Kilpailutoiminta > Seuran kilpailut:

Seinäjoen turnaus 22.-23.9. 2018

 
Ilmoittautuneita:
  Juha Mäki            TammerSh        2055
  Elias Keso           TammerSh        2043
  Konsta Jaakkola   TammerSh        1939
  Tomi Piirto           SeinSK             1878
  Marwan Haddara    SeinSK            1845
  Eetu Tiiva             SeinSK            1816
  Vesa Leskinen       TöysSK            1673
  Kalervo Parkkari     SeinSK            1500
  Vesa Jaakkola      TammerSh         1414  
  Jami Valpas            KurVi             1288
  Pauli Kiviaho          TöysSK           1256

SeinSK:n pitkän pelin mestaruus 2018:

Osallistujat:
Ville-Veikko Panttila 

Erkki Peura               

Jouko Viljanen          

Tuomo Elgbacka       

Pasi Vavuli                

Tomi Piirto                

Lauri Tuominen         

Kalervo Parkkari       

1. kierros (toukokuu)

Panttila - Parkkari       1 - 0

Peura - Tuominen        0 - 1

Viljanen - Piirto           ½ -½

Elgbacka - Vavuli          1 - 0

2. kierros(kesäkuu)

Parkkari - Vavuli          ½ -½  

Piirto - Elgbacka            1 - 0

Tuominen - Viljanen      1 - 0

Panttila - Peura             1 - 0

3. kierros (heinäkuu

Peura - Parkkari           1 - 0

Viljanen - Panttila

Elgbacka - Tuominen

Vavuli - Piirto                0 - 1

4. kierros (elokuu)

Parkkari - Piirto

Tuominen - Vavuli        ½ - ½

Panttila - Elgbacka        1 - 0

Peura - Viljanen            1 - 0

5. kierros (syyskuu)

Viljanen - Parkkari

Elgbacka - Peura

Vavuli - Panttila

Piirto - Tuominen

6. kierros (lokakuu)

Parkkari - Tuominen

Panttila - Piirto

Peura - Vavuli

Viljanen - Elgbacka

7.kierros (marraskuu)

Elgbacka - Parkkari

Vavuli - Viljanen

Piirto - Peura

Tuominen - Panttila

Rästipelit joulukuussa

Tilanne:

    Ville-Veikko Panttila     3

    Tomi Piirto                    2,5

  Lauri Tuominen            2,5

  Erkki Peura                   2

  Tuomo Elgbacka           1

  Pasi Vavuli                    1  

Jouko Viljanen              0,5  

    Kalervo Parkkari          0,5

  

 

     



Seinäjoen turnaus 23.-24.9.2017

A-ryhmä (15 Pelaajaa)
1.Joni Seppälä               Pässi     4
2.Ville-Veikko Koivusalo   KurVi     3,5
3.Sauli Alho                  ComeOn  3,5
Linkki täydellisiin tuloksiin

B-ryhmä (16 pelaajaa)
1.Jimi Multanen     TammerSh     4
2.Lauri Tuominen     JyS            3,5
3.Jukka Lindroos     KurVi           3,5
4.Niko Palttala       TammerSh     3,5
Linkki täydellisiin tuloksiin

Seinäjoen turnaus 3.-4.9.2016

A-ryhmä
(16pelaajaa)
1.Ville-Veikko Panttila   SeinSK   4
2.Mikko Alho                 VSS     4
3.Kerkko Luosto             SSK     4
Linkki täydellisiin tuloksiin

B-ryhmä (16 pelaajaa)
1.Konsta Jaakkola     TammerSh   4,5
2.Marwan Marten        JyS          3,5
3,Markku O. Ahonen    LprSK        3,5
4.Kai Sippola              KurVi         3,5
Linkki täydellisiin tuloksiin

SeinSK:n viikonlopputurnaus 5.-6.9. 2015
A-ryhmä (12 pelaajaa)
1.Mikko Alho           VSS   3,5
2.Janne Tuononen    JyS   3,5
3.Jere Laukkanen     VSS   3
4.Grels Linqvist        VSS   3
5.Jussi Kangasniemi   PSY   3
6.Benjamin Helander  VSS   3  
Linkki täydellisiin tuloksiin

B-ryhmä (22 pelaajaa)
1.Tomi Piirto      SeinSK          4
2.Marwan Haddara   SeinSK     4
3.Pentti Rintakoski   VammSK   3,5
4.Vesa Leskinen      TöysSK     3,5
Linkki täydellisiin tuloksiin

SeinSK:n viikonlopputurnaus 6.-7.9.2014
Linkit täydellisiin tuloksiin otsikoissa.  


A-ryhmä (12 pelaajaa)
1.
Ville-Veikko Panttila TöysSK  3,5
2. Veli-Matti Vuorisalo  PSY     3,5
3. Simo Granat           KankSK  
3,5

B-ryhmä (16 pelaajaa)
1. Raimo Holm            MaSa    4
2. 
Marwan Haddara        SeinSK  4
3. Marwan Marten         JyS
    3,5
4. Markku O. Ahonen      LprSK   3,5


Yhteensä 28 pelaajaa.


SeinSK:n viikonlopputurnaus 17.-18.8.2013
Linkki täydellisiin tuloksiin.

1. Grels Linqvist        VSS     4
2. Ville-Veikko Panttila TöysSK  4
3. Mikko Alho            VSS     4

Yhteensä 18 pelaajaa.


SeinSK:n viikonlopputurnaus 18.-19.8.2012
Linkki täydellisiin tuloksiin.

A-ryhmä (12 pelaajaa)
1. Sauli Alho            VammSK  3,5
2. Arto Elomaa           JärvSK  3,5
3. Veli-Matti Vuorisalo  PSY     3
4. Igor Skrjabin         Venäjä  3
5. Matti Kauma           SeinSK  3
6. Petri Graeffe         Aatos   3
7. Petri Suuronen        EtVaS   3  

B-Ryhmä (14 pelaajaa)
1. Marwan Haddara        SeinSK  4
2. Vesa Leskinen         TöysSK  3,5
3. Mikko Kujanpää        SeinSK  3,5
4. Pentti Latvala        KurVi   3,5
5. Erkki Peura           SeinSK  3,5

Yhteensä 26 pelaajaa.


SeinSK:n viikonlopputurnaus 20.-21.8.2011
Linkki
täydellisiin tuloksiin.

1
. Tommi Luukkonen       JyS     5
2. Eero Marjusaari       KokkSK  3,5
3. Aki Perho             PSY     3,5
4. Sauli Pyylampi        VSS     3,5  


Yhteensä 18 pelaajaa.


SeinSK:n viikonlopputurnaus 21.-22.8.2010
Linkki täydellisiin tuloksiin.

A-ryhmä (12 pelaajaa)
1. Jyrki Parkkinen       HSK (2193)   4,5
2. Grels Linqvist        VSS (2026)   3,5
3. Tommi Luukkonen       HSK (2317)   3,5

B-ryhmä (16 pelaajaa)
1. Jukka Lindroos        KurVi (1693) 4
2. Jouko Kivimäki        MaSa  (1850) 4
3. Aki Perho             PSY   (1881) 3,5
4. Seppo Karasmäki       ESK   (1753) 3,5
5. Pentti Latvala        KurVi (1518) 3,5

Yhteensä 28 pelaajaa.


SeinSK:n viikonlopputurnaus 22.-23.8.2009
Linkki täydellisiin tuloksiin.

1. Pertti Saari          MaSa (2055)  4
2. Tapio Julkunen        VSS  (1960)  4
3. Samu Heikkilä         HSK  (1749)  3,5
4. Marko Salmi           RSY  (1650)  3,5

Yhteensä 14 pelaajaa.