha				Vaasa 17.7	   2 pim
4.15,76	AlavU	Tuula saarenp��, Teija Mattila, Anita Luuri, Sirpa Koskenm�ki			Vaasa 17.7	   2-19 pim
4.19,63	KuKu	Arja Ala-Maunus, Tiina Takanen, Virpi Rannikko, Merja Peltoniemi		Vaasa 17.7	   3 pim
4.22,68	IlmajK	Pirjo Varpu-Luoma, Pirjo Salo, Annika Pippola, Leena Siltaloppi		Vaasa 17.7	   3-19 pim
4.04,71	Fyren	Lena Holti, Christina Sep�naho, Caroline S�derling, Ulrika S�derling		Mikkeli 22.8	   4h2 FM
4.12,21	Drott 	Tarja Pryyl, Siv H�gnabba, Benita Norrb�ck, Nina Wikman				Vasa 30.6	   1-19 DM
4.13,91	GIF	Tuija Luokkala, Sonja Westman, Maria Forsell, Ingela Nyg�rd			Mikkeli 22.8	   5h2-19 FM
4.19,46	VasaIS	Ann-Catrin Granqvist, Nina Strandberg, Sofie From, Johanna Hulden		Vasa 30.6	   2 DM
4.23,25	OravIF	Britt-Marie Simons, Nancy, Vik, Camilla Stenman, Eva Sundsten			Vasa 30.6	   3 DM	
4.12,9	YlivK	Katriina Savola, Arja Mustola, Anu Kotka, Satu Isokoski				Kokkola 23.6	   1 pim
4.13,6	KannU 	Jaana Ylitalo, Helena M�ki-Korvela, Erja Ervonen, Maarit Patama			Kokkola 23.6	   2 pim
4.15,4	NivU	Merja Lukin, Anne Siltala, Jaana Parkkinen, Asta Jussila			Kokkola 23.6	   3 pim
4.18,8	K�lvTa	Marja-Liisa Tuomaala, Jaana Iivari, Kirsi Koski, Margareetta Honkaharju		Kokkola 23.6	   4 pim
4.22,6	KoVe	Marjut Konu, Maarit Marjusaari, Susanna Malm, Sisko Hernesniemi			Kokkola 23.6	   5 pim
4.25,3	HaapK	Tarja Vedenp��, Sari Parkkinen, Marita Hanhineva, Jaana Paavola			Kokkola 23.6	   1-19 pim
4.25,7	KaJu	Jaana Tohila, Tiina Naatus, Sari Passi, Jaana Ahokas				Kokkola 23.6	   2-19 pim
4.26,1	TohU	Satu Linna, Heli Yli-Kotila, Elina Huhtala, Nina Pikkukangas			Kokkola 23.6	   3-19 pim
4.30,4	KP-V	Susanna Pajunen, Minna Virkkala, Minna Harju, Outi Anttila			Kokkola 23.6	   6 pim
4.35,6	PerhK	Hanna-Leena Riihim�ki, Raija Lakanen, Tarja Sallinen, Sari Tyynel�		Kokkola 23.6	   4-19 pim

	
	3x800m-82
7.20,59	AlavU	 Sirpa Koskenm�ki, Teija Mattila, Satu Level�					Mikkeli 21-22.8	   3h2-16 SM			
7.32,37	KaVi
7.33,84	JurvU
7.35,79	AlavU
7.36,92	VaVa
7.38,53	NuJy
7.30,21	Kraft	 Satu-Maija Lamminaho, Lisa B�ckman, Anna-Lena Snickars				Vasa 1.7	   1-16 DM
7.31,06	Drott 	 Marianne Salo, Siv H�gnabba, Benita Norrb�ck, Nina Wikman			Vasa 1.7	   1-18 DM
7.35,44	MaIF	 Yvonne Ventj�rvi, Ann-Louise Ahlstr�m, Barbro Nyby				Vasa 1.7	   2-16 DM
7.39,42	Kraft	 Marie Smeds, I Backman, Sari Lamminaho						Vasa 1.7	   2-19 DM
7.39,99	Kraft II Benita Wikstr�m, Mari-Sofie Nixholm, Ulla-Stina Vikars				Vasa 1.7	   3-16 DM
7.41,62	VasaIS	 Louise Nylund, Susanne Hedvik, Anna-Bella Th�lix				Vasa 1.7	   4-16 DM
7.43,76	Fyren	 Camilla Engman, Susanne �bonde, Caroline S�derling				Vasa 1.7	   3-19 DM				
7.37,8	KP-V	 Outi Anttila, Susanna Pajunen, Vuokko Lepp�niemi				Kokkola 22.6	   1-16 pim
7.43,42	PietI	 Riitta Nyberg, Seija Per�l�, Virpi Nyberg					Raahe 19-20.6	   2-16 TUL
7.46,1	KokkVe	 Marjut Konu, Maarit Marjusaari, Susanna Malm					Kokkola 22.6	   2-16 pim
7.50,1	HaapK	 Tarja Vedenp��, Marita Hirvasaho, Jaana Paavola				Kokkola 22.6	   1-18 pim
7.51,0	PerhK	 Sari Tyynel�, Hanna-Leena Riihim�ki, Raija Lakanen				Kokkola 22.6	   2-18 pim
7.54,8	HK II	 Sari Parkkinen, Johanna Rintala, Marita Hanhineva				Kokkola 22.6	   3-16 pim
8.11,0	KannU	 Sanna Huuki, Soile Heinonen, Marja Oja						Kokkola 22.6	   4-16 pim
8.11,7	YlivK	 Minna Marjakangas, Anne Kokko, Anu Kotka					Kokkola 22.6	   5-16 pim
8.22,7	UllavK	 Anne J��sk�, Kaisa Hirsikangas, Paula Anttila					Kokkola 22.6	   3-18 pim

	
	4x800m-82	
10.08,27  LappVe  Meeri M�kel�,Sari P��llysaho, Margit Luoma, Tanja P��llysaho			Vaasa 16.7	   1 pim
10.14,66  IlmajK  Mari Nevanper�, Annika Pippola, Pirjo Salo, Pirjo Varpu-Luoma			Vaasa 16.7	   2 pim
10.16,46  YKV     Sari Siikala, Anneli Isoluoma, Kaija-Leena Ridanp��, Ritva Lemettinen		Vaasa 16.7	   3 pim
10.24,80  YlihJu  Sari Salokangas, Kirsi Pohto, Birgit Hirvel�, Riitta Liinamaa			Vaasa 16.7	   4 pim
10.34,95  KuKu	  Merja Peltoniemi, Arja Sippola, Heli Haapaniemi, Arja Ala-Maunus		Vaasa 16.7	   5 pim
10.37,0   SeinU	  Helena Kuivasniemi, Susanna Korpi-Kyyny, Anita Piril�, Kirsi M�ki		Vaasa 16.7	   6 pim
10.38,94  IFNyk	  Brita Blomqvist, Gerd Kummel, Carola Back, Birgitta Nyholm			Vasa 1.7	   1 DM
11.03,62  V�r�IF  A-L Skata, Ann-Christine Miemois, A-L Blusi, Rita Bergman			Vasa 1.7	   2 DM	
 9.39,6   KannU   Helena M�ki-Korvela, Jaana Ylitalo, Erja Ervonen, Maarit Patama		Kokkola 22.6	   1 pim
10.22,9   KokkVe  Kati Pippola, Sari Herlevi, Auli Kangas, Sisko Hernesniemi			Kokkola 22.6	   2 pim
10.38,4   NivU    Anne Siltala, Seija Kaarlela, Jaana Parkkinen, Merja Lukin			Kokkola 22.6	   3 pim



							1981	
	
	4x100m-81
46,98	KaKa	P�ivi Lassila, Riitta Maunula, Raili Ahola, Helin� Laihorinne			Joensuu 11.7	   1 SM
51,1	VaVa	Leena Spoof, Ritva Esala, Pia Kiiskinen, Luoma-aho				Kuortane 27.6	   2 pim
51,5	IlmajK	Arja Siltaloppi, Arja Koskela, Pirjo Varpuluoma, nnn				Kuortane 27.6	   3 pim
52,0	SeinU	Marjo Salim�ki, Anne Pesonen, Tiina Niemi, Minna Kallio				Kuortane 27.6	   1-16 pim
52,2	KauhVi	Heli Luoma, Hanna Lassila, Marjo Sepp�l�, Liisa-P�ivikki Lammi			Kuortane 27.6	   1-19 pim
52,3	AlajA	Elina Kivipelto, Sanna M�nnikk�, Helena Rintam�ki, Tuija Rajala			Kuortane 27.6	   2-19 pim
52,9	LapVi
53,12	KaVi
49,87	GIF	Jaana Sundell, Tuija Luokkala, Monica Nyman, Johanna Nystedt			Joensuu 11.7	   8-19 FM
50,58	Drott 	Siv Rajander, Nina Wikman, Siv H�gnabba, Tarja Pryyl				Joensuu 11.7	   4h2-19 FM
50,62	Fyren	Caroline S�derling, Lena Holti, Ulrika S�derling, Viveca Backlund		Joensuu 11.7	   5h1-19 FM
52,07	Kraft 	Camilla Stens, Ulla-Stina Wikars, Marika Esch, Christina Wilson			Joensuu 11.7	   4h1-16 FM
52,1	Falken 	Camilla K�cko, Ulla-Britt Lillm�ns, Anette K�cko, Carina Kjellman		Kokkola 13.6	   4-19 DM
52,4	VasaIS	Gun H�ggblom, Ann-Cathrin Granqvist, E-L Saarinen, Mona �strand			Kokkola 13.6	   1 DM
52,6	GIF II	Pia Viberg, Ingela Nyg�rd, Maria Forsell, Johanna Nystedt			Kokkola 2.6	   1 dt
52,0	K�lvTa	Jaana Iivari, Kirsi Koski, Helena Jylh�, Margareta Honkaharju			K�lvi� 21.6	   1-19 pk
52,25	KokkVe	Eeva Markkanen, Sirpa Karppinen, Minna Hernesniemi, Marja Takala		Ylivieska 17.6	   1h2-16 pim
52,44	KP-V	Johanna Lempi�l�, Niina K�ns�l�, Vuokko Lepp�niemi, Rita L�sp�			Ylivieska 17.6	   1-16 pim
53,19	YlivK	Maarit Pylv�s, Katriina Savola, Arja Mustola, Sinikka J�rvinen			Ylivieska 17.6	   1-19 pim
53,44	LohtV	Mervi Mattila, Jaana Orjala, Auli Kluukeri, Minna Mattila			Ylivieska 17.6	   3h2-16 pim
53,50	TohU	Heli Yli-Kotila, Kaija Oikemus, Satu Linna, Nina Pikkukangas			Ylivieska 17.6	   3-16 pim
54,30	HimU	Kaisa Hakala, Sari Hakala, Leila Silakka, Anna-Liisa Tilus			Ylivieska 17.6	   2-19 pim
54,45	KaJu	Sari Passi, Minna Nikula, Outi Niemel�, P�ivi R�nni				Ylivieska 17.6	   5-16 pim
54,63	HaapK	Sirpa Isoherranen, Junikkala, Marita Hanhineva, P�ivi Pukari			Ylivieska 17.6	   4h2-16 pim
54,67	VetU	P�ivi Pulkkinen, Maarit L�sp�, Tarja Ketopaikka, P�ivi Klemola			Ylivieska 17.6	   3-19 pim
	
	
	4x400m-81
3.53,40	KaKa	Riitta Maunula, Leena Hietanen, Raili Ahola, Helin� Laihorinne			Joensuu 12.7	   2 SM
4.09,2	LapVi	Hanna Laakeri, Anne Herttua, Hannele Herttua, Tiina Alapiha			Kuortane 28.6	   2 pim
4.09,5	VaVa	Leena Narvo, Lena Spoof, Pia Kiiskinen, Ritva Esala				Kuortane 28.6	   3 pim
4.15,1	KaVi	Heli Luoma, Liisa-P�ivikki Lammi, Marja Sepp�l�, Hanna Lassila			Kuortane 28.6	   1-19 pim
4.18,0	VaVa	Henna Sippola, Marja M�ki-Mantila, Catharina Svenlin, Katriina Luoma-aho	Kuortane 28.6	   2-19 pim
4.19,6	KuKu											Kuortane 28.6	   4 pim
4.22,3	AlavU											Kuortane 28.6	   5 pim
4.00,66	Drott 	Tarja Pryyl, Siv H�gnabba, Benita Norrb�ck, Nina Wikman				Joensuu 12.7	   1h3-19 FM
4.00,67	Fyren 	Viveca Backlund, Lena Holti, Caroline S�derling, Ulrika S�derling		Joensuu 12.7	   4-19 FM
4.11,43	GIF	Jaana Sundell,  Monica Nyman, Maria Forsell, Tuija Luokkala			Joensuu 12.7	   3h3-19 FM
4.24,2	IFNyk	Birgitta Nyholm, Brita Blomqvist, A Stenfors, Ann-Marie Zittra			Kokkola 14.6	   1 DM
4.25,3	V�r�IF	H Bj�rklund,  Britt-Marie Jansson, S Bergman,  Rita Bergman			Kokkola 14.6	   2 DM
4.08,57	KannU 	Jaana Ylitalo, Helena M�ki-Korvela, Erja Ervonen, Maarit Patama			Joensuu 12.7	   5h2-19 SM
4.19,3	YlivK	Katriina Savola, Satu Isokoski, Arja Mustola, Anu Kotka				Ylivieska 18.6	   2-19 pim
4.24,0	NivU	Seija Kaarlela, Merja Lukin, Eeva-Liisa Koutokangas, Jaana Parkkinen		Ylivieska 18.6	   3-19 pim
4.26,11	KoVe	Nina Sundell, Susanna Malm, Marjut Konu, Sisko Hernesniemi			Ylivieska 18.6	   1 pim
4.27,53	K�Ta	Jaana Iivari, Kirsi Koski, Helena Jylh�, Margareetta Honkaharju			Ylivieska 18.6	   2 pim

	
	3x800m-81
7,15,5	VaVa	Sinikka Kiippa, Ritva Esala, Pia Kiiskinen					Kuortane 27.6	   1 pim
7.21,2	AlavU	Satu Level�, Anita Luuri, Seija Haapam�ki					Kuortane 27.6	   2 pim
7.29,26	AlavU			
7.33,2	YlihJu	Sari P��llysaho, Tanja P��llysaho, Birgit Hirvel�				Kuortane 27.6	   3 pim
7.45,8	KuKu											Kuortane 27.6	   4 pim
7.30,4	VasaIS	Monika Kn�s, Anna-Bella Th�lix, Sofie From					Kokkola 13.6	   1 DM
7.31,2	IFNyk	Birgitta Nyholm, Brita Blomqvist, Ann-Marie Zittra				Kokkola 13.6	   2 DM
7.38,3	MaIF	Yvonne Ventj�rvi, Ann-Louise Ahlstr�m, Barbro Nyby				Kokkola 13.6	   3 DM
7.46,4	Kraft	Lisa B�ckman, Anette Stenholm, Anna-Lena Snickars				Kokkola 13.6	   4 DM	
6.55,89	KannU	Helena M�ki-Korvela, Jaana Ylitalo, Maarit Patama				Joensuu 11.7	   3h1 SM
7.18,02	KokkVe 	Marjut Konu, Susanna Malm, Sisko Hernesniemi					Ylivieska 17.6	   2 pim
7.43,8	KP-V	Niina K�ns�l�, Outi Anttila, Vuokko Lepp�niemi					Veteli 28.6	   1-14 pim
7.45,80	NivU	Seija Kaarlela, Tuovi Konttila, Merja Lukin					Ylivieska 17.6	   3 pim
7.46,95	SievS	Tuula Erkkil�, Jaana Rieskanniemi, Anne K�ns�l�					Ylivieska 17.6	   4 pim
7.58,6	VetU	Riitta Santala, Maarit L�sp�, Jaana Rytiniemi					Veteli 28.6	   2-14 pim
				


							1980	

	4x100m-80
47,43	KaKa	Riitta Maunula, Tuulikki Huhtinen, Raili Ahola, Helin� Laihorinne		Sein�joki 28.6	   1 SM
50,02	LapVi	Hannele Herttua, Hanna Laakeri, Hannele Kaukoranta, Tiina Alapiha		Sein�joki 28.6	   8 SM
50,6	KaKa
51,9	VaVa
51,9  VaVa II
52,14 KaVi
52,4	AlajA
50,4	Fyren	Lena Holti, Viveca Backlund, Ulrica S�derling, Christina Sep�naho		Vasa 12.6	   1-19 DM
51,0	Drott 	Tarja Pryyl, Siv H�gnabba, Siv Rajander, Nina Vikman				Vasa 12.6	   2-19 DM
51,22	Drott II Mona Bj�rklund, Siv Rajander, Siv H�gnabba, Nina Vikman			Helsinki 25.5
51,2	Falken 	Camilla K�cko, Ulla-Britt Lillm�ns, Anette K�cko, Carina Kjellman		Vasa 12.6	   3-19 DM
51,50	GIF	Jaana Sundell, Maria Forsell, Monica Nyman, Tuija Luokkala			Sein�joki 28.6	   3h1-16  FM
51,6	VasaIS	Harriet Silen, Ann-C Granqvist, Eeva-Lena Saarinen, Mona �strand		Vasa 12.6	   1 DM
53,2	V�r�IF	Stina Berrman, Brita Storlund, Britt-Marie Jansson, Lena Eden			Vasa 12.6	   2 DM
51,40	NivU	Tarja Kojola, Asta Ainasoja, Kaisa Alasaari, Sinikka Kivilahti			Seinb�joki 28.6	   6h3 SM
52,1	KaJu	Anna-Liisa Tilus, Sari Hakala, Leila Silakka, Suvi Pitk�nen			Kokkola 17.6	   1-18 pim
53,0	K�Ta	Jaana Iivari, Kirsi Koski, Teija Salo, Margareetta Honkaharju			Kokkola 17.6	   2 pim
53,3	YlivK	Sinikka J�rvinen, Katriina Savola, Maarit Pylv�s, Pirkko-Liisa Kokko		Kokkola 17.6	   2-18 pim
53,8	HaapK	Tarja Parkkinen, Maarit Junnikkala, Marita Hanhineva, P�ivi Pukari		Kokkola 17.6	   1h1-16 pim
54,0	KP-V	Tuula Varila, Teija Harju, Minna Harju, Rita L�sp�				Kokkola 17.6	   3-18 pim
54,1	KoVe	Eeva Markkanen, Teija Uusikartano, Minna Hernesniemi, Marja Takala		Kokkola 17.6	   2-16 pim			

	
	4x400m-80	
3.58,3	VaVa	Leena Narvo, Katriina Luoma-aho, Pia Kiiskinen, Lena Spoof			Sein�joki 29.6	   4-19 SM
4.03,41	LapVi	Hannele Herttua, Hannele Kaukoranta, Hanna Laakeri, Tiina Alapiha		Sein�joki 29.6	   6h1 SM
4.16,6	KuKu
4.18,8	KaKa
4.22,3  AlavU
4.00,11	Fyren 	Viveca Backlund, Lena Holti, Caroline S�derling, Ulrika S�derling		Sein�joki 29.6	   5-19 FM
4.01,09	Drott 	Benita Norrb�ck, Tarja Pryyl, Siv H�gnabba, Nina Wikman				Sein�joki 29.6	   6-19 FM
4.16,9	V�r�IF	Stina Bergman, Brita Storlund, Britt-Marie Jansson, Rita Bergman		Vasa 13.6	   1 DM
4.23,3	MaIF    Margot Ahlb�ck, Ann-Louise Ahlstr�m, E-H Ahlberg, Yvonne Ventj�rvi		Vasa 13.6	   2 DM
4.27.8	Kraft   Marika Esch, Anette Stenholm, Anna-Lena Snickars, Ulla-Stina Vikars		Vasa 13.6	   3 DM
4.10,20	KannU 	Helena M�ki-Korvela, Maarit Patama, Erja Ervonen, Jaana Ylitalo			Sein�joki 29.6	   3h2-18 SM
4.16,56	YlivK	Pirkko-Liisa Kokko, Satu Isokoski, Tarja Ahom�ki, Katriina Savola		Sein�joki 29.6	   6h3-18 SM
4.19,0	NivU	Kaija-Liisa Palola, Raija Niemi, Tuovi Konttila, Asta Ainasoja			Kokkola 18.6	   2 pim
4.26,8	K�Ta	Jaana Iivari, Marja-Leena Nissi, Kirsi Koski, Margareetta Honkaharju		Kokkola 18.6	   2-18 pim
4.29,5	KoVe	Marjut Konu, Sari Peltoniemi, Nina Sundell, Sisko Hernesniemi			Kokkola 18.6	   3 pim
4.30,7	KP-V	Tuula Varila, Teija Harju, Rita L�sp�, Minna Harju				Kokkola 18.6	   3-18 pim
4.34,6	NivU	Jaana Parkkinen, Jaana Haakana, Katriina Hietam�ki, SinikkaKivilahti		Kokkola 18.6	   4-18 pim


	3x800m-80
7.20,0	KuKu
7.20,2	YlihJu
7.21,2	AlavU
7.24,0	IlmajK
7.26,7	VaVa	
7.06,76	IFNyk	Birgitta Nyholm, Brita Blomqvist, Ann-Marie Zittra				Sein�joki 28.6	   4h1 FM
7.32,5	VasaIS	Monika Kn�s, Sofie From, Anna-Bella Th�lix					Vasa 12.6	   2 DM
7.39,0	Kraft   Carina Stenholm, Inger Backman, Anna-Lena Snickars				Vasa 12.6	   3 DM
7.42,3	MaIF    Yvonne Ventj�rvi, Margot Ahlb�ck, Ann-Louise Ahlstr�m				Vasa 12.6	   4 DM
7.10,1	KannU	Helena M�ki-Korvela, Jaana Ylitalo, Maarit Patama				Kokkola 17.6	   1 pim
7.25,1	KokkVe 	Marjut Konu, Susanna Malm, Sisko Hernesniemi					Kokkola 17.6	   2 pim
7.25,8	NivU	Kaija-Liisa Palola, Seija Kaarlela, Merja Lukin					Kokkola 17.6	   3 pim
7.44,3	KU II	Susanna Lokkila, Raija Gromoff, Erja Ervonen					Kokkola 17.6	   4 pim
7.46,2	YlivK	Satu Isokoski, Arja Mustola, Anu Kotka						Kokkola 17.6	   5 pim
7.49,0	KP-V	Outi Anttila, Susanna Pajunen, Vuokko Lepp�niemi				Kokkola 17.6	   6 pim
			


 							1979	
	
	4x100m-79
49,8	KaKa	P�ivi Lassila, Ritva P�ttikangas, Riitta Maunula, Tuulikki Huhtinen		Myyrm�ki 25.8	
50,04	VaVa	Kaija Hyypp�, Ritva Esala, Jaana Sippola, Lena Spoof				Raahe 14.7	   5-19 SM
51,43	SeinU	Leena Koskela, Minna Pitk�koski, Tarja V�likorpi, Kirsti Luokkam�ki		Raahe 14.7	   4h2-18 SM
52,3	LapVi											Vaasa 5.6	   4 cup
53,00	VaVa II	Tuija Lepp�niemi, Henna Sippola, Catharina Svenlin, Katriina Luoma-aho		Raahe 14.7	   6h2-16 SM	
50,19	Fyren	Susanne Hall, Viveca Backlund, Ulrica S�derling, Kristiina Sep�naho		Raahe 14.7	   6-19 FM
50,19	Drott 	Tarja Pryyl, Siv H�gnabba, Siv Rajander, Nina Wikman				Raahe 14.7	   3-16 FM
51,0	Falken  Camilla K�cko, Ulla-Britt Lillm�ns, Anette K�cko, Carina Kjellman		Kokkola 15.6	   1-16 DM
51,4	V�r�IF  Stina Bergman, Rita Bergman, Britt-Marie Jansson, Lena Ed�n			Kokkola 15.6	   1 DM
51,5	GIF     Sundell, Tuija Luokkala, Minica Nyman, Erja Koivunen				Kokkola 15.6	   3-16 DM
51,9	Fyren II Susanne Hall, Kristiina Sep�naho, Susanne �bonde, Ulrica S�derling		Kokkola 15.6	   1-18 DM
50,12	NivU	Tarja Kojola, Asta Ainasoja, Kaisa Alasaari, Sinikka Kivilahti			Raahe 14.7	   3h2 SM
52,3	HimU	Anna-Liisa Tilus-Sari Hakala-Leila Silakka-Suvi Pitk�nen			Nivala 15.6	   1-18 pim
52,8	K�Ta	Jaana Iivari, Marja-Liisa Tuomaala, Kirsi Koski, Margareetta Honkaharju		Nivala 15.6	   1 pim
52,8	KP-V	Tuula Varila, Teija Harju, Minna Harju, Leena Kentala				Nivala 15.6	   2-18 pim
53,5	HaaapK	Tarja Parkkinen, Maarit Autio, Maarit Junnikkala, P�ivi Pukari			Nivala 15.6	   1-16 pim
54,0	YlivK	Katriina Savola, Leena T�rmi, Pirkko Kokko, Sirpa Haapakoski			Nivala 15.6	   2 pim

	
	4x400m-79
4.04,1	VaVa	Pia Kiiskinen, Arja-Leena Isom�ki, Lena Spoof, Ritva Esala			Raahe 15.7	   5-19 SM
4.12,1	LapVi	Hannele Latvala, Hannele Herttua, Riitta P��j�rvi, Hanna Laakeri		Kauhajoki 10.6	   1 pim
4.20,2	KuKu											Kauhajoki 10.6	   2-19 pim
4.21,4	KaKa											Kauhajoki 10.6	   2 pim
4.22,1	AlavU
4.08,1	V�r�IF  Lena Ed�n, Britt-Marie Jansson, Stina Bergman, Rita Bergman			Kokkola 16.6	   1 DM
4.13,5	IFN     Birgitta Nyholm, Gerd Kummel, Brita Blomqvist, Ann-Marie Zittra			Kokkola 16.6	   2 DM
4.31,4  GIF     Birgitta Kalander, Gerd Grahn, Hautalahti, Sandbacka				Kokkola 16.6	   3 DM
4.35,6	Fyren   Susanne Hall, Kristiina Sep�naho, �bonde, Ulrica S�derling			Kokkola 16.6	   1-18 DM
4.14,4	YlivK	Pirkko-Liisa Kokko, Katriina Savola, Satu Isokoski, Sirpa Haapakoski		Nivala 16,6	   1 pim
4.20,1	KannU 	Helena M�ki-Korvela, Maarit Patama, Susanna Lokkila, Jaana Ylitalo		Nivala 16.6	   1-18 pim
4.27,0	NivU    Merja Lukin, Eeva-Liisa Koutokangas, Riitta H�kkil�, Asta Ainasoja		Nivala 16.6	   2 pim
4.38,0	KU II   Sini Vihanta, Paula Heinonen, Minna Uusitalo, P�ivi Mattila			Nivala 16.6	   2-18 pim
4.38,4	KP-V    Tuula Varila, Teija Harju, Jaana K�ns�l�, Minna Harju				Nivala 16.6	   3-18 pim
4.40,4	LestK   Satu Rautapuro, Kaija Jussila, Kirsti Syri, Teija V�is�nen			Nivala 16.6	   4-18 pim

		
	3x800m-79
7.27,3	VaVa	Marja M�ki-Mantila, Arja-Leena Isom�ki, Pia Kiiskinen				Raahe 14.7	   8h1 SM
7.23,0	AlavU	
7.32,9	IlmajK 
7.46,5  KurRy
7.14,7	IFN     Birgitta Nyholm, Gerd Kummel, Ann-Marie Zittra					Kokkola 15.6	     1 DM
7.20,3	Femman  Maria �rndahl, Lena Berg, Anne Berg						Kokkola 15.6	     2 DM
7.29,9	GIF     Knutar, Backlund, Birgitta Kalander						Kokkola 15.6	     3 DM			
6.53,6	KannU	Helena M�ki-Korvela, Jaana Ylitalo,  Maarit Patama				Raahe 14.7	   5h2 SM
7.07,3	YlivK	Pirkko-Liisa Kokko, Satu Isokoski, Sirpa Haapakoski				Nivala 15.6	   2 pim
7.33,2	NivU	Kaija-Liisa Palola, Raija Niemi, Merja Lukin					Nivala 15.6	   3 pim
7.39,8	TohU	Hanna-Liisa Vuotila, Kirsti Laaksonen, Erja Ervonen				Nivala 15.6	   4 pim
7.57,9	KP-V	Lea Hanhikoski, Jaana K�ns�l�, Vuokko Lepp�niemi				Nivala 15.6	   4 pim



 							1978	
	
	4x100m-78
50,36	KaKa 	Ritva P�ttikangas, P�ivi Vorimo, Riitta Maunula, Tuulikki Huhtinen		Turku 1.7	   2-16 SM
50,54	KaKa 	Teija Avantola, P�ivi Hokkanen, Pirjo Hurskainen, Hannele Kettunen		Turku 1.7	   5-18 SM
51,42	SeinU  	Leena Koskela, Tarja Kujala, Tarja V�likorpi, Kirsti Luokkam�ki			Turku 1.7	   7-16 SM
51,6	VaVa 			
52,2	LapVi 	Latvala, Koukkari, Ylinen, Tiina Alapiha					Kuortane 10.6	   1 pim	
52,9	SeinU
48,35	GIF	Tuija Luokkala, Anne Timmerbacka, Iris B�ck, Mona-Lisa Pursiainen		Turku 1.7	   2 FM
50,3	Fyren 	Susanne Hall, Viveka Backlund, Ulrika S�derling, Christina Sep�naho		
50,71	Drott 	Benita Norrb�ck, Wivan Lillqvist, Nina Wikman, Barbro Juselius			Turku 1.7	   1h4-16 FM
52,6	V�IF										Vasa 16.6	   1 DM	
50,8	NivU 	Merja Kumpula, Asta Ainasoja, Kaisa Alasaari, Sinikka Kivilahti			Veteli 16.6	   1 pim
51,37	KokkVe	Hannele Anttila, Sisko Hernesniemi, Kirsi Kauppinen, Kirsti Heikkil�		Turku 1.7	   7-18 SM
52,41	HimU	Anna-Liisa Tilus, Suvi Pitk�nen, Leila Silakka, Sari Hakala			Turku 1.7	   3h1-16 SM
53,6	KP-V	Tuula Varila, Teija Harju, Minna Harju, Leena Kentala			Veteli 16.6	   2-16 pim
54,5	NU II Tarja Kankaala, Merja Lukin, P�ivi Sarjanoja, Tarja Kojola		Veteli 16.6	   3-16 pim

	
	4x400m-78	
4.00,44	LapVi 	Hannele Latvala, Anne Herttua, Hanna Laakeri, Tiina Alapiha			Turku 2.7	   4h1 SM
4.01,55	VaVa  	Leena Narvo, Lena Spoof, Pia Kiiskinen, Ritva Esala				Turku 2.7	   5-18 SM
4.07,0	KaKa	P�ivi Hokkanen, Jaana Vorimo, Hannele Kettunen, Pirjo Hurskainen		Kuortane 11.6	   2-18 pim
4.20,6	SoSi 	Leena Lepp�kangas, Tuula Mulju, Ulla Lepp�kangas, Koivisto			Kuortane 11.6	   2 pim
4.21,7	AlavU
4.04,97	GIF	Anne Timmerbacka, Marianne Kinaret, Ann-Christin Kronqvist, Iris B�ck		Turku 2.7	   6h1 FM		
4.09,2	V�r�IF	Agneta Hedlund, Stina Bergman, Britt-Marie Jansson, Rita Bergman		Turku 2.7	   6h2 FM
4.35,4	Drott	Mona Bj�rklund, Siv Relander, Siv H�gnabba, Ann Enb�r			Vasa 17.6	   1-18 DM				
4.10,09	KokkVe	Hannele Anttila, Sisko Hernesniemi, Tuija Myllym�ki, Kirsti Heikkil�		Turku 2.7	   4h3-18 SM
4.15,06	KannU	Helena M�ki-Korvela, Jaana Ylitalo, Susanna Lokkila, Maarit Patama		Turku 2.7	
4.17,0	NivU 	Pirjo Uusitalo, Merja Kumpula, Tarja Kojola, Asta Ainasoja			Veteli 17.6	   1 pim
4.23,5	YlivK	Pirkko-Liisa Kokko, Heli Alah�iv�l�, Satu Isokoski, Sirpa Haapakoski		Veteli 17.6	   2 pim	
4.34,5	TohU	Hanna-Liisa Vuotila, P�ivi Lintil�, Kirsti Laaksonen, Nina Pikkukangas		Veteli 17.6	   3-18 pim
4.34,6	LestK	Kaija Jussila, P�ivi Syri, Kirsti Syri, Teija V�is�nen			Veteli 17.6	   4-18 pim
4.38,1	KP-V	Lea Hanhikoski, Vuokko Lepp�niemi, Jaana K�ns�l�, Marjo Lumppio		Veteli 17.6	   3 pim


	3x800m-78
6.55,81	VaVa 	Arja-Leena Isom�ki, Maija Saarela, Ritva Esala				Turku 1.7	   1h2 SM	
7.19,7	AlavU 	Lauri, Taipalus, Seija Haapam�ki						Kuortane 10.6	   2 pim
7.27,4	KuKu	Arja Ala-Maunus, Peltoniemi, Tarja Takala					Kuortane 10.6	   3 pim
7.30,4	IlmajK 											Kuortane 10.6	   4 pim
7.34,8	KurRy
7.35,8	IK II
7.39,6	SoSi 											Kuortane 10.6	   5 pim
7.24,4	IFN											Vasa 17.6	   1 DM
7.32,5	V�r�IF  										Vasa 17.6	   2 DM
7.32,6	IFNyk   Carola Back, Brita Blomqvist, Gerd Kummel					Jakobstad 5.7	   1-14 cup
7.37,3	Drott   Siv H�gnabba, Benita Norrb�ck, Vivan Lillqvist					Jakobstad 5.7	   1-16 cup
7.22,2	KannU 	Helena M�ki-Korvela, Jaana Ylitalo, Maarit Patama				Veteli 16.6	   1 pim
7.26,2	YlivK 	Pirkko-Liisa Kokko, Satu Isokoski, Sirpa Haapakoski				Veteli 16.6	   2 pim
7.44,4	KP-V	Marjo Lumppio, Lea Hanhikoski, Jaana K�ns�l�				Veteli 16.6	      3 pim



 							1977	
	
	4x100m-77
50,83	KaKa 	Teija Avantola, P�ivi Hokkanen, Riitta Maunula, Hannele Kettunen		Imatra 18.6	   4h-18 SM
52,3	VaVa 	Leena Narvo, Ritva Esala, K Nevanp��, Leena Spoof				Vaasa 9.6	   2 cup-f
52,3	JurvU	Eija-Leena Vuorinen, Seija Viitala, Sirpa Peltola, Kaisu Marttila		Imatra 18.6	   7-18 SM
52,48	KaKa	Pirjo Hurskainen, Tuulikki Huhtinen, Jaana Vorimo, P�ivi Vorimi			Imatra 18.6	   h-16  SM
52,7	LapVi	Hanna Laakeri, Henna Tuomaala, Helena Koukkari, Tiina Alapiha			Kurikka 4.6	   3-18 pim
53,04	LapVi	Helena Koukkari, Tiina Alapiha							Imatra 18.6	   6h-18 SM
52,9	SeinU  	Leena Koskela, Kirsti Luokkam�ki, Anu-Leena Rahnasto, Sirpa Rinnil�		Kurikka 4.6	   2-16 pim	
53,1	IlmajK
48,29	GIF	Iris Mattsson, Ann-Christin Kronqvist, Ulla Lax, Mona-Lisa Pursiainen		Imatra 18.6	   1h1 FM
51,53	Fyren 	Susanne Hall, Viveca Backlund, Ulrika S�derling, Christina Sep�naho		Imatra 18.6	   3-16 FM
52.08	Drott 	Benita Norrback, Vivan Lillqvist, Nina Vikman, Barbro Juselius			Imatra 18.6	   2h3-16 FM
52,5	GIF II	Iris Mattsson, Ann-Christin Kronqvist, Ulla Lax, Granlund			Jakobstad 6.6	   1 DM
53,4	V�r�IF	Bergman, Bergman, Hedlund, Ed�n		Jakobstad 6.6	   2 DM
53,5	IFNyk											Jakobstad 6.6	   3-16 DM


50,80	NivU 	Merja Kumpula, Asta Ainasoja, Kaisa Alasaari, Sinikka Kivilahti			Imatra 18.6	   5h2 SM
53,3	KoVe	Tuija Myllym�ki, Sisko Hernesniemi, Kirsi Kauppinen, Hannele Anttila		Kokkola 7.6	   1-16 pim
53,4	UllavK	Helena Aho, Mirja Kortetmaa, Hannele Aho, P�ivi Vanhala				Kokkola 7.6	   1-18 pim
53,5	KP-V	Tuula Varila, Teija Harju, Minna Harju, Leena Kentala				Kokkola 7.6	   2-16 pim	
54,3	LoVe	Terttu Palola, Ulla Vesisenaho, Teija Nissil�, Raija Hirvi		Kokkola 7.6	   3-16 pim
54,6	K�Ta	Niina Niemi, Elisa Niemi, Anita Kippo, Marja-Liisa Tuomaala		Kokkola 7.6	   1 pim
	4x200m-77
1.51,2	JurvU											Tampere 3.9	   5-18 scup
1.54,0	KaKa											Ilmajoki 28.6	   2-18 cup

	
	4x400m-77
4.01,12	LapVi 	Hannele Latvala, Henna Tuomaala, Hanna Laakeri, Tiina Alapiha			Imatra 19.6	   6 SM
4.02,39	VaVa  	Leena Narvo, Pia Kiiskinen, Arja-Leena isom�ki, Ritva Esala			Imatra 19.6	   1-18 SM
4.10,8	KaKa	Ritva P�ttikangas, Pirjo Hurskainen, P�ivi Hokkanen, Hannele Kettunen		Kurikka 5.6	   2-18 pim
4.15,1	IlmajK 	Eila Rinta-Rahko, Tuula Viitala, Marja Luoma, Arja Siltakorpi			Kurikka 5.6	   2 pim
4.17,08	JurvU 	Eija-Leena Vuorinen, Seija Viitala, Sirpa Peltola, Kaisu Marttila		Imatra 19.6	   5h1-18 SM
4.20,7	SoSi											Kurikka 5.6	   4-18 pim
4.23,9	LapVi											Kurikka 5.6	   5-18 pim
4.28,6	VaTo    Kivihaka, Aila Haapala, Kuorikoski, Akkola				Ykspihlaja 10.7	   1 pim TUL	
3.56,15	GIF	Iris Mattsson, Marianne Kinaret, Ann-Christin Kronqvist, Mona-Lisa Pursiainen	Imatra 19.6	   2 FM
4.14,0	V�r�IF	 Britt-Marie Jansson, Hedlund, Bergman, R Bergman				Jakobstad 7.6	   1-18 DM
4.19,4	Kraft 	Eriksson, Stenholm, Nybacka, Krook						Jakobstad 7.6	   2-18 DM
4.21,3	Drott 	Lena Byggm�star, M S�derg�rd, V S�derg�rd, Birgitta Kalander			Jakobstad 7.6	   1 DM
4.21,4	GIF II	Iris Mattsson, Grahn, Knutar, Blomqvist			Jakobstad 7.6	   2 DM
4.22,6	IFNyk										Jakobstad 7.6	   3 DM
4.16,4	KokkVe	Tuija Myllym�ki, Hannele Anttila, Kirsti Heikkil�, Sisko Hernesniemi		Kokkola 8.6	   1-18 pim
4.27,2	NivU	Merja Kumpula, Merja Lukin, Tarja Kojola, Asta Ainasoja				Kokkola 8.6	   1 pim
4.31,0	UllavK	Mirja Kortetmaa, Helena Aho, Hannele Aho, P�ivi Vanhala				Kokkola 8.6	   2-18 pim
4.32,5	K�Ta	Niina Niemi, Elisa Niemi, Anita Kippo, Marja-Liisa Tuomaala			Kokkola 8.6	   2 pim
4.33,0	LestK	Kaija Jussila, Aulikki Hautala, P�ivi Syri, Teija V�is�nen			Kokkola 8.6	   3 pim
4.33,6	YlivK	Mervi Savola, Kaarina P�ntinen, Katriina Savola, Terja Aromaa			Kokkola 8.6	   3-18 pim
4.39,5	TohU	Henna-Liisa Vuotila, Taina Tervala, Nina Pikkukangas, Erja Ervonen		Kokkola 8.6	   4 pim
4.40,6	KP-V	Jaana K�ns�l�, Lea Hanhikoski, Birgitta Myllym�ki, Marjo Lumppio		Kokkola 8.6	   4-18 pim


	3x800m-77
6.58,67	VaVa 	Arja-Leena Isom�ki, Pia Kiiskinen, Ritva Esala					Imatra 18.6	   5 SM
7.28,9	IlmajK 	Marja Luoma, Jaana Mukkala, Tuula Viitala					Kurikka 4.6	   2 pim
7.30,4	LapVi 	Anne Herttua, Tuula Kotala, Helga Lehti						Kurikka 4.6	   3 pim
7.47,0	KuKu
7.48,6	KaWi
8.00,2	Falken										Vasa 6.6	   3 DM
7.02,85	Drott 	Lena Byggm�star, Birgitta Kalander, Ulla Broberg				Imatra 18.6	   6h1 FM
7.23,0	V�r�IF	Hedlund, S Bergman, Rita Bergman						Jakobstad 7.6	   2 DM
7.34,0	NivU 	Jaana Paavola, Selli Kamunen, Pirjo Uusitalo					Kokkola 7.6	   1 pim
7.39,8	KannU	Helena M�ki-Korvela, Jaana Ylitalo, Maarit Patama				Kokkola 7.6	   2 pim
7.44,4	HimU	Leila Heikkil�, Sanna Kluukeri, Leila Silakka					Kokkola 7.6	   3 pim
7.46,0	KP-V	Pirjo Lumppio, Jaana K�ns�l�, Marjo Lumppio					Kokkola 7.6	   4 pim
7.51,6	NivU	Selli Kamunen, Merja Lukin, Jaana Paavola					Veteli 27.6	   1-14 pim
7.55,2	YlivK	Pirkko-Liisa Kokko, S Tuomikoski, U H�iv�l�				Veteli 27.6	   2-14 pim


	
 							1976	
	
	4x100m-76
51,3	LapVi	Hannele Latvala, Henna Tuomaala, Helena Koukkari, Tiina Alapiha			Oulu 19.6	   4h1-18 SM
52,1	EvijU 	Helena Kuivasniemi, Anne Kivel�, Marianne Laihorinne, Mirjam Kettunen		Sein�joki 4.6	   1 pim
52,1	JurvU	Eija-Leena Vuorinen, Seija Viitala, Sirpa Peltola, Kaisu Marttila		Oulu 19.6	   6-16 SM
52,4	IlmajK 	Marja Luoma, Arja Siltaloppi, Tuula Viitala, Irma Raittinen			Sein�joki 4.6	   2 pim
52,4	SeinU  	Tuula Komsi, Arja Keskim�ki, Leena Katila, Sirpa Finnil�			Oulu 19.6	   6h1-18 SM		
47,3	GIF	Iris Mattsson, Anne Timmerbacka, Ulla Lax, Mona-Lisa Pursiainen			Oulu 19.6	   1 FM
51,2	GIF II	Iris Mattsson, Anne Timmerbacka, Ulla Lax, Gerd Grahn				Kokkola 5.6	   1 DM
54,2	Drott   A Pasanen, M Grankull, S R�nnqvist, B Juselius			Kokkola 5.6		1-16 DM
54,2	V�r�IF	S Bergman, U-B Kaustinen, R Bergman, Lena Ed�n			Kokkola 5.6		1-18 DM
50,2	NivU 	Merja Kumpula, Asta Ainasoja, Kaisa Alasaari, Sinikka Kivilahti			Oulu 19.6	   1-18 SM
52,4	KokkVe 	Hannele Anttila, Sisko Hernesniemi, Kirsi Kauppinen, Kirsti Heikkil�		Oulu 19.6	   7-16 SM
52,8	KV II   Sisko Hernesniemi, Sari Luotoniemi, Ulla Hernesniemi, Tuija Myllyniemi		Nivala 8.6	      1 pim
53,0	UllavK	Hillevi Siiril�, Helena Aho, Hannele Aho, P�ivi Vanhala				Nivala 8.6	   1-16 pim
53,1	KV III	Hannele Anttila, Tuija Myllym�ki, Kirsti Kauppinen, Kirsti Heikkil�		Nivala 8.6	   2-16 pim
53,2	K�Ta	Niina Niemi, Elisa Niemi, Anita Kippo, Marja-Liisa Tuomaala			Nivala 8.6	   2-18 pim
53,9	KP-V	Minna Harju, Teija Harju, Leena Kentala, Birgitta Myllym�ki			Nivala 8.6	   3-16 pim
54,6	NU II	Eeva-Liisa Koutokangas, Tarja Kankaala, Tarja Kojola, Taina Niemel�		Nivala 8.6	 2h2-16 pim

	
	4x400m-76
4.04,9	LapVi 	Hannele Latvala, Tuija Ojala, Henna Tuomaala, Tiina Alapiha			Oulu 20.6	   5-18 SM
4.05,9	EvijU 	Mirjam Kettunen, Helena Kuivsniemi, Salme Mustaj�rvi, Marianne Laihorinne	Oulu 20.6	   7 SM
4.14,7	IlmajK 											Sein�joki 5.7	   2 pim
4.19,9	VaTo	
3.51,4	GIF	Anne Timmerbacka, Marianne Kinaret, Ulla Lax, Mona-Lisa Pursiainen		Oulu 20.6	   2 FM
4.15,2	GIF II	Viveca Westman, Iris Mattsson, Anne Timmerbacka, Ulla Lax			Kokkola 6.6	   2 FM	
4.17,0	V�r�IF	Britt-Marie Hansson, Agneta Hedlund, Stina Bergman, Rita Bergman		Oulu 20.6	   8h1-18 SM
4.24,9	Drott 	B Kalander, M Olli, V S�derg�rd, U Broberg					Kokkola 6.6	   2 DM
4.29,6	Myran   M-B Dahlgren, M Forsell, U Gustafsson, A-S H�gn�s			Kokkola 6.6	   3 DM
4.33,5	VasaIS	S Nyg�rd, C J�fs, A-V Nyman, M Hult				Kokkola 6.6		2-18 DM
4.14,2	NivU	Pirjo Uusitalo, Merja Kumpula, Kaisa Alasaari, Asta Ainasoja			Oulu 20.6	   5h2-18 SM
4.22,6	KokkVe	Kirsti Kauppinen, Outi Vaitiniemi, Oili Vaitiniemi, Tuija Myllyniemi		Nivala 9.6	   1 pim
4.26,6	K�lvTa 	Jaana Iivari, Elisa Niemi, Anita Kippo, Marja-Liisa Tuomaala			Nivala 9.6	   2-18 pim
4.29,8	TohU	Marja K�ns�l�, Sirkka-Liisa Maunu, Pirkko-Liisa Toivola, Pirkko-Liisa Lintil�	Nivala 9.6	   2 pim
4.35,4	YlivK	Pirkko-Liisa Kokko, Sari Alah�iv�l�, Leila Eros, Mervi Savola		Nivala 9.6	   3 pim
4.42,2	KannU	Helena M�ki-Korvela, Marja Arvo, Anne Silakka, Raila Mattila		Nivala 9.6	   4 pim
4.43,3	KP-V	Pirjo Lumppio, Jaana Niiranen, Jaana K�ns�l�, Marjo Lumppio			Nivala 9.6	   3-18 pim
	
	3x800m-76
7.29,8	VaVa 	Arja-Leena Isom�ki, Pia Kiiskinen, Liisa Rantala				Sein�joki 4.6	   1 pim
7.32,6	KuKu 	Arja Ala-Maunus, Tarja Takala, Paula Saari					Sein�joki 4.6	   2 pim
7.35,2	IlmajK 	Tuula Viitala, Jaana Mukkala, Marja Luoma					Sein�joki 4.6	   3 pim	
7.12,2	Drott 	Ulla Broberg, Lena Byggm�star, Birgitta Kalander				Oulu 19.6	   4h1 FM
7.24,6	Falken 		9.6
8.01,3	Myran	G Forsell, A-S H�n�s, U Gustafsson					Karleby 6.6	   2 DM
8.10,0	IFNyk	M Finnil�, G Sandqvist, Ann-Marie Zittra				Karleby 6.6	     3 DM	
7.31,0	KokkVe 	Outi Vaitiniemi, Oili Vaitiniemi, Sisko Hernesniemi				Nivala 8.6	   1 pim
7.34,4	NivU 	Jaana Paavola, Selli Kamunen, Pirjo Uusitalo					Nivala 8.6	   2 pim
7.43,0	KannU	Helena M�ki-Korvela, Raila Mattila, Maarit Patama				Nivala 8.6	   3 pim
7.48,8	YlivK	Pirkko-Liisa Kokko, Mervi Savola, Leila Eros				Nivala 8.6	   4 pim
7.51,8	KP-V	Pirjo Lumppio, Jaana K�ns�l�, Marjo Lumppio				Nivala 8.6	   5 pim
8.03,8	HimU	Leila Heikkil�, Sanna Kluukeri, Leila Silakka				Nivala 8.6	   6 pim


 							1975	

	4x100m-75
49,2	EvijU 	Helena Alanen, Helin� Laihorinne, Marianne Laihorinne, Mirjam Kettunen		Kuusankoski 28.6   6 SM
51,2	SeinU  	Tuula Komsi, Arja Keskim�ki, Leena Katila, Sirpa Finnil�			Kuusankoski 28.6   7-18 SM
51,5	LapVi	Helena Latvala, Hannele Latvala, Koukkari, Tiina Alapiha			Sein�joki 12.8	   2 cup-f
52,2	VaTo			
52,2	VaVa	Pirkko-L Kinnari, Kirsti Nevanp��, Margot Hautala, Tarja Aho			Kuusankoski 28.6   3h2-16 SM
52,8	IlmajK 	Rinta-Rahko, Arja Siltaloppi, Koivulahti, Varpuluoma				Sein�joki 12.8	   3 cup-f
53,2	JurvU	Eija-Leena Vuorinen, Seija Viitala, Sirpa Peltola, Kaisu Marttila		Kuortane 14.6	   1-16 pim	
47,2	GIF	Iris Mattsson, Anne Timmerbacka, Ulla Lax, Mona-Lisa Pursiainen			Kuusankoski 28.6   1 FM
51,3	GIF II	Viveca Westman, Anne Timmerbacka, Ulla Lax, Erja Hanhikoski			Vasa 14.6	   1 DM
52,3	GIF III	Iris Mattsson, Ann-Christin Kronqvist, M-L Hyytinen, Marianne Kinaret		Vasa 14.6	   2 DM
54,5	Drott	A Pasanen, M Grankulla, S R�nnqvist, E Virtanen					Vasa 14.6	   1-16 DM
53,0	NivU 	Mirja Kumpulainen, Taina Niemel�, Kaisa Alasaari, Asta Ainasoja			Kannus 13.6	   1-18 pim
53,6	KokkVe	Sari Luotoniemi, Sisko Hernesniemi, Ulla Hernesniemi, Tuija Myllyniemi		Kannus 13.6	   1 pim
53,9	KaJu	Raija Joensuu, Mirja K�rj�, Laura Sipola, Leila Karhula				Kannus 13.6	   2 pim
54,4	KP-V	Birgitta Myllym�ki, Teija Harju, Minna Harju, Maija Harju			Kannus 13.6	   2-18 pim

	
	4x200m-75
1.50,6	VaVa	Pirkko-Liisa Kinnari, Nevanp��, Margot Hautala, Arja-Leena Isom�ki				Helsinki 7.6	   2s2-16 suurkisa
1.51,8	SeinU											Helsinki 7.6	   5s1-16 suurkisa
1.51,9	KaKa	Vuorimo, Lusa, Tuulikki Huhtinen, P�ivi Vorimo					Kuortane 20.8	   2-16 cup-f
1.54,0	JurvU	Vuorinen, Viitala, Hautala, Kaisu Marttila					Kuortane 20.8	   3-16 cup-f
1.54,0	SeinU	(Leena Katila, Tuula Komsi, Ulla Koskela, Sirpa Finnil�)			Kuortane 20.8	   4-16 cup-f
1.54,3	IlmajK											Vaasa 17.6	   3-16 cup
1.56,9	T�Ve	(Riitta Saarim�ki, Helena Sepp�l�, Satu Ahokoivu, Anne Kataja)			Kuortane 20.8	   5-16 cup-f	
1.41,4	GIF	Iris Mattsson, Anne Timmerbacka, Ulla Lax, Mona-Lisa Pursiainen			Kokkola 19.8	   1 int
1.48,2	NivU	Merja Kumpula, Pirjo Uusitalo, Kaisa Alasaari, Outi Vaitiniemi			Helsinki 31.5	   1-17 piikkari-kisa
1.57,8	KP-V											Helsinki 7.6	   5s3-14 suurkisa		


	4x400m-75
4.16,5	EvijU 	Helena Kuivasniemi, Helin� Laihorinne, Marianne Laihorinne, Salme Mustaj�rvi	Kuortane 15.6	   1 pim
4.18,3	VaTo			
4.19,3	LapVi	Henna Tuomaala, Tuija Ojala, Anne Herttua, Irmeli Ojala				Kuortane 15.6	   2 pim
4.21,8	VaVa	Helen Hautala, Marja-Liisa Antila, Arja-Leena Isom�ki, Marjo-Riitta Heinonen	Kuusankoski 29.6	   5h
4.22,7	KaVi	P-L Lepist�, Raili Kamppila, R P��j�rvi, Hannele Piri			Kuortane 15.6		
3.49,8	GIF	Anne Timmerbacka, Ann-Christin Kronqvist, Ulla Lax, Mona-Lisa Pursiainen	Kuusankoski 29.6   1 FM
4.06,4  GIF II	Viveca Westman, Anne Timmerbacka, Erja Hanhikoski, Ulla Lax			Vasa 15.6	   1 DM	
4.11,5	GIF III	Viveca Westman, Iris Mattsson, Erja Hanhikoski, Marianne Kinaret		Kuusankoski 29.6   5h2 FM
4.13,6	GIF IV	Ann-Christin Kronqvist, Marianne Kinaret, Anneli Virkkala, Iris Mattsson	Vasa 15.6	   2 DM
4.15,4	VIS	Solveig Nyg�rd, Christel J�fs, Rita Lassus, Gun Klemets�			Kuusankoski 29.6   h-4
4.16,0	Myran 	M-B Dahlgren, Ulrika Gustafsson, Siv Gustafsson, Ann-Sofie H�gn�s		Vasa 15.6	   3 DM	
4.07,0	KokkVe	Kirsti Heikkil�, Ulla Hernesniemi, Sisko Hernesniemi, Tuija Myllyniemi		Kuusankoski 29.6   5-18 SM
4.09,1	NivU	Pirjo Uusitalo, Merja Kumpula, Oili Vaitiniemi, Asta Ainasoja			Kuusankoski 29.6   6-18 SM

	
	3x800m-75
7.28,6	KaVi	Hannele Piri, Riitta P��j�rvi, Raili Kamppila					Kuortane 14.6	   1 pim
7.38,8	LapVi 	Tuija Ojala, Anne Herttua, Henna Tuomaala					Kuortane 14.6	   2 pim
7.41,0	IlmajK 	Sirpa Mukkala, Marja Luoma, Tuula Viitala					Kuortane 14.6	   3 pim
7.28,8	Myran 	Ann-Sofi H�gn�s, Sonja Gustafsson, Ulrika Gustafsson				Vasa 15.6	   1 DM
7.35,8	Drott 	M Olli, Ulla Broberg, Lena Byggm�star						Vasa 15.6	   2 DM
8.19,6	Falken	B-M Hj�rppe, A-B Hj�rppe, M �stman						Vasa 15.6	   3 DM	
7.10,2	KokkVe 	Sisko Hernesniemi, Tuija Myllyniemi, Ulla Hernesniemi				Kuusankoski 28.6   6h1 SM
7.25,2	NivU 	Oili Vaitiniemi, Outi Vaitiniemi, Pirjo Uusitalo				Kannus 13.6	   1 pim

					

 							1974						 		

	4x100m-74
49,7	KuKu	Birgit Kivenm�ki, Sirkka-Liisa V�lil�, P�ivi Saarela, Aila Yli-Nisula		Paimio 6.7	   5 SM
49,8	EvijU	(Helena Laihorinne, Helin� Laihorinne, Marianne Laihorinne, Helena Kuivasniemi)	Kuortane 24.7	   2 cup-f
50,7	LapVi	Helena Latvala, Hannele Latvala, Tarja M�kel�, Tiina Alapiha			Kurikka 15.6	   1-16 pim
51,2	SeinU	Tuula Komsi, Arja Keskim�ki, Leena Katila, Taina Aho				Paimio 6.7	   3h2 SM
51,3	VaVa 	Pirkko-L Kinnari, Kirsti Nevanp��, Marja-Liisa Antila, Marjo-Riitta Heinonen	Paimio 6.7	   2s2-16 SM
51,7	IlmajK	Aila Ala-Riihim�ki, Arja Siltaloppi, Mairit Koivulahti, Kirsti Varpuluoma)	Kuortane 24.7	   3 cup-f
52,2	JurvU	Ulla Tuppi, Kaisu Marttila, Margot Hautala, Helen Hautala			Kurikka 15.6	   2-16 pim
52,9	VaTo	Anja Kivihaka, Eeva Kuorikoski, Marjut Koivisto, Aila Haapala			Turku 15.6	   2 TUL	
47,2	GIF	Viveca Westman, Anne Timmerbacka, Ulla Lax, Mona-Lisa Pursiainen		Paimio 6.7	   1 FM
50,5	GIF II	Viveca Westman, Ulla Lax, Erja Hanhikoski, Anne Timmerbacka			Kokkola 14.6	   1 DM
52,5	GIF III	Iris Mattsson, Ann-Christin Kronqvist, S Palola, Marianne Kinaret		Kokkola 15.6	   2 DM
52,6	Drott 	Nilsstr�m, Ulla Broberg, Pamela Ekman, Susanne Sundqvist
53,6	VasaIS	S Nyg�rd, E Lund, L �sterback, M �strand			Kokkola 14.6	   1-16 DM
51,6	NivU	Merja Kumpula, Taina Niemel�, Kaisa Alasaari, Asta Ainasoja			Paimio 6.7	   4-16 SM
52,7	KaJu	Raija Joensuu, Mirja K�rj�, Laura Sippola, Leila R�nn				Kalajoki 1.8	   2


	4x400m-74
4.08,0	IlmajK	Arja Siltaloppi, Irma Laurila							Kurikka 16.6	   1 pim
4.09,8	SeinU	Tuula Komsi, Arja Keskim�ki, Leena Katila, Taina Aho				Paimio 7.7	 4-18 SM
4.13,0	KaVi	Pirkko-Liisa Lepist�, Raili Kamppila, Riitta P��j�rvi, Hannele Piri		Paimio 7.7     2h1-18 SM
4.16,9	VaTo	Anja Kivihaka, Eeva Kuorikoski, Marjut Koivisto, Aila Haapala			Turku 16.6 pv	   1 TUL
4.17,4	EvijU	Helena Kuivasniemi, Helin� Laihorinne, Marianne Laihorinne, Salme Mustaj�rvi	Kurikka 16.6	   2 pim
4.20,5	LapVi	Helga Pehkoranta, Henna Tuomaala, Lahdensuo, Marja Luoma			Kurikka 16.6	   3 pim	
4.28,6	KuKu	Riitta Maunus, Birgit Kivenm�ki, P�ivi Saarela, Aila Yli-Nisula		Kurikka 16.6	   4 pim
3.48,0	GIF	Anne Timmerbacka, Ann-Christin Kronqvist, Ulla Lax, Mona-Lisa Pursiainen	Paimio 7.7	   1 FM
4.01,2	GIF II	Ann-Christin Kronqvist, Anne Timmerbacka, Marianne Kinaret, Ulla Lax	   Kokkola 15.6	   1 DM	
4.18,4	GIF	Erja Hanhikoski, Viveca Westman, Iris Mattsson, S Palola			Kokkola 15.6	   2 DM
4.19,2	Myran 	Ulrika Gustafsson, M-B Dahlgren, Siv Gustafsson, Ann-Sofie H�gn�s		Kokkola 15.6	   3 DM
4.27,4	Drott   B Nilstr�m, V Lillqvist, B S�derg�rd, U Broberg			Kokkola 15.6	   1-18 DM
4.16,6	KokkVe 	Kirsti Heikkil�, Sisko Hernesniemi, Ulla Hernesniemi, Tuija Myllyniemi		Lohtaja 15.6	1-18 pim

	
	3x800m
7.07,4	KaVi	Riitta P��j�rvi, Hannele Piri, Raili Kamppila					Paimio 6.7	   6 SM 
7.16,5	IlmajK	Tuula Viitala, Marja Luoma, Irma Laurila					Kurikka 15.6	   1 pim
7.29,8	LapVi	Helena Tuomaala, Sirpa Lahdensuo, Helga Pehkoranta				Kurikka 15.6	   3 pim
7.52,6	AlajA	Riitta Lepist�, Marita Orava, Eila Paalij�rvi						Kurikka 15.6	   4 pim
7.20,0	Myran 	H�gn�s, S Gustafsson, U Gustafsson						Kokkola 15.6	   1 DM
7.23,0	VasaIS	Gun Klemets�, Christel J�fs, Rita Lassus					Kokkola 14.6	   2 DM
7.29,4	GIF	Erja Kukkonen, Erja Hanhikoski, Marianne Kinaret				Kokkola 14.6	   3 DM
7.56,8	Falken	S-B Knuts, M �stman, G Finnholm				Kokkola 14.6	   4 DM
7.57,0	Drott	V Lillqvist, Marjatta Olli, Lena Byggm�star			Kokkola 14.6	   5 DM
7.34,9	NivU	Aila Kukkola, Oili Vaitiniemi, Pirjo Uusitalo					Lohtaja 14.6	   1 pim
7.41,8	PyPo	Sirkka S�rkioja, Seija Lappalainen, Helena Takalo				Lohtaja 14.6	   2 pim

 			

 							1973	
					
	4x100m-73
49,3	EvijU 											Ilmajoki 19.6	
50,2	KuKu	Birgit Kivenm�ki, Sirkka-Liisa V�lil�, Aira Kivenm�ki, Aila Yli-Nisula		Kuortane 7.7	   4 SM
51,2	IlmajK 	P�ivi Hautala, Arja Siltaloppi, Kaija Sinkkonen, Sirpa Korte			Kuortane 7.7	   4-18 SM
51,3	KyrVo	Ulla Kujala, Merja Latvakoski, Leena Jaatinen, Marja-Liisa Antila		Kuortane 7.7	   2h2-18 SM
51,3	SeinU 	Tuula Komsi, Arja Keskim�ki, Leena Katila, Taina Aho				Kuortane 7.7	   2-16 SM
52,2	KaVi	Pirkko-Liisa Lepist�, Riitta P��j�rvi, Paula Yli-Hemminki, Tiina Rasinper�	Kuortane 7.7	   2h4-16 SM
52,3	LapVi 	Helena Latvala, Hannele Latvala, Tarja M�kel�, Tiina Alapiha			Kuortane 7.7	   2s1-16 SM
53,5	VaTo	
47,7	GIF	Iris Mattsson, Ann-Christin Kronqvist, Ulla Lax, Mona-Lisa Pursiainen		Kuortane 7.7	   1 FM
52,3	GIF II	Viveca Westman, Ann-Christin Kronqvist, Erja Hanhikoski, Ulla Lax		Nykarleby 15.6	   1 DM
52,4	Drott 	Susanne Sundqvist, Pamela Ekman, Monica Grankulla, Britt Nilsstr�m		Jakobstad 9.6	   2 dk
53,1	GIF III S Palola, Anne Timmerbacka, Eija Tanttari, Iris Mattsson			Nykarleby 15.6	   2 DM
53,2	Drott II Anita Pasanen, Monica Grankulla, Pamela Ekman, Susanne Sundqvist		Nykarleby 15.6	   1-16 DM 
52,0	VetU 	P�ivi Huusko, Seija Valtam�ki, Satu Virkkala, P�ivi Laasanen			Kuortane 7.7	   4h2-18 SM
52,8	NivU	Merja Kumpula, Taina Niemel�, Kaisa Alasaari, Asta Ainasoja			Kuortane 7.7	   2s2-16 SM
53,2	TohU	Kristiina Weckman, Pirkko-Liisa Toivola, Margit Pollarinen, Pirkko-L Lintil�	Kuortane 7.7	   3s1-16 SM	

	
	4x200m-73
1.54,0	LapVi 											Alaj�rvi .6	   1-16 cup
1.56,2	KaVi											Alaj�rvi .6	   2-16 cup
1.58,7	AlajA											Alaj�rvi .6	   3-16 cup

	
	4x400m-73
4.04,7	IlmajK 	Marja-Liisa Jalonen, Kaija Sinkkonen, Arja Siltaloppi, Irma Laurila		Kuortane 8.7	   4h2 SM
4.08,0	EvijU 	Salme Mustaj�rvi, Helena Laihorinne, Marianne Laihorinne, Helin� Laihorinne	Kuortane 8.7	   5h1 SM
4.10,4	KuKu	Birgit Kivenm�ki, Aira Kivenm�ki, Sirkka-Liisa V�lil�, Aila Yli-Nisula		Kuortane 8.7	   6h1 SM
4.14,2	KyrVo	Leena Jaatinen, Merja Latva-Koski, Marja-Liisa Antila, Ulla Kujala		Kuortane 8.7	   5h1-18 SM
4.17,0	LapVi 	Hanna Turja, Sirpa Lahdensuo, Helga Pehkoranta, Tuija Pjala			Lappaj�rvi 11.6	   3 pim
4.26,9	VaTo											Karhula 1.7	   2 TUL	
3.57,5	GIF	Viveca Westman, Iris Mattsson,  Ulla Lax, Mona-Lisa Pursiainen			Kuortane 8.7	   1 FM
4.12,3	Drott 	Britt Nilstr�m, Eva-Lisa M�rd, Veronica S�derg�rd, Ulla Broberg			Kuortane 8.7	   2h3-18 FM
4.14,9	GIF II	Viveca Westman, Iris Mattsson,  Ulla Lax, Anne Timmerbacka			Nykarleby 16.6	   1 DM
4.29,5	Myran   Ann-Sofi H�gn�s, Y Sj�lind, Ulrika Gustafsson, Siv Gustafsson			Nykarleby 16.6	   2 DM
4.33,0	IFNyk   Ann-Marie Zittra, Ann-Christin Sandberg, Lisbeth Finskas, Ann-Christin Nyman	Nykarleby 16.6	   2-18 DM
4.33,9	NivU	Raija Kivioja, Pirkko Nietula, Outi Vaitiniemi, Aila Kukkola			Lohtaja 21.6	   1 pim   
4.40,7	ReisP	Riitta Haikola, P�ivi Rajala, Kaarina Aho, Laila Kaarto				Lohtaja 21.6	   1-18 pim
4.42,5	LohtV	Sinikka Kuoppala, Auli Nissil�, Aino Nissil�, Pirjo Kero			Lohtaja 21.6	   2 pim

	
	3x800m-73
7.11,4	IlmajK 	Marja-Liisa Jalonen, Tuula Viitala, Irma Laurila				Kuortane 7.7	   5 SM
7.22,6	KaVi 	P��j�rvi, Kamppila, Hannele Piri						Lappaj�rvi 10.6	   2 pim
7.24,2	LapVi	Tuija Ojala, Henna Tuomaala, Helga Pehkoranta					Kuortane 7.7	   6h1 SM
7.57,6	KarTa											Lappaj�rvi 10.6	   4 pim
7.31,4	Myran 	Ann-Sofi H�gn�s, Ulrica Gustafsson, Siv Gustafsson				Kuortane 7.7	   7h1 FM
8.00,6	Falken	B Forsell, Siv-Britt Knuts, Gerd Finnholm					Nykarleby 15.6	   2 DM
8.07,0	Drott   Lena Byggm�star, Marjatta Olli, B-M Nordberg					Nykarleby 15.6	   3 DM
7.29,2	NivU	Pirjo Uusitalo, Raija Kivioja, Oili Vaitiniemi					Lohtaja 20.6	   1 pim
7.48,0	KokkVe 	Ulla Hernesniemi, Tuija Myllyniemi, Sisko Hernesniemi				Lohtaja 20.6	   2 pim
7.59,7	NivU 	Liisa Kumpum�ki, Pirkko Nietula, Outi Vaitiniemi				Lohtaja 20.6	   3 pim



 							1972	
											
	4x100m-72
48,2	LappVe 	Helena Laihorinne, Helin� Laihorinne, Aura-L Laihorinne, Marianne Laihorinne	Helsinki 8.7	   1 SM
50,8	KuKu	Birgit Kivenm�ki, Sirkka-Liisa V�lil�, Aira Kivenm�ki Aila Yli-Nisula		Kuortane 17.6	   2 pim
50,8	IlmajK	Elina Ala-Fossi, Riitta Nyman, Helena Kullas, Arja Siltaloppi			Helsinki 8.7	   3h1 SM
51,1	KaKa	Helena Hietarinta, Eila Jerkku, Ritva Kentt�, Hannele Harju			Kuortane 17.6	   3 pim
51,5	VaTo	Raija M�kinen, Aila Haapala, Sirpa Hevonkoski, Marjut Koivisto			Vaasa 1.7	   1 TUL
51,7	KyVo	Tuija Taipale, Marja Latva-Koski, Marja-Leena Antila, Ulla Kujala		Helsinki 8.7	   3-18 SM
52,5	KaVi	Tiina Rasinper�, Raili Kamppila, Paula Yli-Hemminki, Pirkko-Liisa Lepist�	Kuortane 17.6	   1-16 pim
50,0	GIF	Viveca Westman, Ulla Karjaluoto, Maija-Liisa Limnell, Mona-Lisa Strandvall	Helsinki 8.7	   3 FM
51,0	GIF II											Helsinki 8.7	   2h1 FM
52,2	GIF III	Iris Mattson, Anne Timmerbacka, Eija Tanttari, Kristina Keto		Jakobstad 16.6	   1-18 DM
52,3	Drott	Susanne Sundqvist, Ulla Broberg, Pamela Ekman, Britt Nilsstr�m			Jakobstad 16.6	   1-16 DM
51,3	KaJu	Raija Joensuu, Mirja K�rj�, Laura K�rj�, Leila R�nn				Helsinki 8.7	   4h1 SM
51,5	KP-V	Pirjo Harju, Hilkka Pesola, Tarja Peltoniemi, Maija Harju			Kokkola 20.6	   1-16 pim
52,9	VetU 	P�ivi Huusko, P�ivi Laasanen, Satu Virkkala, Marja Lassila			Helsinki 8.7	   3h3 SM


	4x200m-72
1.45,0	LappVe	Helin� Laihorinne, Marianne Laihorinne, Aura-L Laihorinne, Helena Laihorinne	Sein�joki 8.8	   1 cup-f
1.47,6	KuKu	Birgit Kivenm�ki, Sirkka-Liisa V�lil�, Aira Kivenm�ki, Aila Yli-Nisula		Kuortane 4.7	   1 cup
1.50,5	IlmajK 	Riitta Nyman, Ritva Iipponen, Arja Siltaloppi, Elina Ala-Fossi			Kuortane 4.7	   2 cup
1.52,5	VaTo	Arja Heinonen, Marjut Koivisto, Raija M�kinen, Aila Haapala			Kauhava 14.8	   1 pk
1.53,4	SeinU 	Tuula Komsi, Arja Keskim�ki, Liisa Siiril�, Kaija Lapiolahti			Kuortane 4.7	   3 cup
1.55,2	KaKa	Helena Hietarinta, Eila Jerkku, Sillanp��, Ritva Kentt�				Kuortane 4.7	   4 cup
1.55,4	LapVi											Sein�joki 8.8	   4 cup-f
1.56,1	AlahK											Sein�joki 8.8	   5 cup-f		
1.44,8	GIF											Kokkola 13.9	   1 int

	
	4x400m-72
4.05,2	KuKu	Birgit Kivenm�ki, Aira Kivenm�ki, Sirkka-Liisa V�lil�, Aila Yli-Nisula		Helsinki 9.7	   5 SM
4.11,4	IlmajK 	Marja-Liisa Jalonen, Kaija Sinkkonen, Ritva Iipponen, Arja Siltaloppi		Helsinki 9.7	   4h2 SM
4.15,7	LappVe	Aura-Liisa Laihorinne, Niemi, Marianne Laihorinne, Helena Laihorinne		Kuortane 18.6	   3 pim
4.16,8	SeinU 	Tuula Komsi, Arja Keskim�ki, Liisa Siiril�, Kaija Lapiolahti  			Helsinki 9.7	   7-18 SM
4.19,2	VaTo	Sirpa Hevonkoski, Raija M�kinen, Marjut Koivisto, Aila Haapala			Vaasa 2.7	   2 TUL
4.20,9	LapVi	Tuula Kotala, Lahdensuo, Tuija Ojala, Helga Pehkoranta				Kuortane 18.6	   4 pim
4.26,7	KyVo	Jaatinen, Markko, Antila, Kujala						Kuortane 18.6	   2-18 pim
4.22,8	Drott 	Birgit Emet, Monica Grankull, Lilian Fagerudd, Eva-Lis M�rd			Jakobstad 17.6	   1 DM
4.24,3	GIF	Kristina Keto, Eija Tanttari, Iris Mattsson, Anne Timmerbacka			Jakobstad 17.6	   1-18 DM
4.28,3	GIF II	Viveca Westman, Ulla Karjaluoto, Maija-Liisa Limnell, A-C Kronqvist		Jakobstad 17.6	   2 DM
4.35,0	Myran											Jakobstad 17.6	   3 DM
4.19,2	AlavV 	R Isok��nt�, S Tikkanen, Sirpa Haapakoski, Raija Kodis				Kokkola 21.6	   1-18 pim
4.32,0	NivU	L Kumpum�ki, Aila Kukkola, Pirkko Nietula, Riitta Ohtamaa			Kokkola 21.6	   2-18 pim


	3x800m-72
7.27,8	LapVi	Tuula Kotala, Tuija Ojala, Helga Pehkoranta					Helsinki 8.7	   5h3 SM
7.33,4	KaVi	Kivikangas, Raili Kamppila, Hannele Piri					Kuortane 17.6	   2 pim
7.38,2	KaTa	Jaakkola, Aksentjeff, Hietanen							Kuortane 17.6	   3 pim
7.47,2	IlmajK 	Kaija Sinkkonen, Ritva Iipponen, Marja-Liisa Jalonen				Helsinki 8.7	   6h1 SM
7.26,4	Drott 	Birgit Emet, Veronica S�derg�rd, Lilian Fagerudd				Helsinki 8.7	   4h2 FM
7.30,4	Myran 	Ulrica Gustafsson, A-S H�gn�s, Siv Gustafsson					Jakobstad 16.6	   1 DM
8.18,0	PedPo											Jakobstad 16.6	   3 DM
7.41,6	PyPo	Arja Huurinainen, Helena Takalo, Elina Korhonen					Kokkola 20.6	   1 pim
7.47,2	NivU	Raija Kivioja, Liisa Kumpum�ki, Riitta Ohtamaa					Kokkola 20.6	   2 pim

		

 							1971	
												
	4x100m-71
49,4	LappVe	Helin� Laihorinne, Marianne Laihorinne, Aura-Liisa Laihornne, Helena Laihorinne	Tampere 3.7	   2 SM
51,1	KuKu	Birgit Kivenm�ki, S	irkka-Liisa V�lil�, Aira Kivenm�ki, Aila Yli-Nisula		Tampere 3.7	   3-18
51,1	IlmajK	Elina Ala-Fossi, Helena Kullas, Ritva Iipponen, Arja Siltaloppi			Tampere 3.7	   6 SM
53,0	KuKu											Lapua 24.6	   3-16 cup
53,2	LaVe II Kaija Niemi, Helena Laihorinne, Marianne Laihorinne, Hilkka Savola	Kauhava 15.7	   1 cup 
53,5	KaKa											Ilmajoki 14.7
53,6	VaTo											Lohja 19.6	   1
53,7	LapVi	L Kortesoja, T Haapala, H Turja, Tiina Alapiha		Lapua 24.6
54,4	KaVi	T Kauppila, T Hemminki, T Rasinper�, P-L Lepist�		Jalasj�rvi 12.6
49,8	GIF	Viveca Westman, Mona-Lisa Strandvall, Maija-Liisa Limnell, Ulla Karjaluoto	Tampere 3.7	   3 FM
51,1	GIF II	Agneta Sweins, Iris Mattsson, Eija Tanttari, Anne Timmerbacka			Tampere 3.7	   4-18 FM
53,0	GIF III	Viveca Westman, Iris Mattsson, Maija-Liisa Limnell, Ulla Karjaluoto		Vasa 19.6	   1 DM	
53,5	Drott	Eva-Lisa M�rd, Ulla Broberg, Pamela Ekman, Britt Nilsstr�m			Tampere 3.7	   2s2-16 FM
54,1	OIF     Brita Stenback, Maj-Len Lundberg, Maj-Len Sundsten, Mona Lassus			Vasa 19.6	   1-18 DM			
51,2	KaJu	Raija Joensuu, Mirja K�rj�, Laura K�rj�, Leila R�nn				Tampere 3.7	   7 SM
52,2	KP-V	Pirjo Harju, Hilkka Pesola, Tarja Peltoniemi, Maija Harju			Tampere 3.7	   1s1-16 SM
53,8	TohU											Tampere 3.7	   sf-16 SM
54,0	NivU											Haapaj�rvi 18.6	   2-16 pim
54,0	KokkVe	Sari Luotoniemi, Anneli Kirsil�, Tuija Myllyniemi, Ulla Hernesniemi		Kokkola 28.8	   1-14 pim
54,4	AlavVi	P Heikkil�, A Kivihaka, A-L Koutonen, L Pyyk�l�	AV				Haapaj�rvi 18.6	   1-18 pim
54,7	VetU		


	4x200m-71
1.48,1	IlmajKi	Arja Siltaloppi, Irma Laurila, Ritva Iipponen, Elina Ala-Fossi			Kaarina 3.8	   1 kv
1.50,3	KuKu	Birgit Kivenm�ki, Sirkka-Liisa V�lil�, Aira Kivenm�ki, Aila Yli-Nisula		Kuortane 21.7	   1 pk

	
	4x400m-71
4.05,4	KuKu	Aira Kivenm�ki, Sirkka-Liisa V�lil�, Birgit Kivenm�ki, Aila Yli-Nisula		Tampere 4.7	   4-18 SM
4.07,8	IlmajK	Elina Ala-Fossi, Arja Siltaloppi, Marja Kimpim�ki, Irma Laurila			Tampere 4.7	   4 SM   
4.21,7	IK  II											Tampere 4.7	   3h1 SM 
4.24,5	IK III											Tampere 4.7	   6h2 SM
4.29,8	VaTo											Lohja 20.6
4.30,1	IlmajK	H Kuismin, A Sinkkonen, V Niemel�, A Siltaloppi		Jalasj�rvi 13.6
4.30,4	KaVi	S Rajam�ki, H Piri, R Kamppila, H Kivikangas		Jalasj�rvi 13.6
4.30,7	LapVi	T Kotala, S Lahdensuo, T Ojala, H Pehkoranta		Jalasj�rvi 13.6
4,32,2	AlahK	A Hautala, M Pukkila, M Huhtala, L Kojonen		Jalasj�rvi 13.6
4.11,9	GIF	Agneta Sweins, Kristina Keto, Anne Timmerbacka, Eija Tanttari			Vasa 20.6	   1-18 DM
4.25,5	GIF	Viveca Westman, Maija-Liisa Limnell, Ulla Karjaluoto, Iris Mattsson		Vasa 20.6	   1 DM
4.28,3	OIF	Brita Stenback, Maj-Len Lundberg, Mona Lassua, Maj-Len Sundsten			Vasa 20.6	   2-18 DM
4.12,3	AlavVi	Raija Isok��nt�, Tuula Tikkanen, Raija Kodis, Sirpa Haapakoski			Tampere 4.7	   7-18 SM
4.18,1	PyhPo	Arja Huurinainen, Pirjo Kumpulainen, Helena Takalo, Elina Korhonen		Haapaj�rvi 19.6	   1 pim
4.23,3	KaJu	Mirja K�rj�, Laura K�rj�, Leila R�nn, E V�re					Haapaj�rvi 19.6	   2 pim
4.23,8	KaJu											Tampere 4.7	   5h2 SM
4.24,9	NivU	Raija Kivioja, Aila Kukkola, Pirkko Nietula, Riitta Ohtamaa			Haapaj�rvi 19.6	   2-18 pim
4.30,8	AlavVi II


	3x800m-71
7.19,0	IlmajK	Irma Laurila, Maria-Liisa Jalonen, Marja Kimpim�ki				Tampere 3.7	   4 SM
7.34,4	KaVi	Hannele Piri, Helena Kivikangas, Raili Kamppila					Tampere 3.7	   4h1 SM 
7.58,7	LapVi	T Kotala, T Ojala, H Pehkoranta							Jalasj�rvi 12.6
7.56,7	Myran	Ulrica Gustafsson, Ann-Sofi H�gn�s, Siv Gustafsson			  	Vasa 19.6	   1 DM
8.32,5	PedPo   Gerd Finnholm, Kristina Blomqvist, Siv-Britt Knuts				Vasa 19.6	   2 DM
8.33,7	NykIK   Majlen Nyb�ck, Kerstin Blomstr�m, Kirsti J��skelainen				Vasa 19.6	   3 DM
8.34,0	JeppoIF	Anki Sandberg, Ruth Vestin, Anita Vestin					Vasa 19.6	   4 DM	
7.11,1	PyhPo	Arja Huurinainen, Helena Takalo, Elina Korhonen					Tampere 3.7	   3 SM
7.17,4	AlavVi	Tuula Tikkanen, Raija Kodis, Sirpa Haapakoski					Haapaj�rvi 18.6	   1 pim
7.37,2	NivU											Haapaj�rvi 18.6	   2 pim
8.01,8	AlavVi II
8.08,0	LohtV



 							1970	
								
	4x100m-70
51,2	EvijU	Laihorinteet									Jyv�skyl� 4.7	   4h2 SM
51,2	IlmajK	Arja Siltaloppi, Marja-Liisa Jalonen, Ritva Iipponen, Elina Ala-Fossi		Jyv�skyl� 4.7	   1-18 SM
52,3	KuKu											Jalasj�rvi 20.8	   2 cup-f	
53,6	VaVa	Maria Harjunp��, Anne Halen, Katriina Martonen, Kristiina Lauttaj�rvi		Jyv�skyl� 4.7	   3h2-16 SM
53,8	KaKa											Jalasj�rvi 20.8	   3 cup-f
54,3	LapVi	Leena Kortesoja, Henna Turja, Tuula Haapala, Maire Latvala			Lapua .7	   1-16 cup
54.4	LappVe	K Niemi, I Lehto, A Lepp�l�, H Savola						Kauhava 13.6	   3-18 pim
48,5	GIF	Viveca Westman, Mona-Lisa Strandvall, Maija-Liisa Limnell, Ulla Karjaluoto	Jyv�skyl� 4.7	   1 SM
51,7	GIF II	Agneta Sveins, Anne Timmerbacka, Eija Tanttari, Barbro �str�m			Jyv�skyl� 4.7	   1-16 SM
50,4	KaJu	Leila R�nn, Mirja K�rj�, Laura K�rj�, Seija R�nn				Jyv�skyl� 4.7	   2h2 SM
51,8	AlavV	Anja Kivihaka, Raija Isok��nt�, Sirpa Haapakoski, Raija Kodis			Jyv�skyl� 4.7	   2-16 SM
52,8	KP-V	Maija Harju, Pirjo Harju, Hilkka Pesola, Tarja Peltoniemi			Kaustinen 16.8	   1-14
54,1	TohU	Saila �ij�l�, Vuokko Paavola, Kaisa-Leena Lintil�, Arja L�sp�			K�lvi� 16.6	   3-16 pim
	
	4x200m-70
1.49,0	KuKu	Birgit Kivenm�ki, Sirkka-Liisa V�lil�, Aira Kivenm�ki, Aila Yli-Nisula		Kokkola 26.8	   3 kv	
1.44,5	GIF	Viveca Westman, Anne Timmerbacka, Maija-Liisa Limnell, Mona-Lisa Strandvall	Kokkola 26.8	   1 int
1.48,7	KaJu	nn, nn, nn, Seija R�nn								Kokkola 26.8	   2 kv
1.50,5	AlavVi	nn, Raija Kodis, 								Kokkola 26.8	   4 kv
	
	
	4x400m-70
4.14,0	IlmajK 	Marja-Liisa Jalonen, Arja Siltaloppi, Ritva Iipponen, Elina Ala-Fossi		Jyv�skyl� 5.7	   1-18 SM
4.23,6	IlmajK 	Irma Laurila, Helena Kullas, Aila Hakola, Marja Kimpim�ki			Kauhava 14.6	   1 pim
4.29,4	KauhVi											Jyv�skyl� 5.7	   6h1-18 SM
4.32,8	LapVi	Tuija Ojala, Virva Pehkoranta, Tuula Ketonen, Helga Pehkoranta			Kauhava 14.6	   2 pim
4.32,8	KuKu	Aila Yli-Nisula, Terttu Per�l�, Sirpa Ekola, Aira Kivenm�ki			Kauhava 14.6	   2-18 pim
4.34,1	KauhVi	Seija Vuorij�rvi, Raili Kamppila, Pirkko-Liisa Lepist�, Helena Kivikangas	Kauhava 13.6	   3-18 pim pv	
3.59,8	GIF	Viveca Westman, Maija-Liisa Limnell, Ulla Karjaluoto, Mona-Lisa Strandvall	Jyv�skyl� 5.7	   1 FM
4.30,2	Tj�ckIK											Jyv�skyl� 5.7	   7h1-18 FM
4.14,1	AlavV 	Leena Pyyk�l�, Tuula Tikkanen, Sirpa Haapakoski, Raija Kodis			Ylivieska 15.7	   1-18 pk
4.15,6	KaJu	Leila R�nn, Mirja K�rj�, Laura K�rj�, Seija R�nn				Jyv�skyl� 5.7	   2h2 SM
4.18,2	NivU 	Aila Kukkola, Raija Kivioja, Helena Takalo, Riitta Ohtamaa			K�lvi� 17.6	   2 pim
4.24,6	PyPo	Pirjo Kumpulainen, Sinikka Saaranen, Arja Huurinainen, Elina Korhonen		K�lvi� 17.6	   2-18 pim
	
	
	3x800m-70
7.17,2	IlmajK 	Irma Laurila, Hilkka Kuismin, Marja Kimpim�ki					Jyv�skyl� 4.7	   4 SM
8.02,6	KauhVi	Hannele Piri, Raili Kamppila, H Kivikangas					Kauhava 13.6	   2 pim
8.04,4	LapVi	R Latvala, Tuula Ketonen, Helga Pehkoranta					Kauhava 13.6	   3 pim
8.08,2	AlajA											Kauhava 13.6	   4 pim
8.12,5	Myran 	Ann-Sofie H�gn�s, Anneli Ollqvist, Siv Gustavsson				N�rpes 13.6	   1 DM
8.33,2	EsseIK											N�rpes 13.6	   2 DM
7.22,8	NivU 	Helena Takalo, Raija Kivioja, Riitta Ohtamaa					K�lvi� 16.6	   (1pim)
7.37,6	PyPo	Sinikka Saaranen, Anja Huurinainen, Elina Korhonen				K�lvi� 16.6	   1 pim
7.58,8	HaapKi	Hilkka Isok��nt�, Seija Tikkanen, Vieno Isok��nt�				K�lvi� 16.6	   2 pim



 							1969
 									
	4x100m-69
51,3	KuKu	Birgit Kivenm�ki, Sirkka-Liisa V�lil�, Aila Yli-Nisula, Terttu Per�l�		Turku 21.9	
51,9	VaVa	Anne Halen, Maija-Liisa Limnell, Kristiina Lauttaj�rvi, Sirkka Norrlund		Uumaja (16.6)	   1 so
52,0	IlmajK 	Arja Siltaloppi, Marja-Liisa Jalonen, Riitta Iipponen, Elina Ala-Fossi		Kokkola 12.7	   1-18 SM
53,1	EvijU 	Helin� Laihorinne, Marianne Laihorinne, Aura-L Laihorinne, Helena Laihorinne	Sein�joki 28.6	   1 pim
53,6	KurRy	Anja Aikala, Kirsti Reuhkala, Ritva Kurikka, Irma Laurila			Sein�joki 28.6	   2-18 pim
54,3	SeinU	Pirjo Hyv�rinen, Liisa Siiril�, Kaija Lapiolahti, Kirsi Ylisaari		Sein�joki 28.6		
48,6	GIF	Viveca Westman, Ulla Karjaluoto, Maija-Liisa Limnell, Mona-Lisa Strandvall	Kokkola 12.7	   1 FM
53,0	GIF II	Eija Tanttari, Barbro �str�m, Agneta Sweins, Susanne Hellsten			Kokkola 12.7	   4-18 FM
53,7	Kronan 	Ulla-Britt Lyttbacka, Helen Bj�rklund, Iris Mattsson, Ulla Slotte		Kokkola 12.7	   6-18 FM
54,4	GIF III Viveca Westman, Angneta Sweins, K Finell, Ulla Karjaluoto			Purmo 14.6	   1 DM
49,7	KaJu	Laura K�rj�, Seija R�nn, Mirja K�rj�, Leila R�nn				Kokkola 12.7	   2h1 SM
52,6	AlavVi 	Leena Pyyk�l�, Anja Kivihaka, Sirpa Haapakoski, Raija Kodis			Kokkola 12.7	   1s1-16 SM
54,9	KP-V	Pirjo Harju, Hilkka Pesola, Tarja Peltoniemi, Hillevi Hietala			Kokkola 12.7	   3h2-16 SM
55,0	KoJy	Margareta B�ck, Erja Kataja-aho, Ritva H�ggman, Anne Timmerbacka		Alavieska 26.6	   3-16 pim
	
	
	4x200m-69
1.49,2	IlmajK	Arja Siltaloppi, Marja Kimpim�ki, Ritva Iipponen, Elina Ala-Fossi		Kuortane 14.9	   1 pk
1.50,3	KuKu	Terttu Per�l�, Birgit Kivenm�ki, Aila Yli-Nisula, Sirkka-Liisa V�lil�		Kuortane 14.9	   2 pk
1.59,6	KuKu	I Ala-Hiiro, H Lehtonen, Aira Kivenm�ki, Sirkka M�kinen				Kuortane 14.9	   3 pk
1.52,4	GIF	Viveca Westman, Ulla Karjaluoto, Susanne Hellsten, Maija-Liisa Limnell		Purmo 14.6	   1 DM
2.04,0	OravIF	B Antus, M-L Lundberg, K L�nnqvist, M-L Sundsten				Purmo 15.6	   2 DM


	4x400m-69
4.18,6	KuRy	Anja Aikala, Kirsti Reuhkala, Ritva Kurikka, Irma Laurila			Kokkola 13.7	   2h1-18 SM
4.20,3	IlmajK 	Marja-Liisa Jalonen, Riitta Iipponen, Elina Ala-Fossi, Marja Kimpim�ki		Kokkola 13.7	   3-18 SM
4.26,8	KuKu	Terttu Per�l�, Birgit Kivenm�ki, Sirkka-Liisa V�lil�, Aila Yli-Nisula		Kuortane 1.10
4.27,2	KuKu II	Heli Lampi, Eeva-Liisa Kalliolahti, Sirkka M�kinen, Aira Kivenm�ki		Kokkola 13.7		
4.00,0	GIF	Viveca Westman, Maija-Liisa Limnell, Ulla Karjaluoto, Mona-Lisa Strandvall	Kokkola 13.7	   1 SM
4.38,7	Kronan	Lyttbacka, Bj�rklund, Mattsson, Slotte
4.10,6	KaJu	Leila R�nn, Leila K�rj�, Mirja K�rj�, Seija R�nn				Kokkola 13.7	   4 SM
4.24,8	PyhPo	P Kumpulainen, A Huurinainen, S Lappalainen, E Korhonen				Kokkola 13.7	   5h2-18 SM
4.38,6	AlavVi	Anna-L Koutonen, Aino Hautala, Raija Isok��nt�, Anja Kivihaka			Alavieska 27.6	   2-18 pim
4.42,5	TohU	Taina Suomalainen, Sirpa Aksela, Marja-L Lappi, Helena Kotila			Alavieska 27.6	   3-18 pim
			

	3x800m-69
7.31,8	IlmajK	Aila Hakola, Liisa Hakola, Marja Kimpim�ki					Kokkola 12.7	   7 SM
7.55,2	KarTa	Anna-Maija Uusitalo, Marianne Saukko, Terttu Hietanen 				Sein�joki 28.6	   1 pim
8.04,4	KuKu 	Sirkka M�kinen, Heli Salminen, Heli Lampi					Sein�joki 28.6	   2 pim
8.07,2	KaVi	Seija Vuirj�rvi, Raili Kamppila, Hannele Piri					Sein�joki 28.6	   3 pim
8.11,2	IsojU	Marjatta Penttinen, S-L Sandberg, Eeva Saari					Sein�joki 28.6	   4 pim
8.17,0	LapVi	Virva Pehkoranta, Tuula Ketonen, Helka Pehkoranta				Sein�joki 28.6	   5 pim
8.22,9	LappVe	Sirpa Huhtala, Leena Ahvenniemi, Liisa Heinosniemi				Sein�joki 28.6	   6 pim
8.21,0	NykIK	K J��skel�inen, H Gleisnen, M Nyb�ck						Kokkola 12.7	   15 FM
8.35,8	EsseIK	G Nyg�rd, J Nyg�rd, Nina V�rn						Purmo 15.6	   1 DM
7.34,4	NivU 	Raija Kivioja, Riitta Ohtamaa, Helena Kivioja					Alavieska 27.6	   1 pim
7.38,0	PyhPo 	Marketta Lepp�nen, Arja Huurinainen, Elina Korhonen				Kokkola 12.7	   8 SM
7.57,3	AlavVi 	Raija Tikkanen, Terttu Takkunen, Tuula Tikkanen					Alavieska 26.6	   3 pim
8.18,1	KP-V	Hannele Paukkonen, Marita Kola, Raija Kola					Alavieska 26.6	   4 pim



 							1968
 									
	4x100m-68
51,3	VaVa 	Anne Halen, Maija-Liisa Limnell, Raija Leino, Sirkka Norlund			Turku 13.7	   3 SM	
52,8	EvijU	Heidi Granvik, Helena Laihorinne, Elisa Kultalahti, Aura-Liisa Laihorinne	Lapua 6.7	   1 pim
53,0 	KuKu	Birgit Kivenm�ki, Aira Kivenm�ki, Aila Yli-Nisula, Terttu Per�l�		Turku 13.7	   2-16 SM 		
49,6	GIF	Viveca Westman, Ulla Karjaluoto, Susanne Hellsten, Mona-Lisa Srandvall		Turku 13.7	   1-18 DM
53,4	Kronan 	Iris Mattsson, Ulla Slotte, Gun-Maj Sj�lind, Helen Bj�rklund			Turku 13.7	   4-16 DM
54,1	Larsmo	R Fagerudd, A Fagerudd, Lilian Fagerudd, Lise-Lott Wikstr�m			Yxpila 15.6	   1 DM
51,8	KaJu	Mirja K�rj�, Seija R�nn, Laura K�rj�, Leila R�nn				Kokkola 7.8	   2 ka
52,9	KoJy	Marja Koivisto, Margareta B�ck, Anne Timmerbacka, Terttu Heikkil�		Kokkola 7.8	   3 ka
55,3	KoJy II Ritva H�ggman, Riitta V�lim�ki, Margareta B�ck, Anne Timmerbacka		Kokkola 7.8	   1-14 pim	
							
	4x200m-68	
1.54,2	KuKu	Birgit Kivenm�ki, T Per�l�, Aira Kivenm�ki, Aila Yli-Nisula		Kuortane 24.9		
1.46,5	GIF	Viveca Westman, Ulla Karjaluoto, Susanne Hellsten, Mona-Lisa Srandvall		Yxpila 16.6	   1 DM
1.54,5	Larsmo	Lise-Lott Vikstr�m, Lilian Fagerudd, Ann-Britt Fagersund, G-M Fagersund		Yxpila 16.6	   2 DM
1.58,7	Kraft	Solveig Granfors, Kristiina Karjalainen, Dorothy Gull, Rita Achr�n		Yxpila 16.6	   3 DM								
1.52,2	KaJu	Mirja K�rj�, Seija R�nn, Laura K�rj�, Leila R�nn				Kalajoki 15.9	   1 pk
2.00,5	KP-V	Pirjo Harju, Heli Penttil�, Hilkka Pesola, Hillevi Hietala			Kaustinen 6.9	   1-16 pk		
				

	3x800m-68
7.26,8	KuKu	Hannele Kuusela, Heli Lampi, Tuula Ilkka					Turku 13.7	   5 SM
8.16,0	AlavU	A Ahola, H Hilapeli, V Ahola							Lapua 7.7	
7.56,7	NivU	E-L Jylh�-Ollila, Raija Kivioja, Helena Kivioja					Pyh�salmi 27.6	   1 pim
8.01,0	PyPo	Marketta Lepp�nen, Varpu Lipsonen, Elina Korhonen				Pyh�salmi 27.6	   2 pim
8.15,6	AlavVi	P Takkunen, E K�ht�v�, T Tikkanen						Pyh�salmi 27.6	   3 pim

					
	4x800m-68	
10.42,6	Larsmo	G Fagerudd, A Fagerudd, Lilian Fagerudd			Yxpila 16.6	   1 DM
11.13,6	EsseIK											Yxpila 16.6	   2 DM
12.04,6	OIF											Yxpila 16.6	   3 DM				



 							1967
 								
	4x100m-67
50,0	VaVa	Raija Leino, Orvokki Ojala, Maija-Liisa Limnell, Sirkka Norrlund		Kouvola 15.7	   1 SM	
51,9	IlmajK	Elina Ala-Fossi, Helena Kullas, Tuula Kananoja, Riitta Iipponen			Kouvola 15.7	   4-18 SM
53,9	EvijU	Anne Millaskangas, Helena Laihorinne, M�kel�, Aura-Liisa Laihorinne 	 	Jalasj�rvi 23.8	   1 cup-f50,0	GIF	Viveca Westman, Ulla Karjaluoto, Susanne Hellsten, Mona-Lisa Strandvall		Kouvola 15.7	   1-18 SM	
53,0	GIF  II Christina Finell, Ulla Karjaluoto, Susanne Hellsten, Mona-Lisa Strandvall	Yxpila 22.6	   1 cup
53,4	V�r�IF
53,6	Larsmo	R-B Fagersund, Lise-Lott Vikstr�m, Ann-Britt Fagersund, Lilian Fagerudd		Vasa		   SFI
54,0	V�r�IF	Inger Svens, Astrid S�derman, Britt P�fs, Gunn-Britt Hedstr�m			Uusikaarlepyy 27.6	
52,0	KaJu	Mirja K�rj�, Seija R�nn, Leila R�nn, Laura K�rj�				Kokkola 2.8	   1 pk    	
52,1	VetU	Raija Ojala, Satu Sillanp��, Riitta Hirvikoski, Marjatta Veiskola		Kouvola 15.7		
52,4	KoJy	Terttu Heikkil�, Anne Timmerbacka, Margareeta B�ck, Marja Koivisto		Kokkola 2.8	   3 pk	


	4x200m-67
1.59,0	VaTo			
1.49,7	GIF	Viveca Westman, Ulla Karjaluoto, Susanne Hellsten, Mona-Lisa Strandvall		Nykarleby 28.6  1 DM	
1.56,8 	Kraft 	Berit Gull, Lotta Vile�n, Rita Achr�n, Dorothy Gull				Nykarleby 28.6  2 DM	
1.57,7	EsseIK	Nyg�rd, H�gkull, Sandbacka, Lindqvist			Nykarleby 28.6	   3 DM	
2.00,4	PyPo											Pyh�j�rvi 2.8	   1 pk

			
	3x800m-67	
7.01,3	KuKu	Hannele Kuusela, Tuula Ilkka, Eeva-Liisa Kalliolahti				Kouvola 16.7	   1 SM	
7.55,0	AlajA 	Aune Salmi, Riitta H�m�l�inen, Marketta Kyl�np��				Alavus 15.6	   2 pim	
7.58,0	KuKu	Marjaterttu Hannuksela, Laila Pyntt�ri, Heli Lampi				Alavus 15.6	   3 pim	
8.02,0	KuRy											Alavus 15.6	   4 pim	
8.02,0	AlavU 											Alavus 15.6	   5 pim
8.07,2	LappVe											Alavus 15.6	   6 pim	
8.02,2	NivU	H Hosionaho, E Jylh�-Ollila, Helena Kivioja					Haapaj�rvi 28.6	   1 pim	
8.05,6	YlivK	Anja Vaara, A Hautam�ki, Eila Sepp�l�						Haapaj�rvi 28.6	   2 pim		
8.09,0	HaapK	Riitta Harmaala, A Jumisko, Annikki Heinonen						Haapaj�rvi 28.6	   3 pim	
	
	

 							1966
 									
	4x100m-66
50,0	VaVa	Maija-Liisa Limnell, Orvokki Ojala, Riitta M�kynen, Sirkka Norrlund		M�nts�l� 17.7	   1h2 SM
52,2	IlmajK 	Elina Ala-Fossi, Marja-Liisa Lipasti, Helena Kullas, Riitta Iipponen		M�nts�l� 17.7	   2s1-17 SM
52,3	EvijU 											Kuortane 22.8	   2 cup-f
52,5	KuKu	 										Alavus 18.6	   2 pim
53,8	EvijU 	Anna Millaskangas, Kaarina Per�l�, Elisa Kultalahti, Helena Laihorinne		M�nts�l� 17.7	   3h4-17 SM
54,0	JaJa											Teuva 21.7	   2 cup
54,3	AlaU 	Karin Siren, Pirkko Autio, Annikki Ranta, Liisa Maja				T�ys� 11.7	   1 cup
54,6	VaTo											Loimaa 2.7	   2 TUL	
50,6	GIF	Viveca Westman, Ulla Karjaluoto, Susanne Hellsten, Mona-Lisa Starndvall		M�nts�l� 17.7	   1-17 FM
53,2	Larsmo	Ann-B Fagersund, Lise-L Vikstr�m, Rose-M Fagersund, Lilian Fagerudd		Karis 31.7	   h SFI
54,5	Kronan	Gunnel Bjolin, Greta Riska, Margita Lib�ck, Lilian Aspfors			Jakobstad 15.6	   2 DM	
54,6	EsseIK	Vivan Nyg�rd, Vivan Sandbacka, Kristina Kattilakoski, Rigmor Lindqvist		Jakobstad 15.6	   3 DM	
56,0	Drott											Jakobstad 15.6	   5 DM
55,0	KaJu	Mirja K�rj�, Silja Jyrkk�, Seija R�nn, Leila R�nn				Kokkola 28.6	   1-17 pim
55,6	VetU	P Kalliokoski, T Haapala, Satu Sillanp��, Marjatta Veiskola			Kokkola 28.6	   2-17 pim
56,0	NU	P Nieminen, Helena Kivioja, A Salo, Helena Ohtamaa				Kokkola 28.6	   1 pim
56,4	PyPo	E Heikkinen, T Tikka, R Rantakoivu, H Koivisto					Kokkola 28.6	   2h1-17 pim
	
	
	4x200m-66	
1.54,7	KuKu											Ilmajoki 25.8	   1 km	
1.54,9	IlmajK 											Ilmajoki 25.8	   2 km	
1.57,9	IK II 											Ilmajoki 25.8	   4 km	
1.54,6	Larsmo	Rose-Maj Fagersund, Lilian Fagerudd, Lise-L Vikstr�m, Ann-B Fagersund		Jakobstad 16.6     1 DM
1.55,8	EsseIK	Vivan Nyg�rd, Vivan Sandbacka, Kristina Kattilakoski, Rigmor Lindqvist		Jakobstad 22.6     2 DM
1.56,8	GIF	Viveca Vestman, Eivor H�ggblom, Christina Finell, Mona-Lisa Strandvall		Jakobstad 22.6     3 DM
1.57,2	V�r�IF	Inger Svens, Inger Svens, Astrid S�derman, Sigbritt P�fs			Ilmajoki 25.8	   3 km	
	
					
	3x800m-66	
7.04,8	KuKu	Tuula Ilkka, Hannele Kuusela, Eeva-Liisa Kalliolahti				M�nts�l� 	1 SM	
7.57,8	KuKu	Marja-Terttu Hannuksela, Leila Pyntt�ri, Birgit Kivenm�ki			Alavus 19.6	   2 pim
7.59,0	KurRy				
8.02,6	AlajA	Anneli Herrala, Raakel Herrala, Ulla Juuti					Alavus 18.6	   3 pim	
8.04,2	NivU	Hanna Halmetoja, Raija Kivioja, Helena Kivioja					Kokkola 29.6	   1 pim	



 							1965
 								
	4x100m-65
50,6	VaVa	Tiina Leinonen, Orvokki Ojala, Leila Niemi, Sirkka Norrlund			Rauma 3.7	   2 SM
52,7	KuKu	Mirja Porkkus, Liisa Honkola, Erja Ala-Lahti, Eeva-Liisa Kalliolahti		Rauma 3.7	   2-17 SM
52,9	AlavU 	Anneli Luoma, Eila Isomaa, Liisa Maja, Eira Korpinen				Rauma 3.7	   5h2 SM
52,9	JaJa											Sein�joki 23.8	   2 cup-f
53,1	EvijU 											Sein�joki 23.8	   3 cup-f
54,2	AlavU 	Hannele Viitanen, Eila Markkula, Karin Siren, Annikki Ranta			Sein�joki 12.6	   2-17 pim
54,6	KaVi	Katarina Pernaa, Seija Uimonen, Kaisu Alanen, Ritva Peltom�ki			Sein�joki 12.6	   3 pim
54,8	LapVi 											Sein�joki 23.8	   5 cup-f		
51,2	GIF	Kerstin Wentus, Lena Gustafsson, Ulla Karjaluoto, Mona-Lisa Strandvall		Rauma 3.7	   3 SM	
53,8	Kronan 	Gunnel Bjolin, Greta Riska, Margita Lib�ck, Lilian Aspfors			Pietarsaari 18.7   3 SFI
54,4	EsseIK	R Lindqvist, C M�rd, Vivan Sandbacka, Kristina Kattilakoski			Pietarsaari 18.7   4 SFI
54,6	V�r�IF	Inger Svens, Astrid S�derman, Ulla-Britt Ehrstr�m, Gun-Britt Hedstr�m		V�yri 3.10 	   1-17 cup-f
54,8	LIF	Lilian Fagerudd, I �hman, Liselott Vikstr�m, A-B Fagersund			Pietarsaari 18.7   5 SFI	
54,9	NivU	Eila Salo, Lahja Kukkurainen, Helena Kivioja, Helena Ohtamaa			Kokkola 17.6	   1 pim
54,9	KaJu	Mirja K�rj�, Seija R�nn, Leila R�nn, Laura K�rj�				Kokkola 17.6	   1-17 pim
55,0	YkspR	Leena Hautala, Raija Honkonen, Pirjo Kumpula, Tuula Satokangas			Teuva 12.6 	   1 piiri-j
55,0	KoJy	Maija Saarikettu, Terttu Heikkil�. Raili Heikkinen, Marja Koivisto		Kokkola 18.8	   1 pk	


	4x200m-65
1.49,4	VaVa	Tiina Leinonen, Orvokki Ojala, Leila Niemi, Sirkka Norrlund			Vaasa 1.6	   1 ka	
1.52,6	KuKu	Eeva Hokkanen, Seija Kuha, Liisa Hokkanen, Eeva-Liisa Kalliolahti		Kuortane 27.6	   1 ka	
1.53,2	AlavU 											Kuortane 27.6	   2 ka	
1.56,2	EvijU 											Kuortane 27.6	   3 ka	
1.57,0	KaVi	Kaarina Pernaa, Kaisu Alanen, Seija Uimonen, Ritva Peltom�ki			Kauhava (21.9)	   1 pk	
1.58,4	KuKu II											Kuortane 27.6	   4 ka	
1.59,2	VaTo	Raija Hautala, Pirjo Latvasalo, Marjut M�kinen, Aila Haapala			Vaasa 12.8	   1 pk
1.59,2	NivU	Helena Ohtamaa, Helena Kivioja, Hanna Halmetoja, Hilkka Viljamaa		Nivala 12.8	   1 pk
1.59,6	LappVe 											Lappaj�rvi 14.9	   1 pk		
1.44,5	GIF				
1.59,8	Larsmo 	Ann-Britt Fagersund, Lise-Lott Vikstr�m, I �hman, Lilian Fagerudd		�stens� 21.9	   1 pk	
1.59,2	NivU	Helena Ohtamaa, Helena Kivioja, Hanna Halmetoja, Hilkka Viljamaa		Nivala 12.8	   1 pk
1.59,3	KoJy											Kokkola 15.9	   1 pk	
			
						
	3x800m-65
7.19,4	KuKu	Tuula Ilkka, Hannele Kuusela, Eeva-Liisa Kalliolahti				Rauma 4.7	   1 SM	
7.37,4	AlavU 	Kyllikki M�ntyl�, Anna-Liisa Haapanen, Liisa Maja				Rauma 4.7	   5 SM	
8.10,2	AlajA 	Helena Paalij�rvi, Raakel Herrala, Anneli Herrala				Alaj�rvi 26.9	   1 pk	
8.12,0	AA II	Peltom�ki, Airi Pesu, Tuula Heikinm�ki						Alaj�rvi 26.9	   2 pk
8.24,4	KuKu 	Eija Yli-Lepp�l�, Anneli Uitto, Helena Viitasari				Sein�joki 12.6	   3 pim
8.28,8	AA III  Varpu Kujala, Arja Pesu, Marketta Kyl�np��					Alaj�rvi 26.9	   3 pk	
8.30,2	AlavU 											Sein�joki 12.6	   4 pim	
7.56,2	NivU	Helena Ohtamaa, Lahja Kukkurainen, Helena Kivioja				Kokkola 18.6	   1 pim
8.18,7	YlivK	Sinikka Lempola, Eila Sepp�l�, Anja Vaara					Kokkola 18.6	   2 pim
8.35,0	HaapK	Aili Jumisko, Vuokko Pieks�m�ki, Annikki Heinonen				Kokkola 18.6	   3 pim
9.10,4	KoJy	S Rovio, M-L Salo, L Rimpil�				Kokkola 12.6	   4 pim					



 							1964
 								
	4x100m-64
51,3	KaVi	Ritva Peltom�ki, Tuula Myllym�ki, Seija Uimonen, Hilkka Kivist�			Vaasa 6.6	   1 pim
51,4	VaVa	Tiina Leinonen, Riitta M�kynen, Leila Niemi, Sirkka Norrlund			Lahti 27.6	   2 SM	
52,1	KuKu											Kauhava 28.8	   3 cup-f
52,6	SeinU	Liisa Storm, Aila Luoma, Autio, Mirja Kullas					Vaasa 14.7	   2 cup
53,0	AlavU											Lahti 27.6	   1s1-17 SM
53,1	EvijU				
54,0	JaJa	Terttu Veneskoski, Ritva Taivalm�ki, Terttu Takala, Ellen Kaitaj�rvi		Jalasj�rvi 8.7	   1 cup
54,5	KaKa	Helena Ahola, Ritva Koivuniemi, Helena Knuuttila, Helvi Ala-Heikkil�		Kauhajoki 23.7	   1 cup
54,6	KyVo	Ulla Luoma, Raija Perttula, Lauttamus, Soile Hakala				Vaasa 14.7	   3 cup	
53,8	GIF	Kerstin Ventus, Ulla Karjaluoto, Lena Gustafsson, Gita Weizmann			Lepp�vaara 25.7	   2 SFI
54,5	Drott 	Kristina Sj�blom, Kerstin Sandstr�m, Gun Linden, Maj-Britt Kasslin		Pietarsaari 18.8   1 kk
54,8	Kronan	Mona-Lisa Strandvall, Margita Lib�ck, Gunnel Bjolin, Lilian Aspfors		Kokkola 24.6	   1 cup
54,0	NivU 											Lahti 27.6	   2h1-17 SM
54,6	YlivK	Heli Kivioja, Hillevi Martikainen, Lilja Palonen, Riitta Kaivo-oja		Ylivieska 23.9	   1 pk	
56,6	KokkVe Lindberg, Suvanto, Laukkanen, Kotkajuuri			Kokkola 4.10	   1 pk
56,8	PyhPo	Pirkko Tikka, Ulla-Maija Turiniemi, Annikki Huttunen, Maija-Liisa Turvanen		Pyh�j�rvi 2.9	   1 pk


	4x200m-64
1.49,7	KaVi				
1.51,9	LapVi 				
1.52,2	KuKu				
1.52,3	VaVa	Orvokki Ojala, Riitta M�kynen, Leila Niemi, Sirkka Norlund			Vaasa 19.8	   1 pk	
1.53,3	AlavU	Marja-Liisa Mannila, Hannele Viitanen, Annikki Ranta, Liisa Maja		Alavus (25.8)	   1 km
1.55,8	JaJa				
1.56,4	KuRy	
1.59,1	VaVa	Pirjo-Leena Hautam�ki, Marlene Laukas, Marja-L Limnell, Tiina Leinonen		Vaasa 22.7	   1-17 pk
1.59,5	LappVe				
1.57,7	NivU 											Nivala 19.8	   1 pk
1.59,8	KokkVe	Reija Lindberg, Liisa Suvanto, Marlene Laukkanen, Maija-L Kotkajuuri		Kokkola 2.9	   1 pk	
					
	3x800m-64	
7.14,0	KuKu	Seija Kuha, Hannele Kuusela, Eeva-Liisa Kalliolahti				Lahti .6	   1 SM	
7.52,6	JaJa	Kihni�, Hietanen, Tuula Rasi							Vaasa 7.6	   2 pim
7.54,6	KuKu II	Ilkka, Hannuksela, Takanen							Vaasa 7.6	   3 pim
8.03,5	AlavU 	Mannila, P Haapanen, A-L Haapanen						Vaasa 7.6	   4 pim
8.18,8	SeinU	Saarim�ki, Patteri, Seija Saarim�ki						Vaasa 7.6	   5 pim
8.32,4	VaKi	M�ki, Nurmi-Aro, M�enp��							Vaasa 7.6	   6 pim	
7.40,4	NivU	Hanna Halmetoja, Lahja Kukkurainen, Helena Kivioja				Nivala 27.9	   1 pk	
8.19,8	HaapK	Aini Jumisko, Saara-Liisa Liikanen, Annikki Heinonen				Haapaj�rvi 18.9	   1 pk	
8.25,0	K�lvTa	Marja Honkajuuri, Hilkka Hukari, Ritva Kotkajuuri				Kokkola 17.6	   1 pim
8.27,8	YlivK	S Lempola, S Lempola, Eila Sepp�l�						Kokkola 17.6	   2 pim	



 							1963
 								
	4x100m-63
51,0	KaVi	Leena Pernaa, Ritva Peltom�ki, Seija Uimonen, Hilkka Kivist�			Kauhava 5.9	   1 pk
51,4	VaVa	Tiina Leinonen, Riitta M�kynen, Leila Niemi, Sirkka Norrlund			J�ms�nkoski 29.6   3 SM	
52,5	SeinU											Sein�joki 25.7	   2 cup
53,3	�htU 	-------------, --------------, ----------, Arja Niemi				J�ms�nkoski 29.6   2h1-17 SM
53,5	KuKu											Teuva 15.6	   4 pim
53,7	AlavU											Teuva 15.6	   2h2 pim
53,9	EvijU											Kortesj�rvi 3.7	   1-17 cup
53,7	JaJa	Ellen Kaitaranta, Terttu Veneskoski, Airi Isotalo, Ritva Taivalm�ki		Teuva 16.6	   1h1-17 pim
54,4	LappVe											Teuva 15.6	   6 pim
55,1	LapVi											Alavus 26.8	   4 cup-f
55,2	LappVe											Alaj�rvi 6.8	   2 cup
55,5	TeuvRi	(Marja-Lea Hakala, Hilkka Rinteel�, Anja Kesti, Sirpa Moisio)			Alavus 26.8	   5 cup-f
55,6	KurRy											Teuva 16.6	   4-17 pim	
54,0	GIF	Kerstin Ventus, Carita �vik, Gita Weitzmann, Lena Gustafsson			Kokkola 26.9	1-15 skol-k
54,8	Drott	Margitta Backlund, Kerstin Sandstr�m, A Eriksson, Britt-Marie K�ll		Kronoby 7.7  									
55,2	YkspRe											Kokkola 29.8	   1 so	
55,4	KannP											Kannus 6.8	   1 pk	
55,6	NivU 	Hanna Halmetoja, Pirkko Niemel�, Helena Kivioja, Helena Ohtamaa			Kokkola 18.6	   1-17 pim
55,9	YlivK	Lilja Palonen, Seija Lempola, Riitta Kaivo-oja, Hillevi Martikainen		Kokkola 18.6	   1 pim	
					


	4x200m-63
1.49,7	KaVi	Ritva Peltom�ki, Leena Pernaa, Seija Uimonen, Hilkka Kivist�			Vaasa 6.8	   2 kv	
1.54,3	KuKu											Alavus 29.8	   1 pk	
1.54,6	KurRy				
1.57,7	AlavU 
1.59,6	KyrVo
1.56,8	GIF	Gita Weitzmann, Lena Gustafsson, Carita �vik, Kerstin Ventus			Kokkola 30.9	   1 dt				
1.57,5	NivU 	Pirkko Nieminen, Nanna Nurkkala, Helena Kivioja, Helena Ohtamaa			Nivala 26.9	   1	
1.58,5	KannP 											Kannus 6.8	   1 pk	
1.59,7	YlivK	Heli Kivioja, Seija Lempola, Riitta Kaivo-oja, Hillevi Martikainen		Kokkola 2.7	   1 pk	
					

	3x800m-63	
7.30,0	KuKu											J�ms�nkoski 	   4 SM	
7.53,2	JaJa	Tuula Kihni�, Pirkko Hietanen, Tarja Rasi					Teuva 16.6	   2 pim
7.57,2	AlavU 	Annikki Ranta, Liisa Maja, Hannele Viitanen					Alavus 27.9	   1 pk	
8.06,2	KaKa											Teuva 16.6	   4 pim
8.17,0	KuKu II											Teuva 16.6	   5 pim
8.20,4	TeuvRi											Teuva 16.6	   6 pim		
8.19,2	K�lvTa											K�lvi� 4.8	   1 ka	
8.28,2	KoJy	Alli Koskela, Seija Rimpil�, Maj-Lis Salo					Nivala 19.6	   2 pim
8.33,6	YlivK	Sinikka Lempola, Riitta Kaivo-oja, Raija Haarala				Nivala 19.6	   3 pim	



 							1962
 								
	4x100m-62
52,7	VaVa	Leila Niemi, Riitta M�kynen, Helena Rinta, Sirkka Norrlund			Lohja 1.7	   3s2 SM
53,1	JaJa				
53,5	KuKu	Eeva Hokkanen, Seija Haanp��, Eeva-Liisa Kalliolahti, Seija Kuha		Saarij�rvi 2.9	   1 so
53,6	SeinU											Kuortane 16.6	   2 pim
54,0	AlavU   Anja Alanko, Sirpa Keskinen, Liisa Maja, Eira Korpinen				Kuortane 16.6	   3 pim
54,1	�htU 											�ht�ri 31.7	   2 cup
54,4	LapVi 											Kuortane 16.6	   4 pim
55,1	LapVi											Vaasa 28.8	   3 cup-f
55,7	VaTo											Turku 30.6	   4 TUL
55,9	KJV											Vaasa 28.8	   4 cup-f
56,7	�htU											Vaasa 28.8	   5 cup-f
56,8	TeuvRi	Pirkko It�vuori, Irmeli Uusim�ki, Anja Kesti, Sirpa Moisio			Vaasa 28.8	   6 cup-f
57,7	VaTo II											Turku 30.6	   6-17 TUL
57,9	KurRy											Kuortane 16.6	   6 pim
58,0	VaTo	Anneli Kultti, Christina M�kinen, Ritva iijalainen, Aila Ilmarinen		Kokkola 11.7	   1 pk				
54,3	GIF					
54,2	Drott	Margitta Backlund, Margareta Bj�rkman, Britt-M Sandberg, Kerstin Sandstr�m	Loviisa 16.9
57,2	MIFK						Kronoby 8.7		3 DM
57,2	L�nken					Kronoby 8.7		4 DM		 		
57,6	KTU											Lapua 10.6	   1 tul pj
57,8	YlivK											Ylivieska 22.8	   1 pk	
58,2	KannP	Ulla Isohanni, Ala-Korpela, Nisula, Riitta Tuunala				Kokkola 14.7	   1 pim	
58,3	KoJy											Kokkola 13.6	   1-17 pk

					
	4x200m-62	
1.53,7	KuKu	Eeva Hokkanen, Seija Haanp��, Eeva-Liisa Kalliolahti, Seija Kuha		Vaasa 1.8	   1 kv	
1.54,2	JaJa 				
1.55,2	AlavU	Anja Alanko, Tuula Taipalus, Liisa Maja, Eira Korpinen				Alavus 4.7	   1 pk	
1.58,2	JaJa 				
1.58,8	KyVo 				
1.59,3	YKV	Eeva Takala, Sisko Pihlajaniemi, Arja Ranta, Maija Maunula			Ylistaro 7.8	1-17 pk
1.59,7	JaJa 				
1.59,8	PerTo					
1.56,8	GIF									


	3x800m-62	
7.34,6	KuKu 	Seija Kuha, Hannele Kuusela, Eeva-Liisa Kalliolahti				Lohja 2.7	   3 SM
7.44,6	AlavU	Hannele Viitanen, Aune Takala, Liisa Maja
7.53,2	JaJa 				
8.03,0	LL-U											Kuortane 17.6	   3 pim
8.05,6	KuRy				
8.08,4	KuKu 											Kuortane 17.6	   4 pim
8.14,4	T�Ve											Kuortane 17.6	   5 pim
8.54,6	LapVi											Kuortane 17.6	   6 pim
8.45,0	AlajA	Raija Rintala, Tellervo M�kel�, Varpu Kujala					Alaj�rvi 19.9	   1 sem	
8.44,8	K�lvTa											K�lvi� 29.7	   1 pk	
9.10,8	KoJy											K�lvi� 29.7	   2 pk	
9.13,0	YlivK											Kokkola 15.7	   1 pim	



 							1961
 								
	4x100m-61
53,3 	JaJa	Hilla Hietikko, Terttu Veneskoski, Marjatta Vatilo, Ritva Taivalm�ki		Jalasj�rvi (19.7)  1 cup
54,4	VaVa 	Leila Niemi, Leena Raunio, Helena Rinta, Sirkka Norrlund			Vaasa 6.9	   1 pk	
54,7	VaTo	Aila Ilmarinen, Christina M�kinen, Anneli Kultti, Sirkka Norrlund		Lammimp�� 1.7	   2 TUL
54,8	LapVi											Kuortane 10.8	   1 cup
54,9	AlavU 	Anja Alanko, Ritva Valtonen, Liisa Maja, Eira Korpinen				Jalasj�rvi (19.7)  2 cup
54,9	SeinU 	Marjatta Auranen, Annikki Pihlajam�ki, Aila Luoma, Mirja Kullas			Jalasj�rvi (19.7)  3 cup
54,9	KuKu											Kuortane 10.8	   2 cup
54,9	JaJa											Jalasj�rvi 17.8	   1 cup-f	
54,2	Drott 	Margitta Backlund, Margareta Bj�rkman, Britt-Marie Sandberg, Kerstin Sandstr�m	Lovisa 17.9	   1-20 skolM			
56,2	KTU	(hirvikoski, p�ivi�, v�lim�ki, j�rvinen)
57,9	KaRi
58,3	KannP											Kannus 8.8	   1 pk
58,5	KoJy
59,1	NivU	Helena Kivioja, Krista Kaarlela, Raija Sailas, Helena Ohtamaa			Toholampi 29.7	   1-17
59,2	TohU											Kannus 8.8	   2 pk


	4x200m-61
1.53,5	VaVa	Leila Niemi, Leena Raunio, Helena Rinta, Sirkka Norrlund			Vaasa 18.8	   1 kv	
1.55,0	JaJa
1.56,2	KuRy		
1.57,9	KaVi				
1.58,1	SeinU											Sein�joki 19.9	   1 kunta
1.58,7	LapVi	Sirkka Salo, Sisko Lahdensuo, Raija M�ki, Riitta Lahdensuo			Lapua 30.8	   1 pk	
1.58,9	AlavU											Alavus 6.8	   1 ka	
1.59,7	KJV	Maire Kangas, Liisa Huittinen, Eeva Autio, Tuula Myllym�ki			Kortesj�rvi 16.8   1  pk			
1.56,8	GIF				


	3x800m-61
7.43,4	KuKu	Seija Kuha, Eeva-Liisa Kalliolahti, Seija Haanp��				Vaasa 3.7  	   2 SM	
8.06,2	KaKa				
8.14,0	LapVi	Sisko Lahdensuo, Raija M�ki, Anja Aarnio					Lapua 30.8	   1 pk	
8.18,3	KuRy				
8.25,0	AlajA 	A Hakalahti, A Herrala, R Orava							Isokyr� 18.6 	   2 pim
8.25,2	AlajA	Marja-Leena Penninkangas, Anneli Kivim�ki, Oili Puumala				Alaj�rvi 1.10	   1 pk	
8.31,2	YlivK	Pirkko Kokko, Natri, Raija Haarala						Toholampi 30.7	   1 pim
8.39,4	ReisP	Mirjam Aho, Inkeri Aho, Impi Luotoniemi						Toholampi 30.7	   2 pim	



 							1960
 								
	4x100m-60
53,8	JaJa
54,1	VaVa	Leila Niemi, Tuiri Aho, Riitta Maija Hautam�ki, Helena Rinta			Jyv�skyl� 3.7	   h2 SM
54,5	VaTo	Marianne Falk, Siiri Santtila, Aila Ilmarinen, Sirkka Norrlund			Toijala 2.10
54,6	AlavU 	Anja Alanko, Tuula Taipalus, Ritva Valtonen, Eira Korpinen			Sein�joki 29.6	   1-17 pim
54,7	LapVi 	Sirkka Salo, Marja-Liisa Myllykoski, Raija M�ki, Riitta Lahdensuo		Sein�joki 29.6	   2-17 pim
55,0	VaVa	Leila Niemi, Riita-Maija Hautam�ki, Tuiri Aho, Helena Rinta			Sein�joki 28.6	   2 pim
55,5	AlajA 											Lapua 11.8	   3-17 cup-f
55,8	TeRi											Lapua 11.8	   4-17 cup-f
55,8	KuKu											Sein�joki 28.6	   4 pim
56,0	�htU											�ht�ri 2.10	   1 pk	
56,2	SeinU 											Sein�joki 29.6	   4-17 pim		
56,3	Drott 	Margitta Backlund, Britt-Marie K�ll, K Sundstr�m, Kerstin Sandstr�m		Pargas 6.8	   3 SFI
56,8	GIF											Kokkola 13.8	   3 kk
58,2	Drott II										Esse 21.8	   1 DM
55,3	KannP	Maija-Liisa Sipil�, Terttu Luoma-Tokoi, Riitta Tuunala, Ulla Isohanni		Ylivieska 16.7	   1 pim
57,1	YlivK											Ylivieska 16.6	   2 pim
57,3	KTU	Leena Hirvikoski, Eila P�lvinen, Sinikka V�lim�ki, Anneli J�rvinen	1960	Vaasa sunnuntai
58,8	TohU	Seija L�ll�, Leena M��tt�l�, Marjatta Takala, Eeva-Liisa Kopsala		Ylivieska 16.7	   1-17 pim
59,2	ReisP											Ylivieska 16.7	   2-17 pim
					
	4x200m-60	
1.54,4	JaJa
1.56,0	VaVa	Leila Niemi, Riitta M�kynen, Leena Raunio, Helena Rinta				Vaasa 20.9	   1 pk	
1.58,0	VaTo	Aila Ilmarinen, Christina M�kinen, Siiri Santtila, Sirkka Norrlund		Vaasa 10.9		
1.59,0	�htU 											�ht�ri 2.10	   1 pk	
1.59,5	AlajA				
1.59,5	KannP											Toholampi 10.8	   1	
					
					
	3x800m-60	
8.03,2	LaihLi	Maila Miskala, Maija Manni, Liisa Risku						Sein�joki 29.6	   1 pim
8.09,6	KuRy	Hilkka Hietikko, Marja-Liisa Kamppi, Tuula Lapiolahti				Sein�joki 29.6	   2 pim
8.17,4	KaKa	Sinikka Palonkoski, Liisa Palonkoski, Pirkko M�kikala				Sein�joki 29.6	   3 pim
8.34,2	AlajA 											Sein�joki 29.6	   4 pim
8.46,4	AlavU 											Sein�joki 29.6	   5 pim	
8.24,4	YlivK	Salme Kokko, Natri, Raija Haarala								Ylivieska 17.7	   1 pim
8.29,0	ReisjP 											Ylivieska 17.7	   2 pim	



 							1959
 								
	4x100m-59
55,7	KuKu											Alavus 28.6	   1-17 pim
56,0	SeinU	Kimpim�ki, Liisa Poutiainen, Aila Luoma, Mirja Kullas				Alavus 27.6	   1 pim
56,0	SeinU	Raija Halola, Liisa Poutiainen, Aila Luoma, Mirja Kullas			Kurikka 20.8	   1-17 cup
56,0	KurRy 											Kurikka 20.9	   1 EPOU
56,2	KaKa											Alavus 27.6	   3 pim
56,2	JaJa											Kurikka 20.8	   2-17 cup
56,4	AlajA 											Kurikka 20.8	   3-17 cup
56,5	AlavU											Alavus 28.6	   2-17 pim
57,0	AlavU											Alavus 27.6	   4 pim
57,0	LaihU	Tuominen, Uitto, Heinil�, Rinta							Teuva 16.8	   1 pk	
57,2	VaVa	Leila Niemi, Kaija Louhivaara, Riitta-Maija Hautam�ki, Tuiri Aho		Isokyr� 29.7	   1-17 cup	
55,7 	YlivK											Ylivieska 9.8	   1 ka	
56,7	KannP				
56,8	TohU 											Toholampi 13.9	   1 pk	
57,2	YlivK	Lilja Palonen, Paula Hautam�ki, Anja Horttanainen, Kaisa Eskonniemi		Kokkola (19.8)	   1	

					
	4x200m-59	
2.00,2	VaVa	Brita Dahlstr�m, R-M Hautam�ki, Leila Niemi, Tuiri Aho				Vaasa 9.9	   1 pk			
1.58,8	YlivK											Ylivieska 25.9	   1 pk	
1.59,0	KannP											Ylivieska 9.9	   1 pk	

															
	3x800m-59	
8.03,0	AlajA 											Alavus 28.6	   1 pim
8.27,2	AlavU
8.16,6	YlivK 	Salme Kokko, Kaarina Natri, Raija Haarala					Ylivieska 18.7	   1 pim
8.22,0	KaJu				 				
8.39,2	ReisP 	Mirjami Aho, Inkeri Aho, Elvi Pekkarinen					Ylivieska 18.7	   2 pim	



 							1958
 								
	4x100m-58
55,8	LaihU
56,1	KaKa	Sinikka Palonkoski, Malkam�ki, Tuuri, Helvi Ala-Heikkil�			Kauhajoki 20.7	   1 pim
58,0	TeRi	Lund, Rintala, Tuisku, Suomela							Kauhajoki 20.7	   1-17 pim
59,1	NykIK											Kokkola 15.9	   1-20 skol-k
59,5	GIF											Kokkola 15.9	   2-20 skol-k	
54,6	YlivK	Aili Spring, Leena Kallio, Kaisa Eskonniemi, Anja Horttanainen			Ylivieska 24.9	   1 pk	
56,6	KannP											Kannus 7.10	   1 pk	
56,8	TohU											Toholampi 5.10	   1 pk	
57,8	KaJu											Kalajoki 14.9	   1-17 pk
57,9	KoJy											Kokkola 27.8	   1-17 pk
58,8	PerhK	Marja Stenman, Ulla J�nk�, Maija J�nk�, Anni Yl�nen		Perho 24.9)		1 luok-k

											
	4x200m-58		
1.55,6	YlivK	Raija Haarala, Anja Horttanainen, Kaisa Eskonniemi, Aili Spring			Ylivieska 19.9	   1 pk	
2.07,0	KannP											Kannus 7.10	   1 pk	

 																
	3x800m-58	
8.24,2	KaKa				
8.27,2	YlivK	Aili Spring, Kaisa Eskonniemi, Raija Haarala					Ylivieska 19.9	   1 pk	
8.36,6  ReisP	Mirjami Aho, Irja Ajakainen, Elvi Pekkarinen					Reisj�rvi 11.9	   1-17 pk
8.59,8	PerhK	Ulla J�nk�, Anni Yl�nen, Maija J�nh�				Perho 24.9)		1 luok-k	



 							1957
 								
	4x100m-57
56,3	LaihU											Laihia 21.7	   1 pim
56,7	KarTa				
56,7	KaKa				
56,9	KurRy											Laihia 21.7	   2 pim
57,2	KurRy											Laihia 21.7	   1-17 pim
58,8	TeRi											Laihia 21.7	   3 pim
59,9	GIF											Jakobstad 15.9	   1-15 skolDM	
55,0	YlivK	Salme Salopuro, Raija Haarala, Aili Spring, Leena Kallio			Ylivieska 4.7	   1-16	
57,2	KannP				
58,0	TohU				
58,8	LohtV											Kannus 14.7	   3 pim	
	


 							1956
 								
	4x100m-56
58,4	LaihU	Airi Marjam�ki, Ritva-Liisa Marttila, Eeva Sillanp��, Helena Rinta		Karijoki 22.7	   1 pim
58,6	KarTa	Terttu Hietanen, Sylvi Savonranta, Elsa Rantam�ki, Leila Luoma			Karijoki 22.7	   2 pim
58,3	GIF											Nykarleby 23.9	   3-15 skolM
58,7	NykIK											Nykarleby 23.9	   4-15 skolM
58,7	GIF											Nykarleby 23.9	   3-20 skolM	
55,0	YlivK	Aili Spring, Salme Salopuro, Maija-Liisa Kivi, Birgitta Nyqvist			Nivala 16.6	   1	
56,6	KannP											Kannus 22.8	   1 pk
58,6	KokkVe											Kannus 10.6	   2-17	

	
	4x200m-56						
1.53,7	YlivKu	Salme Salopuro, Birgitta Nyqvist, Maija-Liisa Kivi, Aili Spring			Ylivieska 27.9	   1 pk	



 							1955
 								
	4x100m-55
56,3	LappVe				
57,0	LaihU											Kurikka 4.9	   1-17 ka
57,1	KurRy											Kurikka 4.9	   2-17 ka
58,4	LapVi											Alah�rm� 24.7	   2-17 pim
58,8	AlavU											Alah�rm� 24.7	   3-17 pim	
58,5	GIF	Stina Hellberg, Barbro Stenman, Margareta Krokfors, Birgitta Krokfors		Kokkola 11.9	   1-20 Skol-DM	
55,2	YlivK	Sirkka M�nnikk�, Aili Spring, Maija-Liisa Kivi, Birgitta Nyqvist  	 	Ylivieska 4.9	   1 ka	
57,4	AlavV											Ylivieska 4.9	   2 ka	
58,4	KannP											Ylivieska 24.7	



 							1954
 								
	4x100m-54
55,8	SeinU
57,2	AlavU			
56,7	KannP				
56,8	YlivK	Birgit Nykvist, Pirkko Melartin, Sirkka M�nnikk�, Ritva Vilhu			Ylivieska 19.6	   1 pim
58,7	AlavVi
59,1	YK II	Nuorala, Oksanen, Tikkala, Korpi					Ylivieska 19.6	      4 pim				



 							1953
 								
	4x100m-53
52,8	SeinU	Raili Perttula, Liisa Hirvij�rvi, Kaisu Hirvij�rvi. Aino Autio			Tampere 6.7	   2 SM	
56,5	GIF	Mona Hill, Barbro Stenman, Clara Hellberg, Margareta Krokfors			Vasa 20.9	   1 skolM
58,5	YlivKu											Kannus 26.7	   1-17
60,2	LohtV											Nivala 21.7



 							1952
 								
	4x100m-52
52,6	SeinU											Helsinki  26.6	
59,0	LappVe											Ilmajoki 6.7	   2 pim
!!!
52,5	SeinU
59,2	HalsTo
59,2	KannP
59,6	LohtV	
59,6	NivU



 							1951
 								
	4x100m-51
52,6	SeinU	K L�hdesm�ki, Liisa Hirvij�rvi, Raili Perttula, Aino Autio			Lahti 8.7	   2 SM	
57,8	AlahK											Sein�joki 28.7	   3h2-17 SM
58,6	KauhVe											Vaasa 10.6	   1 piiri-j
56,9	GIF											Lovisa .9	   1 skolM
57,9	TohU											Kannus 19.8	   2 ka
58,8	KannP											Kannus 19.8	   3 ka	



 							1950
 								
	4x100m-50
55,0	SeinU				
55,7	AlahK											Myllykoski 15.7	   4h1-17 SM
56,7	KauhA											Lapua 18.6	   1 pim
57,5	GIF	Birgitta Hellberg, Mona Hill, Ingalill H�gn�s, Clara Hellberg			Kokkola 30.9	   1 skol-k
60,0	Drott											Kokkola 30.9	   2 skol-k										
56,8	KokkVe	Gven Storskrubb, D Storskrubb, H Tast, Vuokko Rainasalo				Kannus 30.7	   1-17 pim
58,1	NivU											Kannus 30.7	   2-17 pim
58,3	LohtV											Kannus 30.7	   3-17 pim
59,3	KannP											Kannus 27.8	   1 ka		



 							1949

	4x100m-49
55,1	VaVa	Kirsti Klemets�, Sirkka-Liisa Komsi, Helena Ahola, Irma Kentala			Vaasa 24.8	   1 so	
56,1	LappVe	Alli Olli, Raija Autio, Alli Per�l�, Inga Savela				Kortesj�rvi 19.6   1 pim
56,2	V�hVi	Maija M�kkyl�, Maila M�kkyl�, Irja Lipasti-Sarnamaa, Aini Tulonen		Vaasa 24.8	   2 so	
56,7	AlahK	Liisa Kivim�ki, Maija Manninen, Sirkka Tuomi, Mirja vaismaa			Alah�rm� 18.9	   1-17 pim
57,5	KauhVe											Vaasa 19.6	   1 pim
60,0	KJV											Kortesj�rvi 19.6   2 pim
60,3	V�hVi											Kortesj�rvi 19.6   3 pim
57,3	LohtV	Ritva S��tel�, Maija Nissil�, Terrttu Pollari, Kyllikki Luoto   		Marinkainen 7.8	   1 ka
57,6	KokkVe											Lohtaja 3.7	   1-17 pim
60,1	NivU											Lohtaja 3.7	   2 pim
60,5	KannP											Lohtaja 3.7	   2-17 pim	
					


 							1948
 								
	4x100m-48
55,3	KauhVe	nn, nn, Maire Kaski, Aira Kaski							Riihim�ki 1.8	   2 TUL
55,7	LappVe											Kuortane 1.7	   1-17 pk
58,7	VaVa											Lappaj�rvi 27.6	   2 pim
59,2	AlajA 											Kuortane 1.7	   2-17 pk
59,7	YlihJu 											Kuortane 1.7	   3-17 pk
58,2	HimRo											Alavus 19.6	   2 pim
59,2	LoVe											Kannus 25.7	   1 ka
60,2	NivU
61,1	KannP											Kannus 25.7	   3 ka				



 							1947
 								
	4x100m-47
54,4	KauhVe	Eeva Kiviluoma, Irma Ilkkala, Maire Kaski, Aira Kaski				Kotka 10.8	   1 TUL
55,9	V�Vi	Irja Lipasti-Sarnama, Seija Torkko, Dahmar Siika, Aini Tulonen			Kouvola 17.8	   4 SM	
57,9	VaVa											Vaasa 6.8	   2 pk	
59,0	AlavKi											Kokkola 22.6	   3 pim
59,5	AlahKi											Voltti 12.8	   1 so	
59,8	LappVe	Anna Olli, Toini Ahvenniemi, Raija Autio, Terttu Ylinen				Sein�joki 13.7	   1 pim
60,6	AlavKi											Alavus 6.7	   1 so	
60,6	VaVa											Sein�joki 13.7	   2 pim
61,7	V�Vi											Sein�joki 13.7	   3 pim	
58,8	HimRo											Kokkola 22.6	   2 pim	


					
 							1946

	4x100m-46
57,1	JurvU											Sein�joki 4.8	   3 SM	
57,5	KauhVe											Lapua 21.7	   1 pim
58,1	SeinU											Sein�joki 7.8	   4 SM
60,0	AlavKi											Lapua 21.7	   2 pim
60,0	LapTU											Lapua 21.7	   3 pim
60,3	KauhA											Lapua 21.7	   4 pim		
59,0	KP-V	Aila Virkkala, Ilta K�ns�l�, Sofia Timmerbacka, Irma Kentala			Kannus 21.7	   1 pim
60,0	KannP											Kannus 21.7	   2 pim
60,1	KokkVe											Kannus 21.7	   3 pim
60,2	R�yrJy											Kannus 21.7	   4 pim	


 							1945

	4x100m-45
59,0	KauhA	Sirkka salonper�, Toini Ekman, Maire Kaski, Ida Syv�nen				Vaasa 8.7	   1 pim