KP-miehet POJAT
40m 60m 100m 200m 300m 600 800 1000 2000 60m aidat 100m aidat
korkeus seiväs pituus kolmiloikka kuula kiekko moukari keihäs ottelu

viestit
4x50m 4x600m

TYTÖT
40m 60m 100m 200m 300m 600 800 1000 2000 60m aidat 80m aidat 200m aidat
korkeus seiväs pituus kolmiloikka kuula kiekko moukari keihäs ottelu

viestit
4x50m 4x600m
Pojat	


40 m
6,95	Atte Niemi-07		YK	Ylivieska 1.8		2-9 ak
6,96	Samu Herronen		nn	Kokkola 23.8		1-9 kaupM
7,00	Eemeli Kukkola-08	YK	Ylivieska 9.6		1-9 ak		
7,00	Atte Salminen-07	KPV	Kauhava 9.7		D-9 karn
7,02	Aaro Kangas-07		KT	Kokkola 16.7		D-9 pim
7,10	Juuso Hylkikä-07	KV	Kokkola 23.8		2-9 kaupM
7,15	Otto Ruuska-07		HT	Kokkola 16.7		D-9 pim
7,15	Riku Patana-07		VU	Kokkola 16.7		D-9 pim
7,18	Teemu Simoinen-07	HT	Haapajärvi 17.6		1-9 pk
7,18	Miro Knuuttila-08	YK	Ylivieska 1.8		3h1-9 ak

7,22	William Mikkola-nn	KV	Kokkola 6.9
7,25	Taneli Saarikettu-07	RP	Kokkola 16.7		
7,28	Kimi Kaustinen-08	KPV	Lappajärvi 7.6		
7,28	Perttu Häivälä-07	YK	Ylivieska 1.8			
7,29	Konsta Rahkola-08	YK	Ylivieska 9.6	
7,29	Riko-Matti Jylhä-08	HT	Haapajärvi 17.6		
	




60 m
8,20	Elia Nevalainen-03	YK	Kokkola 16.7		1-13 pim
8,30	Lauri Peltola-03	KPV	Kokkola 16.7		2-13 pim
8,37	Eero Tuorila-03		HU	Kalajoki 5.7		1-13 ak	
8,42	Timi Tanskanen-03	KT	Kokkola 23.8		1-13 kaupM	
8,56	Paul Karjula-03		SS	Kalajoki 5.7		2-13 ak
8,62	Viljami Kari-03		VU	Veteli 28.8		4-13 am
8,67	Kristian Isohanni-03	KU	Kannus 26.7		1h1-13 ak		
8,69	Tomi Simonen-03		AV	Kalajoki 5.7		3-13 ak	
8,70	Lauri Knuuttila-03	KT	Kokkola 16.7		4-13 pim
8,76	Atte Oja-03		HU	Kokkola 16.7		5-13 pim	

8,78	Jani Simoinen-03	HT	Kokkola 16.7		7-13 pim
8,83	Esko Tuorila-03		HU	Kalajoki 5.7		4-13 ak	
8,84	Joona Ali-Haapala-04	KPV	Haapajärvi 17.6		1-13 pk		P12 kärki
8,87	Markus Hernesmaa-03	KU	Kannus 26.7		2h1-13 ak
8,90	Samuli Takkunen-04	AV	Kokkola 16.7		1-12 pim	
8,91	Taneli Hietala-03	AV	Kalajoki 5.7		5-13 ak
8,93	Eemi Kinnunen-06	HK	Kannus 16.6		D-10 pim	P10 kärki	
8,96	Daniel Heikkilä-05	KJ	Ylivieska 9.6		1-11 ak			 
	

lisää P10/11/12
9,12	Kaapo Kotila-04		TU	Kokkola 16.7		
9,16	Joonas Kyösti-04	HU	Kokkola 16.7		
9,27	Elmo Jukkola-06		LV	Uusikaarlepyy 24.5
9,28	Rasmus Kuivanto-04	KTU	Kokkola 16.7		
9,32	Valentino Bertucci-06	NU	Ylivieska 1.8
9,36	Lenni Yli-Kotila-04	KU	Kokkola 16.7		
9,37	Eemeli Katajalaakso-04	KU	Kannus 26.7	
9,38	Niilo Isosari-04	KT	Kokkola 16.7		
9,41	Jimi Väätäinen-05	NU	Kokkola 16.7		
9,46	Nooa Mäkitalo-04	KU	Kannus 26.7	
9,47	Oskari Heinonen-04	KU	Kannus 26.7		
	

lisää P10/9	
9,49	Aarni Himanka-05	KJ	Kalajoki 15.6				 
9,51	Saku Mäkelä-05		KJ	Kalajoki 15.6		
9,53	Veeti Kukkola-05	NU	Ylivieska 1.8	 
9,54	Juho-Kusti Ruuska-05	HT	Kokkola 16.7		
9,55	Henri Salmu-05		KJ	Kalajoki 5.7	
9,64	Roni Luokkanen-06	HU	Kokkola 16.7			 
9,69	Eetu Haasala-06		LV	Haapajärvi 17.6		 	
9,82	Niko Kaustinen-06	KPV	Alaveteli 5.7	
9,82	Iikka Torppa-06		VU	Veteli 14.9
9,87	Nuutti Aho-05		YK	Ylivieska 1.8	
9,89	Noel Aho-06		VU	Kalajoki 15.6		
9,92	Eeli Kaarlela-06	NU	Kokkola 16.7		
9,93	Elias Kiljala-05	YK	Kannus 16.6	
9,95	Eino Niininen-06	VU	Veteli 14.9	

wind
8,54	Tomi Simonen-03		AV	Ylivieska 9.6
8,74	Eetu Jokela-03		AV	Ylivieska 9.6


									
100 m								
12,17	Eero-Matias Viitala-01	KU	Kalajoki 5.7		1-17 ak
12,63	Lassi Leppänen-nn	Hjärvi	Raahe 14.9		3-15 KLLpm
12,66	Roope Kangasvieri-01	TU	Kalajoki 5.7		1-15 ak
12,86	Niilo Niemelä-01	KJ	Kalajoki 5.7		2-15 ak
12,86	Joona Kinnunen-02	HK	Kokkola 16.7		1-14 pim	P14 kärki	
12,95	Lauri Peltola-03	KPV	Veteli 14.9		1-15 ak		P13 kärki
13,16	Konsta Joenväärä-01	KJ	Kalajoki 20.7		6-15 ak
13,23	Rasmus Yli-Kotila-01	KU	Kokkola 16.7		4-15 pim
13,46	Luka Liimatta-02	KJ	Kalajoki 15.6		1-15 cup
13,47	Teemu Kyösti-01		HU	Kokkola 16.7		5-15 pim

13,65	Pietro Kytölaakso-02	KV	Kokkola 16.7		3-14 pim
13,72	Teemu Hollanti-02	KU	Kokkola 16.7		4-14 pim	
13,73	Joni Luoma-Tokoi-02	KU	Kokkola 16.7		5-14 pim
13,84	Niko Kangasoja-nn	Sievi	Raahe 14.9		4-15 KLLpm
13,93	Roope Sarajärvi-02	KV	Kokkola 23.8		2-15 kaupM
14,08	Tomi Simonen-03		AV	Raahe 14.9		5-15 KLLpm
14,13	Viljami Kari-03		VU	Kokkola 6.9		1-13 am
14,19	Aatu Hakala-04		YK	Kalajoki 20.7		8-15 ak
14,21	Timi Tanskanen-03	KT	Kokkola 7.6		2-13 ak	
14,47	Juuso Erkkilä-02	LV	Kokkola 7.6		3-15 ak

14,49	Kristian Isohanni-03	KU	Kokkola 7.6		3-13 ak	
14,55	Jeremias Heikkilä-02	KJ	Kokkola 16.7		7-14 pim	
14,56	Jani Simoinen-03	HT	Kokkola 7.6		4-13 ak
	


								
150 m	
22,38	Elmo Jukkola-06		LV	Ylivieska 13.7		1-11 ak		
22,75	Daniel Heikkilä-05	KJ	Kalajoki 20.7		1-11 ak
23,34	Saku Mäkelä-05		KJ	Ikaalinen 3.9		3h2-11 v-fall
23,58	Henri Salmu-05		KJ	Kalajoki 20.7		2-11 ak
23,68	Atte Salminen-07	KPV	Veteli 3.8		1-11 v-fall	P9 kärki
24,02	Noel Aho-06		VU	Veteli 3.8		2-11 v-fall
24,26	Roni Luokkanen-06	KJ	Kalajoki 16.8		1-11 ak
24,26	Toni Hänninen-05	KT	Kangasala 3.9		4-11 v-fall
24,27	Santtu Aho-05		KPV	Veteli 3.8		2h2-11 cup
24,32	Sisu Peltoniemi-06	KPV	Kangasala 3.9		5-11 v-fall

24,49	Aarni Himanka-05	KJ	Kalajoki 20.7
24,54	Iikka Torppa-06		VU	Veteli 3.8
24,75	Henri Salmu-05		KJ	Kalajoki 16.8
24,80	Jasper Anttila-06	KJ	Veteli 3.8
24,83	Elias Kiljala-05	YK	Ylivieska 13.7
25,23	Juho Kyösti-06		HU	Kangasala 3.9
25,56	Jasse Heikkilä-05	KJ	Kalajoki 20.7




								
200 m	
24,52	Eero-Matias Viitala-01	KU	Haapajärvi 4.8		1-17 ak
26,27	Niilo Niemelä-01	KJ	Ylivieska 13.7		1-15 ak
27,16	Joni Luoma-Tokoi-02	KU	Ylivieska 13.7		2-15 ak		P14 kärki
27,17	Miro Jylkkä-02		YK	Ylivieska 13.7		3-15 ak
27,26	Lauri Peltola-03	KPV	Veteli 14.9		1-13 ak		P13 kärki
27,42	Timi Tanskanen-03	KT	Veteli 3.8		1-13 cup		
27,70	Elia Nevalainen-03	YK	Ylivieska 13.7		1-13 ak		
27,91	Eetu Jokela-03		AV	Nivala 14.6		1-13 ak		
28,14	Eero Tuorila-03		HU	Veteli 3.8		2-13 cup
28,35	Viljami Kari-03		VU	Veteli 14.9		3-13 ak

28,42	Jani Simoinen-03	HT	Veteli 3.8		3-13 cup
28,73	Otto Peltokangas-03	TU	Kokkola 17.7		5-13 pim
28,89	Markus Hernesmaa-03	KU	Veteli 14.9		4-13 ak	
29,14	Samuli Takkunen-04	AV	Veteli 28.8		3-12 am		P12 kärki
29,28	Riku Tohila-03		KJ	Kalajoki 20.7		1-13 pim
29,29	Tomi Simonen-03		AV	Nivala 14.6		2-13 ak
29,34	Rasmus Remesaho-04	TU	Ylivieska 13.7		2-13 ak		
29,44	Vekka Kärjä-01		KJ	Ikaalinen 3.9		7h1-17 v-fall
29,62	Aatu Hakala-02		YK	Ylivieska 13.7		4-15 ak	
29,85	Atte Oja-03		HU	Kokkola 17.7		8-13 pim
	

lisää P12
30,08	Niilo Isosaari-04	KT	Kokkola 17.7
31,01	Joona Ali-Haapala-04	KPV	Veteli 28.8
31,23	Eemeli Katajalaakso-04	Ku	Kokkola 17.7
31,42	Kaapo Kotila-04		TU	Kokkola 17.7
32,20	Jirkka Oja-04		KJ	Kalajoki 20.7	
32,63	Riku Kauranen-04	KV	Veteli 28.8
33,04	Oskari Heinonen-04	KU	Kokkola 17.7	


								
300 m					
38,73	Roope Kangasvieri-01	TU	Veteli 3.8		1-15 cup
39,10	Eero-Matias Viitala-01	KU	Kannus 26.7		3-15 ak
40,32	Lasse Raudaskoski-01	NU	Kannus 26.7		4-15 ak
41,16	Niilo Niemelä-01	KJ	Kannus 26.7		5-15 ak
42,72	Konsta Joenväärä-01	KJ	Veteli 3.8		2-15 cup
44,48	Pietro Kytölaakso-02	KV	Kokkola 17.7		1-14 pim	P14 kärki
45,41	Teemu Hollanti-02	KU	Kokkola 17.7		2-14 pim
46,60	Aatu Hakala-02		YK	Kokkola 17.7		3-14 pim
47,35	Jeremias Heikkilä-02	KJ	Kokkola 17.7		4-14 pim
47,70	Roope Sarajärvi-02	KV	Kokkola 17.7		5-14 pim					



								
600 m						
1.49,62	 Jani Simoinen-03	HT	Kokkola 7.6		1-13 ak		 	
1.52,0h  Elmo Jukkola-06	LV	Tampere 1.8		1-10 ak		P10 kärki
2.03,31  Santtu Aho-05		KPV	Kokkola 23.8		3-11 kaupM
2.03,79	 Riku Kauranen-04	KV	Kokkola 7.6		3-13 ak


								
800 m	
2.06,34	 Lasse Raudaskoski-01	NU	Kerava 10.9		3-15 KLL
2.07,14  Roope Kangasvieri-01	TU	Jämsä 7.7		4-15 karn		 		
2.18,67  Jaakko Mattila-02	HU	Kokkola 16.7		1-14 pim	P14 kärki
2.19,91  Miro Jylkkä-02		YK	Kokkola 16.7		2-14 pim	
2.23,91	 Perttu Harjula-02	NU	Kokkola 16.7		3-14 pim		 
2.24,26  Onni Mäkelä-02		VU	Kalajoki 20.7		2-15 ak
2.26,47  Konsta Joenväärä-01	KJ	Kalajoki 20.7		3-15 ak						
2.27,19	 Eemeli Katajalaakso-04	KU	Kannus 16.6		D-12 pim	P12 kärki	
2.28,74  Pietro Kytölaakso-02	KV	Kokkola 16.7		4-14 pim
2.30,06  Ville Vesaluoma-01	SS	Raahe 14.9		4-15 kllpm

2.30,67  Jere Heinonen-01	PP	Raahe 14.9		5-15 kllpm
2.31,34	 Jani Simoinen-03	HT	Haapajärvi 17.6		1-13 cup	
2.33,60	 Markus Hernesmaa-03	KU	Veteli 14.9		1-13 ak
2.34,16	 Aatu Hakala-02		YK	Kalajoki 20.7		4-15 ak	
2.34,32  Veikka Kärjä-01	KJ	Kaljoki 20.7		5-15 ak
2.35,73	 Jeremias Heikkilä-02	KJ	Haapajärvi 17.6		2-17 cup
2.37,01	 Pietu Tiainen-02	NU	Nivala 14.6		4-15 ak	
2.39,04  Tuukka Marjala-02	HU	Kokkola 16.7		7-14 pim
2.41,09  Lenni Länsipää-03	AV	Raahe 14.9		11-15 kllpm
2.42,43	 Tuomas Jaakonaho-03	HK	Haapajärvi 17.6		3-13 pk


	
1000 m
2.51,62	Roope Kangasvieri-01	TU	Kokkola 11.8		1-15 cup
2.51,86	Lasse Raudaskoski-01	NU	Kokkola 11.8		2-15 cup	
3.03,18	Onni Mäkelä-02		VetU	Kokkola 11.8		3-15 cup	P14 kärki
3.03,84	Jani Simoinen-03	HT	Kannus 26.7		2-13 ak		P13 kärki		 
3.04,90	Eemeli Katajalaakso-04	KU	Kannus 26.7		3-13 ak		P12 kärki		 
3.12,98	Markus Hernesmaa-03	KU	Kokkola 11.8		3-13 cup	
3.13,37	Niilo Isosaari-04	KT	Kokkola 11.8		4-13 cup
3.19,3h	Veeti Penttilä-04	KPV	Veteli 28.8		1-12 am
3.19,4h	Atte Taipale-04		VU	Veteli 28.8		2-12 am	 
3.21,84	Daniel Heikkilä-05	KJ	Ikaalinen 3.9		2-11 v-fall	P11 kärki 

3.23,71	Riku Tohila-03		KJ	Kokkola 16.7		3-13 pim
3.24,65	Tatu Venetjoki-03	HU	Kangasala 3.9		6-13 v-fall
3.24,76	Touko Kauppinen-05	RP	Raahe 14.9		3-12 kllpm
3.27,1h	Jarkko Reijonen-03	YK	Veteli 28.8		4-13 am
3.27,49	Elmo Jukkola-06		LV	Espoo-Le 12.6		4-10 yag	P10 kärki
3.29,59	Arttu Poutanen-03	YK	Kokkola 16.7		5-13 pim
3.31,06	Santtu Aho-05		KPV	Kangasala 3.9		2-11 v-fall
3.31,65	Anton Hannula-05	AV	Raahe 14.9		5-12 kllpm
3.32,02	Jimi Väätäinen-05	NU	Raahe 14.9		7-12 kllpm
3.35,62	Teemu Kyösti-01		HU	Kannus 16.6		D-15 pim

3.37,36	Oskari Rannila-04	VU	Kalajoki 15.6		5-13 cup
3.37,64	Riku Kauranen-04	KV	Espoo-Le 12.6		16-12 yag	
3.39,00	Hannes Pirkola-06	KT	Kangasala 3.9		7-11 v-fall
3.40,3h	Jani Tytärniemi-07	RP	Reisjärvi 4.9		1-9 ak		P9 kärki	
3.43,07	Roope Sarajärvi-02	KV	Kannus 16.6		D-14 pim
3.44,95	Oskari Hanhikoski-04	KPV	Kalajoki 15.6		6-13 cup	
3.45,84	Juho-Kusti Ruuska-05	HT	Kokkola 16.7		2-11 pim					
3.48,36	Otto Ruuska-07		HT	Kokkola 31.5		1-9 ak		
3.48,51	Luka Kykyri-08		KT	Kalajoki 15.6		7-13 cup
3.50,85	Eeli Kaarlela-06	NU	Kokkola 16.7		4-10 pim

3.51,06	Arttu Kangas-05		HU	Kangasala 3.9		11-11 v-fall
3.52,17	Oskari Keiski-04	KT	Kokkola 16.7		5-12 pim




lisää P9/10/11
3.52,60	Eeli Hautamäki-05	KV	Kokkola 16.7		
3.53,90	Lauri Niininen-06	VU	Kalajoki 15.6		
3.54,75	Santeri Kallio-07	KV	Kokkola 16.7		
3.56,27	Veeti Kukkola-05	NU	Nivala 14.6		
3.57,54	Eemeli Kukkola-08	YK	Kalajoki 15.6		
3.58,08	Jani Tytärniemi-07	RP	Nivala 14.6		
3.58,30	Teemu Simoinen-07	HT	Kokkola 16.7					
3.58,39	Anton Luokkanen-09	HU	Kokkola 16.7		
3.59,13	Santeri Kallio-07	KV	Kokkola 31.5		
3.59,17	Henri Salmu-05		KJ	Kokkola 16.7		
3.59,39	Arttu Kangas-05		HU	Kalajoki 15.6		
3.59,89	Riko-Matti Jylhä-08	HT	Kokkola 16.7	
4.00,73	Veeti Venetjoki-06	HU	Kalajoki 15.6		
4.01,19	Atte Salminen-07	KPV	Kokkola 16.7
		
4,02,47	Juho Kyösti-06		HU	Kalajoki 5.7		
4.04,18	Urho Mäkinen-06		NU	Kokkola 16.7		
4.06,91	Taneli Saarikettu-07	RP	Kokkola 16.7		
4.08,74	Santeri Hanhikoski-06	KPV	Seinäjoki 22.6
4.09,90	Aapo Haukilahti-06	VU	Kokkola 11.8		


	
2000 m
6.05,06	Lasse Raudaskoski-01	NU	Hämeenlinna 21.8	5-15 SM
6.30,18	Jaakko Mattila-02	HU	Raahe 14.9		2-15 kllpm	P14 kärki
6.42,51	Lauri Syrjäniemi-nn	Sievi	Raahe 14.9		3-15 kllpm
6.44,89	Onni Mäkelä-02		VU	Hämeenlinna 21.8	14-22 SM
6.46,74	Miro Jylkkä-02		YK	Raahe 14.9		4-15 kllpm
6.53,53	Mikko Aho-01		HK	Raahe 14.9		6-15 kllpm
7.05,36	Mitri Lerssi-01		KPV	Kalajoki 15.6		1-15 cup
7.16,41	Tuukka Marjala-02	HU	Kokkola 17.7		3-14 pim
7.16,65	Aatu Hakala-02		YK	Kokkola 17.7		3-14 pim
7.22,15	Konsta Joenväärä-01	KJ	Ikaalinen 3.9		9-15 v-fall

7.30,01	Markus Hernesmaa-03	KU	Ylivieska 1.8		1-13 ak



							
60 m aidat 76,2cm		
10,20	Eetu Jokela-03		AV	Kannus 16.6		D-13 pim	
10,23	Lauri Peltola-03	KPV	Kangasala 3.9		1-14 v-fall
10,34	Tomi Simonen-03		AV	Ylivieska 1.8		1-13 ak	
10,44	Samuli Takkunen-04	AV	Ylivieska 1.8		2-13 ak		P12 kärki
10,59	Taneli Hietala-03	AV	Ylivieska 1.8		3-13 ak	
11,18	Joonas Kyöst1-04	HU	Veteli 3.8		2-13 cup
11,23	Eemeli Katajalaakso-04	KU	Kokkola 17.7		2-12 pim
11,47	Markus Hernesmaa-03	KU	Kannus 16.6		D-13 pim
11,97	Lenni Yli-Kotila-04	KU	Kannus 16.6		D-12 pim
12,33	Eetu Rahkola-04		KJ	Kalajoki 30.5		4-13 ak

12,38	Nooa Mäkitalo-04	KU	Kokkola 17.7		5-12 pim
12,51	Riku Kauranen-04	KV	Espoo-Le 12.6		8h2-12 yag
12,67	Aarni Himanka-05	KJ	Ikaalinen 3.9		11-13 v-fall	P11 kärki		
12,72	Tuomas Huhtakangas-03	AV	Kokkola 17.7		3-13 pim


60 m aidat 60,0cm	
10,75	Daniel Heikkilä-05	KJ	Veteli 3.8		1-11 cup
11,28	Valentino Bertucci-06	NU	Kokkola 17.7		1-10 pim	P10 kärki
11,53	Eemi Kinnunen-06	HK	Kokkola 17.7		2-10 pim
11,62	Aarni Himanka-05	KJ	Kalajoki 5.7		1-11 ak
11,79	Elmo Jukkola-06		LV	Kokkola 17.7		3-10 pim
12,05	Roni Luokkanen-06	HU	Kokkola 17.7		4-10 pim
12,05	Henri Salmu-05		KJ	Kalajoki 16.8		2-11 ak
12,17	Niko Kaustinen-06	KPV	Veteli 3.8		2-11 cup
12,81	Eetu Haasala-06		LV	Kokkola 17.7		5-10 pim
13,50	Emil Isojärvi-05	KJ	Kalajoki 16.8		3-11 ak

13,85	Juho Kyösti-06		HU	Veteli 3.8		3-11 cup
13,95	Eemeli Tarkka-06	LV	Kokkola 17.7		7-10 pim
14,03	Jasper Bäckman-05	KJ	Kalajoki 5.7		2-11 ak
14,10	Lauri Niininen-07	VU	Veteli 3.8		4-11 cup	P9 kärki
14,29	Aaro Kangas-07		KT	Veteli 3.8		5-11 cup
14,31	Kimi Kaustinen-08	KPV	Kalajoki 16.8		4-11 ak
14,56	Oscar Rahja-06		KJ	Kalajoki 30.5		2-11 ak


									
100 m aidat 84,0 cm		
16,09	Teemu Kyösti-01		HU	Raahe 14.9		1-15 kllpm
17,52	Jan-Patrik Åvist-01	HK	Raahe 14.9		3-15 kllpm
18,55	Juuso Erkkilä-02	LV	Ylivieska 1.8		1-15 ak		P14 kärki	
18,59	Eetu Jokela-03		AV	Raahe 14.9		4-15 kllpm	P13 kärki
18,59	Jeremias Heikkilä-02	KJ	Kokkola 17.7		1-14 pim
19,64	Topi Säilynoja-nn	SS	Raahe 14.9		5-15 kllpm		
20,38	Janne Läspä-02		KPV	Veteli 3.8		2-15 cup				
20,78	Viljami Skantsi-02	KV	Kannus 16.6		D-14 pim
20,98	Roope Sarajärvi-02	KV	Kannus 16.6		D-14 pim
22,26	Juho Pöyhönen-02	KV	Kannus 16.6		D-14 pim


200 m aidat
34,89	Eetu Jokela-03		AV	Kokkola 16.7		1-13 pim
35,94	Taneli Hietala-03	AV	Kalajoki 5.7		1-13 ak
36,18	Eemeli Katajalaakso-04	KU	Kokkola 16.7		1-12 pim
38,36	Joona Ali-Haapala-04	KPV	Kalajoki 5.7		2-13 ak
41,58	Tatu Junno-04		YK	Kokkola 16.7		2-12 pim
41,78	Tuomas Huhtakangas-03	AV	Kokkola 16.7		3-13 pim
43,98	Oskari Keiski-04	KT	Kokkola 16.7		3-12 pim

	
300 m aidat
42,85	Roope Kangasvieri-01	TU	Hämeenlinna 19.8	7-15 SM
47,34	Niilo Niemelä-01	KJ	Kalajoki 5.7		2-15 ak
50,47	Teemu Hollanti-02	KU	Kokkola 16.7		1-14 pim	P14 kärki
52,12	Aatu Hakala-02		YK	Kokkola 16.7		2-14 pim
53,52	Roope Sarajärvi-02	KV	Kokkola 16.7		3-14 pim
54,74	Jeremias Heikilä-02	KJ	Kokkola 16.7		4-14 pim


1500 m esteet									
5.47,20	Aatu Hakala-02		YK	Kokkola 14.8		1-14 pim



								
Korkeus
1,62	Elias Hautala-nn	Sievi	Raahe 14.9		3-15 kllpm
1,55	Teemu Kyösti-01		HU	Kokkola 16.7		1-15 pim
1,46	Roni Luokkanen-06	HU	Kannus 26.7		1-13 ak		P10 kärki
1,43	Juho Pöyhönen-02	KV	Kokkola 16.7		1-14 pim	
1,43	Jeremias Heikkilä-02	KJ	Kokkola 16.7		1-14 pim
1,43	Jani Simoinen-03	HT	Kannus 26.7		2-13 ak		
1,41	Joonas Kyösti-04	HU	Kokkola 16.7		1-12 pim
1,40	Eero Tuorila-03		HU	Himanka 1.7		1-13 ak
1,40	Viljami Skantsi-02	KV	Kokkola 16.7		3-14 pim	
1,40	Oskari Rahkola-nn	KJ	Kalajki 20.7		3-15 ak

1,40	Markus Hernesmaa-03	KU	Kannus 26.7		3-13 ak
1,40	Joonas Rahkola-nn	RP	Raahe 14.9		7-15 kllpm
1,40	Petri Isokoski-01	YK	Raahe 14.9		8-15 kllpm
1,40	Jaasper Viitala-01	NU	Raahe 14.9		9-15 kllpm
1,35	Esko Tuorila-03		HU	Himanka 1.7		2-13 ak	
1,35	Aatu Hakala-02		AV	Kokkola 16.7		4-14 pim
1,35	Juuso Erkkilä-02	LV	Kokkola 16.7		4-14 pim	
1,35	Tuukka Marjala-02	HU	Kokkola 16.7		6-14 pim
1,35	Atte Oja-03		HU	Kokkola 16.7		4-13 pim
1,32	Eetu Jokela-03		AV	Kannus 16.6		D-13 pim

1,31	Daniel Heikkilä-05	KJ	Himanka 1.7		2-11 ak	
1,30	Eetu Rahkola-04		KaJu	Kalajoki 15.6		2-13 cup	
1,30	Taneli Hietala-03	AV	Kokkola 16.7		5-13 pim
1,30	Tomi Simonen-03		AV	Kalajoki 20.7		2-13 ak
1,30	Valentino Bertucci-06	NU	Ylivieska 1.8		3-11 ak
1,29	Samuli Takkunen-04	AV	Kannus 16.6		D-12 pim
1,28  Roope Sarajärvi-02	KV	Kokkola 6.9		3-15 po
1,26	Lenni Yli-Kotila-04	KU	Kannus 16.6		D-12 pim
1,25	Tatu Venetjoki-03	HU	Himanka 1.7		3-13 ak
1,25	Konsta Heikkilä-02	RP	Reisjårvi 4.7		1-15 ak

1,25	Tuomas Huhtakangas-03	AV	Kokkola 16.7		5-13 pim
1,25	Saku Humalalampi-02	RP	Reisjårvi 4.7		2-15 ak
1,25	Kaapo Kotila-04		TU	Kokkola 16.7		1-12 pim
1,25	Riku Tohila-03		KJ	Kalajoki 20.7		4-13 ak
1,23	Eemeli Katajalaakso-04	KU	Kannus 16.6		D-12 pim


lisää P9/10/11
1,20	Henri Salmu-05		KJ	Kalajoki 5.7		
1,20	Eetu Haasala-06		LV	Kokkola 16.7	
1,15	Niko Kaustinen-06	KPV	Kalajoki 15.6		
1,15	Teemu Simoinen-07	HT	Saarijärvi 26.6				P9 kärki
1,15	Konsta Salonen-05	TU	Ylivieska 1.8
1,12	Atte Salminen-07	KPV	Kokkola 16.7		
1,10	Eemi Kinnunen-06	HK	Kokkola 16.7		
1,10	Jimi Witick-05		KT	Kalajoki 15.6		
1,09	Anton Luokkanen-09	HU	Kokkola 16.7		
1,09	Kimi Kaustinen-08	KPV	Kokkola 16.7		
1,06	Santeri Kallio-07	KV	Kokkola 16.7		
1,05	Oscar Rahja-06		KJ	Kalajoki 5.7	
1,05	Eetu Sova-07		KPV	Veteli 3.8	
1,05	Luka Kykyri-08		KT	Veteli 3.8
1,05	Amin Oja-06		HU	Himanka 5.8
1,05	Oliver Dalhem-05	KV	Kokkola 6.9
1,00	Eemu Aho-05		VU	Veteli 3.8		
  95	Niklas Reinikainen-07	KJ	Kokkola 16.7	
  95	Manuel Tuura-08		KJ	Tornio 7.8
  95	Emil Isojärvi-05	KJ	Kuusamo 2.8
  90	Jonatan Bäckman-07	KJ	Kalajoki 5.7	  
  90	Eemeli Tarkka-06	LV	Kokkola 16.7
  90	Urho Mäkinen-06		NU	Kokkola 16.7
  90	Santtu Laitalinen	KV	Kokkola 16.7




								
Seiväs		
3,70	Teemu Kyösti-01		HU	Hämeenlinna 21.8	5-15 SM		
2,70	Joonas Kyösti-04	HU	Himanka 5.8		1-12 pim	P12 kärki
2,40	Janne Juhola-03		KJ	Kalajoki 30.5		1-15 ak						
2,40	Juuso Erkkilä-02	LV	Kalajoki 30.5		2-15 ak		
2,20	Lenni Yli-Kotila-04	KU	Kokkola 17.7		2-12 pim
2,10	Joona Ali-Haapala-04	KPV	Kalajoki 15.6		2-15 cup	
2,00	Viljami Skantsi-02	KV	Kannus 16.6		D-14 pim
1,90	Juho Pöyhönen-02	KV	Kannus 16.6		D-14 pim 
1,80	Roni Luokkanen-06	HU	Kokkola 17.7		1-10 pim	P10 kärki
1,75	Niko Kaustinen-06	KPV	Töysä 11.8		1-11 ak

1,60	Roope Sarajärvi-02	KV	Kannus 16.6		D-14 pim
1,50	Saku Mäkelä-05		KJ	Kokkola 17.7		1-12 pim




									
Pituus	
5,67	Jan-Patrik Åvist-01	HK	Raahe 14.9		1-15 kllpm
5,38	Eero-Matias Viitala-01	KU	Saarijärvi 26.6		3-15 ka
5,05	Niko Saarilampi-01	NU	Raahe 14.9		3-15 kllpm
5,02	Niko Kangasoja-nn	SievI	Raahe 14.9		4-15 kllpm
4,95	Eetu Jokela-03		AV	Raahe 14.9		5-15 kllpm	
4,94	Otto Peltokangas-03	TU	Veteli 28.8		1-13 am		P13 kärki		
4,90	Teemu Kyösti-01		HU	Kokkola 17.7		2-15 pim
4,86	Atte Oja-03		HU	Himanka 5.8		1-13 ak		
4,84	Joni Luoma-Tokoi-02	KU	Ylivieska 13.7		1-15 ak		
4,76	Joona Kinnunen-02	HK	Kokkola 17.7		1-14 pim

4,71	Luka Liimatta-02	KJ	Ikaalinen 3.9		13-17 v-fall
4,71	Olli Anttiroiko-01	HU	Raahe 15.9		10-15 kllpm
4,65	Eero Tuorila-03		HU	Himanka 1.7		1-13 ak	
4,64	Esko Tuorila-03		HU	Himanka 1.7		2-13 ak
4,60	Samuli Takkunen-04	AV	Raahe 14.9		1-12 kllpm	P12 kärki
4,57	Joonas Kyösti-04	HU	Raahe 14.9		2-12 kllpm
4,57	Tomi Simonen-03		AV	Alavieska 18.9		3-13 ak
4,55	Taneli Hietala-03	AV	Alavieska 18.9		4-13 ak
4,47	Jaakko Mattila-02	HU	Kokkola 17.7		2-14 pim
4,46	Teemu Hollanti-02	KU	Himanka 1.7		2-15 ak				

4,40	Pietu Tiainen-02	NU	Nivala 14.6		1-15 ak
4,40	Juuso Erkkilä-02	LV	Himanka 1.7		3-15 ak
4,36	Jeremias Heikkilä-02	KJ	Ylivieska 9.6		1-15 ak		
4,36	Konsta Heikkilä-02	RP	Himanka 5.8		1-15 ak
4,31	Kristian Isohanni-03	KU	Kalajoki 30.5		1-13 ak		
4,25	Markus Hernesmaa-03	KU	Haapajärvi 17.6		1-13 ak
4,17	Lauri Knuuttila-03	KT	Kangasala 3.9		12-17 v-fall
4,08	Aatu Hakala-02		YK	Ylivieska 13.7		2-5 ak
4,08	Janne Läspä-02		KPV	Kokkola 17.7		7-14 pim

	

lisää P12
4,07	Joona Ali-Haapala-04	KPV	Veteli 3.8
4,06	Joonas Kyösti-04	HU	Himanka 5.8
4,03	Lenni Yli-Kotila-04	KU	Kokkola 17.7				
4,02	Oskari Heinonen-04	KU	Kokkola 16.8
3,93	Eemeli Katajalaakso-04	KU	Kokkola 17.7	
3,89	Niilo Isosaari-04	KT	Kokkola 17.7	
3,86	Eemi Kinnunen-06	HK	Raahe 14.9		P10 kärki
3,85	Riku Kauranen-04	KV	Espoo-Le 10.6	
3,72	Jimi Väätäinen-05	NU	Raahe 14.9	
3,71	Manu Pöyhönen-04	KV	Espoo-Le 10.6


Pituus, vyöhyke	
4,38	Daniel Hekkilä-05	KJ	Kannus 16.6		D-11 pim	
4,21	Roni Luokkanen-06	KJ	Kangasala 3.9		2-11 v-fall	P10 kärki
4,15	Elmo Jukkola-06		LV	Espoo-Le 10.6		6-11 yag		
4,15	Henri Salmu-05		KJ	Kalajoki 15.6		1-11 cup
4,08	Eemi Kinnunen-06	HK	Kannus 16.6		D-10 pim		
4,03	Atte Salminen-07	KPV	Kangasala 3.9		3-11 v-fall	P9 kärki
4,02	Elias Kljala-05		YK	Kannus 26.7		3-11 ak
4,00	Aarni Himanka-05	KJ	Kalajoki 20.7		1-11 ak		
3,92	Valentino Bertucci-06	NU	Nivala 9.8		1-11 ak
3,87	Iikka Torppa-06		VU	Veteli 14.9		1-11 ak

3,85	Saku Mäkelä-05		KJ	Kannus 16.6		D-11 pim
3,85	Niko Kaustinen-06	KPV	Kannus 26.7		4-11 ak
3,80	Anton Hannula-05	AV	Alavieska 18.9		1-11 ak
3,79	Jimi Väätäinen-05	NU	Kokkola 17.7		2-11 pim
3,77	Eino Niininen-06	VU	Veteli 14.9		2-11 ak
3,76	Eetu Haasala-06		LV	Haapajärvi 17.6		2-11 pk	
3,75	Tomi Tahkokorpi-06	HK	Nivala 9.8		2-11 ak
3,70	Aapo Möttönen-05	KV	Kokkola 31.5		2-11 ak
3,70	Samu Herronen		nn	Kokkola 23.8		1-9 kaupM
3,67	Eelis Salmen-06		LV	Kannus 16.6		D-10 pim

3,62	Joona Koskela-05	KV	Kokkola 17.7		5-11 pim
3,61	Eeli Hautamäki-05	KV	Kokkola 31.5		4-11 ak
3,61	Veeti Kukkola-05	NU	Kokkola 17.7		6-11 pim



lisää P9	
3,42	Juuso Hylkilä-07	KV	Kokkola 23.8
3,39	Lauri Niininen-07	VU	Veteli 14.9
3,36	Max Rokala-07		HT	Reisjärvi 4.9
3,35	Teemu Simoinen-07	HT	Reisjärvi 4.9	
3,33	Riku Patana-nn		VU	Veteli 14.9	
3,32	Kimi Kaustinen-08	KPV	Veteli 4.9
3,30	Aaro Kangas-07		KT	Kangasala 3.9
3,24	Eetu Sova-07		KPV	Kokkola 23.8	
3,24	William Mikkola-nn	KV	Kokkola 6.9						
3,21	Santeri Kallio-07	KV	Kokkola 7.6			
3,19	Luka Kykyri-08		KT	Kokkola 23.8		
3,13	Peetu Mastokangas-07	YK	Alavieska 29.5	
3,11	Niklas Reinikainen-07	KJ	Kokkola 17.7		
3,08	Jani Tytärniemi-07	RP	Reisjärvi 4.9		
3,06	Anton Luokkanen-09	HU	Kannus 16.6



										
Kolmiloikka									
11,38	Eero-Matias Viitala-01	KU	Alavieska 22.6		1-15 ak
10,61	Teemu Kyösti-01		HU	Kokkola 16.7		2-15 pim
10,31	Otto Peltokangas-03	TU	Kokkola 16.7		1-13 pim	P13 kärki
10,28	Saku Kolehmainen-01	KPV	Veteli 3.8		1-15 cup
10,17	Eetu Jokela-03		AV	Kokkola 16.7		2-13 pim
 9,75	Joona Kinnunen-02	HK	Kokkola 16.7		1-14 pim
 9,61	Luka Liimatta-02	KJ	Veteli 3.8		2-15 cup
 9,49	Tomi Simonen-03		AV	Ylivieska 13.7		1-13 ak	
 9,39	Esko Tuorila-03		KJ	Kalajoki 5.7		1-13 ak	
 9,24	Marku Hernesmaa-03	KU	Kokkola 16.7		5-13 pim	
 
 9,20	Juuso Erkkilä-02	LV	Kokkola 16.7		2-14 pim
 8,76	Aatu Hakala-02		YK	Kokkola 16.7		3-14 pim 
 8,68	Samuli Takkunen-04	AV	Alavieska 22.6		-13 ak		P12 kärki 
 8,59	Konsta Heikkilä-02	RP	Kokkola 16.7		4-14 pim 	
 8,49	Eero Tuorila-03		KJ	Kalajoki 5.7		2-13 ak
 8,36	Joonas Kyösti-04	HU	Kokkola 16.7		1-12 pim 

lisää P12
7,75	Riku Kauranen-04	KV	Kokkola 16.7
 

										
Kolmiloikka, vyöhyke	
9,25	Elmo Jukkola-06		LV	Kokkola 16.7		1-10 pim	
8,79	Daniel Heikkilä-05	HK	Kalajoki 5.7		1-11 ak	
8,75	Valentino Bertucci-06	NU	Kokkola 16.7		2-10 pim	
8,50	Jimi Väätäinen-05	NU	Kokkola 16.7		1-11 pim	
8,47	Roni Luokkanen-06	HU	Kokkola 16.7		3-10 pim						
8,19	Niko Kaustinen-06	KPV	Lappajärvi 7.6		1-11 ak
8,04	Eemi Kinnunen-06	HK	Kokkola 16.7		4-10 pim	
7,39	Hannes Pirkola-06	KT	Kokkola 16.7		7-10 pim
7,09	Eetu Haasal-06		LV	Kokkola 16.7		8-10 pim
6,63	Eemeli Tarkka-06	LV	Kokkola 16.7		9-10 pim		


								
Kuula 4 kg	
12,21	Rasmus Yli-Kotila-01	KU	Kokkola 16.7		1-15 pim
12,21	Niko Ahola-01		KT	Kangasala 3.9		2-15 v-fall
12,16	Niilo Niemelä-01	KJ	Raahe 14.9		1-15 kllpm
11,48	Juho Puurula-01		RP	Reisjärvi 4.9		1-15 ak
11,57	Juho Puurula-01		RP	Raahe 14.9		3-15 kllpm
11,37	Jimi Ohtamaa-nn		Nivala	Raahe 14.9		4-15 kllpm
11,05	Teemu Kyösti-01		HU	Kokkola 16.7		2-15 pim
11,00	Tuukka Suni-02		NU	Kokkola 16.7		1-14 pim	P14 kärki 
10,64	Jaakko Mattila-02	HU	Kalajoki 15.6		2-15 cup	
10,41	Petri Murtomäki-nn	PP	Raahe 14.9		5-15 kllpm	

10,30	Teemu Tuura-02		HK	Kokkola 16.7		2-14 pim 
10,23	Kasper Ojala-01		Yliv	Raahe 14.9		6-15 kllpm
 9,95	Joonas Viljamäki-02	RP	Reisjärvi 4.9		3-15 ak
 9,80	Atte Syväkoski-01	KPV	Kangasala 3.9		7-15 v-fall 				
 9,78	Tuukka Suni-02		NU	Oulainen 22.5		3-15 ak	
 8,68	Janne Läspä-02		KPV	Kalajoki 15.6		3-15 cup 
 8,11	Taneli Hietala-03	AV	Raahe 14.9		11-15 kllpm	P13 kärki
 7,95	Joni Luoma-Tokoi-02	KU	Kokkola 16.7		5-14 pim 
 7,31	Aatu Hakala-02		AV	Alavieska 22.6		1-15 ak
 7,08	Atte Kangas-03		KT	Kalajoki 15.6		1-15 cup	P13 kärki


Kuula 3,0 kg	
10,21	Eppu Haikola-nn		RP	Reisjärvi 4.7		1-13 ak	
10,17	Riku Tohila-03		KJ	Veteli 3.8		1-13 cup
10,03	Otto Peltokangas-03	TU	Kokkola 16.7		1-13 pim
 9,77	Paul Karjula-03		RP	Reisjärvi 4.9		1-13 ak
 9,52	Eero Tuorila-03		HU	Kokkola 16.7		2-13 pim	 	
 9,38	Viljami Paavola-03	KPV	Veteli 3.8		2-13 cup
 9,15	Atte Tolonen-nn		Kjoki	Raahe 14.9		2-12 kllpm
 9,14	Tomi Rimpioja-nn	Sievi	Raahe 14.9		3-12 kllpm
 9,13	Esko Tuorila-03		HU	Himanka 1.7		2-13 ak
 8,91	Eetu Jokela-03		AV	Alavieska 22.6		1-13 ak
 
 8,68	Tomi Simonen-03		AV	Kalajoki 20.7		4-13 ak 	 
 8,60	Taneli Hietala-03	AV	Kokkola 16.7		6-13 pim
 8,59	Lenni Yli-Kotila-04	KU	Kannus 16.6		D-12 pim	P12 kärki
 8,34	Atte Oja-03		HU	Kokkola 16.7		7-13 pim
 8,28	Jarno Puikko-03		KT	Veteli 3.8		3-13 cup
 7,80	Tuomas Huhtakangas-03	AV	Kokkola 16.7		8-13 pim
 7,63	Samuli Takkunen-04	AV	Kalajoki 20.7		6-13 ak	
 7,26	Markus Hernesmaa-03	AV	Kannus 16.6		D-13 pim
 7,01	Tatu Venetjoki-03	HU	Himanka 1.7		3-13 ak 
 6,96	Eetu Jelekäinen-04	LV	Kokkola 23.8		1-13 kaupM
 
 6,69	Oskari Hanhikoski-04	KPV	Veteli 3.8		4-13 cup
 6,43	Eemeli Katajalaakso-04	KU	Kannus 16.6		D-12 pim 
 6,42	Joonas Kyösti-04	HU	Kannus 16.6		D-12 pim


Kuula 2,5 kg	
8,55	Veeti Kokkola-05	NU	Reisjärvi 4.9		1-11 ak
7,66	Niko Kaustinen-06	KPV	Kauhava 28.7		3-11 ak		P10 kärki
7,64	Daniel Heikkilä-05	KJ	Kannus 16.6		D-11 pim	
7,10	Juuso Tuura-07		HK	Haapajärvi 17.6		1-11 ak		P9 kärki	
7,02	Aarni Himanka-05	HU	Veteli 3.8		1-11 cup
6,84	Oula Seppälä		YK	Ylivieska 9.6		2-11 ak
6,83	Saku Mäkelä-05		KJ	Kokkola 16.7		2-11 pim	
6,81	Amin Oja-06		HU	Kokkola 16.7		2-10 pim	
6,81	Roni Luokkanen-06	HU	Kokkola 16.7		3-10 pim
6,79	Jasper Pudas		NU	Ylivieska 9.6		3-11 ak				

6,67	Julius Jauhiainen-05	RP	Reisjärvi 4.9		2-11 ak
6,64	Eetu Haasala-06		LV	Himanka 1.7		2-11 ak	
6,40	Emil Isojärvi-05	KJ	Kalajoki 20.7		3-11 ak
6,39	Eeli Kaarlela-06	NU	Kokkola 16.7		4-10 pim	
6,31	Eemi Kinnunen-06	HK	Kokkola 16.7		5-10 pim
6,28	Eelis Salmen-06		LV	Kokkola 23.8		1-11 kaupM	
6,22	Santeri Hanhikoski-06	KPV	Veteli 3.8		3-11 cup
6,17	Oscar Rahja-06		KJ	Kokkola 16.7		7-10 pim	
5,93	Elmo Jukkola-06		LV	Kokkola 16.7		9-10 pim
5,91	Saku Mäkelä-05		KJ	Kannus 16.6		D-11 pim

		
Kuula 2 kg	
7,84	Juuso Tuura-07		HK	Reisjärvi 4.7		1-9 ak
7,26	Atte Salminen-07	KPV	Kaustinen 17.9		1-9 ak
6,68	Max Rokala-07		HT	Reisjärvi 4.9		2-9 ak
6,66	Eemil Anttila-07	KPV	Kaustinen 17.9		2-9 ak	
6,51	Valtteri Purola-07	RP	Reisjärvi 4.9		3-9 ak
6,48	Eetu Sova-07		KPV	Kokkola 17.7		D-9 pim
6,30	Teemu Simoinen-07	HT	Reisjärvi 4.9		4-9 ak
6,21	Peetu Mastokangs-07	YK	Himanka 5.8		1-9 ak		
6,04	Jonatan Bäckman-07	KJ	Oulainen 22.5		1-9 ak
5,70	Niklas Reinikainen-07	KJ	Himanka 5.8		2-9 ak

5.70	Kimi Kaustinen-07	KPV	Kaustinen 17.9		4-9 ak
5,68	Valltteri Purola-07	nn	Kokkola 17.7		D-9 pim
5,64	Kalle Hekkala-07	HU	Himanka 5.8		3-9 ak
5,47	Jami Turpeinen-07	nn	Kokkola 17.7		D-9 pim
5,41	Luka Kykyri-08		KT	Kannus 16.6			



										
Kiekko 1 kg			
35,64	Niilo Niemelä-01	KJ	Alavieska 19.6		1-15 ak		
35,56	Rasmus Yli-Kotila-01	KU	Kokkola 17.7		1-15 pim		
32,72	Janne Läspä-02		KPV	Jyväskylä 7.8		3-14 pim	P14 kärki	
29,00	Teemu Tuura-02		HK	Oulainen 22.5		2-15 ak		
28,98	Tuukka Suni-02		NU	Oulainen 22.5		3-15 ak	
27,88	Saku Humalalampi-02	RP	Alavieska 7.5		2-15 ak	
26,21	Konsta Heikkilä-02	RP	Kokkola 17.7		3-14 pim	
25,49	Juuso Erkkilä-02	LV	Kokkola 17.7		4-14 pim
19,26	Aatu Hakala-02		YK	Alavieska 9.7		1-15 ak


Kiekko 0,75 kg		
31,50	Eetu Jokela-03		AV	Alavieska 9.7		1-13 ak
30,30	Eero Tuorila-03		HU	Himanka 1.7		2-13 ak
30,02	Tomi Simonen-03		AV	Alavieska 9.7		3-13 ak
28,69	Atte Kangas-03		KT	Kokkola 17.7		1-13 pim
27,78	Tuomas Huhtakangas-03	AV	Alavieska 7.5		3-13 ak
26,60	Taneli Hietala-03	AV	Alavieska 25.7		1-13 ak		
26,27	Riku Tohila-03		KJ	Kokkola 17.7		2-13 pim
25,92	Oskari Hanhikoski-04	KPV	Kokkola 17.7		1-12 pim	P12 kärki
25,53	Atte Oja-03		HU	Kokkola 17.7		4-13 pim
25,26	Jani Simoinen-03	HT	Kokkola 17.7		5-13 pim

22,78	Samuli Takkunen-04	AV	Alavieska 9.7		5-13 ak		
22,63	Esko Tuorila-03		HU	Himanka 1.7		3-13 ak
18,80	Jere Puikko-04		KT	Kokkola 17.7		3-12 pim
18,29	Lenni Yli-Kotila-04	KU	Kokkola 17.7		4-12 pim
17,47	Tatu Junno-04		YK	Kokkola 17.7		5-12 pim																						


Kiekko 0,6 kg		
24,49	Santeri Hanhikoski-06	KPV	Seinäjoki 22.6		1-10 atria			
21,30	Kristian Hautakoski-05	AV	Alavieska 7.5		1-11 ak	
20,58	Niko Kaustinen-06	KPV	Kokkola 17.7		2-10 pim	
20.04	Jimi Väätäinen-05	NU	Kokkola 17.7		1-11 pim
19,01	Esa Koskinen-06		KPV	Kaustinen 17.9		3-11 ak
18,81	Daniel Heikkilä-05	KJ	Kalajoki 16.8		1-11 ak
18,48	Juho Kyösti-06		HU	Kalajoki 16.8		2-11 ak
18,40	Roni Luokkanen-06	HU	Kokkola 17.7		3-10 pim
18,37	Jasper Bäckman-05	KJ	Oulainen 22.5		1-11 ak
18,04	Anton Hannula-05	AV	Alavieska 19.8		2-11 ak
	
17,60	Saku Mäkelä-05		KJ	Kalajoki 16.8		3-11 ak
16,79	Atte Salmineen-07	KPV	Kaustinen 17.9		1-19 ak
16,77	Jonatan Bäckman-07	KJ	Kalajoki 15.6		2-11 cup	P9 kärki
15,56	Eemi Kinnunen-06	HK	Kokkola 17.7		6-10 pim
15,13	Aaro Kangas-07		KT	Kalajoki 15.6		5-11 cup

lisää P10/9
14,52	Eetu Sova-07		KPV	Kaustinen 17.9
14,44	Kimi Kaustinen-08	KPV	Kaustinen 17.9
14,38	Eetu Haasala-06		LV	Kokkola 17.7	
13,00	Elmo Jukkola-06		LV	Kokkola 17.7	


																
Moukari 4 kg	
46,14	Niilo Nemelä-01		KJ	Hämeenlinna 19.8	9-15 SM						
40,94	Atte Syväkoski-01	KPV	Kaustinen 21,7		1-15 cup
24,73	Konsta Heikkilä-01	RP	Kokkola 17.7		1-14 pim		
24,42	Atte Oja-03		HU	Veteli 3.8		3-15 cup	P13 kärki
21,78	Teemu Kyösti-01		HU	Kokkola 17.7		1-15 pim
20,98	Atte Kangas-03		KT	Veteli 3.8		4-15 cup
18,67	Janne Läspä-02		KPV	Kokkola 17.7		2-14 pim
18,46	Viljami Skantsi-02	KV	Kokkola 17.7		3-14 pim


Moukari 3 kg									
43,33	Viljami Paavola-03	KPV	Kaustinen 3.7		1-13 leiri	
29,84	Atte Kangas-03		KT	Kangasala 3.9		4-13 v-fall
26,64	Atte Oja-03		HU	Kangasala 3.9		9-13 v-fall			
22,97	Janne Juhola-03		KJ	Ikaalinen 3.9		6-13 v-fall					


Moukari 2,5 kg	
26,03	Niko Kaustinen-06	KPV	Kaustinen 21.7		1-11 cup
18,45	Esa Koskinen-06		KPV	Kaustinen 17.9		2-11 ak	
17,15	Oscar Rahja-06		KJ	Kokkola 17.7		2-10 pim		
16,41	Atte Salminen-07	KPV	Kaustinen 30.6		1-9 karn	P9 kärki	
15,62	Saku Mäkelä-05		KJ	Kokkola 17.7		1-11 pim
14,47	Kimi Kaustinen-08	KPV	Kaustinen 17.9		1-9 ak
13,76	Eetu Haasala-06		LV	Kokkola 17.7		4-10 pim



									
Keihäs 600 g		
67,07	Rasmus Yli-Kotila-01	KU	Kerava 11.9		2-15 KLL
64,07	Eetu Peltokangas-01	TU	Pihtipudas 29.6		1-15 karn		
52,20	Tuomas Tervamäki-nn	Sievi	Raahe 14.9		1-15 kllpm		
40,46	Janne Läspä-02		KPV	Pihtipudas 2.7		10-15 leiri	P14 kärki
40,46	Tuukka Suni-02		NU	Kokkola 16.7		1-14 pim	
38,25	Miika Mutka-02		KU	Kannus 26.7		3-15 ak		
34,53	Konsta Heikkilä-02	RP	Kokkola 16.7		3-14 pim
32,10	Teemu Kyösti-01		HU	Kokkola 16.7		2-15 pim	
29,31	Jesper Aho-nn		RP	Raahe 14.9		9-15 kllpm	
25,78	Taneli Hietala-03	AV	Raahe 14.9		11-15 kllpm

25,55	Viljami Skantsi-02	KV	Kannus 16.6		D-14 pim
23,84	Roope Sarajärvi-02	KV	Kokkola 6.9		4-15 po
23,40	Juuso Erkkilä-02	LV	Kokkola 7.6		3-15 ak




Keihäs 400 g
44,44	Lenni Yli-Kotila-04	KU	Ylistaro 18.9		2-13 ak
42,34	Otto Peltokangas-03	TU	Pihtipudas 2.7		4-13 leiri
38,96	Jani Simoinen-03	HT	Kokkola 16.7		2-13 pim
38,10	Eetu Jokela-03		AV	Nivala 14.6		1-13 ak 
37,37	Jarno Puikko-03		KT	Veteli 28.8		2-13 am
37,26	Kaapo Kotila-04		TU	Espoo-Le 12.6		4-12 yag	
36,25	Riku Tohila-03		KJ	Kokkola 16.7		3-13 pim
35,69	Taneli Hietala-03	AV	Alavieska 18.9		1-13 ak
34,66	Tomi Simonen-03		AV	Kalajoki 30.5		2-13 ak
34,21	Lauri Knuuttila-03	KT	Kalajoki 15.6		2-13 cup

33,58	Oska Torppa-04		VU	Veteli 14.9		5-13 ak
33,52	Eero Tuorila-03		HU	Kalajoki 5.7		1-13 ak
32,85	Miko Heikkilä-nn	VU	Veteli 14.9		6-13 ak
32,24	Veeti Kukkola-05	NU	Reisjrvi 4.8		1-11 ak		P11 kärki
32,03	Atte Oja-03		HU	Himanka 5.8		2-13 ak	
31,09	Paul Karjula-03		SS	Reisjärvi 4.9		6-13 ak
30,40	Esko Tuorila-03		HU	Himanka 5.8		3-13 ak	
28,47	Amin Oja-06		HU	Kangasala 3.9		4-11 v-fall	P10 kärki		
28,15	Iikka Torppa-06		VU	Pihtipudas 29.6		11-11 karn		
27,42	Janne Juhola-03		KJ	Kalajoki 15.6		5-13 cup

25,90	Santeri Känsälä-04	KPV	Kalajoki 15.6		6-13 cup
25,15	Niko Kaustinen-06	KPV	Himanka 5.8		1-11 ak
25,14	Matias Mutka-06		KU	Kokkola 16.7		1-10 pim
24,79	Tuomas Huhtakangas-03	AV	Kokkola 16.7		11-13 pim
24,43	Joomas Kyösti-04	HU	Kokkola 16.7		3-12 pim
23,88	Eetu Jelekäinen-04	LV	Kokkola 16.7		4-12 pim
23,76	Jasper Bäckman-05	KJ	Kangasala 3.9		8-11 v-fall	
23,65	Roni Luokkanen-06	KU	Ylivieska 1.8		4-11 ak
23,05	Nikolas Hautamäki-05	NU	Nivala 14.6		2-11 ak	
22,33	Julius Jauhiainen-05	RP	Reisjärvi 4.9		2-11 ak

22,22	Eetu Haasala-06		LV	Haapajärvi 17.6		3-11 pk	
22,01	Petteri Savelainen-05	RP	Reisjärvi 4.7		6-11 ak
21,88	Max Rokala-07		HT	Reisjärvi 4.9		2-9 ak		P9 kärki
21,66	Teemu Simoinen-07	HT	Kokkola 17.7		D-9 pim		
21,04	Santeri Hanhikoski-06	KPV	Kokkola 16.7		5-10 pim	
20,92	Tomi Tahkokorpi-06	HK	Kokkola 16.7		6-10 pim	
20,48	Kristian Hautakoski-05	AV	Alavieska 18.9		3-13 ak			
20,41	Kimi Kaustinen-08	KPV	Kokkola 16.7		D-9 pim
19,39	Joni Viljamäki-05	RP	Reisjärvi 4.7		7-11 ak

lisää P9/10
19,07	Luka Kykyri-08		KT	Kangasala 3.9
18,75	Jere Murto-09		AV	Alavieska 18.9
18,34	Jonatan Bäckman-07	KJ	Oulainen 22.5		
16,96	Otto Jelekäinen-06	LV	Kokkola 16.7		
16,88	Juuso Tuura-07		HK	Kokkola 16.7		
16,74	Riko-Matti Jylhä-08	HT	Kokkola 16.7			
16,23	Eeli Kaarlela-06	NU	Kokkola 16.7			
15,57	Elmo Jukkola-06		LV	Kokkola 16.7		
15,52	Luka Kykyri-08		KT	Kokkola 16.7		

lisää P9
13,81	Niklas Reinikainen-07	KJ	Kokkola 17.7
13,38	Eetu Sova-07		KPV	Kokkola 17.7
12,96	Aatu Savelainen-07	RP	Reisjärvi 4.7



3-ottelu, 40m						
784	Atte Salminen-07	KPV	Kauhava 9.7		1-9 karn
520	Aaro Kangas-07		KT	Kannus 16.6		2-9 pim
494	Luka Kykyri-08		KT	Kannus 16.6		3-9 pim
484	Kimi Kaustinen-08	KPV	Kannus 16.6		4-9 pim
405	Anton Luokkanen-09	HU	Kannus 16.6		5-9 pim
379	Manuel Tuura-07		KJ	Kannus 16.6		6-9 pim



3-ottelu						
1002	Daniel Heikkilä-05	AV	Kannus 16.6		1-11 pim
938	Eemi Kinnunen-06	HK	Kannus 16.6		1-10 pim	P10 kärki
829	Elmo Jukkola-06		LV	Kannus 16.6		2-10 pim
784	Roni Luokkanen-06	HU	Kannus 16.6		3-10 pim
767	Saku Mäkelä-05		KJ	Kannus 16.6		2-11 pim
714	Eetu Haasala-06		LV	Kannus 16.6		4-10 pim
699	Elias Kiljala-05	YK	Kannus 16.6		3-11 pim
675	Niko Kaustinen-06	KPV	Kannus 16.6		5-10 pim
630	Ellis Salmen-06		LV	Kannus 16.6		6-10 pim
516	Eemeli Tarkka-06	LV	Kannus 16.6		7-10 pim

514	Julius Jauhiainen-05	RP	Kannus 16.6		4-11 pim
441	Otto Jelekäine		LV	Kannus 16.6		8-10 pim


4-ottelu						
1490	Eetu Jokela-03		AV	Kannus 16.6		1-13 pim
1309	Markus Hernesmaa-03	KU	Kannus 16.6		2-13 pim
1309	Eemeli Katajalaakso-04	KU	Kannus 16.6		1-12 pim	p12 kärki
1288	Tomi Simonen-03		AV	Kannus 16.6		3-13 pim
1273	Samuli Takkunen-04	AV	Kannus 16.6		2-12 pim
1173	Joonas Kyösti04		HU	Kannus 16.6		3-12 pm
1165	Lenni Yli-Kotila-04	KU	Kannus 16.6		4-12 pim
851	Riku Kauranen-04	KV	Kannus 16.6		5-12 pim



5-ottelu						
2164	Teemu Kyösti-01		HU	Kannus 16.6		1-15 pim
1393	Juuso Erkkilä-02	LV	Kannus 16.6		1-14 pim
1097	Viljami Skantsi-02	KV	Kannus 16.6		2-14 pim
1074	Roope Sarajärvi-02	KV	Kannus 16.6		3-14 pim
925	Juho Pöyhönen-02	KV	Kannus 16.6		4-14 pim


							
4x50 m
30,58	KaJu	  Daniel Heikkilä, Henri Salmu, Jasper Aarni himanka, Saku Mäkelä	Kalajoki 20.7		1-11 ak 
30,58	KJ II	  Daniel Heikkilä, Henri Salmu, Jasper Anttila, Saku Mäkelä		Kalajoki 15.6		1-11 cup 
31,67	LoVe	  Elmo Jukkola, Eetu Haasala, Eelis Salmen, Eemeli Tarkka		Veteli 28.6		1-11 pim
31,77	KoVe	  Nicklas Kjellbäck, Eemeli Seppänen, Oliver Dalhem, Joona Koskela	Veteli 28.6
31,81	KJ III	  Daniel Heikkilä, Matias Santapakka, Jasper Anttila, Tuukka Heikkilä	Veteli 28.6
32,00	KPV	  Niko Kaustinen, Leevi Penttilä, Santtu Aho, Atte Salminen		Veteli 28.6
32,33	KannU	  Jani Vilppola, Aate Nybacka, Matias Mutka, Onni Kotimaa		Veteli 28.6
32,43	NivU	  Urho Mäkinen, Jimi Väätäinen, Jesse Pajukoski, Veeti Kukkola		Veteli 28.6
32,82	KPV II	  Kimi Kaustinen, Leevi Penttilä, Santtu Aho, Atte Salminen		Kalajoki 15.6		2-11 cup
33,01	HimU	  Arttu Kangas, Amin Oja, Juho Kyösti, Roni Luokkanen			Veteli 28.6

33,18	VetU	  Leevi Kainu, Noel Aho, Aapo Haukilahti, Iikka Torppa			Veteli 28.6 
33,60	HU II	  Roni Luokkanen, Amin Oja, Juho Kyösti, Veeti Venetjoki		Kalajoki 15.6		3-11 cup 


4x600 m
7.44,58	HimU	Tatu Venetjoki, Eero Tuorila, Esko Tuorila, Atte Oja			Veteli 28.6
8.06,21	YlivK	Tatu Junno, Elia Nevalainen, Jarkko Reijonen, Arttu Poutanen		Veteli 28.6
8.13,89	VetU	Atte Taipale, Vilho Läspä, Oska Torppa, Oskari Rannila			Veteli 28.6
8.15,07	KäTa	Oskari Nissilä, Timi Tanskanen, Oskari Keiski, Niilo Isosaari		Veteli 28.6
8.16,38	KPV	Santeri Känsälä, Oskari Hanhikoski, Lauri Peltola, Veeti Penttilä	Veteli 28.6
8.19,33	KaJu	Jasper Anttila, Matias Santapakka, Jesse Heikkilä, Daniel Heikkilä	Veteli 28.6		1-11 pim
8.28,44	KannU	Lenni Yli-Kotila, Kristian Isohanni, Nooa Mäkitalo, Eemeli Katajalaakso	Veteli 28.6
8.29,88	NivU	Urho Mäkinen, Jimi Väätäinen, Jesse Pajukoski, Veeti Kukkola		Veteli 28.6
8.35,31	KPV II	Leevi Penttilä, Santeri Hanhikoski, Sisu Peltoniemi, Santtu Aho		Veteli 28.6
8.35,39	KU II	Jani Vilppola, Aate Nybacka, Matias Mutka, Onni Kotimaa			Veteli 28.6

8.43,62	ReisP	Touko Kauppinen, Taneli Saarikettu, Aatu Savelainen, Jani Tytärniemi	Veteli 28.6
8.50,98	LoVe	Elmo Jukkola, Eetu Haasala, Eelis Salmen, Eemeli Tarkka			Veteli 28.6		


4x80 m aidat
62,25	KaJu	 Niilo Niemelä, Konsta Joenväärä, Veikka Kärjä, Jeremias Heikkilä	Veteli 28.6
64,80	KoVe	 Roope Sarajärvi, Juho Pöyhönen, Pietro Kytölaakso, Viljai Skantsi	Veteli 28.6
67,17	KJ II	 Frank Sorjonen, Ville Mustonen, Hannes Häkkilä, Viljami Tanhuala	Veteli 28.6		


4x60 m aidat
41,46	AlavV	Eetu Jokela, Taneli Hietala, Samuli Takkunen, Tomi Simonen		Veteli 14.9
47,69	KannU	Lenni Yli-Kotila, Kristian Isohanni, Nooa Mäkitalo, Eemeli Katajalaakso	Veteli 28.6
51,24	HimU	Joonas Kyösti, Eero Tuorila, Esko Tuorila, Atte Oja			Veteli 28.6		


Tytöt


40 m
6,67	Vanessa Store-07	KT	Kannus 26.7		1-9 ak
6,98	Viivi-Leena Kari-07	VU	Kurikka 18.7		1-9 kv 
7,03	Riialiina Kiljala-08	YK	Kannus 26.7		2-9 ak
7,14	Livia Kähtävä-08	AV	Kannus 26.7		3-9 ak
7,15	Jenniina Tuura-07	KJ	Ylivieska 1.8		1h2-9 ak
7,16	Jenna Viljamäki-07	RP	Haapajärvi 17.6		2-9 pk	
7,16	Tessa Pajunpää-07	LV	Kokkola 23.8		2-9 kauoM
7,17	Minka Mäkitalo-07	KU	Ylivieska 1.8		2h2-9 ak
7,23	Aava Raudaskoski-07	KTU	Kokkola 23.8		3-9 kaupM
7,24	Veronica Raikula-07	KV	Kokkola 23.8		2h1-9 kaupM

7,25	Anna Heikkilä-07	LV	Kalajoki 5.7		1-9 ak 
7,34	Essi Sorvisto-07	YK	Ylivieska 1.8		3h1-9 ak
7,36	Sini Takkunen-08	AV	Kalajoki 5.7		2-9 ak
	


															
60 m
8,33	Maria Jääskä-03		KPV	Veteli 28.8		2-13 am
8,41	Oona Kiljala-03		YK	Kannus 27.6		1-13 ak	
8,51	Hilma Rantala-03	KV	Kokkola 16.7		3-13 pim	
8,59	Matilda Haavisto-03	KU	Kannus 27.6		2-13 ak
8,61	Aada Määttälä-04	TU	Espoo-Le 11.6		4h5-12 yag	T12 kärki	
8,77	Venla Peräaho-03	NU	Veteli 28.8		8-13 am
8,82	Wilma Huuhka-03		KV	Kokkola 16.7		5-13 pim
8,83	Anna-Esteri Leväoja-03	RP	Veteli 28.8		9-13 am
8,84	Nea Luokkanen-03	HU	Kokkola 16.7		6-13 pim
8,85	Jonna Toivonen-03	VU	Kokkola 16.7		7-13 pim

8,86	Iida Vuollet-03		KJ	Kokkola 16.7		8-13 pim
8,87	Venla Peräaho-03	NU	Kokkola 16.7		9-13 pim
8,88	Salla Koskimäki-04	KPV	Kokkola 16.7		2-12 pim
8,94	Nea Luokkanen-03	HU	Kalajoki 5.7		4-13 ak
8,94	Vilma Jukkola-03	LV	Kokkola 23.8		2h2-13 kaupM
8,99	Iida Rautio-04		NU	Kokkola 16.7		3-12 pim	
9,02	Fanni Jämsä-04		YK	Ylivieska 9.6		3-13 ak	
9,02	Emilia Jurvelin-04	NU	Kokkola 16.7		4-13 pim
9,03	Olga Sorola-04		RP	Ylivieska 9.6		4-13 ak
9,08	Inka Autio-06		KU	Kannus 27.6		1h2-11 ak	T10 kärki

9,11	Neea Anttila-04		YK	Kalajoki 5.7		6-13 ak
9,11	Viivi Korpela-03	KPV	Kokkola 23.8		5-13 kaupM

wind
8,63	Venla Peräaho-03	NU	Nivala 9.8	


Lisää T12/11/10
9,11	Teea Jestoi-05		KV	Kokkola 23.8	
9,13	Alissa Oja-05		HU	Raahe 14.9		
9,15	Mirella Rekilä-04	LV	Kokkola 16.7		
9,17	Julia Hylkilä-04	KV	Espoo-Le 11.6		
9,20	Emilia Jurvelin-04	NU	Haapajärvi 17.6		
9,21	Senni Kokkoniemi-04	RP	Ylivieska 9.6		
9,22	Melissa Kykyri-04	KT	Kalajoki 15.6		

lisää T11/10						
9,31	Silla Tuominiemi-06	HT	Haapajärvi 17.6		T10 kärki		
9,37	Milla Luoma-Tokoi-05	KU	Nivala 14.6	
9,37	Vilma Knutar-06		KV	Kokkola 23.8	
9,44	Anna Yrjänä-05		HU	Kokkola 16.7		
9,47	Nuppu Peräaho-06	NU	Nivala 9.8	
9,49	Helka Kupsala-05	KU	Kannus 27.6	
9,53	Sofia Kokkoniemi-05	RP	Kannus 27.6	
9,56	Neea Roiko-05		KU	Kannus 27.6						
9,58	Oona Kukkola-05		YK	Ylivieska 9.6			
9,64	Tuulia Paavola-05	LV	Kannus 27.6
9,64	Anni Peltoniemi		KV	Kokkola 23.8
9,66	Ada Djupsund-06		KV	Kannus 16.6		
9,70	Essi Koivisto-06	TU	Kokkola 16.7	
9,70	Jennina Tuura-07	KJ	Raahe 28.7		T9 kärki
9,71	Anna Yrjänä-05		HU	Kannus 16.6		
9,72	Elli Siirilä-06		VU	Kokkola 16.7		
9,74	Ronja Talus-nn		KJ	Kalajoki 5.7
9,76	Sara Patana-06		VU	Kokkola 16.7		
9,81	Katri Kyösti-05		HU	Kokkola 16.7		
9,82	Emilia Reinikainen-06	KJ	Kalajoki 5.7	
9,82	Assi Hakala-05		HU	Kokkola 16.7
9,83	Anni Kallioksoki-05	KPV	Kokkola 16.7
9,83	Saana Koskimäki-06	KPV	Alaveteli 5.7
			


									
100 m					
13,23	Maria Jääskä-03		KPV	Kokkola 14.8		6 ka		
13,38	Nelli Mustola-02	KJ	Kokkola 16.7		1-14 pim	
13,46	Awig Thiel-02		KTU	Kokkola 16.7		2-14 pim					
13,84	Viivi Lapinoja-01	KTU	Kokkola 16.7		1-15 pim
13,85	Salla Haanpää-01	YK	Kalajoki 20.7		3h1-15 ak
13,98	Hilma Rantala-03	KV	Kerava 10.9		5h1-15 KLL
13,99	Kaisa Isopkääntä-02	KJ	Kokkola 16.7		3-14 pim
14,03	Salla Koskimäki-04	KPV	Veteli 14.9		2 ak
14,05	Marjukka Jokitalo-nn	Sievi	14.09 Raahe		1h1-15 kllpm
14,07	Laura Nivala-02		NU	Raahe 14.9		2h1-15 kllpm

14,08	Reetta Haapalehto-02	KU	Kokkola 7.6		1-15 ak		
14,14	Julia Kivnen-01		KPV	Kokkola 16.7		2-15 pim
14,14	Enni Katajalaakso-02	KU	Kokkola 16.7		4-14 pim
14,25	Elli-Noora Puustinen-02	KU	Kokkola 16.7		5-14 pim
14,34	Justiina Juntunen-02	KT	Kokkola 16.7		6-14 pim
14,35	Neea Kotila-01		TU	Kokkola 16.7		3-15 pim
14,53	Oona Eerikkilä-02	NU	Raahe 14.9		4h1-15 kllpm
14,76	Vilma Jukkola-03	LV	Kokkola 7.6		4-13 ak			
14,70	Sini Kankainen-02	KTU	Kalajoki 15.6		4-15 cup
14,82	Veera Koskinen-02	KPV	Kokkola 16.7		7-14 pim

14,93	Camilla Kuorikoski-02	LV	Kokkola 16.7		8-14 pim	
14,96	Petra Puutio-02		KPV	Kalajoki 15.6		5-15 cup
14,96	Jonna Toivonen-03	VU	Kokkola 6.9		3h2-13 ak

wind
14,12	Elli-Noora Puustinen-02	KU	Nivala 9.8


150 m	
23,25	Mlla Luoma-Tokoi-05	KU	Ylivieska 13.7		2-11 ak			
23,28	Sofia Kokkoniemi-05	RP	Ylivieska 13.7		3-11 ak		
23,31	Helka Kupsala-05	KU	Kalajoki 20.7		1-11 ak		
23,41	Oona Kukkola-05		YK	Ylivieska 13.7		4-11 ak		
23,73	Ada Djupsund-06		KV	Kalajoki 20.7		2-11 ak		T10 kärki	
23,76	Anni Kalliokoski-05	KPV	Veteli 3.8		1-11 cup
23,94	Vilma Knutar-06		KV	Kalajoki 20.7
24,13	Neea Roiko-05		KU	Kalajoki 20.7
24,25	Vanessa Store-07	KT	Kalajoki 20.7		T9 kärki
24,27	Katri Kyösti-05		HU	Veteli 3.8

24,48	Tuulia Paavola-05	LV	Kalajoki 20.7
24,60	Oona Anttila-06		VU	Veteli 3.8
24,62	Vilma Vihelä-05		KJ	Veteli 3.8
24,67	Alisa Lavander-05	KJ	Veteli 3.8
24,73	Assi Hakala-05		HU	Kalajoki 16.8
24,87	Enni Vihelä-06		KJ	Veteli 3.8
24,90	Saana Koskimäki-06	KPV	Alahärmä 4.7
24,90	Emilia Reinikainen-06	KJ	Kalajoki 16.8


								
200 m
27,19	Nelli Mustola-02	KJ	Kalajoki 5.7		2 ak	
27,54	Maria Jääskä-03		KPV	Kangasala 3.9		4-17 v-fall	T13 kärki
27,91	Aada Määttälä-04	TU	Veteli 28.8		2-12 am		T12 kärki
28,71	Oona Kiljala-03		YK	Nivala 14.6		1-13 ak
28,99	Wilma Huuhka-03		KV	Kokkola 31.5		2-13 ak
29,45	Iida Vuollet-03		KJ	Veteli 3.8		1-13 cup
29,46	Hilma Rantala-03	KV	Kokkola 23.8		1-17 kaupM
29,52	Veera Huntus-03		KPV	Veteli 3.8		2-13 cup
29,60	Vilma Jukkola-03	LV	Kalajoki 20.7		1h1-13 ak
29,82	Elli-Noora Puustinen-02	KU	Ylivieska 13.7		3-15 ak

29,97	Nea Luokkanen-03	HU	Kokkola 17.7		5-13 pim
30,06	Cecilia Store-03	KT	Veteli 3.8		3-13 cup
30,08	Vilma Jukkola-03	LV	Kokkola 17.7		6-13 pim
30,28	Matilda Haavisto-03	KU	Kokkola 17.7		8-13 pim
30,35	Viivi Korpela-03	KPV	Seinäjoki 22.6		3-13 atria
30,37	Salla Koskimäki-04	KPV	Alahärmä 4.7		3-13 ak		
30,60	Julia Hylkilä-04	KV	Veteli 28.8		5-12 am
30,65	Iida Rautio-04		NU	Ylivieska 13.7		3h1-13 ak
30,91	Melissa Kykyri-04	KT	Kokkola 17.7		2-12 pim	
31.03	Sara Kurikkala-03	HU	Kangasala 3.9		4h1-17 v-fall

31,04	Elina Paavola-03	LV	Kalajoki 20.7		3h1-13 ak
31,07	Erika Niininen-03	VU	Veteli 3.8		4-13 cup
31,23	Emma Hämäläinen-03	YK	Ylivieska 13.7		4h2-13 ak


lisää T12
31,25	Emilia Jurvelin-04	NU	Kokkola 17.7		
31,55	Mirella Rekilä-04	LV	Veteli 14.9
31,63	Terhi Junno-04		YK	Nivala 14.6			
31,66	Senni Kokkoniemi-04	RP	Ylivieska 13.7		
32,02	Julia Hylkilä-04	KV	Kokkola 17.7



								
300 m
43,15	Nelli Mustola-02	KJ	Hämeenlinna 21.8	3h3-15 SM
43,83	Awig Thiel-02		KTU	Espoo-Le 11.6		3h1-14 yag						
45,74	Enni Katajalaakso-02	KU	Kokkola 17.7		3-15 pim
46,84	Justiina Juntunen-02	KT	Kokkola 17.7		4-15 pum
47,71	Hilma Rantala-03	KV	Kerava 11.9		15-15 KLL
47,54	Kaisa Kopsala-01	TU	Kokkola 17.7		1-15 pim
49,42	Theresa Biskop-02	UK	Kokkola 17.7		5-15 pim
49,54	Neea Kotila-01		TU	Kokkola 17.7		2-15 pim	
49,66	Saana Mäkitalo-02	KU	Kannus 26.7		5-15 ak
50,25	Saana Mäkitalo-02	KU	Kokkola 17.7		6-15 pim	
52,66	Assi Hakala-05		HU	Veteli 3.8		1-15 cup	T11 kärki

52,75	Ella Vähäjyyppä-01	KT	Kokkola 17.7		3-15 pim		



								
600 m							
1.58,45	 Cecilia Store-03	KT	Kokkola 7.6		1-13 ak
2.00,22	 Elina Paavola-03	LV	Kokkola 7.6		2-13 ak
2.00,44	 Oona Kiljala-03	YK	Kalajoki 16.8		2-13 ak
2.01,92	 Assi Hakala-05		HU	Kokkola 6.9		1-11 ak
2.02,36	 Hanna Kyösti-03	HU	Kalajoki 16.8		3-13 ak
2.04,03  Emilia Reinikainen-06	KJ	Kalajoki 16.8		1-11 ak		T10 kärki
2.04,38	 Vilma Jukkola-03	LV	Kokkola 7.6		4-13 ak
2.04,69	 Veera Vähäkangas-03	YK	Kalajoki 16.8		4-13 ak
2.04,72	´Vanessa Store-07	KT	Kokkola 6.9		4-11 ak		T9 kärki
2.08,10  Sara Patana-06		VU	Kokkola 23.8		1-1 kaupM

2.09,66	 Laura Lehto-04		KV	Kokkola 7.6		7-13 ak
2.10,07	 Anniina Hakala-03	HU	Kokkola 7.6		8-13 ak
2.10,74	 Mia Känsäkangas-05	KV	Kokkola 7.6		5-11 ak




								
800 m						
2.18,14  Enni Katajalaakso-02	KU	Saarijärvi 26.6		2-17 ka	
2.28,68  Justiina Juntunen-02	KT	Kokkola 16.7		2-14 pim
2.34,00	 Awig Thiel-02		KTU	Espoo-Le 12.6		1h1-14 yag  
2.35,68  Cecilia Store-03	KT	Haapajärvi 17.6		1-13 cup	T13 kärki	
2.36,90  Melissa Kykyri-04	KT	Haapajärvi 17.6		2-13 cup	T12 kärki	
2.36,94	 Neea Kotila-01		TU	Jämsä 7.7		4h3 karn
2.37,63  Iida Haukilahti-03	VetU	Haapajärvi 17.6		3-13 cup
2.38,00  Kaisa Isokääntä-02	KJ	Kokkola 16.7		3-14 pim	
2.38,55  Laura Keskitalo-01	HK	Raahe 14.9		1-15 kllpm
2.38,94  Jenni Kukkola-03	SS	Haapajärvi 17.6		4-13 cup

2.39,11  Nella Ojakippola-nn	Yliv	Raahe 14.9		2-15 kllpm
2.39,50  Elina Paavola-03	LV	Haapajärvi 17.6		5-13 cup  		
2.40,54	 Oona Kiljala-03	YK	Kannus 16.6		S-13 pim
2.42,44  Emma Paakki-02		NU	Raahe 14.9		4-15kllpm
2.42,84  Reija-Elina Jylhä-04	HT	Veteli 3.8		3-17 cup
2.44,36  Kaisla Keiski-02	KT	Alaveteli 5.7		4-15 ak
2.45,69	 Iida Rautio-04		NU	Haapajärvi 17.6		8-13 cup
2.47,54	 Liinu Tiainen-04	NU	Haapajärvi 17.6		9-13 cup	
2.47,54  Julia Anttila-02	KJ	Raahe 14.9		8-15 kllpm
2.48,16	 Jenna Hietala-04	YK	Haapajärvi 17.6		10-13 cup

2.48,84	 Kaisa Kopsala-01	TU	Kannus 16.6		S-14 pim 
2.48,90  Theresa Biskop-02	UK	Kokkola 16.7		6-14 pim
2.49,18	 Emilia Reinikainen-06	KJ	Haapajärvi 17.6		1-11 cup
2.49,20  Veera Vähäkangas-03	YK	Raahe 14.9		9-15 kllpm
2.49,64	 Vilma Jukkola-03	LV	Kannus 16.6		S-13 pim
2.49,73  Erika Niininen		VU	Veteli 14.9		2-15 ak



									
1000 m	
3.12,73	Enni Katajalaakso-02	KU	Kokkola 11.8		1-15 cup
3.17,78	Justiina Juntunen-02	KT	Kokkola 11.8		2-15 cup
3.20,07	Melissa Kykyri-04	KT	Jämsä 7.7		5h2-12 karn	T12 kärki		
3.21,91	Cecilia Store-03	KT	Veteli 28.8		1-13 am
3.25,15	Reija-Elina Jylhä-04	HT	Seinäjoki 20.7		2-13 ka	
3.26,24	Veera Huntus-03		KPV	Kangasala 3.9		1-13 v-fall
3.26,86 Elina Paavola-03	LV	Kokkola 23.8		2-13 kaupM		 							
3.30,90	Theresa Biskop-02	UK	Kokkola 11.8		3-15 cup
3.30,92	Iida Haukilahti-03	VU	Kokkola 11.8		4-13 cup
3.31,45	Jenni Kukkola-03	SS	Kalajoki 15.6		2-13 cup

3.32,75	Jenna-Riikka Laulumaa	HK	Veteli 28.8
3.34,18	Erika Niininen-03	VU	Veteli 28.8		5-13 am
3.36,21	Assi Hakala-05		HU	Kannus 27.6		1-11 ak		T11 kärki
3.37,31	Emilia Reinikainen-06	KJ	Ikaalinen 3.9		2-11 v-fall	T10 kärki
3.37,49	Hanna Kyösti-03		HU	Veteli 28.8		6-13 am
3.38,86	Jenna Hietala-04	YK	Raahe 14.9		1-12 kllpm
3.39,65	Aada Määttälä-04	TU	Espoo-Le 12.6		15h2-12 yag
3.39,84	Veera Vähäkangas-03	YK	Veteli 28.8		8-13 am
3.40,14	Marjut Pelo-nn		Nivala	Raahe 14.9		2-13 kllpm
3.40,36	Vilma Jukkola-03	LV	Espoo-Le 12.6		8h1-13 yag

3.40,50	Jenni Jaatinen-04	KJ	Ikaalinen 3.9		7-13 v-fall
3.40,54	Kaisla Keiski-02	KT	Kokkola 11.8		4-15 cup
3.41,36	Annika Peltola-03	KJ	Kalajoki 15.6		7-13 cup
3.42,00	Hanna Kyösti-03		HU	Kalajoki 5.7		3-13 ak
3.42,10	Enni-Sofia Saari-04	YK	Kalajoki 15.6		8-13 cup
3.42,34	Iida Rautio-04		NU	Kokkola 16.7		3-12 pim
3.42,34	Emma Mäkinen-05		NU	Kokkola 11.8		2-11 cup
3.43,57	Friida Kivistö-03	KJ	Kalajoki 5.7		4-13 ak


lisää T12/11/10
3.43,84	Sara Patana-06		VU	Kalajoki 15.6	
3.44,09	Liinu Tiainen-04	NU	Veteli 28.8		
3.48,50	Laura Lehto-04		KV	Espoo-Le 12.6		
3.48,70	Peppi Lepälä-05		RP	Kokkola 11.8		
3.48,76	Alisa Lavander-05	KJ	Kokkola 16.7		
3.49,04	Oona Kukkola-05		YK	Kalajoki 15.6		
3.49,11	Jenna Hietala-04	NU	Nivala 14.6		
3.49,67	Emma Kolehmainen-05	KPV	Kalajoki 15.6		
3.50,87	Liinu Tiainen-04	NU	Nivala 14.6		
3.51,41	Terhi Junno-04		YK	Kokkola 11.8		
3.51,63	Helka Kupsala-05	KU	Kalajoki 5.7		
3.52,89	Enni Vihelä-06		KJ	Kokkola 16.7		
3.53,38	Veera Lesell-04		YK	Kalajoki 15.6		
3.53,99	Vanessa Store-07	KT	Kokkola 11.8		T9 kärki
3.54,04	Alissa Oja-05		HU	Kokkola 16.7		
3.54,02	Alisa Lavander-05	KJ	Kalajoki 5.7		
3.54,49	Saana Juola-05		KJ	Kalajoki 15.6			
3.54,98	Oona Kukkola-05		YK	Kokkola 31.5		
3.55,79	Vilma Vihelä-05		KJ	Kokkola 16.7		
3.56,87	Oona Kangas-06		NU	Kokkola 16.7		


lisää T10/9
4.00,29	Kiia Anttila-06		KT	Kokkola 11.8	
4.01,93	Vilma Knutar-06		KV	Kokkola 11.8			
4.05,17	Veera Kurikkala-07	HU	Kalajoki 15.6	
4.08,51	Enni Isosaari-06	KT	Kokkola 11.8	
4.08,56	Viivi-Leena Kari-07	VU	Jämsä 7.7		
4.08,76	Enni Isosaari-06	KT	Kalajoki 15.6		
4.08,95	Elmiina Katajalaakso-07	KU	Jämsä 7.7.
4.09,72	Iida Anttila-08		NU	Kokkola 17.7	
4.15,31	Helmi Hietanen-06	YK	Kalajoki 5.7	
4.18,65	Essi Koivisto-06	TU	Kokkola 16.7	
4.18,99	Minka Mäkitalo-07	KU	Kokkola 31.5	
4.21,19	Fia Niemelä-07		KJ	Kalajoki 5.7
4.22,11	Salli Hietalahti-07	HT	Kokkola 17.7


									
2000 m	
7.03,35	Enni Katajalaakso-02	KU	Jämsä 9.7		7A-14 karn
7.12,55	Justiina Juntunen-02	KT	Jämsä 9.7		10A-14 karn
7.27,78	Hanna Alahäivälä-01	HK	Raahe 14.9		1-15 kllpm
7.32,94	Kaisla Keiski-02	KT	Hämeenlinna 21.8	19-14 SM	
7.40,57	Reija-Elina Jylhä-04	HT	Laihia 7.9		1-13 pk	
7.47,17	Sanni Haikara-02	NU	Raahe 14.9		3-15 kllpm
7.49,88	Kaisa Isokääntä-02	KJ	Ikaalinen 3.9		7-15 v-fall		
7.55,20	Nita Paaso-02		SS	Raahe 14.9		5-15 kllpm			
7.57,08	Theresa Biskop-02	UK	Kokkola 16.7		3-14 pim
8.05,44	Enni-Sofia Saari-04	YK	Ylivieska 1.9		2-13 ak

8.06,29	Emma Junno-02		YK	Kokkola 16.7		4-14 pim
8.06,40	Anni Mäkinen-02		HU	Kalajoki 15.6		4-15 cup
8.11,08	Veera Vähäkangas-03	YK	Ylivieska 1.9		3-13 ak


60 m aidat 60cm
10,72	Teea Jestoi-05		KV	Veteli 14.9		1-11 ak
11,20	Helka Kupsala-05	KU	Kokkola 17.7		2-11 pim	
11,42	Kiia Anttila-06		KT	Veteli 14.9		3-11 ak		T10 kärki	
11,53	Mia Känsäkangas-05	KV	Kokkola 17.7		4-11 pim
11,75	Vilma Knutar-06		KV	Veteli 14.9		4-11 ak
11,88	Sara Patana-06		VU	Veteli 14.9		5-11 ak
12,19	Anna Yrjänä-05		HU	Kokkola 17.7		5-11 pim	
12,21	Emilia Reinikainen-06	KJ	Kokkola 17.7		2-10 pim	
12,32	Sanni Vuollet-05	KJ	Veteli 3.8		1-11 cup	
12,37	Elli Siirilä-06		VU	Kokkola 17.7		4-10 pim	

12,69	Kiia Anttila-06		KT	Kalajoki 5.7		3-11 ak	
12,70	Wilma Korpela-05	KPV	Veteli 14.9		7-11 ak	
12,99	Siiri Tohila-06		KJ	Kalajoki 5.7		4-11 ak
13,00	Anni Liimatta-05	HU	Veteli 3.8		4-11 cup
13,17	Sanni Vuollet-05	KJ	Kalajoki 5.7		5-11 ak
13,21	Aada Kivistö-05		KJ	Kalajoki 16.8		3-11 ak
13,31	Anni Liimatta-05	HU	Kokkola 17.7		8-11 pim
13,36	Milla Kippo-06		LV	Kokkola 17.7		6-10 pim
13,46	Saana Koskimäki-06	KPV	Kokkola 17.7		7-10 pim

13,83	Sanna Läspä-05		KPV	Veteli 3.8		5-11 cup
13,87	Olivia Takalo-06	KJ	Kalajoki 30.5		3-11 ak	
13,91	Tuulia Paavola-05	LV	Kokkola 17.7		9-11 pim
14,16	Meea Haikara-06		RP	Kokkola 17.7		8-10 pim	
14,26	Saana Juola-05		KJ	Kalajoki 5.7		7-11 ak
14,56	Vilma Vihelä-05		KJ	Kalajoki 16.8		5-11 ak	
14,69	Fiia Niemelä-07		KJ	Kalajoki 16.8		6-11 ak		T9 kärki


								
60 m aidat 76,2cm
 9,81	Oona Kiljala-03		YK	Veteli 28.8		1-13 am
10,12	Salla Koskimäki-04	KPV	Veteli 14.9		1-13 ak		T12 kärki	
10,70	Iida Vuollet-03		KJ	Veteli 28.8		5-13 am
11,11	Viivi Korpela-03	KPV	Veteli 28.8		7-13 am
11,16	Maria Jääskä-03		KPV	Kannus 16.6		S-13 pim		
11,26	Friida Kivistö-03	KJ	Kalajoki 16.8		2h1-13 ak
11,55	Melissa Kykyri-04	KT	Veteli 3.8		2-13 cup
11,89	Elina Paavola-03	LV	Veteli 14.9		5-13 ak
12,26	Hilma Rantala-03	KV	Kannus 16.6		S-13 pim	
12,41	Vilma Jukkola-03	LV	Kalajoki 16.8		4h1-13 ak

12,53	Iina Haasala-03		LV	Kokkola 17.7		7-13 pim
12,58	Iida Rautio-04		NU	Veteli 28.8		4-12 pim
12,62	Mirella Rekilä-04	LV	Veteli 14.9		6-13 ak
12,86	Loviisa Kupsala-03	KU	Kokkola 17.7		10-13 pim
12,86	Jenni Jaatinen-04	KJ	Kokkola 17.7		3-12 pim
12,87	Julia Hylkilä-04	KV	Kannus 16.6		S-12 pim
13,17	Emilia Vörlin-03	KV	Kokkola 17.7		11-13 pim
13,17	Iina Rantala-03		KV	Kokkola 17.7		12-13 pim
13,26	Terhi Junno-04		NU	Ylivieska 1.8		3-13 ak
13,44	Emilia Jurvelin-04	NU	Kannus 16.6		S-12 pim

13,59	Vilma Jukkola-03	LV	Kannus 16.6		S-13 pim


								
80 m aidat										
12,82	Nelli Mustola-02	KJ	Ikaalinen 3.9		4-15 v-fall
13,49	Julia Kivinen-01	KPV	Kokkola 17.7		1-15 pim
13,50	Oona Kiljala-03		YK	Raahe 14.9		2-15 kllpm
13,86	Enni Katajalaakso-02	KU	Kokkola 17.7		2-14 pim	
13,90	Elli-Noora Puustinen-02	KU	Ylivieska 1.8		4-15 ak
14,22	Awig Thiel-02		KTU	Kokkola 17.7		3-14 pim
14,47	Veera Koskinen-02	KPV	Alaveteli 30.7		4-14 pim
15,29	Lilian Koskela-02	KU	Kannus 16.6		S-14 pim
15,44	Kaisa Kopasla-01	TU	Kannus 16.6		S-15 pim
16,28	Nta Paaso-02		SS	Raahe 14.9		4-15 kllpm

16,31	Saana Mäkitalo-02	KU	Kokkola 17.7		6-14 pim	
16,51	Kaisla Keiski-02	KT	Veteli 3.8		3-15 cup


									
200 m aidat		
33,15	Oona Kiljala-03		KJ	Kalajoki 5.7		1-13 ak
34,66	Iida Vuollet-03		KJ	Kokkola 16.7		2-13 pim
36,12	Aada Määttälä-04	TU	Kokkola 16.7		1-12 pim	T12 kärki
36,68	Maria Jääskä-03		KPV	Kokkola 16.7		3-13 pim
37,09	Elina Paavola-03	LV	Kalajoki 5.7		3-13 ak
38,91	Friida Kivistö-03	KJ	Kokkola 16.7		5-13 pim	
40,31	Mirella Rekilä-04	LV	Kalajoki 5.7
40,97	Loviisa Kupsala-03	KU	Kokkola 16.7		6-13 pim
41,43	Loviisa Kupsala-03	KU	Kalajoki 5.7
41,88	Terhi Junno-04		YK	Kokkola 16.7		3-12 pim



300 m aidat		
47,70	Nelli Mustola-02	KJ	Kajaani 19.8		7-14 SM	
50,25	Enni Katajalaakso-02	KU	Kokkola 16.7		2-14 pim		
52,96	Elli-Noora Puustinen-02	KU	Kokkola 16.7		3-14 pim
56,48	Kaisla Keiski-02	KT	Kokkola 16.7		4-14 pim	
60,35	Emma Junno-02		YK	Kokkola 16.7		5-14 pim	



1500 m esteet							
5,14,58	Enni Katajalaakso-02	KU	Hämeenlinna 19.8	2-14 SM			
5.56,95	Kaisla Keiski-02	KT	Hämeenlinna 19.8	11-14 SM
6.06,79	Cecilia Store-03	KT	Kokkola 14.8		2-14 pim	
6.07,55	Elina Paavola-03	LV	Kokkola 14.8		3-14 pim
6.30,97	Veera Huntus-03		KPV	Kokkola 14.8		4-14 pim
6.32,36	Emma Junno-02		YK	Kokkola 14.8		5-14 pim
6.32,88	Veera Vähäkangas-03	YK	Kokkola 14.8		6-14 pim
6.38,31	Terhi Junno-04		YK	Kokkola 14.8		7-14 pim


								
Korkeus				
1,63	Nea Luokkanen-03	HU	Kokkola 31.5		1-13 ak			
1,53	Hilda Haavisto-01	KU	Ikaalinen 24.6		2-15 ka
1,48	Kaisa Kopsala-01	TU	Kannus 16.6		S-15 pim
1,48	Lilian Koskela-02	KU	Kannus 16.6		S-14 pim
1,48	Viivi Korpela-03	KPV	Kangasala 3.9		2-13 v-fall
1,47	Mia Känsäkangas-05	KV	Kalajoki 30.5		1-13 ak		T11 kärki	
1,47	Jonna Toivonen-03	VetU	Kokkola 23.8		2-13 kaupM
1,46	Elli-Noora Puustinen-02	KU	Kannus 27.6		2-15 ak
1,45	Enni Katajalaakso-02	KU	Kannus 16.6		S-14 pim
1,45	Oona Kiljala-03		YK	Kokkola 17.7		2-13 pim

1,43	Friida Kivistö-03	KJ	Kalajoki 15.6		3-13 cup
1,43	Fanni Jämsä-04		YK	Raahe 14.9		1-12 kllpm
1,42	Veera Koskinen-02	KPV	Kannus 16.6		S-14 pim
1,41	Pihla Peltokorpi-nn	Sievi	Raahe 14.9		3-15 kllpm
1,41	Venla Sikala-nn		Nivala	Raahe 14.9		4-15 kllpm
1,40	Awig Thiel-02		KTU	Kalajoki 20.7		2-15 ak
1,40	Teea Jestoi-05		KV	Kokkola 23.8		3-13 kaupM
1,38	Venla Rannila-03	VU	Kalajoki 20.7		2-13 ak
1,38	Henni Hietanen-01	YK	Kokkola 17.7		3-15 pim
1,35	Iida Vuollet-03		KJ	Kalajoki 30.5		3-13 ak	

1.35	Hilma Rantala-03	KV	Kokkola 31.5		3-13 ak	
1,35	Mirella Rekilä-04	LV	Kokkola 17.7		1-12 pim
1,35	Emilia Reinikainen-06	KJ	Ylivieska 1.8		2-11 ak		T10 kärki	
1,34	Olga Sorola-04		RP	Veteli 28.8		1-12 am
1,34	Sofia Hautala-04	Sievi	Raahe 14.9		2-13 kllpm
1,34	Iida Rautio-04		NU	Raahe 14.9		3-12 kllpm
1,27	Alissa Oja-05		HU	Veteli 3.8		1-11 cup
1,25	Neea Anttila-05		YK	Kalajoki 30.5		5-13 ak	
1,25	Emilia Vörlin-03	KV	Kokkola 31.5		4-13 ak	
1,25	Anniina Toivonen-04	VU	Kokkola 17.7		3-12 pim

1,25	Senni Kokkoniemi-04	RP	Kannus 27.6		5-13 ak
1,25	Emma Hämäläinen-03	YK	Ylvieska 1.8		4-13 ak
1,20	Nea Kopsala-04		KU	Kalajoki 30.5		6-13 ak
	
1,20	Saaga Uusitalo-03	KJ	Himanka 1.7		3-13 ak
1,20	Aino Haasala-05		LV	Himanka 1.7		5-11 ak	
1,20	Helka Kupsala-05	KU	Kalajoki 5.7		3-11 ak
1,20	Emma Mäkinen-05		NU	Kokkola 17.7		4-11 pim
1,20	Vilma Knutar-06		KV	Kokkola 17.7		2-10 pim
1,20	Jenni Jaatinen-04	KJ	Kalajoki 20.7		8-13 ak
1,20	Elli Siirilä-06		VU	Veteli 3.8		2-11 cup



lisää T11/10/9
1,15	Helmi Hietanen-06	YK	Ylivieska 1.8	
1,11	Vanessa Store-07	KT	Kokkola 17.7		T9 kärki
1,10	Wilma Korpela-05	KPV	Lappajärvi 7.6
1,10	Anna Heikkilä-07	LV	Kokkola 17.7
1,05	Aada Kivistö-05		KJ	Kalajoki 5.7
1,05	Anni Liimatta-05	HU	Kokkola 17.7
1,05	Tuulia Paavola-05	LV	Kokkola 17.7
1,05	Milla Kippo-06		LV	Kokkola 17.7
1,05	Jenniina Tuura-07	KJ	Kalajoki 5.7
1,05	Olga Karjula-05		SS	Ylivieska 1.8	
1,05	Saana Koskimäki-06	KPV	Veteli 3.8		
1,00	Livia Kähtävä-08	AV	Kokkola 17.7
1,00	Klaara Kivistö-08	KJ	Kokkola 17.7
1,00	Elsa Salonen-06		TU	Ylivieska 1.8

lisää T9
  90	Frida Isojärvi-07	KJ	kalajoki 5.7
  90	Iida Haasala-08		LV	Kokkola 17.7
  85	Eerika Rekilä-08	LV	Kokkola 17.7
  80	Kerttu Känsälä-07	KPV	Veteli 3.8
  

								
Seiväs			
2,80	Friida Kivistö-03	KJ	Himanka 1.7		1-13 ak	
2,60	Matilda Kivistö-01	KJ	Kalajoki 15.6		1-15 cup
2,40	Iida Vuollet-03		KJ	Kokkola 16.7		2-13 pim
2,10	Jenna Torppa-02		KPV	Kangasala 3.9		6-15 v-fall
1,90	Aada Kivistö-05		KJ	Himanka 5.8		2-13 ak		T11 kärki
1,70	Loviisa Kupsala-03	KU	Kokkola 16.7		3-13 pim
1,70	Helka Kupsala-05	KU	Kokkola 16.7		2-11 pim
1,70	Aamu Uusitalo-06	KT	Kangasala 3.9		9-15 v-fall	T10 kärki
1,50	Klaara Kivistö-08	KJ	Himanka 5.8		5-13 ak		T9 kärki
1,50	Elli Siirilä-06		VU	Veteli 14.9		2 ak

1,30	Terhi Junno-04		YK	Kokkola 16.7		2-12 pim
1,20	Kaisa Kyösti-08		HU	Himanka 1.7		3-11 ak


									
Pituus
4,91	Nelli Mustola-02	KJ	Ylivieska 13.7		-15 ak
4,91	Julia Kivinen-01	KPV	Kangasala 3.9		3-17 v-fall	
4,78	Matleena Parpala-01	KV	Vaasa 28.5		4-15 ka	
4,75	Oona Kiljala-03		YK	Kokkola 16.7		1-13 pim	
4,73	Kaisa Kopsala-01	TU	Kokkola 31.5		1-17 ak	
4,69	Maria Jääskä-03		KPV	Alaveteli 29.7		12-17 am
4,63	Fanni Jämsä-04		YK	Ylivieska 9.6		2-13 ak		T12 kärki		
4,59	Kaisa Isokääntä-02	KJ	Kalajoki 30.5		1-15 ak	
4,55	Enni Katajalaakso-02	KU	Kokkola 16.7		2-14 pim	
4,49	Oona Eerikkilä-02	NU	Raahe 14.9		5-15 kllpm
			
4,46	Lilian Koskela-02	KU	Kannus 16.6		S-14 pim
4,46	Nea Luokkanen-03	HU	Kalajoki 5.7		3-13 ak
4,41	Salla Koskimäki-04	KPV	Kannus 16.6		S-12 pim
4,35	Friida Kivistö-03	KJ	Kalajoki 5.7		4-13 ak
4,34	Reetta Haapalehto-02	KU	Kokkola 7.6		2-15 ak
4,30	Iida Vuollet-03		KJ	Kalajoki 30.5		2-13 ak		
4,30	Elli-Noora Puustinen-02	KU	Kalajoki 5.7		2-15 ak
4,27	Aada Määttälä-04	TU	Espoo-Le 10.6		10q-12 yag
4,26	Jonna Toivonen-03	VU	Veteli 28.8		7-13 am
4,24	Emilia Jurvelin-04	NU	Haapajärvi 17.6		3-13 pk
	
4,21	Elina Paavola-03	LV	Haapajärvi 17.6		4-13 pk	
4,20	Mirella Rekilä-04	LV	Nivala 9.8		1-13 ak
4,17	Veera Koskinen-02	KPV	Kalajoki 30.5		2-15 ak	
4,17	Erika Niininen-03	VU	Veteli 28.8		8-13 am
4,16	Kiia Verronen-02	HU	Kokkola 16.7		5-14 pim
4,15	Viivi Korpela-03	KPV	Kannus 16.6		S-13 pim	
4,15	Julia Hylkilä-04	KV	Veteli 28.8		3-12 am
4,12	Hilma Rantala-03	KV	Kerava 10.9		31-15 KLL
4,12	Emma Hämäläinen-03	YK	Raahe 14.9		7-15 kllpm
4,11	Justiina Juntunen-02	KT	Kokkola 16.7		6-14 pim
							
4,10	Vilma Jukkola-03	LV	Uusikaarlepyy 24.5	4-13 ak	
4,10	Camilla Kuorikoski-02	LV	Ylivieska 13.7		-15 ak
4,10	Venla Peräaho-03	NU	Veteli 28.8		9-13 am
4,05	Awig Thiel-02		KTU	Kokkola 16.7		8-14 pim
4,05	Hilma Rantala-03	KV	Veteli 28.8		11-13 am
4,03	Terhi Junno-04		YK	Alavieska 29.5		1-13 ak		
4,03	Liinu Tiainen-04	MU	Ylivieska 9.6		3-13 ak
4,02	Olga Sorola-04		RP	Alavieska 29.5		2-13 ak		
4,02	Melissa Kykyri-04	KT	Kannus 16.6		S-12 pim


lisää T12
3,86	Anniina Toivonen-04	VU	Veteli 3.8


Pituus, vyöhyke
4,25	Teea Jestoi-05		KV	Himanka 1.7		1-11 ak	
4,09	Alissa Oja-05		HU	Kangasala 3.9		1-11 v-fall
4.08	Helka Kupsala-05	KU	Kannus 27.6		2-11 ak
4.05	Vilma Knutar-06		KV	Kokkola 23.8		2-11 kaupM	T10 kärki
4,00	Anna Yrjänä-05		HU	Himanka 1.7		1-11 ak		
3,98	Emilia Reinikainen-06	KJ	Kokkola 31.5		1-11 ak	
3,96	Alissa Oja-05		HU	Kalajoki 15.6		1-11 cup	
3,95	Mia Känsäkangas-05	KV	Kokkola 16.7		6-11 pim
3,90	Saana Koskimäki-06	KPV	Kangasala 3.9		4-11 v-fall	
3,88	Neea Roiko-05		KU	Kannus 16.6		S-11 pim

3,83	Emma Mäkinen-05		NU	Kannus 16.6		S-11 pim
3,83	Inka Autio-06		KU	Kannus 27.6		5-11 ak
3,81	Anni Kalliokoski-05	KPV	Kokkola 16.7		9-11 pim
3,79	Milla Luoma-Tokoi-05	KU	Kannus 16.6		S-11 pim
3,79	Ada Djupsund-06		KV	Kannus 16.6		S-10 pim
3,77	Anni Kalliokoski-05	KPV	Kannus 16.6		S-11 pim
3,77	Vanessa Store-07	KT	Veteli 14.9		1-9 ak		T9 kärki		
3,76	Viivi-Leena Kari-07	VU	Veteli 14.9		2-9 ak
3,75	Helka Kupsala-05	KU	Kalajoki 30.5		1-11 ak
3,69	Essi Koivisto-06	TU	Kokkola 16.7		4-10 pim

3,68	Kiia Anttila-06		KT	Haapajärvi 17.6		1-11 pk	
3,68	Assi Hakala-05		HU	Himanka 5.8		6-11 ak


lisää T10/9
3,65	Elli Siirilä-06		VU	Veteli 14.9	
3,55	Helmi Hietanen-06	YK	Ylivieska 9.6	
3,55	sara Patana-06		VU	Veteli 14.9
3,53	Milla Kippo-06		LV	Kannus 16.6	
3,53	Anna Heikkilä-07	LV	Himanka 1.7
3,50	Viivi-Leena Kari-07	VU	Ähtäri 31.7	
3,48	Livia Kähtävä-08	AV	Kannus 16.6
3,47	Laura Aho-nn		RP	Veteli 14.9
3,46	Siiri Tohila-06		KJ	Kalajoki 20.7	
3,45	Kiia Anttila-06		KT	Kokkola 31.5			

lisää T9
3,26	Aava Raudaskoski-07	KTU	Kokkola 31.5			
3,26	Minka Mäkitalo-07	KU	Kannus 16.6	
3,25	Vanessa Pöyhönen-08	VU	Veteli 14.9
3,21	Lotta Oja-07		KJ	Kalajoki 20.7
3,21	Jenniina Tuura-07	KJ	Kalajoki 20.7			
3,21	Tessa Pajunpää-07	LV	Kokkola 23.8
3,20	Helmi Jauhiainen-07	RP	Reisjärvi 4.9
3,14	Riialiina Kiljala-08	YK	Kannus 16.6	



										
Kolmiloikka			
9.75	Oona Kiljala-03		YK	Ylivieska 13.7		1-13 ak		
9,69	Maria Jääskä-03		KPV	Kokkola 17.7		2-13 pim
9,48	Friida Kivistö.03	KJ	Kokkola 17.7		3-13 pim
9,31	Reetta Haapalehto-02	KU	Kalajoki 5.7		1-15 ak
9,04	Julia Hylkilä-04	KV	Kokkola 17.7		1-12 pim	T12 kärki
9,04	Veera Koskinen-02	KPV	Vähäkyrö 9.8		3-15 ak
9,03	Nea Luokkanen-03	HU	Kokkola 17.7		4-13 pim	
9,00	Elina Paavola-03	LV	Kokkola 17.7		5-13 pim		
8,95	Hanna Kyösti-03		HU	Veteli 3.8		1-15 cup
8,87	Emma Hämäläinen-03	YK	Ylivieska 13.7		2-13 ak

8,84	Iida Vuollet-03		KJ	Kalajoki 5.7		5-13 ak
8,84	Vilma Jukkola-03	LV	Kokkola 17.7		6-13 pim
8,82	Melissa Kykyri-04	KT	Kokkola 17.7		2-12 pim
8,71	Mirella Rekilä-04	LV	Kokkola 17.7		3-12 pim
8,70	Kiia Verronen-02	HU	Kokkola 17.7		2-14 pim
8,49	Petra Puutio-02		KPV	Veteli 3.8		2-15 cup
8,40	Emilia Jurvelin-04	NU	Haapajärvi 4.8		3-13 ak
8,27	Matilda Kivistö-01	KJ	Veteli 3.8		3-15 cup
8,15	Ella Vähähyyppä-01	KT	Kokkola 17.7		1-15 pim
8,14	Terhi Junno-04		YK	Alavieska 22.6		2-13 ak
		
8,11	Veera Vähäkangas-03	YK	Ylivieska 13.7		5-13 ak
8,10	Kristiina Niemi-02	AV	Alavieska 22.6		1-15 ak
8,09	Ella Vähähyyppä-01	KT	Kalajoki 15.6		3-17 cup
8.01	Alisa Vuollet-03	KJ	Kokkola 17.7		10-13 pim

lisää T12
7,65	Jenni Jaatinen-04	KJ	Kokkola 17.7
7,23	Enni-Sofia Saari-04	YK	Ylivieska 13.7


										
Kolmiloikka, alue	
9,03	Teea Jestoi-05		KV	Kalajoki 5.7		1-11 ak		
8,95	Mia Känsäkangas-05	KV	Kalajoki 5.7		2-11 ak	
8,79	Anna Yrjänä-05		HU	Kalajoki 5.7		3-11 ak
8,18	Vilma Knutar-06		KV	Kokkola 17.7		1-10 pim	T10 kärki
7,84	Saana Koskimäki-06	KPV	Kokkola 17.7		2-10 pim
7,76	Oona Kukkola-05		YK	Ylivieska 13.7		3-11 ak
7,72	Helmi Hietanen-06	YK	Alavieska 22.6		2-11 ak
7,55	Tuulia Paavola-05	LV	Kokkola 17.7		4-11 pim
7,46	Emma Mäkinen-05		NU	Kokkola 17.7		5-11 pim		
7,09	Aino Haasala-05		LV	Kokkola 17.7		6-11 pim

6,84	Sanni Vuollet-05	KJ	Kalajoki 5.7		7-11 ak	
6,57	Aamu Uusitalo-06	HU	Kokkola 17.7		3-10 pim
	


								
Kuula 3,0 kg		
11,30	Elisa Heikkala-02	KPV	Kangasala 3.9		2-15 v-fall	
11,18	Matleena Parpala-01	KV	Kokkola 17.7		1-15 pim
11,11	Julia Kivinen-01	KPV	Veteli 14.9		2-15 ak	
10,24	Nelli Mustola-02	KJ	Kokkola 17.7		2-14 pim
9,80	Erica Linnala-03	YK	Raahe 14.9		1-15 kllpm
9,36	Henna Krekilä-04	KT	Kangasala 3.9		7-15 v-fall	T12 kärki
9,05	Jonna Toivonen-03	VU	Veteli 14.9		3-15 ak
8,05	Viivi Korpela-03	KPV	Veteli 14.9		4-15 ak
7,98	Kiia Verronen-02	HU	Himanka 1.7		1-15 ak
7,88	Aliisa Syväkoski-03	KPV	Kalajoki 15.6		3-17 cup

7,83	Aino Yrjänä-02		HU	Himanka 1.7		2-15 ak
7,79	Neea Kotila-01		TU	Kokkola 17.7		3-15 pim
7,76	Veera Koskinen-02	KPV	Kaustinen 17.9		3-15 ak
7,75	Kristiina Niemi-02	AV	Alavieska 22.6		1-15 ak
7,69	Anni Mäkinen-02		HU	Himanka 1.7		2-15 ak
7,65	Emmi Yrjänä-02		LV	Himanka 1.7		4-15 ak
7,53	Viivi Lapinoja-01	KV	Espoo-Le 12.6		21-15 yag
7,45	Jennina Salmela-02	HK	Haapajärvi 17.6		1-15 pk
7,12	Elli-Noora Puustinen-02	KU	Kokkola 17.7		5-14 pim
6,77	Juulia Juntunen-03	KT	Kalajoki 15.6		3-15 cup



								
Kuula 2,5 kg		
11,50	Erica Linnala-03	YK	Kurikka 18.7		1-13 kv		
11,11	Henna Krekilä-04	KT	Himanka 1.7		1-13 ak		T12 kärki					
10,44	Salla Koskimäki-04	KPV	Kustinen 17.9		1-13 k
9,92	Jonna Toivonen-03	VU	Kokkola 6.9		1-13 ak
9,46	Viivi Korpela-03	KPV	Kaustinen 17.9		3-13 ak
9,35	Friida kivistö-03	KJ	Kalajoki 20.7		2-13 ak
9,15	Emilia Jurvelin-04	NU	Raahe 14.9		1-12 kllpm
9,09	Emilia Vörlin-03	KV	Kokkola 23.8		3-13 kaupM
8,86	Aliisa Syväkoski-03	KPV	Kalajoki 20.7		5-13 ka	
8,74	Nea Luokkanen-03	HU	Himanka 1.7		2-13 ak

8,65	Matilda Haavisto-03	KU	Ikaalinen 24.6		8-13 ka	 
8,60	Saaga Uusitalo-03	KJ	Veteli 3.8		6-13 cup	
8,57	Anna Yrjänä-05		HU	Raahe 14.9		2-12 kllpm	T11 kärki	 
8,48	Maria Jääskä-03		KPV	Kokkola 23.8		6-13 kaupM  
8,35	Senni Kokkoniemi-04	RP	Reisjärvi 4.9		3-13 ak
7,92	Anniina Toivonen-04	VU	Kokkola 6.9		5-13 ak
7,67	Oona Kiljala-03		YK	Ylivieska 9.6		1-13 ak
7,42	Anniina Hakala-03	HU	Veteli 3.8		7-13 cup
7,36	Melissa Kykyri-04	KT	Kannus 16.6		S-12 pim
7,33	Fanni Jämsä-04		YK	Ylivieska 9.6		2-13 ak	
7,29	Juulia Jununen-03	KT	Kokkola 17.7		8-13 pim	

7,16	Iida Vuollet-03		KJ	Kalajoki 20.7		9-13 ak 


lisää T12
6,97	Sofia Löytynoja-04	YK	Kokkola 17.7	
6,93	Venla Salmela-04	YK	Raahe 14.9			
6,83	Mirella Rekilä-04		LV	Reisjärvi 4.9
6,63	Senni Kokkoniemi-04	RP	Haapajärvi 17.6
6,50	Eeva Honkaperä-05	RP	Raahe 14.9		
6,49	Laura Puurula-04	RP	Reisjärvi 4.9
6,46	Iida rautio-04		NU	Kannus 16.6
6,46	Olga Sorola-04		RP	Kokkola 17.7



Kuula 2,0 kg	
9,49	Anna Yrjänä-05		HU	Himanka 5.8		1-9 ak	
9,38	Alissa Oja-05		HU	Kokkola 17.7		1-11 pim
8,43	Essi Ylönen-05		PK	Kokkola 17.7		3-11 pim
8,10	Saana Koskimäki-06	KPV	Kaustinen 17.9		1-11 ak		T10 kärki
8,03	Venla Krekilä-06	KT	Kokkola 23.8		2-11 kaupM	
7,96	Peppi Leppälä-05	RP	Haapajärvi 17.6		2-11 pk	 		
7,50	Eeva Honkaperä-05	RP	Reisjärvi 4.9		3-11 ak	
7,34	Mia Känsäkangas-05	KV	Kokkola 17.7		2-11 pim		 	
7,10	Teea Jestoi-05		KV	Kannus 16.6		S-11 pim
7,09	Wilma Korpela-05	KPV	Kokkola 23.8		3-11 kaupM

7,04	Neea Roiko-05		KU	Kannus 16.6		S-11 pim	 
6,95	Emma Mäkinen-05		NU	Kokkola 17.7		5-11 pim
6,86	Oona Kangas-06		NU	Kokkola 17.7		3-10 pim
6,81	Helka Kupsala-05	KU	Kannus 26.7		4-11 ak
6,76	Siiri Tohila-06		KJ	Veteli 3.8		2-11 cup
6,73	Elli Siirilä-06		VU	Kokkola 17.7		4-10 pim
6,63	Jonna Järvelä-06	KPV	Kokkola 17.7		5-10 pim
6,60	Helmi Jauhiainen-07	RP	Äänekoski-S 17.9	1-9 ak		T9 kärki	
6,50	Olga Karjula-05		SS	Reisjärvi 4.7		5-11 ak		


lisää T10/9	 
6,30	Aamu Uusitalo-06	HU	Kokkola 17.7	
6,21	Livia Kähtävä-08	AV	Kajaani 5.7			
6,09	Olivia Takalo-06	KJ	Kalajoki 20.7
6,02	Helmi Hietanen-06	YK	Kannus 16.6			
5,91	Pinja Rutanen-06	KV	Kokkola 17.7		
5,78	Sara-Maria Korpela-06	KU	Kannus 16.6			 
5,73	Anna Heikkilä-07	LV	Kannus 16.6				
5,71	Silla Tuominiemi-06	HT	Kokkola 17.7

lisää T9	
5,39	laura Aho-nn		RP	Reisjärvi 4.9
5,32	Vanessa Store-07	KT	Kokkola 16.7	
5,11	Essi Sorvisto-07	YK	Ylivieska 1.8		
5,03	Eerika Rekilä-08	LV	Himanka 5.8
4,91	Jenna Viljamäki-07	RP	Reisjärvi 4.7
4,69	Anni Syväkoski-08		KPV	Kokkol 16.7
4,57	Veera Kurikkala-07	HU	Veteli 3.8
4,56	Oona Herlevi-07		LV	Kokkola 16.7		




Kiekko 0,75 kg	
34,17	Julia Kivinen-01	KPV	Virrat 1.8		2-15 ak
31,19	Matleena Parpala-01	KV	Kokkola 16.7		2-15 pim
30,04	Elisa Heikkala-02	KPV	Kokkola 16.7		1-14 pim	
29,08	Kiia Verronen-02	HU	Kokkola 16.7		2-14 pim	
24,84	Nelli Mustola-02	KJ	Kokkola 16.7		3-14 pim	
23,36	Anni Mäkinen-02		HU	Himanka 1.7		2-15 ak	
23,04	VeeraKoskinen-02	KPV	Kaustineen 17.9		2-15 ak
21,16	Niina Suontakanen-01	RP	Kokkola 16.7		3-15 pim	
18,13	Aino Yrjänä-02		HU	Himanka 1.7		3-15 ak
17,02	Kritiina Niemi-02	AV	Alavieska 19.6		1.15 ak			


Kiekko 0,6 kg					
33,82	Erica Linnala-03	YK	Vaasa 28.5		4-13 ka
32,07	Friida Kivistö-03	KJ	Kalajoki 16.8		1-13 ak
29,61	Salla Koskimäki-04	KPV	Kokkola 16.7		1-12 pim	T12 kärki
27,82	Henna Krekilä-04	KT	Himanka 1.7		1-13 ak		
25,99	Aliisa Syväkoski-03	KPV	Kokkola 16.7		3-13 pim
25,42	Emilia Vörlin-03	KV	Veteli 28.8		5-13 am
23,15	Julia Keski-Vähälä-05	KPV	Ilmajoki 27.7		1-11 ig		T11 kärki
22,83	Emilia Jurvelin-04	NU	Kokkola 16.7		2-12 pim
22,71	Saana Koskimäki-06	KPV	Kaustinen 17.9		1-11 ak		T10 kärki
21,65	Alissa Oja-05		HU	Kokkola 16.7		2-11 pim

19,58	Venla Krekilä-06	KT	Kaustinen 17.9		3-11 ak
21,17	Anniina Hakala-03	HU	Kokkola 16.7		5-13 pim
20,81	Saaga Uusitalo-03	KJ	Himanka 1.7		2-13 ak	
20,19	Nea Luokkanen-03	HU	Kokkola 16.7		6-13 pim
19,02	Milla Luoma-Tokoi-05	KU	Kaustinen 17.9		4-11 ak
19,00	Essi Ylönen-05		PK	Kokkola 16.7		3-11 pim
18,60	Anna Yrjänä-05		HU	Kokkola 16.7		4-11 pim
17,69	Mirella Rekilä-04	LV	Kokkola 16.7		4-12 pim
17,12	Aino Haasala-05		LV	Kokkola 16.7		5-11 pim	
17,05	Iida Rautio-04		NU	Alavieska 29.5		2-13 ak
	
16,87	Nea Kopsala-04		KU	Kokkola 16.7		5-12 pim
16,69	Hanna Kyösti-03		HU	Himanka 1.7		6-13 ak
16,69	Elina Paavola-03	LV	Kokkola 16.7		7-13 pim		
16,44	Loviisa Kupsala-03	KU	Kokkola 16.7		8-13 pim
16,34	Aada Kivistö-05		KJ	Kalajoki 16.8		2-11 ak	
15,69	Helka Kupsala-05	KU	Kalajoki 30.5		2-11 ak
15,53	Reija-Elina Jylhä-04	HT	Kokkola 16.7		6-12 pim
15,35	Elli Siirilä-06		VU	Kalajoki 15.6		5-11 cup
15,28	Meea Haikara-06		RP	Alavieska 29.5		1-11 ak	
14,90	Helmi Jauhiainen-07	RP	Pihtipudas 2.8		2-9 pk		T9 kärki

13,76	Assi Hakala-05		HU	Kokkola 16.7		8-11 pim
13,49	Anni liimatta-05	HU	Kokkola 16.7		9-11 pim

lisää T10
12,99	Kiia Anttila-06		KT	Kalajoki 16.8
12,98	Jonna Järvelä-06	KPV	Kaustinen 17.9
12,57	Olivia Takalo-06	KJ	Kalajoki 30.5	
12,38	Livia Kähtävä-08	AV	Alavieska 7.5	



																																					
Moukari 3 kg
62,04	Julia Kivinen-01	KPV	Kerava 10.9		1-15 KLL
50,28	Elisa Heikkala-02	KPV	Kaustinen 21,7		1-14 cup	T14 kärki
39,73	Veera Koskinen-02	KPV	Kaustinen 3.7		6-14 leiri		
35,76	Vilma Paavola-01	KPV	Kalajoki 30.5		3-17 ak	
30,06	Matleena Parpala-01	KV	Kokkola 16.7		3-15 pim
27,57	Nelli Mustola-02	KJ	Kokkola 16.7		3-14 pim
23,51	Kaisa Isokääntä-02	KJ	Veteli 3.8		3-15 cup
15,77	juulia Juntunen-03	KT	Veteli 3.8		4-15 cup


Moukari 2,5 kg		
39,19	Aliisa Syväkoski-03	KPV	Kaustinen 21.7		1-13 cup			
36,17	Salla Koskimäki-04	KPV	Veteli 28.8		1-12 am		T12 kärki		
29,59	Henna Krekilä-04	KT	Kaustinen 23.4		3-13 cup
25,11	Alisa Vuollet-03	KJ	Ikaalinen 3.9		7-13 v-fall
24,15	Friida Kivistö-03	KJ	Kokkola 16.7		2-13 pim
24,13	Saana Koskimäki-06	KPV	Kaustinen 17.9		1-11 ak		T10 kärki
22,24	Saaga Uusitalo-03	KJ	Kalajoki 20.7		3-13 ak
21,42	Jonna Järvelä-06	KPV	Kokkola 16.7		2-10 pim
20,74	Venla Krekilä-06	KT	Kaustinen 17.9		3-11 cup
19,91	Emilia Vörlin-03	KV	Kokkola 16.7		4-13 pim

19,01	Juulia Juntunen-03	KT	Kokkola 16.7		5-13 pim
18,54	Julia Keski-Vähälä-05	KPV	Kaustinen 21.7		3-11 cup
17,04	Elina Paavola-03	LV	Kokkola 16.7		6-13 pim
16,75	Melissa Kykyri-04	KT	Kokkola 16.7		3-12 pim
15,90	Anni Syväkodki-08	KPV	Alaveteli 9.8		2-11 cup	T9 kärki
15,74	Sanni Vuollet-05	KJ	Kokkola 16.7		2-11 pim
14,35	Teea Jestoi-05		KV	Kokkola 16.7		3-11 pim
14,22	Milla Paavola-06	KPV	Kokkola 16.7		4-10 pim
14,14	Wilma Korpela-05	KPV	Kaustinen 17.9		4-11 ak
12,72	Aino Haasala-05		LV	Kokkola 16.7		4-11 pim



								
Keihäs 400 g	
37,93	Julia Kivinen-01	KPV	Kokkola 17.7		1-15 pim
37,08	Kiia Verronen-02	HU	Himanka 5.8		1-15 ak						
36,22	Erica Linnala-03	YK	Pihtipudas 29.6		2-13 karn	T13 kärki	
34,18	Elisa Heikkala-02	KPV	Kokkola 17.7		2-14 pim
31,56	Salla Koskimäki-04	KPV	Pihtipudas 29.6		11-13 karn	T12 kärki
30,87	Emilia Vanha-aho-01	YK	Raahe 14.9		3-15 kllpm
29,89	Aada Määttälä-04	TU	Haapajärvi 17.6		2-13 pk	
28,58	Tuuli Järviluma-02	NU	Raahe 14.9		4-15 kllpm
27,77	Emilia Jurvelin-04	NU	Kokkola 17.7		2-12 pim
27,46	Nea Luokkanen-03	HU	Himanka 5.8		2-13 ak

27,45	Lilian Koskela-02	KU	Kannus 16.6		S-14 pim
25,91	Niina Suontakanen-01	RP	Reisjärvi 4.7		2-15 ak
25,29	Emmi Yrjänä-02		LV	Kokkola 23.8		1-15 kaupM	
25,25	Henna Krekilä-04	KT	Kalajoki 15.6		3-13 cup	
24,79	Anniina Toivonen-04	VU	Kokkola 17.7		4-12 pim
24,51	Helmi Jauhiainen-07	RP	Reisjärvi 4.9		1-9 ak		T9 kärki
24,27	Matleena Parpala-01	KV	Kokkola 17.7		2-15 pim	
24,10	Elina Paavola-03	LV	Kokkola 23.8		2-15 kaupM
23,48	Emilia Vörlin-03	KV	Himanka 5.8		3-13 ak
23,02	Elli-Noora Puustinen-02	KU	Kannus 16.6		S-14 pim

22,86	Kaisa Kopsala-01	TU	Kannus 16.6		S-14 pim
22,57	Hanna Kyösti-03		HU	Himanka 5.8		4-13 ak
21,55	Senni Kokkoniemi-04	RP	Reisjärvi 4.9		2-13 ak
21,19	Saana Koskimäki-06	KPV	Kokkola 17.7		1-10 pim	
20,56	Essi Ylönen-05		PK	Reisjärvi 4.7		3-11 ak	
20,18	Jenniina Salmela-02	HK	Haapajärvi 17.6		1-15 ak
18,88	Julia Keski-Vähälä-05	KPV	Kangasala 3.9		7-11 v-fall
18,55	Reija-Elina Jylhä-04	HT	Kokkola 17.7		6-12 pim
18,05	Aliisa Syväkoski-03	KPV	Kokkola 17.7		4-13 pim
17,87	Veera Koskinen-02	KPV	Kannus 16.6		S-14 pim

17,87	Aino Haasala-05		LV	Kokkola 17.7		2-11 pim
17,75	Eeva Honkaperä-05	RP	Reisjärvi 4.9		3-11 ak
17,57	Anniina Hakala-03	HU	Himanka 5.8		5-13 ak
16,61	Eeva Honkaperä-05	RP	Kokkola 17.7		4-11 pim
16,43	Loviisa Kupsala-03	KU	Kokkola 17.7		7-13 pim	
16,30	Venla krekilä-06	KT	Kokkola 17.7		2-10 pim
16,24	Saaga Uusitalo-03	KJ	Kalajoki 15.6		5-13 cup
16,13	Helka Kupsala-05	KU	Kokkola 17.7		5-11 pim
15,63	Anna Yrjänä-05		HU	Himanka 5.8		2-11 ak	

lisää T9
14,24	Vanessa Pöyhönen-08	VU	Reisjärvi 4.9
12,19	Essi Sorvisto-07	YK	Kokkola 16.7	
 9,69	Jenna Viljamäki-07	RP	Reisjärvi 4.7
 8,97	Anni Syväkoski-08	KPV	Kokkola 16.7
 8,53	Sari Hautakoski-07	YK	Ylivieska 13.7
 

3-ottelu, 40m	
701	Vanessa Store-07	KT	Kannus 16.6		1-9 pim
584	Livia Kähtävä-08	AV	Kannus 16.6		2-9 pim
574	Anna Heikkilä-07	LV	Kannus 16.6		3-9 pim
485	Helmi Jauhiainen-07	RP	Kannus 16.6		4-9 pim
469	Jenniina Tuura-07	KJ	Kannus 16.6		5-9 pim
458	Riialiina Kiljala-08	YK	Kannus 16.6		6-9 pim
452	Minka Mäkitalo-07	KU	Kannus 16.6		7-9 pim
358	Iida Haasala-08		LV	Kannus 16.6		8-9 pim
349	Fiia Niemelä-07		KJ	Kannus 16.6		9-9 pim
328	Elmiina Katajalaakso-07	KU	Kannus 16.6		10-9 pim



3-ottelu	
914	Teea Jestoi-05		KV	Kannus 16.6		1-11 pim
877	Anna Yrjänä-05		HU	Kannus 16.6		2-11 pim
810	Saana Koskimäki-06	KPV	Kannus 16.6		1-10 pim	T10 kärki
796	Neea Roiko-05		KU	Kannus 16.6		3-11 pim
794	Milla Luoma-Tokoi-05	KU	Kannus 16.6		4-11 pim
778	Vilma Knutar-06		KV	Kannus 16.6		2-10 pim
766	Mia Känsäkangas-05	KV	Kannus 16.6		5-11 pim
711	Emma Mäkinen-05		NU	Kannus 16.6		6-11 pim
707	Ada Djudsund-06		KV	Kannus 16.6		3-10 pim
651	Paula Pyykkönen-05	NU	Kannus 16.6		7-11 pim

613	Helmi Hietanen-05	YK	Kannus 16.6		4-10 pim
577	Meea Haikara-06		RP	Kannus 16.6		5-10 pim
575	Julia Keski-Vähälä-05	KPV	Kannus 16.6		8-11 pim
567	Aino Haasala-05		LV	Kannus 16.6		9-11 pim
565	Sara-Maria Korpela-06	KU	Kannus 16.6		6-10 pim
558	Milla Kippo-06		LV	Kannus 16.6		7-10 pim
496	Sanna Läspä-05		KPV	Kauhava 9.7		9-11 karn
477	Wilma Korpela-05	KPV	Kannus 16.6		10-11 pim
466	Jonna Järvelä-06	KPV	Kannus 16.6		8-10 pim
402	Tessa Pajunpää-06	LV	Kannus 16.6		9-10 pim


4-ottelu			
1553	Oona Kiljala-03		YK	Kannus 16.6		1-13 pim
1378	Salla Koskimäki-04	KPV	Kannus 16.6		1-12 pim	T12 kärki
1323	Maria Jääskä-03		KPV	Kannus 16.6		2-13 pim
1255	Viivi Korpela-03	KPV	Kannus 16.6		3-13 pim
1219	Melissa Kykyri-04	KT	Kannus 16.6		2-12 pim
1173	Elina Paavola-03	LV	Kannus 16.6		4-13 pim
1019	Iida Rautio-04		NU	Kannus 16.6		3-12 pim
1009	Emilia Jurvelin-04	NU	Kannus 16.6		4-12 pim
1006	Vilma Jukkola-03	LV	Kannus 16.6		5-13 pim
947	Hilma Rantala-03	KV	Kannus 16.6		6-13 pim

904	Julia Hylkilä.04	KV	Kannus 16.6		5-12 pim
867	Iina Rantala-03		KV	Kannus 16.6		7-13 pim			


5-ottelu			
1918	Enni Katajalaakso-02	KU	Kannus 16.6		1-14 pim			
1709	Lilian Koskela-02	KU	Kannus 16.6		2-14 pim		
1640	Kaisa Kopsala-01	TU	Kannus 16.6		1-15 pim		
1403	Veera Koskinen-02	KPV	Kannus 16.6		3-14 pim
1349	Elli-Noora Puustinen-02	KU	Kannus 16.6		4-14 pim		


600m kävely	
4.20,99	Ilse Parpala-08		KT	Saarijärvi 29.5		3-9 ka		


4x50 m
30,64	KoVe	Teea Jestoi, Mia Känsäkangas, Vilma Knutar, Ada Djupsund		Veteli 28.6		1-11 pim			
31,27	HimU	Katri Kyösti, Assi Hakala, Anna Yrjänä, Alissa Oja			Veteli 28.6
31,88	KannU	Inka Autio, Minka Mäkitalo, Neea Roiko, Milla Luoma-Tokoi		Veteli 28.6
32,02	KaJu	Vilma Vihelä, Enni Vihelä, Alisa Lavander, Emilia Reinikainen		Veteli 28.6
32,29	KJ II 	Vilma Vihelä, Siiri Tohila, Alisa Lavander, Emilia Reinikainen		Kalajoki 20.7
32,40	VetU	Fanni Pakkala, Oona Anttila, Sara Patana, Elli Siirilä			Kalajoki 15.6
32,87	KPV	Julia Keski-Vähälä, Emma Kolehmainen, Saana Koskimäki, Anni Kalliokoski	Veteli 28.6
33,22	KPV II	Saana Koskimäki, Emma Kolehmainen, Wilma Korpela, Anni Kalliokoski	Kalajoki 15.6
33,33	NivU	Nuppu Peräaho, Meri Karvonen, Paula Pyykkönen, Emma Mäkinen		Veteli 28.6
33,61	LoVe	Tuulia Paavola, Aino Haasala, Milla Kippo, Elina Ojala			Veteli 28.6

33,70	KäTa	Vanessa Store, Enni Isosaari, Milja Hyyppä, Kiia Anttila		Veteli 28.6
33,74	VetU	Sara Patana, Elli Siirilä, Fanni Pakkala, Rebekka Pöyhönen		Veteli 28.6



4x600 m
8.01,30	KPV	Maria Jääskä, Salla Koskimäki, Viivi Korpela, Veera Huntus		Veteli 28.6		1-13 pim
8.09,08	NivU	Liinu Tiainen, Emilia Jurvelin, Anni Niku, Iida Rautio			Veteli 28.6
8.16,55	VetU	Iida Haukilahti, Fanny Salmela, Jonna Toivonen, Venla Rannila		Veteli 28.6		
8.22,26	YlivK	Veera Vähäkangas, Terhi Junno, Enni-Sofia Saari, Oona Kiljala		Veteli 28.6
8.31,16	KäTa	Olivia Alahuhta, Melissa Kykyri, Aliisa Luostarinen, Cecilia Store	Veteli 28.6
8.40,63	KoVe	Teea Jestoi, Ada Djupsund, Vilma Knutar, Mia Känsäkangas		Veteli 28.6		1-11 pim
8.42,59	KaJu	Alisa Lavander, Vilma Vihelä, Saana Juola, Emilia Reinikainen		Veteli 28.6
8.43,54	KV II	Emilia Vörlin, Laura Lehto, Iina Rantala, Julia Hylkilä			Veteli 28.6
8.52,02	NivU	Nuppu Peräaho, Meri Karvonen, Paula Pyykkönen, Emma Mäkinen		Veteli 28.6		
8.53,20	KV III	Yasmin Morales, Emilia Vörlin, Laura Lehto, Iina Rantala		Espoo-Le 10.6		15-13 yag	

8.53,78	KV IV	Venla Kujala, Sara Heinonen, Hilma Rantala, Sanni Laitalainen		Veteli 28.6
8.55,92	VetU	Sara Patana, Viivi-Leena Kari, Oona Anttila, Elli Siirilä		Veteli 28.6
8.56,90	HimU	Katri Kyösti, Anna Yrjänä, Alissa Oja, Assi Hakala			Veteli 28.6

4x80 m aidat
57,64	KannU	Lilian Koskela, Elli-Noora Puustinen, Saana Mäkitalo, Enni Katajalaakso	Veteli 28.6		1-15 pim
60,39	KaJu	Nelli Mustola, Jasmine Ylitalo, Matilda Kivistö, Kaisa Isokääntä	Veteli 28.6
62,03	KPV	Veera Koskinen, Jenna Torppa, Petra Puutio, Elisa Heikkala		Veteli 28.6


4x60 m aidat
44,59	KPV	Maria Jääskä, Viivi Korpela, Veera Huntus, Salla Koskimäki		Veteli 28.6		1-13 pim
48,48	LoVe	Elina Paavola, Iina Haasala, Mirella Rekilä, Vilma Jukkola		Veteli 28.6		2-13 pim		
52,14	KoVe	Emilia Vörlin , Hilma Rantala , Julia Hylkilä , Iina Rantala		Veteli 28.6		
53,20	HimU	Sara Kurikkala, Anniina Hakala, Hanna Kyösti, Nea Luokkanen		Veteli 28.6